Az első forduló lezárult New Yorkban, egyelőre többségében előre kalkulálható eredményekkel. A torna negyedik napján a második kör is a végéhez ér, de az az alsó ág olyan párosításokat tartogat számunkra amik elég nehezen tippelhetők. Eközben Amerikában mindenki Johnsonról beszél.

Az új nemzeti hős

A Tiafoe-Isner és a Sock-Fritz csata izgalmas és fordulatos volt, Donaldson csinálta meg az eddigi legnagyobb meglepetést, mégis mindenki Steve Johnsonért van megőrülve odaát. A magának hírnevet az egyetemi bajnokságon szerző amerikai hat meccslabdát hárítva nyert Donskoy ellen, 0-2 2-5 0-40-nél még ő maga sem gondolta volna hogy beüt pár jó első szervát, majd brékel, és nyer zsinórban három szettet. “Készen álltam összepakolni és hazamenni, de valahogy megtaláltam a kiutat abban az adogatógémben. Úgy gondoltam, ha ez nem is az én napom, majd használom a lábam és futok amíg bírok.” Hja, nem az ő napja volt. Az első két rövid szettben (4-6, 1-6) ütött 32 hibát, egyszer sem brékelt, a legnagyobb fegyvere a szervája pedig csütörtököt mondott.

Johnson-Steve-tenisz-013

Steve Johnson. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

Én előzetesen biztos voltam benne hogy nyer, de amikor a harmadik szettben is szenvedett, csak nézett maga elé bután, rázta a fejét, már nem gondoltam volna hogy megcsinálja, inkább elkezdtem azon gondolkodni hogy az Asics (Johnsont is ez a sportszergyártó öltözteti mint a szintén gyenge produkcióval előrukkoló és kieső Goffint), vagy a világranglista a hibás? Augusztus 22.-én ugyanis Steve lett az elsőszámú amerikai teniszező ami idoljai, Agassi és Sampras örököseként igencsak nagy szám, viszont komoly teher is. Ettől függetlenül is ez a nyár róla szól, életében először tornát nyert (Nottingham), először jutott GS negyedik körébe (Wimbledon), és először ment Mastersen negyeddöntőig (Cincinnati), emellett pedig olimpiai bronzérmes lett párosban. Az új Grandstand közönsége óriási ünneplésben részesítette a meccs végén (pedig az elején kevesen voltak és csöndben), Johnson akkor már a szívét mutatta és hergelte őket. Nem kérdés hogy most Steve a Károly Amerikában.

A legfélelmetesebb szabadkártyás

Del Potro szintén nagy kedvenc a Flushing Meadowsban, egykori bajnokként és hatalmas küzdőként nem is csoda. Persze őt mindenhol imádják, főleg amióta annyi csuklóprobléma és kihagyás után visszatért, a riói szenzációs menetelése csak hab a tortán. A formája viszont még nem a régi, a legnagyobb hiányossága hogy nem tud végig ugyanolyan szinten játszani, a rettegett tenyeres hol sül, hol a hálót veri. Wimbledonban például Wawrinkát megverte, két nappal később meg Pouille jelentette a végállomást. De az olimpián is nagyon sok hosszú meccset játszott, inkább a szíve vitte előre. Mivel pont az ötkarikás játékokon nyújtotta idei legjobb teljesítményét, amiért pontot nem kapott, még mindig elég hátul áll a világranglistán, így ide szabadkártyára volt szüksége. Ezzel viszont minden idők talán legjobb szabadkártyás versenyzője lett, az ember akit minden kiemelt el szeretne kerülni, Wawrinka és Djokovic biztosan. Az első fordulóban mindenki jól járt, Schwartzmann-nal került össze, aki nyilván nem lehet vetélytárs, a törpe argentín elég korlátolt, csak salakon tud maradandót alkotni. Delpo ennek ellenére nem sziporkázott, sőt, minden szettben visszabukott brékelőnyéből, ami elég gáz egy olyan játékos ellen aki fel sem éri a kickes szervát… 34 nyerő mellé 48-szor hibázott, ami szintén nem egy magabiztos győzelem jele.

