Ahogy minden tornán, úgy New Yorkban is van páros tenisz mindkét nem számára, sőt kissé lazábbra véve a figurát vegyespáros is. Ami egy Grand Slam torna idején előny, hogy ellentétben sok mezei tornával ezeket a meccseket is tudjuk tévében, streamen követni, és érdemes is, mert pörgős, látványos, és izgalmas mérkőzésekről van szó. Most elsősorban a megbízhatóbb urakról írnék, de ne felejtsünk el szurkolni Babos Timinek, és a már szinte magyarként kezelt társának, Kiki Mladenovicnak.  

Ami eddig történt

Hogy mennyire kiegyensúlyozott a mezőny azt jól mutatja hogy az első és második kiemelt rögtön az első fordulóban pár perc különbséggel esett ki. A Bryan testvérek címvédőként, minden idők egyik, ha nem a legjobb, legeredményesebb párosaként vesztettek, pedig itt korábban ötször nyertek. Öröm az ürömben hogy honfitársak, Johnson és Querrey volt a tettes. A második helyen rangsorolt, a Roland Garroson végre Grand Slam győztessé váló Dodig/Melo kettősnek simán megvolt az esélye versenyben maradni, de nem éltek a lehetőségekkel, ellenben az Inglot/Lindstedt kettős kihasználta az összes megingásukat. A két toppároson kivül nincs már versenyben a tavaly Wimbledonban bajnok Pospisil/Sock és az idei Ausztrál Openen győztes Bolelli/Fognini duó sem. Kemény.

A kor nem akadály

Nestor-Daniel-tenisz-003

Daniel Nestor. Fotó: Chris Harvey/Shutterstock.com

A műfaj érdekessége hogy fizikailag kevésbé megterhelő, így az idősebb (legyen inkább rutinosabb) játékosok is sikeresek lehetnek benne, elég a jó kéz, a jó szerva, reflex a hálónál és a tapasztalat. Csak képzeljük el most Bahramit, a Budapesten többször is fellépő egykori játékost, aki még ma sem tolja rosszul, pedig egy vén bolond -akin remekül lehet szórakozni. Ha végigmegyünk a világranglistán, láthatjuk hogy szinte mindenki 30-35 feletti, az elit legidősebbje pedig Daniel Nestor a maga 43 évével. Hogy mennyire rutinos azt jól mutatja hogy már húsz éve döntőben volt a melbourne-i major tornán, és 2002-ben vált először bajnokká. A kanadai mindent megnyert már amit lehet, az összes GS cím a zsebében, mellette világbajnoki, olimpiai arany, világelsőség, és a legszebb hogy több társsal is csúcsra ért. Idén is több különböző partnerrel futott neki a különböző tornáknak, de most Roger-Vasselin személyében olyan emberre talált, akivel komoly trófeákat nyerhet. Kezdésnek Montrealban jutottak döntőbe ahol csak döntőszettben maradtak alul Bryanékkel szemben, majd egy héttel később már ők nyerték a Cincinnati Masterst. Akkor mondta Nestor hogy is kerülhettek ők össze. Ugye a francia Benneteau-val szokott indulni, és nagyon erős párost alkotnak, a Garrost meg is tudták nyerni. Edouard egyéniben is rendre rajthoz áll, de a páros az igazi terepe, ügyes és gyors keze, reflexei jó párosjátékossá teszik. Mivel Benneteau sérült, Roger-Vasselin pedig nem akart párossikerek nélkül maradni, megkérdezte Nestort mi lenne ha a füves szezonban együtt játszanának. Akkor még azt mondta a kanadai, hogy Paes-szel már elígérkeztek egymásnak, de Wimbledon után ha úgy alakul akkor lehet róla szó. És mivel az indiaival nem váltotta meg a világot, visszatértek rá. Így kerül össze egy jó kettős, akiket személy szerint a legesélyesebbnek tartok a végső győzelemre.

Ki a gyenge pont?

Ellenfelük Chardy és Kubot lesz, akik úgyszintén nem ma kezdték. Nem folyamatosan, de elég gyakran játszanak együtt, és két kisebb tornán már nyerni is tudtak, legutóbb Bastadban. Kubot talán kevésbé ismerős, pedig a lengyel pár éve még Wimbledonban remekelt. Magas, nagy ütőről van szó, aki szereti a szerva-röptét, nem is keltett nagy meglepetést hogy miután egyéniben szépen lassan kikopott, ráment a párosra. Lindstedt oldalán nem is olyan rég Grand Slamet nyert, de sikere volt Marach, Tipsarevic és Karlovic mellett is. Chardy kvalitásait ismerjük, ha megy neki akkor nagyon megy, most éppen Ferrert is ütötte, és bőven van esélye az elődöntőre. Jó keze van, remekül szervál, összeszoktak Kubottal, mégsem mondanám hogy toppáros.

