A harmadik forduló első napjára komoly párosítások jöttek össze, előzetesen nagy csatákat várt volna az ember. Ehelyett a nyolc meccs közül mindössze hármon esett a klasszikus 3,5 szett felett opció, de igazából csak egy felelt meg izgalmakban a vártnak, az ötödik szettben félbeszakadt Cilic-Isner. Szombatra papíron lazább a program az alsó ágon található klasszisok miatt, de van egy olyan érzésem, kiélezetebb meccsek lesznek ezek mint azt gondolnánk.

Tsonga egy újabb ászkirály ellen

A francia a Garros óta nem lépett pályára, három versenytől is visszalépve ezúttal a hasfalára panaszkodott. Az első fordulóban emiatt sokan láttak fantáziát Gilles Müller sikerében unerdogként. Nem jött össze, a francia főleg az első szettben pazarul teniszezett. Az adogatása végig jól működött, 38 ászt vert be, a tenyeres oldalról, de még fonákról is nagyon jól ütött. Általában kétkezes fonákot üt, de most többször is bepróbálkozott az egykezessel (többnyire sikerrel)- lehet azért pihent hogy a Wawrinka-stílust tanulmányozza? :) Az hogy öt szett alatt csupán 19 hibát jegyeztek fel a neve mellé, ismerve Jo-Wilfriedet döbbenetes adat. Fogadóként is végig ott volt a szeren, 16 bréklehetősége volt. Az hogy viszonylag sokáig húzódott a döntés, pont ennek köszönhető, a sok kihagyott lehetőség Tsongában maradt, ezt pedig rendre kihasználta a luxemburgi. Ramos ellen nem láttam a francia viccmestert, de a vártnak megfelelően, sima három szettben jutott túl a spanyol salakmenőn. Kellett is a lazítás, mert most Müller után egy újabb szervakirály, Karlovic következik.

Tsonga-Jo-Wilfried-fekvo-tenisz-016

Tsonga. Fotó: Carine06/Flickr

Karlo papa a viszonylag csendesebb időszak után ismét hallatt magáról, Hallében elődöntőt játszott, és ez a harmadik kör is szépen mutat ennyi idősen. A horvát egy brutálisan jó adogató, ha összeáll minden, akkor pontot nem veszít saját szerva után. Volt egy meccse Berrer ellen, amikor az egész szettben egy pontot vesztett adogatóként, mondjuk azzal bukta is a rövidítést. Az ászokat tekintve még most, 36 évesen is a legszűkebb elit tagja, ezt bizonyítván Ymer ellen 42, Dolgopolovnak 53 érinthetetlen szervát ütött. Viszont valami mégsem kerek nála, mert a tiebreakeket zsinórban bukja. A rossz széria hétnél állt meg, miután másodjára már sikerült koncentráltabbnak lenni Ymernél (igaz azóta ismét bukott egyet). Halléban három meccset nyert, mindet döntőszettben, és mindegyiken a vesztett szett tb volt. A vicces hogy a másik két felvonást brékkel nyerte, pedig a horvátnál fakezűbb játékos nemigen van a mezőnyben. A hazai tinisztár, Zverev ellen a hálónál sutáskodta el a rövidítést, de utána fogadóként olyan nyomás alatt tartotta Saschát, hogy az megtört. Most ez van folyamatosan, ez a taktika, így verte Dolgopolovot is. Három és fél órás döntőszettes csata volt, és négyszer is elvette az ukrán adogatását. Tsonga ellen azért nehezebb dolga lesz, és ha a tb-ket nem kezdi el behúzni, akkor esélye sincs. A francia sokkal ügyesebb a labdamenetben, és ugyanolyan jól adogat. Viszont Müller ellen is nyomot hagyott benne a sok elszalasztott lehetőség, és ugyanez bejátszhat Karlovic ellen is. 1,52 -es oddson játszható a gall, de úgy gondolom lesz legalább négy szett. Egyszer beakadhat egy tb a horvátnak is, vagy a figyelmét vesztett Tsongát brékelheti. Az overre ugyanúgy 45-ös line-t lőttek be mint Raonic és Kyrgios meccsére, de most annyira belejött Karlo az adogatásfogadásba, hogy inkább kihagyom.

Ki él a kínálkozó eséllyel?

Nyeljünk egy nagyot, és barátkozzunk meg a gondolattal hogy Ferrer visszalépésével, és Nadal immár szokásosnak mondható bukásával a Ward, Vasek Pospisil, Brown, Troicki négyesből valaki a legjobb nyolcban is ott lesz. Az első kettő az még viccnek is rossz lenne, az utóbbi kettő már a belefér kategória. A szerb és a német egymás ellen játszik, a nap talán legkiszámíthatatlanabb meccse ez. Troicki nagyszerű füves szezont tud maga mögött, de az All Englanden azért messze nem olyan kiegyensúlyozott, mint volt a felvezető tornákon. Bedene ellen simán kellett volna nyernie, a szettvesztés után el is kezdte földbe döngölni a március óta brit állampolgárnak számító Aljazt. Amikor a szettért szervált, azért előjött a jó öreg Viktor, aki képes magát elgáncsolni a cél előtt. A közönség természetesen ellene volt, szettlabdáról bréklabdáig hibázott, gyorsan elszállt a korábbi magabiztosság. Azért izzadósan behúzta a szerb.

