Már csak három férfi egyes mérkőzés van műsoron az idei harmadik GS-ből, pénteken az elődöntőket játsszák. Murray és Berdych ittléte gyakorlatilag papírforma, de Federert a korábban mutatott játéka alapján meglepő még talpon látni. A legnagyobb nyertes azonban Raonic, aki Djokovic kiesése után megragadta az alkalmat és másodjára jutott Wimbledonban a legjobb négy közé. A döntő major tornán még nem jött össze, de most remek esélye van erre is.

Korábbi világelsők “gyermeke”

Az évek során többször megbélyegezték Milos Raonicot hogy csak egyszerű szervagép az átlagosnál jobb tenyeressel. A károgók önelégülten mosolyoghattak mert hiába bizonyult a nagy tornák egyik legstabilabb játékosának, a legjobbakat csak ritkán tudta úgy igazán megszorítani, amiben a folyamatos sérülései sem segítették, a tavalyi év szinte egy az egyben kuka. Egyértelművé vált hogy a fizikai felkészítés mellett is szükség van valami újra, többre. Az adogatását szinte tökélyre fejlesztő Ljubicicet egy szintén korábbi játékos, Moya váltotta az év elején, és egy sokkal jobban mozgó, fonákról biztosabb, a hálójátékot aggresszíven erőltető kanadait láthattunk az ausztrál szezonban. Milos szinte végigverte a mezőnyt, az otthon mindig top tízes Tomic és Federer legyőzésével tornát nyert, Melbourne-ben pedig Wawrinka és Monfils sem tudta megállítani, de lehet hogy Murray sem tudta volna ha nem sérül meg. Ez a legnagyobb problémája, az átkozott sérülékenység. Na meg a salak, hiába javult rengeteget labdamenetekben, hiába van az edzői teamben a borítás egyik doktora, ahogy Raonic mondta, ezt a testet nem salakra teremtették. A füves szezonban megint azt a teniszezőt láthatjuk aki bárkit meg tud verni, Kyrgios, Tomic, Goffin mind áldozatául esett az elmúlt három hétben, és Murray ellen is szett- és brékelőnyben volt a londoni döntőn. A stábhoz újabb világelső, McEnroe csatlakozott, akiről korábban elképzelhetetlen volt hogy valaha edző lesz, de ne legyen kétségünk afelől hogy oka volt hogy elvállalta. Tudja hogy már csak egy keveset kell hozzáadni Raonic játékához, és nagy tornákat nyerhet.

Raonic-Milos-tenisz-019

Milos Raonic. Fotó: smileimage9/Shutterstock.com

Vele az eddigi eredmények és a játék magáért beszél. Az adogatás még megbízhatóbb, bőven 80% felett hozza a pontokat az elsők után, nem is csoda hogy a negyedik fordulóig még az adogatójátékát sem tudták elvenni. Akkor Goffinnak háromszor sikerült, de amikor 0-2-t követően összekapta magát Rao, már nem osztott a belgának lapot. Egyébként az élete első fordítása volt két szettről, de emellett egyre többször volt észrevehető McEnroe másik hatása. Eddig pókerarccal vett tudomásul minden pontot, most vigyorog és ugyanolyan magabiztosság mellett láthatóan sokkal lazább - szerencsére annyi érzelmet nem mutat mint anno az öntörvényű amerikai. Ennek ellenére fejben még mindig ott van, egy nemrég kijött statisztika szerint a topjátékosok közül (szóval lényegében a mezőnyben) neki a legjobb a mutatója amikor ki kell szerválni egy szettet, idén 48-ból csak egyszer hibázott, a Garroson kétszettes előnyben Tipsarevic ellen, de a játszma így is az övé lett. Moya inkább a labdamenetekben csiszolgatja Milost, sokkal többször vállalja be a hosszabb rally-kat, mert már erre is képes. Egy újabb adat: fogadóként idén 36%-ban megnyerte a pontokat, ez karrierje legjobbja, tavaly például 5 százalékkal maradt el ettől. A két korábbi zseni tehát nagyon összerakta a srácot, aki most már tényleg szinte bármire képes egészségesen. A mostaninál jobb esélye talán soha nem lesz GS-finélára, még akkor is ha a torna nagy királya, Federer áll vele szemben.

