Hétvégi nagyüzemet követően a világbajnokság mérkőzéseit ismét az esti órákban követhetjük nyomon! Alább posztunkban a hétfői és keddi csörtékkel foglalkozunk néhány gondolat erejéig. Megszokhattátok, hogy az előselejtezős mérkőzések taglalásával nem nagyon szaporítjuk a szót, ám most kivételt teszünk, ugyanis 2016-ban ausztrál földön feltűnt egy tehetség, s bizony ő lehet az idei VB felfedezettje! Emellett természetesen szóba kerül Adrian Lewis és Raymond van Barneveld debütálása is!

Qiang Sun - Corey Cadby

A hétfő esti előselejtezőben kezdi meg élete első világbajnoki szereplését a 21 éves Corey Cadby. Nem tudjuk 2016 előtt mit csinált, vagy mit nem csinált a srác, de ebben az évben hirtelen feltűnt, s valami bődületeset robbantott a kontinens versenyein. Amolyan lokális van Gerwennek is értékelhetnénk a tagot, mivel 11 trófeát nyert idén! Emellett novemberben behúzta az ifjúsági világbajnoki címet, ami már messze nem helyi szintű eredmény! Ja, és augusztusban a Perth Mastersen 6-2-re oktatta Phil Taylort! És ne higgyük, hogy Power ellazáskodta ezt a népszerűsítő versenyt. A Legenda Cadby ellen 111-es átlagot dobott, amire Cadby 103-assal felelt! A győzelmét követően Wright-tal szemben kiesett ugyan, de ott is elég durva, 109,57-es értéket mutatott fel! Na most ki lenne az az őrült, aki ellenfelére, a kínai Sunra tenne? Aki nézte a tavalyi VB-t tudja, hogy a távol-keleti játékos kis túlzással még a tábla mellé is dobott olykor...nem szaporítjuk a szót, Cadby továbbmegy 2:0-ás eredménnyel, s Joe Cullen-nel találkozik a nap végén, aki rendesen felkötheti a nadrágját, ha 28. kiemeltként tovább akar menni. Simán benne van a levegőben, hogy Cadby őt is elkaphatja! A nap legérdekesebb meccse lesz a hétfői záró csörte.

Corey Cadby megnyeri az ifjúsági világbajnokságot.

Mervyn King - Steve West

A rutinos róka King is hétfőn kezdi meg szereplését az idei világbajnokságon. Az 50 éves angol ámbár túl van karrierje legjobb időszakán, viszont lecsúszófélben lévő kortársaival - gondolok itt pl. Andy Hamiltonra, vagy Kevin Painterre - ellentétben, ő azért a major-tornákra még rendszeresen tudja kvalifilkálni magát. Igaz, ezeken nem sok vizet zavar, s általában 1-2 kör után kipottyan. Idei legjobb eredménye kiemelt tornákon a júliusi World Matchplay-en elért negyeddöntője volt. Ellenfele kissé sötét ló számunkra. A nevét meglátva rögtön eszünkbe jut az októberi World Grand Prix első körében Phil Taylor kiütése. Talán idén ez volt a legkomolyabb eredménye, azonban a verseny következő játéknapján már sima vereséggel búcsúzott Daryl Gurney ellen. Egyszer-egyszer oda tudott érni az European Tour egyes állomásaira, viszont az év nagy részében kiemelkedő eredményre nem volt képes. King a mérkőzés favoritja, de óvatosan a tétekkel, mert ki tudja West mikor fog ki megint olyan jó napot, mint októberben Taylor ellen...illetve King sem a régi már.

