Nem igazán láttunk szoros mérkőzéseket a napokban, s nem is valószínű, hogy a női elődöntőkön fogjuk megtalálni azokat. A férfiak versenye már más tészta, ott azért sokkal élesebb a verseny, kiegyenlítettebb küzdelmek várhatóak. A felső ágon létrejövő Djokovic - Wawrinka, s az alsó ági Berdych - Murray mérkőzések igazi csemegének ígérkeznek.

A Nadal-verő

Berdych-Tomas-tenisz-026

Tomas Berdych.

Fotó: VIGE.CO/Shutterstock.com

Tomas Berdych elkerülte a megállaztatást, hiszen a negyeddöntőbeli teljesítményével elérte azt, hogy ne ő legyen a leghosszabb sorozatban kikapó játékos egy másik teniszező ellen. Ez a másik teniszező pedig Rafael Nadal. Kihitte volna, hogy 18 elvesztett meccs után pont egy Grand Slam-en fogja, pont ilyen sima mérkőzésen megverni a spanyol klasszist. Kevesen fogadhattak a 3:0-s cseh sikerre, akik viszont igen, nagyot kaszálhattak. Az első két szettben Tomasnak egyszerűen minden bejött. Nem tudott hibázni. Leütötte Nadalt, aki annyire nem volt rossz, közepes formában játszott. Igaz, messze volt a legjobbjától és a lábmunkája is hagyott némi kívánni valót maga után, de nem volt bűnrossz. 6-2 6-0 után a spanyol viszont fokozatosan kezdett javulni, határozottabban egy jobb Rafát láthattunk a pályán. Viszont Berdych nem vett vissza a tempóból, hiába emelte játéka színvonalát a spanyol, hiába küzdött, Tomast egyszerűen nem lehetett elkapni. Egy kis mentális ingadozással küszködött a meccs vége felé, mikor Rafa a mérkőzésben maradásért szervált volt két meccslabdája, majd nem sikerült befejeznie. Ezután a rövidítésben elhúzott 5-1-re, onnan engedte vissza, de a végén sikerült lezárnia a találkozót, s ez csak átmeneti ignadozás volt. Ennyi elvesztett mérkőzés után ez természetes.

Murray jól játszik

Andy Murray nem érkezett esélyesként a tornára, mégis remek játékot mutatva eljutott az elődöntőig. Tavaly a sérülésből visszatérve fokozotasan javult a teljesítménye, de csak az év végi játéka volt értékelhető. Idén eddig veretlen, Abu Dhabiban kezdett egy bemutatótornán, majd a Hopman Kupában játszott, ahol igaz nem jutottak a döntőbe Heather Watsonnal, de nem rajta múlt, ő mindegyik single meccsét behúzta. Az Openen az első héten sima mérkőzéseket hozott, nem igazán kellett megizzadnia. A legjobb 16 között már egy érdekesebb ellenféllel, Grigor Dimitrovval találkozott. Színvonalas mérkőzést hoztak ők ketten össze, ahol a skót nem sokkal volt jobb ellenfelénél. Simán lehetett volna döntő szettes meccs, ha nincs az a pár bírói hiba a negyedik játszmában. Viszont sportban nincs "ha", így történtek a dolgok, Murray nem tehet a dologról. A negyeddöntőben az ausztrálok utolsó ,,élve maradt" játékosát búcsúztatta, Krygiost három játszmában. Murray teljesítményét azon a mérkőzésen nincs nagyon miért boncolkadni, a rutin nyert azon a találkozón. Jól mozgott, jól fogadta az aussie szerváit, ő volt az esélyesebb és ez ki is jött.

Murray-Andy-tenisz-032

Andy Murray.

Fotó: Neale Cousland/Shutterstock.com

Vallverdu ismeri a skótot

Ennen a párharcnak egy igen fontos kulcseleme lehet Berdych edzője, Dani Vallverdu. Tavaly a cseh év vége fele edzőt keresett, először Ivan Lendlnél próbálkozott, de a korábbi világelső és többszörös Grand Slam-bajnok elutasította őt. Maradt Murray stábjánál, s felkereste Andy régi jó baratját, Vellverdut. A spanyol szármozásu szakember nagyon jól ismeri a skótot, jó pár éven át dolgozott vele. Ő tudja mi kell Andy legyőzéséhez, ez egyszer biztos. Érezhető Dani kezei Tomas játékán, hisz Nadalt úgy sikerült megvernie érdekes módon a csehnek, hogy inkább a tenyeresét támadta ami elsőre szokatlan lehet, de úgy tűnik bevállt.

Szoros mérkőzés lehet

Berdych győzelmére jelenleg 2.30-at kínálnak, míg Murrayre 1.61-t. A férfi negyeddöntők alatt nem volt szorosabb meccs, mind a négy találkozó sima 3-0-al fejeződött be. Ha ott nem is, de itt az elődöntőben szinte 100%, hogy szorosabb találkozókra lesz kilátás. Jól ismerik egymást a két játékos, párszor játszottak egymás ellen. A skót nem igazán szokott jól játszani Berdych ellen, valamiért nem ízlik a cseh püfőlös, szinte csak alapvonalra épülő játéka. Murray mikor élete formájában volt (2012-2013) akkor is kikapott háromszor az öt találkozóból, szóval teljesen nyugodtan ki lehet állítani azt, hogy nem ízlik Tomas játéka. Szoros meccseket szoktak ők vívni egymással és ma is ez várható. Nadal megverésével Berdych önbizalomtól duzzadva léphet csütörtökön a pályára, jó formában van, eredményesen szokott játszani Andy ellen, ez arra mutatha, hogy ő az esélyesebb. Ugyanakkor Murray a tapasztaltabb e téren, ő már játszott jó pár Grand Slam-döntőt, tudja, hogy kell nyerni az elődöntőben, míg Berdychnek eddig mindössze egyszer sikerült ez. Mindketten jó formában vannak, nem igazán lehet elképzelni, hogy itt bármelyikük is simán nyerjen.

• ATP - Ausztrál Open tipp

Tomas Berdych - Andy Murray, over 3.5 szett

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.