Szerdára is lesz egy nagyobb Mullins favorit, Vroum Vroum Mag javíthat a legutóbbi második helye után, valamint jön a Lexus Chase, igen népes mezőnnyel.

Leopardstown 14:50 Christmas Hurdle – Grade1

Nem csak a briteknek van Christmas Hurdle versenyük, pár nappal Kempton után Leopardstownban lesz még egy, az íreknél. Négyéves vagy öregebb lovak nevezhettek, távja itt három mérföldes, garantált nyereményalapja pedig 85.000 euró. 1996 óta rendezik, 2012-ig volt Grade2-es, 2013-tól pedig a legfelsőbb kategóriába tartozik. Eléggé szét vannak osztva a trófeák, nem igazán lehet kiemelni senkit sem.

Leopardstown-Racecourse-loverseny-003

Leopardstown. Fotó: urasimaru/Flickr

Indulók

A hétéves Vroum Vroum Mag a favorit Willie Mullins istállójából, Susannah Ricci színeiben. Nem véletlen a favorizálása, elég impozáns az eredménylistája. Ahogy rengeteg ló ennél az istállónál, ő is Franciaországban kezdte a pályáját, ahol még eléggé döcögött a szekér, hogy aztán Mullinséknál egy más négylábú térjen vissza a versenypályákra. Hatszor nyert zsinórban akadályon, majd négyszer gáton. December elején tért vissza hosszabb szünet után, és hiba csúszott a rendszerbe, Apples Jade hatalmas csatában megverte. Nyolc Grade futamot nyert már, ebből kettő volt Gr1-es. A bukik szerint ezúttal leginkább Snow Falcon köphet bele a levesébe. Noel Meade hatévese kétszeres Gr2 nyerő, amiből az egyiket ebben a szezonban szerezte. A másik Mullins lónak még nincs ilyen kiemelkedő sikere, Clondaw Warrior csak kisebb futamokon győzött, de elvileg formában van, Clonmelben nyert versenyt legutóbb.

Elemzés és tippek

Azért az egészen elképesztő, hogy milyen kaliberű lovak maradtak még úgy is Willie Mullinsnál, hogy a Gigginstown távozott. Lehet, sőt valószínűleg Gordon Elliott behúzza Írországban a trénerek bajnokságát, de ezt a háromszoros túlerőnek köszönheti majd, ugyanis nagyjából ennyivel több lovat indít, mint riválisa. A minőség viszont még mindig Mullins oldalán áll, szinte mindegyik Gr1-re elő tud szedni egy komolyabb favoritot, hihetetlen győzelmi szériákkal. Vicc, hogy olyan nevek még nem is indultak ebben a szezonban, mint Annie Power, Vautour, vagy Faugheen. Vroum Vroum Mag viszont igen, és tegnap óta még nagyobb favorit lett belőle. Azért ebbe a lóba ezen a futamon egy kicsit már bele lehet kötni, ugyanis a három mérföld nem az igazi távja. Igaz egyszer már futott ilyen hosszúságú versenyen, amit meg is nyert, így aggódni nem kezdek érte, de ezért is számolnak például Clondaw Warriorral a bukik, ő életében először szintén győzött 3 mérföldön. Shaneshill is érdekes lehet, de ha nem is olyan meggyőzően, mint Douvan vagy Altior, azért még mindig Vroum Vroum Mag-ra voksolnék.

Leopardstown 16:00 Lexus Chase – Grade1

Ötéves vagy öregebb lovak Grade1-es akadályversenye kimagasló, 150.000 eurós pénzdíjazással. Távja ennek is három mérföld, tizenhét akadállyal. 1992-ben futották először ezen a távon, az eredeti, rövidebb futamot 1986-tól rendezték. 2004-től szponzorálja a Lexus, azóta ez a neve. Az elmúlt években nyert itt szinte az összes komolyabb tréner, többek között Willie Mullins, Noel Meade, vagy a britektől Jonjo O Neill, Paul Nicholls vagy éppen Nicky Henderson is. Zsokéknál Paul Carberry a rekorder, négy sikerrel.

Leopardstown-loverseny-001

Leopardstown, Írország. Fotó: Lesley Rigg/Shutterstock.com

Indulók

Nem lehet panasz az indulók számára, illetve egy kicsit talán el is szálltak ezúttal, hiszen tizennégyen vannak jelenleg. Ebből öt Gigginstownos, némi meglepetésre csak egy ló lett nevezve Mullins istállójából, ketten McManus sárga-zöldjében rajtolnak majd el, és ezzel a többség meg is van. Djakadam az egyik favorit (Mullins/Walsh). Hétéves, kétszer volt második a Punchestown Gold Cup-on, de ez mellett kétszeres Gr1 nyerő is, aki igen jó formában van. Az egyiket a legnagyobb sikerei közül a hónap első felében nyerte. Valseur Lido a másik favorit. Szintén friss Gr1 nyerő, még novemberben nyert Down Royalban simán, 11 hosszal. Tíz alatti oddson már csak az ő istállótársát, Outlandert adják. Közel egy éve győzött utoljára, de az Gr1 trófeát ért. Azóta a második helyeket halmozta, négyet szerzett belőlük, kivétel nélkül Gr1 vagy Gr2 futamokon.

A kettő friss Gr1 nyerő eléggé maga mögé utasította a mezőnyt, és itt is a Mullins ló oldalára billent a mérleg, Djakadamot találták meg a fogadók. Pedig igazából Valseur Lido futása volt erősebb, hiszen ő három mérföldön futott, és nagyon simán nyert, élete legjobbját szállítva. Szintén élete legjobbját produkálta Taquin Du Seuil, aki Gr3 hendikepet nyert Cheltenhamban. Ha valaki meglepetést okozhat, akkor az ő lehet, bár a három mérföld nem a távja, esetleg Outlander, aki igencsak ott volt Djakadam nyakán legutóbb. Szemben vele azért a Mullins favoritnak sokkal jobban fekszik ez a táv, a Gold Cup-okon már hozzászokhatott, és azokon érte el egyéni legjobbját, ami ugyan „csak” második hely volt, de az még így is felülmúlja a többiek győzelmeit, hiszen Don Cossack-nak és Cue Card-nak volt méltó ellenfele, utóbbit Punchestowban pedig le is győzte később. Formában van, bejön neki a táv, oda várom az elejére. Tippem: Djakadam – EW (2,62 Bet365 3 1/4).

• Christmas Festival tipp

Djakadam - EW

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.