Igazságos volt az elődöntők párosítása, ugyanis összesorsolták a Bajnokok Ligájából kieső csapatokat. A másik ágon az Európa Liga csoportköréből érkezett csapatok feszülnek egymásnak. Így elmarad az álomdöntő. A Benfica és a Juventus is megnyerte már hazája bajnokságát, párharcuk végén pedig kiderül, hogy melyiküknek lesz esélye megnyerni az Európa Ligát is.

Benfica gólöröm

Lesz portugál gólöröm?

A győztes ág

Minden fogadóiroda szerint a Benfica-Juventus párharc győztese fogja megnyerni az Európa Liga trófeáját a 2013/14-es szezonban. Természetesen a legnagyobb favoritnak a Juventust tartja mindenki. Nem tudom jó üzlete-e 2.00-ás szorzón a zebrák végső sikerére fogadni. A Juve továbbjutása főként a torinói csapat mutatott játéka miatt erősen kérdéses számomra. A Benfica kupagyőzelmét 4.50-ös szorzón foghatjuk meg jelenleg. A Sevilla sikere megötszörözi a tétünket, míg a Valenciáért 5.50-öt kínál a bet365.

Bámulatos Benfica

Elképesztő formában van a szezon portugál bajnoka. Az elmúlt hétvégén a klub történetének 33. elsőségét szerezték meg a piros-fehérek. A lisszaboniak 26 tétmérkőzést játszottak a 2014-es naptári évben, mérlegük pedig impozáns: a 23 győzelem mellé becsúszott két döntetlen, míg egyetlen vereségüket a Porto elleni Portugál Kupa elődöntőjében, idegenben (1:0) szenvedték el Salvioék. A múlt heti visszavágón 3:1-re győzött és bejutott a döntőbe a Benfica, úgy, hogy a 27. percben emberhátrányba került Siqueira kiállítása miatt. Salvio korai góljára Varela válaszolt a második félidő elején. Az 1:1-es állás a Benfica kiesését jelentette. Ebben a helyzetben vert emberhátrányban kettőt Jorge Jesus csapata. A hétvégén az Olhanense legyőzésével megnyerte a bajnokságot. Salviót sérülés miatt le kellett cserélni a szünetben, s a Juventus elleni játéka is kérdéses. A Garayval, Cardosóval, Rodrigóval felálló portugálok a zebrák eddigi legnehezebb ellenfelei lesznek az Európa Ligában.

Szenvedős szezonvégi játék

Nem játszik szemet gyönyörködtető focit mostanság a Juve. A bajnoki cím matematikailag még elveszíthető, de a 12 pontos előny tudatában minden szurkoló evidenciaként könyveli el a sikert. A Bologna ellen kiszenvedett győzelem alkalmával Vidal csak pár percet kapott, míg Tevezt pihentette Conte. A szakvezető nyilatkozata szerint ők biztosan kezdenek Lisszabonban. Tevez mellett több játékos is bevethető a támadószekcióban. Többször kapott már esélyt Osvaldo, de Vucinic vagy Llorente szerepeltetése sem lepne meg. Valószínűleg Caceres is visszatér a védelembe. Mostanság nem jó program a Juventus mérkőzéseinek megtekintése. Megszerzett vezetőgóljuk után általában labdatartásra vagy a játék ölésére rendelkeznek be a zebrák. Dicséretes a védelem teljesítménye. Az áprilisi öt tétmeccsen csupán egy gólt kapott Buffon, tehát a védelem stabil alapja a sorozatos győzelmeknek.

Pirlo-Andrea-Juventus-001

Andrea Pirlo bármikor képes gólt szerezni.

Fotó: Photo Works/Shutterstock.com

Spanyolok egymás között

A döntő leendő favoritja spanyol ellenfelet kap. Megértettem a negyeddöntők visszavágóján, hogy mit is jelent az „őrült spanyol” kifejezés. Sevillában megőrültek a szurkolók a Porto elleni meccsen. Eszelős támadófocival fél óra alatt földbe döngölte ellenfelét a Sevilla. A háromgólos előny tudatában sem vett vissza az együttes akkor sem, amikor emberhátrányba került a 2. félidő végén. Nyomott a Porto, de a félelmetes kontrákat látva teljesen őrületbe jött a közönség. A negyedik dugó után pedig végleg eldőlt a továbbjutás kérdése. Hasonlóan nagy extázis volt Valenciában. Hiába kaptak ki 3:0-ra Svájcban, a fanatikusok elhitették a csapattal, hogy van esély. A Valencia ledolgozta hátrányát, Kassai kiszórt két bázeli játékost a hosszabbításban, s így csak az volt a kérdés, hogy mikor darálja le végleg ellenfelét a Valencia. Nem tudom, hogy a hispánok hány bikát áldoztak fel csapataik sikeréért, és mi kellett ahhoz, hogy így megőrüljenek és továbbjussanak, de csak tátottam a számat.

Fogadási kínálat

Boncolgathatnám a spanyol derbi kapcsán, hogy tele van sérültekkel a denevérek védelme. Elemezhetném, hogy a Porto ellen kiállított Coke mennyire fog hiányozni a Sevillából. Boncolgathatnám, hogy a Sevilla még odaérhet akár a BL-kvalifikációt érő negyedik helyre is a bajnokságban. Ellenpontként a Valenciának csak az Európa Liga maradt. Ebben a témában TiB és Oakland jobb. Ezért csak annyit garantálhatok, hogy folytatódni fog az őrület és potyogni fognak a büntetőlapok Sevillában. A Juventustól a jól felépített védőjáték bemutatását várhatjuk. A Benfica sem mehet fejjel a falnak, mert a Juve veszélyes támadói, idegenben találhat egy gólt és akkor vége mindennek. Lisszabonban nagyon underes meccs várható.

A Sevilla-Valencia összecsapás esélyeit TiB elemzi.