Tippelj itt Wimbledonra, és nyerj!!!

De Dustin Brownért is odavan a publikum, főleg élete győzelme után. Rafa Nadallal életében kétszer meccselt, mindkétszer nyert is, nem emlékszem hogy bárkinek is ilyen impresszív lenne a mérlege a spanyol ellen. A második forduló bombameglepetése volt az, simán nyert a német. Sokan tartják tiszteletlennek amiért gyakran bohóckodott, de come on, amíg ezekkel a zseniálisan pofálan ütésekkel nyer, addig szídni nem lehet. A közönség imádta, a Bob Marley-feelinggel átítatott mérkőzés a torna eddigi üde színfoltja, leglátványosabb meccse. Aki látta, nem feledi, erről a teljesítményről még évekig beszélni fognak, talán úgy hogy a befüvezett Brown bohóckodva csinált bohócot a kétszeres wimbledoni bajnokból. A gond ott van, hogy a rasztahajú féljamaikai nem arról híres hogy kiegyensúlyozott lenne, ráadásul van az a GS átok, ha megversz egy bajnokot, utána ki fogsz esni. Ha azt a teniszt nyújtja, Troickinak se lesz hozzá sok köze, de ha azok a flegma labdák kifelé pattannak akkor hamar lezárhatja a szerb. Túl sok a ha, ez inkább nézős meccs mint fogadós. Titkon imádkozhatunk egy “hangulatos” Dustinért.

A topjátékosok

A favoritok trükkös ellenfelek ellen folytatják, bár eddig könnyedén lépkednek tovább. A Federer, Murray, Djokovic, Wawrinka négyes még szettet sem vesztett. Federer Groth ellen menetelhet tovább, aki hasonló stílusban nyomja mint Querrey, és az amerikai elég komolyan tesztelte a svájcit. Olyan jól kezdett hogy még brékelni is lett volna lehetősége. Az amerikait jelenleg piszok könnyű megtörni, most az ausztrál a nehezebb dió. Ha Roger végig koncentrált marad az adogatásainál, akkor három szettben nyer. Nagyon komoly hogy amíg Karlovic minden rövidítést elveszít, addig a svájci zseni mindet megnyeri, anélkül pedig nem sok esélye még csak szettet sem fogni Grothnak. Viszont fogadóként nem teszi magát oda Federer, talán pont ennek a kiváló mérlegnek köszönhetően. Sam egyébként egyre jobb a füves szezonban, itt Sockot és Duckworth -t is simán verte. Tavaly ősszel találkoztak már a Us Openen, és akkor három 6-4 -es szettel Roger ment tovább. Most gyengébben fogad, míg Groth jobb formában van mint akkor. Így ahhoz a gémszámhoz már csak egyet kell adni, hogy 1,5 -ért zöldüljön a 30,5 játék felett tipp. Nehéz elképzelni hogy ne legyen benne legalább egy tiebreak, márpedig he leesik egy, már szinte nyert ügy.

Groth-Sam-tenisz-004

Sam Groth. Fotó: lev radin/Shutterstock.com

Tomas Berdych Andujar ellen könnyebb meccsre számíthat. Ugyan a spanyol nagy küzdő és két meccset is öt szettben fordított meg (esélytelenebbként), de a cseh még Mahut-vel, a borítás egyik császárával is feltörölte a mészcsíkot. A hazaiak nagy kedvence Murray Seppi ellen indul csatába. Kukushkint olykor visszaengedte a meccsbe, de végül a kazah fiú, és egy körrel később Haase is tehetetlennek bizonyult. Az olasz nem lebecsülendő egy Grand Slam tornán, erről Federer is megbizonyosodhatott Melbourne-ben, de az olasz elég instabilan teniszezik most. Mint egy remek marketinges, úgy próbált ő is sztárt faragni Coricból, duplabréket adott le, és végül csak öt szettben tudott nyerni. Murray ellen egy majd tíz éves meccset nem számítva nem sok babér termett számára, folyamatos vereségei mellett még csak szettet sem fogott. Nem elég a birtokában lévő ütőrepertoár egy ilyen jól védekező játékos ellen, főleg Wimbledon gyepén lesz nehéz dolga. A 3-0 mellett a 3-1 is benne van, de csodálkoznék ha a brit nem fogná rövidre.