Juan Martin Del Potro fekvo 027

Del Potro. Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com

Johnson ellen így is favorit (1.33), ami azért érthető. Egyértelmű hogy jobb, tapasztaltabb teniszező, és elvileg frissebb is. Utóbbi azért nem biztos mert hiába a döntő szett, Steve is csak alig több mint három órát volt pályán az első fordulóban. Mentálisan talán többet kivehetett belőle, de szerintem inkább egy komoly lökést kapott, hiszen szarul játszva is nyert és a közönséggel is nagyon egymásra találtak. Delpo nem a stabilitás mintapéldánya jelenlegi állapotában, háromban meg biztos nem fog kikapni, így a 3,5 szett (1.6 körül van) és a 38,5 játék felett is játszható tippnek tűnik. Két remek adogatóról van szó akik akár tripla tb-ben is lehozhatják a gémekre belőtt határt, de négy játszmában biztosan, így ezúttal érdemesebb a nagyobb oddszra menni.

Rémes matchupok - a fogadóknak

A többi meccs finoman szólva is nehezen fogható. Ferrert most bárkivel szemben megéri veretni, de ellenfele Fognini (3.00) olyan öt szettből érkezik ahol Gabashvili két külön játszmában is szervált a meccsért - no és az olasz még soha nem verte a Pitbullt. Wawrinka egész pofásan játszott, úgy tűnik ha már kénytelen volt felspannolni magát az első fordulóra, meg is tette. Giannessi egyáltalán vicc hogy itt van, 1.33 a 3-0, de ilyen szorzón ki bízik egy hibátlan Stan performanszban? Jól éreztem hogy Sascha Zverev totál értéktelen szorzón van, megszenvedett Brands ellen, ráadásul inkább a honfitársa irányított - és rontott. A következőben is lehetne “veretni” egy hendivel vagy overrel, de Evans ilyen nagy ütők ellen ritkán remekel, ráadásul a német hosszú kezeivel és lábaival mindent elér, még lábon és labdamenetekben sem egyszerű legyőzni. Mindenesetre itt egy szorosabb meccs kinéz, a Zverev 3-1 talán a legjobb opció 3.75-ért. Thiem veretése szintén felmerülhetne mert pocsék formában van, a kiesés szele is meglegyintette Millman ellen, de sajnos Berankistól csodát várni reménytelen vállakozásnak tűnik. Feliciano Lopez sem kezdett túl jól, de mákja volt mert Coric feladta a meccset. Joao Sousa hozzá hasonlóan képes maratoni csatákba bonyolódni, de aki egy Gulbistól 3-0-ra kikap egy GS-en, és egyre többször kapja el az agyf@sz, azt nehéz támogatni.

Tippelj ITT a US Openre és nyerj!!!

Ivo Karlovic nehéz meccsen van túl, Lu öt szetten keresztül kínozta. A horvát megint kegyetlen mennyiségű ászt vert be, de (kamera híján) az eredménykövetőkön figyelve többször is megfordult a fejemben hogy az öreg mindig GS-eken csinál érthetetlen dolgokat, most például 4-2 -ről 4-7 -re bukta az egyik rövidítést. Ekkora testtel biztos hulla lesz csütörtökön, jó lenne ellene menni (2.62), de hogy amikor Young még soha nem nyert szettet ellene? A Troicki-Donaldson mérkőzésre olyan alacsony a szorzó a 3,5 szett felettre, és ez legalább olyan biztosnak tűnik, mint a Simon-Stepaneken. Igen, ami három játszmában véget is ért. Viktor nem kamerás pályán megint varázsolt, kétszettes hátrányból jött fel, döntő játszmában pedig két nehéz szitut is túlélt. Először 4-4 -nél amikor saját szervánál semmi negyvenről kaparta össze magát, majd a rövidítésben amikor 0-4 -gyel ment Albot. A fiatal amerikai a legnagyobb meglepetést okozta azzal hogy kiejtette Goffint, az utolsó szettben gémet nem nyert a belga. Jared nem teniszezett rosszul, de igazán jól sem. Bátran felvállalta a kezdeményező szerepét, de ahogy jó challengereshez illik, minden második labda a labdaszedő srácokat fenyegette. Goffin viszont még rosszabbul kezdett mint általában, 17 kettőshibája magáért beszél. Itt nagon adja magát az over, de szerintem tipster Viktor (1.53) visszahúzza a földre Donaldsont, és azon se lepődnék meg ha simán tenné ezt (3-0  4.33).

  • ATP US Open tipp

    Johnson-Del Potro 38,5 game felett

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Steve Johnson. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com