Egy utolsó utáni esély

Roger Federert természetesen nem szeretném leírni, már csak azért sem, mert az utóbbi években többször megtették, aztán látjuk hogy még mindig itt van az öreg. De alighanem ez az utolsó utáni esélye egy újabb GS-re, és talán az utolsó egy döntőre. Tudjuk hogy sérülésből épült fel pár hete, ezért nem az igazi, de be kell látni hogy százszázalékos már aligha lesz, arról nem is beszélve hogy nem fog mindig Querrey a segítségére sietni. A felvezető tornákhoz képest jobban játszik, de az első komolyabb ellenfél majdnem lesimázta. Nagyot kapart Roger, sokak szerint egész pályafutása során nem küzdött ennyire, de ez is kevés lett volna ha Cilic egy kicsivel is koncentráltabb, vagy a negyedik szett rövidítésében nem csípi a vonalat egy Federer ütés. Két és fél játszmáig a horvát lecsapta a pályáról a svájci zsenit, 2-0, 3-3 40-0 -nál pedig három bréklabdája volt, tehát már zsákban volt a továbbjutás. Nem brékelt, de megzuhant fejben, majd ugyanúgy a negyedikben elmulasztott bréklehetőségek után is. Szokás szerint choker volt Cilic, de örüljünk neki hogy Roger egy pillanatra sem adta fel, és nagy pontokkal tartotta magát az egyébként zseniális mérkőzésen. RF azt mondta hogy a lába és a problémás háta is jól bírta a kiképzést a közel három és fél órás meccsen, de mentálisan nagyon kemény volt. Federerre azt szoktuk mondani hogy három nyert szettre menő derbiken már nem lehet igazán számolni vele, mert fizikailag már kevésbé tolerálja a 4-5 felvonást. Akármit mond, egy ilyen kimerítő összecsapás után ez hatványozottan igaz lehet.

Roger Federer fekvo 064

Roger Federer. Fotó: Tatiana/Flickr

Raonic és úgy általában az ászbetyárok ellen nagyon hatékony a maestro, de jelzésértékű hogy az utóbbi négy egymás elleni meccsből kettőt nyert a kanadai, és egyszer döntőszettre kényszerítette Rogert. Idén januárban parádés játékkal nyert Rao, a receptet tehát tudja. Érdekes, lehetne hátrány hogy Ljubicic pont tőle ment át Federerhez, de ne feledjük hogy McEnroe évekig szakértősködött, folyamatosan ott van a tűz közelében, legalább annyira tisztában van a játékosok erejével mint a legtöbb edző. A mutatott forma, a frissesség (főleg a kihagyás után), az utóbbi időben egymás ellen nyújtott játék mind azt mondja most jött el a kanadai ideje. Mentálisan is nagyon egyben van a srác, engem nagyon meglepne ha Cilichez hasonlóan összeesne a siker kapujában, úgy gondolom megcsinálja a döntőt. Persze Federer esetében már sokszor megy pofára a fogadás, akik nem szeretik azok lehúzzák amennyire csak lehet, hívei viszont győzködik magukat hogy még mindig az elsőszámú. Magamon tapasztaltam hogy csak azért tenni a svájcit mert ritka rá az 1.5, nem túl nyereséges, még másik kedvenc pályáján, Halléban is feltörölte vele a padlót az újhullám… Reálisan nézve nem mutatott olyan kiegyensúlyozott, jó teniszt ami alapján feltétlenül a döntőben lenne a helye. Az over remek ötlet lehet, de mivel öt szettben már inkább Raonic gatyája lenne a téma, érzek értéket a 3-0 (7.00) és a 3-1 (6.1) -ben is, Milost meg ilyen oddszon egyszerűen hiba lenne otthagyni.
A másik mérkőzés nem érdemel sok szót, csak Murray-n múlik. Nagyon jól tolja a skót, de ha megint visszavesz mint Tsonga ellen, akkor ugrik a hendi is. Berdych tipikus lúzer aki ilyen tét mellett nem tud nagymenőt verni, ráadásul az egymás elleni mérleg is riasztó, az utóbbi három évben lejátszott öt meccset félelmetesen simán nyerte Andy. Győzelme hatalmas tuti.

Superliga 23+24 bónusz

24 RON ingyenes fogadást kapsz szakaszonként, amennyiben 23 RON értékben fogadsz a román Superligára!

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Milos Raonic. Fotó: pdrocha/Shutterstock.com