Tippelj itt a US Openre és nyerj!!!

A franciának mindig figyelnie kell az egyesre is, mint például most is, így azért nehezebb komolyan venni a párost, hiszen nála egyértelműen az egyes a prioritás, főleg egy olyan tornán ahol minimum három szettes egy meccs. Nem könnyíti a helyzetet, de a gyenge pontnak mégis inkább a polákot mondanám. Nagyon sok bréket csinálnak róla, mert bután kapkod a szervákkal és a tenyerese is eléggé megbízhatatlan, sokszor száll el. Ha nem jön az első adogatás, nem áll meg, nem gondolja át, hanem ugyanazzal a lendülettel, természetesen ugyanúgy hálóba ver a következőt is, nagyon sok kettőshibát üt. Emellett szét tud esni, és még a párosnál használt nagyobb felületen is képes csúnyán outot ütni. A rutinos vén rókák az ilyen játékosok oldalát erőltetik, addig ütik neki a labdát, míg el nem rontja. Emlékszem egy Ferrero elleni salakos döntőjére ahol a szerváját egyszer sem tudta hozni. Na, ilyen Kubot. Miután Nestorek egymás után nyerik simán a meccseiket, és mindketten igazi klasszisok párosban, mi mást várnék mint az ő sikerüket.

Meglepetés kizárva

Matkowski, de főleg Zimonjic Nestorhoz hasonló karrierrel bír, nem csoda hogy így együtt egy nagyon jó és eredményes kettőst alkotnak. Nem olyan rég kezdtek el együtt szerepelni, de már két Masters döntőjük van, és csak top tízes párosokkal szemben szoktak elvérezni. A Cecchinato/Seppi kettős nem az, ez egyértelmű. Egyikük sem egy párosspecialista (Zimoékkal ellentétben), Cecchinato ráadásul el van veszve kemény borításon. Az első meccsüket nyerték, de Erlich és Sitak most játszottak először egymás mellett, és nem is említhetők egy lapon Matkowskiékkal. A borítás, a forma, a rutin, az összeszokottság, és a tudás is Zimonjicék mellett szól, több kérdésem nincs (1.22).

Zimonjic-Nenad-tenisz-004

Nenad Zimonjic. Fotó: Chris Harvey/Shutterstock.com

Ennyire talán nem lesz sima, de az esélyek ugyanúgy egyértelműnek látszanak a Rojer/Tecau - Cermak/Vesely meccsen. Rojerék egy sokat tapasztalt kettős, akik ráadásul nemrég, Wimbledonban végre felértek a csúcsra és immár ők is Grand Slam győztesnek mondhatják magukat. Azóta kicsit döcög a szekér, de az első meccsen meglepően magabiztosan hozták le a Begemann/Marach elleni meccset. A csehek nem rosszak, de ahhoz képest hogy rögtön az első együtt játszott tornájukon nyertek, nem tudtak igazán betörni a legjobbak közé. Vesely ráadásul az Isner elleni meccs után lesz kénytelen párosozni. A holland-román kettős sima győzelmét várom (1.3). Sajnos a meglepetés nincs kizárva Timiék mérkőzésén. Az utóbbi időben Mladenovicnak beindult a karrierje egyéniben is, egyre több tornán jut sokáig, ami megnehezíti az egyébként nagyszerű párosuk helyzetét. Voltak az egyes remeklések miatti visszalépések is, de legújabban nem is szerepeltek annyit együtt, a francia lány másokkal játszott. Cincinnatiben hamar ki is estek, és az első fordulóban sem nyertek olyan simán mint az elvárható lett volna. Sokkal esélyesebbek mint a Cibulkova/Rybarikova duó, ilyen szorzón kombiban jól is néz ki (1.28), de a házat már nem tenném rá. Szerintem a csajok ebbe a US Openbe sajnos nem szólnak bele, de ne legyen igazam.

  • ATP US Open tippek

    Nestor/Roger-Vasselin nyer
  • Rojer/Tecau + Matkowski/Zimonjic nyer

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com