A hétfői eredmények szerencsére elég fogadóbarátra sikerültek, egy komolyabb meglepetés sem volt, ellenben szépen jöttek a többszettes mérkőzések. Kedden zárul az első kör, és végre pályán lesznek, akikre mindenki vár, a két rivális, Nadal és Djokovic. A Philippe-Chatrieren egymást váltó zsenik alighanem hamar túlesnek az első meccsükön, de a többi pályán már hosszabb találkozókra lehet számítani. Az overes projektet egyelőre leállítom, Nole és Rafa meccsén kivül inkább az Isner - Seppi, Gimeno-Traver - Sousa és Dimitrov - Sock derbit járom körül.

Könnyed bemelegítés

Rafa Nadal minden bizonnyal csak átmozgató edzés szintű mérkőzéssel kezd, ellenfele a francia szabadkártyás Quentin Halys lesz. Őszintén szólva nem sok mindent tudok mondani róla, alig láttam játszani, aminek egyszerű oka van, mégpedig hogy kisebb versenyeken szerepel. Eredményeit vizslatva ráadásul inkább keménypályán vannak jobb meccsei. Múlt héten azért ott volt ő is Nizzában, ahol Duckworth a vártnál nehezebben, de megverte. Viszont hol van az ausztrál Nadalhoz. A spanyol nincs élete formájában, de éledezik, és azért ez erősen rutinmunkának néz ki (a 3-0 1,12-n játszható). Emellett Halys balszerencséjére úgy léphet pályára az egy francia számára szentélynek számító Chatrierben, hogy nem mindenki drukkol neki, sőt.

Djokovic-Novak-tenisz-056

Novak Djokovic. Fotó: Debby Wong/Shutterstock.com

Djokovicnak nagyobb név, de a formák közötti különbséget tekintve még könnyebb ellenfele lesz Nieminen személyében. A finn nem szeret salakon játszani, amint teheti kerüli, Djoker ellen pedig öt alkalomból egyszer tudott szettet nyerni, amikor a szerb még tejfelesszájú volt. Egyébként a világelső már Párizsban ünnepelte a születésnapját, láthatóan jó kedvében van, Bob Sinclairrel kevert a DJ pulton, Feli Lopezzel és Berdych-kel mosolygósan ütögetett, egyelőre a nyomás legkisebb jelét sem lehet felfedezni rajta. Egy kis érdekesség hogy mióta a világ egyik legjobbja, azaz az utóbbi négy évben a Garros első két körében még szettet nem vesztett. Ha friss akar lenni a további nagy csatákra, és az esetleges esőt is meg akarja úszni, akkor hamar lesöpri a jó öreg Jarkkót. Egy újabb szettveszteség nélküli szerb siker 1,14 a bet365-ön.

Dimi javíthat

Grigor Dimitrovot sokan az új Federernek tartották, aki nemsokára az előbb említett úriemberekkel csatázik a nagy trófeákért. Telnek-múlnak az évek, de egyre inkább úgy tűnik, a cél maximum a top tíz lehet. A játéka látványos és eredményes tud lenni, de miután a fizikumát tavaly kikupálták, inkább fejben kell keresni a problémákat, nem egyszer saját magát hozza nehéz helyzetbe. Az utóbbi időben kezd magára találni, kevesebb a sokkszerű vereség, de azért még közel sincs olyan formában, amilyenben szeretne. A felvezető tornákon többször verte Wawrinkát, és Fogninit is, az hogy Monte Carlóban kikapott egy nagyon jó Monfilstól, Madridban Nadaltól kapott ki, és Rómában Fabio visszavágott (a török kalandot sztem leadta), nem a világvége.

