Eltelt két nap, de még nem láthattunk vaskos meglepetést a férfimezőnyben. Búcsúzott ugyan néhány kiemelt, ám mindnél bent volt a pakliban a bukta. Ritka, hogy egy teljes forduló hasonló mederben csordogál, így könnyen csillaghullásba torkollhat a második kör.

Murray-Andy-tenisz-007

Andy Murray. Fotó: lev radin / Shutterstock.com

Ki fog kiesni a nagyok közül?

Papíron senki, így nehéz lavírozni az esélyek között. Andy Murray hazai játékossal találkozik, de Marinko Matosevic nagyon halovány az idei meccseken. Johnson ellen úgy kapott ki Brisbane-ben, hogy a megnyert első szett után játékot is alig nyert fogadóként, Bolelli lesimázta Sydney-ben és a melbourne-i első körben is nagyon rezgett a léc. Ráadásul az eddigi három találkozásuk alkalmával Murray mindig nagyon megverte, a komoly szerva és ütőerő nélküli ügyeskedő játéka fekszik a skótnak. Berdych egy fokkal nehezebb ellenfelet kapott: Melzer nagyon tud játszani, ha akar, és eddig a szebbik arcát mutatja, hiszen a kvalit is túlélte. Ennek ellenére a cseh határozott támadójátékától könnyen elkedvetlenedhet. Dimitrov a második körben Lukas "hű bele, durr bele" Lacko ellen kopírozhatja a Brown elleni meccsét, még úgy is, hogy a dús hajkoronájú szlovák két éve a torna egyik legjobb meccsét játszotta Tipsarevic ellen. Most közel sincs olyan jó formában, de így is sok múlhat Dimitrovon. Ha koncentrált lesz a bolgár, akkor nagyon sima találkozó várható, viszont egy lazább teljesítmény esetén Lacko elkaphatja a ritmust és onnantól szenvedhet a gyengébb fogadónak számító Grigor. A francia Richard Gasquet is ausztrállal néz szembe, ráadásul James Duckworth öt szettre kényszerítette a gall játékost tavaly Wimbledonban. Gasquet nincs élete formájában, de azért megbízhatóan teljesít, így illene jóval könnyebben továbbjutnia. Hiába játszik hazai pályán az auszi, füvön könnyebben letolta ellenfelét a pályáról, mint ahogyan kemény borításon tehetné. Lehet, hogy az eleje megint kicsit szoros lesz, de a végén nagy eséllyel Gasquet örülhet majd.

Sétagalopp

Nadal-Rafael-tenisz-035

Rafael Nadal. Fotó: lev radin/Shutterstock.com

A két nagyágyú, Rafa Nadal és Roger Federer is könnyedén masírozhat a harmadik fordulóba. A spanyol elég jó teljesítményt tett le az asztalra Youzhny ellen, de az orosz manapság már nem tényező, így kiváncsian várom mit mutat majd egy komolyabb ellenféllel szemben. Na persze, nem ilyen Smyczek kaliberűre gondolok, hiszen nehéz elképzelni, hogy az apró termetű amerikainak osztanának lapot szerda hajnalban. Tim a top 100 egyik leggyengébb szervájával rendelkezik és ütőerőben is hasonló helyen áll, a legnagyobbak még edzésen is gyorsabb ritmusban püfölik a labdát. Persze, nagyon szimpatikus, kiváló lábmunkás és fáradhatatlan pióca az amcsi, aki tapad az ellenfelekre és próbál minden lehetőséget kihasználni, de komoly adogatás és befejező ütések hiányában végig bajban lesz. Amit ő tud, azt Rafa sokkal jobban tudja és hasonló stílusú játékosok ellen mindig bajban van Smyczek: tavaly Bautista-Agut ellen két GS-meccsen összesen nyert 10 játékot, Gasquet 6-3 6-2-re, Simon 6-1 6-2-re verte. A legnagyobb sikere ilyen téren, hogy Ferrer ellen elcsípett egy szettet két éve, de a spanyol akkor elég gyenge teljesítményt nyújtott. Úgy gondolom, ha Nadal nem fog ki nagyon rossz napot, akkor sok kérdés nem lehet, sima meccs várható. Hozzá hasonlóan Roger Federer sem fog komolyan megizzadni, nála csak az első szett kérdéses: ha nem húzza el nagyon az első bréket, akkor Bolelli fejben már pár játék után feladja és onnantól örömjátékot láthatunk a svájcitól.

Szervacsaták várhatók

Két pikáns összecsapást is rendeznek: két ausztrál tinédzser csap össze a mezőny legnagyobb szervásaival. Thanasi Kokkinakis drámai meccsen verte Gulbist, így bemelegíthetett az adogatásfogadásból, de az idén önmagához és a képességeihez mérve is parádésan teniszező Sam Groth ellen a lába már nehezen viszi majd előre, inkább a szívében bízhat. Hasonló helyzetben van Nick Kyrgios is, ráadásul ő fizikálisan nem volt rendben a torna előtt, majd Delbonis ellen is többször ápolták. Ellenfele az ászok királya, Ivo Karlovic lesz, aki Dohában a világelsőt is megtréfálta. A papírforma mindkét meccsen egy rövidítésekkel tarkított, minimum négy szettes maraton, de a fizikális kérdőjelek miatt érdemes óvatosan nyúlni a találkozókhoz.

• ATP Australian Open tippek

Simone Bolelli - Roger Federer; under 30.5 játék
  • Tim Smyczek - Rafa Nadal; under 28.5 játék

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.