Adrian Lewis - Magnus Caris

Hétfőn jön Lewis is a tábla elé. A tavalyi döntős a svéd Caris ellen indíthatja meg menetelését. A meccs érdekessége, hogy eddig három alkalommal találkoztak, s eddig Caris javára billen a mérleg két győzelem, egy vereség arányában. Hozzá kell tenni, hogy ezek a meccsek rendre a Players Championship angliai állomásain zajlottak. Kiemelt versenyen még nem találkoztak, s most minden bizonnyal "Jackpot" simán át is lép ellenfelén. Igazából kimenetel és szettek fogadása terén nincs érték a meccsben. Aki nagyon szeretne fogadni a Lewis 180-jai 4,5 overre tehet próbát óvatos téttel. Mi inkább hátradőlve felmérjük, hogy mennyire érkezett harapósan az angol erre a VB-re.

Brendan Dolan - Christian Kist

A keddi előselejtező után észak-ír - holland párharcra kerül sor. Kettejük közül talán Dolant láthattátok többször a közvetítésekben, idei legjobb eredményének a csapat-világbajnokságon Daryl Gurney oldalán elért elődöntő számít. Egyébként a "History Maker" becenévre hallgató player az utóbbi 1-2 évben igencsak halovány teljesítményt nyújt. Karrierjének legjobb időszaka a 2011-2013-as évekre esik. Idén folytatódott a langyos víz üzemmód, azonban a novemberi Grand Slamen váratlanul villantani tudott az elért negyeddöntőjével! Hozzá hasonló kaliberű ellenféllel hozta össze a sorsolás most. Kist egyébként világbajnoknak mondhatja magát, ugyanis 2012-ben ő nyerte a tornát a BDO-nál, majd nem sokkal később átnyergelt a PDC-hez, ahol aztán szép lassan eltűnt. 2016-ban egyetlen major-tornára sem ért oda, a kvalifikációs versenyeken rendre elvérzett. Egyetlen reményre okot adó produkciója a legutóbbi Players Championship Finals-ön elért negyeddöntője lehet. Kissé meg is lep minket, hogy hajszállal ugyan, de mégis őt tartják a bookiek a mérkőzés favoritjának. Mi fordítva látjuk, s inkább Dolant favorizáljuk. Azonban tényleg érdemes vigyázni Kisttel, mert tavaly pont ilyen semmitmondó év után az első körben nagyon simán ütötte ki Justin Pipe-ot. Tehát kimenetelre óvatos téttel érdemes menni, viszont ami racionálisabb lehet - persze kisebb szorzóért - a szettek száma. 3,5 overnek simán le kellene jönnie ezen a párosításon.

Raymond van Barneveld - Robbie Green

Kedden este bemutatkozik az ötszörös világbajnok Barneveld is! A tavalyi VB-n valami elképesztőt menetelő holland mostani első ellenfele az angol Robbie Green lesz. Lehet, hogy első blikkre sima csörtének tűnik, de óva intünk mindenkit Green lebecsülésétől. A maga módján veszélyes tud lenni, s látva Barney idei halovány produkcióját, könnyen lehet ebből szoros mérkőzés. Green ugyan a november végi Players Championship Finals-ön elért negyeddöntőjén kívül nem sok mindent tudott idén felmutatni, viszont ahányszor láttuk játszani, mindig ott éreztük benne a meglepetés erejét. Valószínűleg össze fog jönni a Barney-továbbjutás, mindenesetre szerintünk Greenben benne lehet legalább egy szett győzelem, így itt is lejöhet a 3,5 over a játszmák terén.

Simon Whitlock - Koltsov/Horvath

Az ausztrál darts ikonikus alakja a keddi nap utolsó mérkőzésén néz szembe az előselejtező győztesével. Whitlock a 2014-es VB után komolyabb hullámvölgybe került, viszont idén ősszel már csillogtatott olyan teljesítményeket, ami bizalomra adhat okot a javulás terén. Tavaly hihetetlen módon esett ki a legjobb 64 között Ricky Evans ellen, most ez a baki nem fog még egyszer megtörténni. Jusson tovább az előselejtezőből bármelyik is a Koltsov-Horvath kettős közül, "Wizard" a nap végén haza is küldi rögtön.