Ellenfele Sock lesz. Az amerikairól már ódákat zengtem, de még inkább a tengerentúliak. Sérülésből nagyon jól tért vissza, Houstonban begyűjtötte élete első tornagyőzelmét, majd Madridban is Andujar-veréssel kezdett. Ekkor már olyan jelzőket olvastam hogy a salakon eddig hibátlan Sock. Nos, azóta nem is nyert. Simon és Lajovic ellen is ő butáskodta, lazulta el, de egy 6-1 -re nyert szett után talán Tsongát is illett volna bedarálni. Persze ami náluk salak, az nálunk “színes keménypálya”, szóval csak óvatosan azokkal a jelzőkkel. Nincs rossz formában Zokni János, de az utóbbi hetekben mutatott flegmaságát elég ha egy szettre megmutatja, neki lőttek. A bolgár jobb képességű teniszező, és a borítás is neki kedvez. Diminek amúgy is van mit javítania. A tavalyi eredménysorában nagyon csúnyán mutat hogy párizsi kalandjának Karlovic három szettben vetett véget, azt már meg sem említve hogy közben az élettárs, Sharapova megnyerte a Suzanne-Lenglen kupát.

Itt a brék, hol a brék

Isner-John-tenisz-013

John Isner. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

Ugye ismerjük a bazári játékot, ahol hiába van lehetőségünk megtalálni a pirosat, gyakorlatilag esélyünk sincs rá. Valami ilyesmi lehet Isner mindenkori ellenfelének az érzése, mert az amerikai még ha ad is lehetőséget, elvenni az adogatását mostanában szinte lehetetlen. Félelmetesen összerakta legnagyobb fegyverét John, a három Masters tornán egy korai Steve Johnson bréket nem számítva mindössze Nadal tudott Isner adogatógémet nyerni. Nagyon összekapta magát a Davis Kupás Ward elleni cink óta, és még a számára nem túl kedves borításon is nagyon jó eredményeket ért el. Seppi sem számíthat sok jóra, nagyon belehúzott szegény olasz így elsőre. Aki egyébként csípősérüléssel is küszködött és Monaco óta nem is játszott. Érdemi infót azóta sem tudni róla, láthatóan nem veszik körül paparazzik, és a különböző szociális oldalakat sem posztolja szénné. Viszont úgy visszatérni hogy veled szemben egy szervagép áll, nem lehet kellemes, mire feleszmél, gyanús hogy Isner elvisz egy szettet, a maradékból meg ha máshogy nem, TB-ben begyűjt kettőt. Olyan formát mutat az amerikai, hogy a nyolcaddöntő alapnak tűnik, ott meg Murray készülhet egy maratonra.

A rutin aranyat érhet

A spanyol Gimeno-Traver már-már eltűnt, mivel nagyon régóta van a körforgásban a naívabbak talán már azt hihették hogy visszavonult. De nem, most tavasszal nagyon odatette magát, Casablancában döntőzött, Bukarestben elődöntőzött, Isztambulban pedig Federerrel játszott egy végletekig kiélezett csatát. Rómában már kapott egy pofont, az Ilhan elleni vereség nem nagyon volt benne a pakliban, de ezt tudjuk be annak hogy Daniel számára ez már megerőltető menet volt, nagyon elszokott ő ettől a szinttől és az ilyen hőfokú meccsektől. Elég szerencsés volt a sorsolásnál, hiszen a törékeny brazil, Joao Souza jutott a hispánnak. Már 26 éves a srác, de komolyabb eredmények nélkül teszi a dolgát. Az év elején viszont nagyon futott neki a szekér, a dél-amerikai tornákon remekelt, és a Davis Kupán is bizonyított amikor a hazai pályán rendezett első mérkőzésen megverte Berlocqot. Utána jött a baj. Leo Mayer ellen ugyan felállt kétszettes hátrányból, de rekordhosszúságú, majd 7 órás meccsen, már nyert helyzetből kapott ki, és ezzel Brazília is elvérzett a nagy rivális argentínokkal szemben, mivel Delbonis is elgyepálta Belluccit.

RG tippverseny 002

Az hogy a kezében volt a döntés, és az ily módon csúszott ki onnan, láthatóan mély nyomokat hagyott benne, azóta képtelen meccset nyerni. Egyébként sem szokott villogni az európai salakon, de az hogy Fabbiano és Mahut (Madridban, még csak nem is francia földön) is két szettben veri, elég gáz, a Kukushkin elleni barcelonai egyetlen nyert gémet meg inkább nem is kommentálom. Csodálkoznék ha egyáltalán szettet hozna a brazil, az ilyen szituációkban rutinosabb DGT könnyedén nyerhet.  Bármilyen arányú győzelem már csak 1,36 , szépen megy lefelé.