A European Tournak nem tett jót az Európai kitérőt, ugyanis rossz időjárási körülmények miatt törölték a Madeirai versenyt. Azonban a sorozat nem áll meg, és a versenyzők már Marokkóban játszanak tovább. Amerikában pedig az év első Major Tornájának a felkészülésében telik a hét, hiszen jövő héten Masters. Előtte azonban még Texas Open.

European Tour: Újra Afrikában!

Várták a versenyzők az első európai versenyt, de a portugáliai állomást sajnos törölték a programból. Először csak az első napot vették ki a programból, majd a második napon ment is a játék, azonban az időjárás közbeszólt, és törölni kellett a szombati, illetve vasárnapi partikat. A túra Marokkóban folytatódik, és itt kerül megrendezésre a Trophee Hassan II. Marokkói hercegről elnevezett versenyt Agadirban rendezik, ahol egész héten jó idő várható, így biztosan nem marad el a torna. A viadal több mint 40 éves múltra tekint vissza, és egészen népszerű a sztárok körében. Nyert itt Padraig Harrington, Vijay Singht, vagy épp a regnáló bajnok Alejandro Canizares. Idén is jó kis mezőny gyűlt össze. Itt a címvédő Alejandro Canizares. aki dobogón végzett februárban a Malajziai versenyen. Tavaly nagyon magabiztosan nyerte a viadalt, és idén is várható tőle egy jobb eredmény. Spanyolok közül még Pablo Larrazabalt emelném ki, aki nagyon stabilaban versenyez idén. Azt mondta kiváló formában van, és kedveli az ilyen homokkal és magasabb dűnékkel tarkított versenyeket. George Coetzee is tiszteletét teszi a versenyen. A 28 éves Dél-Afrikai egy győzelemmel hangolt a versenyre, és tavaly marokkóban 11. lett. Őt tekintik az egyik legnagyobb esélyesnek a tornán, és ha már az elején elkapja a fonalat akkor jó eséllyel első háromban végezhet.

Coetzee-George-golf-001

George Coetzee. Fotó: Wikipedia

Angol dominancia

A britek közül először Andy Sullivant emelném ki. Megnyerte a Joburg Opent, és legutóbbi két tornáján voltak megingásai, de ilyen mezőnyben illene első 20-ba kerülnie. Az angolok közül még David Horseyt említeném meg. Idén fokozatosan lendült formába, és a rossz idénykezdés után legutóbb első tízben végzett. Neki amúgy a március vége az, amikor csúcsforma közelében van, ezért is szokott jól szerepelni rendre ezen a versenyen. 2011-ben meg is nyerte, azóta pedig mindig az első 20-ban végez. Skót riválisa Richie Ramsay is okozhat itt meglepetést. 2013-ban csak kereste régi formáját, aztán tavaly több második helyezést szerzett, és sokszor végzett első tízben. Azonban váratott magára az újabb győzelem. Talán idén újra felér a csúcsra. Volt ötödik Dubaiban, és kifejezetten szereti ezt a versenyt.

PGA Tour: Mindenki a Mastersre készül

Ez amolyan elő versenye a Mastersnek. Pár sztár felkészülésnek használja, és formajavításnak, míg a többség inkább kihagyja a viadalt. Ezért is nyertek az elmúlt években kevésbé ismert versenyzők, akik tudták, hogy itt a nagy esélyük egy (újabb) PGA Tour sikerre. Idén viszont komoly kis mezőny gyűlt össze Texasban a Valero Openre. Jordan Spieth a mindössze 21 éves amerikai az egyik legnagyobb favorit, aki legutóbb tornát nyert, és utolsó négy versenyéből háromszor volt első tízben. Itt van még a mezőnyben Dustin Johnson, Jim Furyk és Matt Kuchar is. Azonban fogadás szempontjából nem rájuk hívnám fel a figyelmet.

Johnson-Dustin-golf-005

Dustin Johnson. Fotó: David W. Leindecker/Shutterstock.com

Ki az a Summerhays?

Ő az akinek a neve nem mond semmit, nem hogy az egyszerű nézőnek és fogadónak, de még sok szakértő sem. Már elmúlt 30 éves az amerikai versenyző, és sosem volt kiemelkedő golfos. Egy erősebb mezőnyben, ahol komoly verseny van, simán kiesik az első két napon. Jobb esetben talán bejön az első 40-be. Nem így a Valero Texas Openen. Mint említettem ezt a versenyt sok sztár felkészülésnek szánja, és Summerhays ezt okosan kihasználva az elmúlt két évben első tízben végzett. Nem túlságosan nagy spíler, de stabilan tud egy átlagos játékot hozni. Ez itt elég lehet megint egy első tízre, sőt. Tavaly majdnem megnyerte a versenyt, és holtversenyben második lett. Idén egy kis odafigyeléssel és nagyobb koncentrációval megszerezheti pályafutása első győzelmét. Akit még megemlítenék az a svéd Freddie Jacobson. Jól kezdte az évet, de ne szépítsük, azóta borzalmas formában van. Kiesések, és rossz ütések és döntések jellemezték. Ez lehet az elitbe visszatérő versenye. Szinte mindig jól szerepel Texasban, és ha össze akarja kapni magát idén, akkor ez egy jó verseny hozzá. Nagy nevek, de még sincs akkor motiváció, így egy esetleges top10-es helyezés nagyot dobhatna az önbizalmán.