Igazi sporthétvégéhez van szerencsénk a nyár beköszöntével, szombaton még BL-döntőt rendeztek Berlinben, vasárnap pedig az U20-as VB meccs és a Roland Garros döntője mellett Forma 1-es futamot is nézhetünk este, egyenesen Kanadából. Nézzük is meg gyorsan, hogy mire számíthatunk a vasárnapi futamon!

Szoros pontverseny

Két héttel ezelőtt Monte Carlóban egy meglehetősen érdekes végjátékot követően nyert Rosberg. Grosjean és Verstappen ütközését követően először a virtuális safety cart vetették be a versenybírák, majd néhány másodperccel később a valódi biztonsági autó is a pályára gurult. A napokban látott napvilágot az egész rádiókommunikáció, ami igen érdekes volt. A versenyben végig vezető Hamilton folyamatos rádiókapcsolatban állt a csapattal, és többször is, egészen pontosan háromszor is megváltoztatták a véleményüket a felek. Történt mindez körülbelül egy perc leforgása alatt. A beszélgetés egy részletét a lenti videóban hallhatjátok. Először úgy volt, hogy Hamilton kint marad, majd a brit versenyző rákérdezett, hogy tényleg ez lesz-e a legjobb döntés, mire a csapat reagált, hogy nem, a kör végén bejövünk a boxba. Másodpercekkel később már az az utasítás jött ismét Hamiltonnak, hogy mégis kint maradnak, mire Hamilton közölte, hogy nem lesz ez így jó, és a gumikra panaszkodott, illetve arra, hogy a többiek friss szuperlágyakon lesznek. Erre behívták kerékcserére, Rosberg és Vettel pedig köszönték szépen, és megelőzték Hamiltont. Ez az egy kör pedig kulcsfontosságú volt a világbajnoki összetett szempontjából, hiszen 27 pont helyett 10 lett a különbség a két mercedeses pilóta között. Rosberg pedig zsinórban két futamot nyert, újra szorossá téve az egyéni pontversenyt.

Kanada inkább Hamilton terepe

A montreali helyszín első ránézésre egyértelműen Hamiltonnak fekszik. Sok más pilóta mellett ő is nagyon szereti ezt a pályát, többek között itt szerezte első győzelmét is. A kanadai pálya egyébként a mesterséges Notre-Dame szigeten található, és egy rendkívül gyors utcai pályáról van szó. Jellemzőek a pályára a gyors sikánok, a versenyzők pedig sűrűn használják a kerékvetőket. Vigyázni is kell viszont ezekben a gyors kanyarokban, hiszen a külső íveken a széles kerékvetők mellett bizony a falak is igen közel vannak, az utolsó kanyar kijáratán például a híres bajnokok fala. Igaz, hogy utcai pályáról van szó, de azért vannak itt előzési pontok, főleg a hosszú hátsó egyenesben, és a célegyenesben van lehetőség előzni. Mindezt a két DRS zóna is segíti, így remélhetőleg jó párharcokat láthatunk majd.

Izgalmas kvalifikáció

Rosberg-Nico-F1-003

Nico Rosberg. Fotó: MrSegui/Shutterstock.com

A szombati időmérő edzés egész izgalmasra sikeredett. A Q1-ben rögtön két meglepetés is történt, a technikai hiba miatt biztos kieső Button mellett Massa és Vettel is búcsúzni kényszerült az első szakaszban. Massa autójában egy szelep volt rosszul rögzítve, Vettel esetében pedig egy tranzisztorral volt gond. Azért elég bosszantó lehet, hogy ilyen apró hibák miatt kellett idő előtt befejezniük a kvalifikációt, de a technika már csak ilyen. A Q2-ben kiesett a két Toro Rosso, valahogy most nem tűnnek olyan jónak, mint Monte Carlóban. Verstappen ráadásul a Monacóból hozott 5 helyes rajtbüntetése mellé összeszedett egy 10 helyes büntetést is, miután motort cseréltek az autójában. Több szerencséje volt a Force Indiáknak, hiszen Hülkenberg hetedik, Perez pedig tízedik lett szombaton. A legnagyobb meglepetést azonban a két Lotus produkálta. Jelentős lépést tettek előre, és kibérelték a harmadik sort Grosjean, Maldonado sorrendben. A Mercedeseket persze ezúttal sem lehetett megállítani, a 44-es rajtszámú Hamilton 44. pole pozícióját szerezte meg, mellőle Rosberg várhatja a vasárnapi rajtot, majd a két finn, Raikkönen és Bottas következik. A legjobb 10-be még a két Red Bull jutott be, de csak a nyolcadik-kilencedik helyre voltak jók.

Jöjjenek a nagy szorzók!

A Ferrari is jelentős előrelépést tett az új fejlesztéseknek köszönhetően. Én nem lennék meglepve, ha Raikkönen be tudna férkőzni Rosberg elé, és második lenne Hamilton mögött. Az Unibetnél 3-as szorzón fogadhatunk arra, hogy a finn megelőzi Rosberget. A Ferrari a hosszú etapokon elég jó volt a szabadedzések során, így akár lehet is esély a Mercik ellen. Főleg, hogy Hamiltonnak és Rosbergnek a taktika terén egymásra is kell figyelni, tehát amikor Hamilton kijön a boxba, akkor Rosberg biztosan nem tud jönni cserélni. Rosbergben amúgy is benne van a hiba szerintem, főleg ha menni akar Hamilton után, vagy hátulról van rajta nyomás. Ráadásul a rajtnál is lehet esélye Raikkönennek megelőzni Rosberget, főleg ha esetleg a két Mercedes elkezd csatázni. Tavaly ez történt, és a második helyről jót rajtoló Hamiltont végül leterelte Rosberg a pályáról, és Hamilton így a második helyét is elvesztette. Szóval egy Mercedes csatából Raikkönen még jól ki is jöhet, és egy jó taktikával meglepetést is okozhat.

Sebastian-Vettel-Ferrari-001

Sebastian Vettel (Ferrari). Fotó: ZRyzner/Shutterstock.com

Grosjean is nagyon jól ment egész hétvégén, és neki is nagyon fekszik ez a pálya. 2012-ben második lett itt, és most is jó eredményt érhet el egy kis szerencsével. Ha valaki koccan az elejében, vagy technikai probléma hátráltat valakit, akkor Grosjean akár dobogós helyre is bejöhet. Nem mondom, hogy ez a legnagyobb tuti, de egy kis aprót nekem megér. A bet365-nél 7-es szorzón fogadhatunk erre.

Tippelj a futamra és 5000 Ft-ot nyerhetsz! Részletek ITT!

A másik érdekes a hátulról érkező Vettel lehet. Vettel a 18. helyről fog rajtolni, hiszen büntetést kapott, miután az egyik szabadedzésen Merhit piros zászló alatt 300 fölötti sebességgel előzte meg, amit veszélyesnek ítéltek a bírók. Vettel hátulról zárkózhat, és mindössze 1.66-os szorzót kapunk arra, hogy a legjobb 5-ben végez. Ezt én közel sem gondolnám ilyen valószínűnek, azért ennyire könnyű dolga nem lesz átjönni a mezőnyön. Szerintem jó ha a hetedik-nyolcadik helyig fel tud jönni. Ha pontosan hetedik lesz, 11-szeres, ha pontosan nyolcadik, akkor 12-szeres pénzt nyerhetünk a bet365-nél. Igazából szerintem ez a két pozíció teljesen reális a Ferrari németje számára, a szorzók pedig egyáltalán nem rosszak.

Borítókép: Sebastian Vettel (Ferrari). Fotó: ZRyzner/Shutterstock.com