Vége az első hétnek a téli játékoknak, egyelőre a németek vezetik az éremtáblázatot, de azért meglepetés lenne, ha meg is tudnák tartani ezt a végéig. Miklós Edit folytathatja remek szereplését Szocsiban, hiszen holnap ismét versenyez a magyar lány.

Gut-Lara-ski-002

Lara Gut. Fotó: Beelde Photography/Shutterstock.com

Lara Gut nagyon jól megy Szocsiban

Női Super G-ben a legnagyobb favorit Lara Gut 4.00 lehet, akinek eddig nincs rossz olimpiája, de a győzelem nem jött össze. Szuperkombinációban ugyan kiesett, de a lesikló részben jól ment csakúgy mint a lesiklásban, ahol bronzot szerzett a svájci. Maria Riesch 5.40 nyerte a kombinációt, de a lesiklásban elszállt. Nekem nem meggyőző ahhoz a német, hogy a győzelemre képes lehessen. Tina Maze 5.50 viszont ismét odaérhet a dobogóra, hiszen összerakták a formáját Mauro Pinivel az olimpiára. Megnyerte a lesiklást és bár ez gyengébb száma, jó helyezést érhet el a szlovén. Anna Fenninger 7.00 eddig nem brillírozik Szocsiban, de őt sosem szabad leírni. Nagyon stabil formát mutatott egész évben, a dobogóra odaérhet. Csakúgy, mint Julia Mancuso 13.00, aki igazi olimpiaspecialista. Egy bronzot szerzett a kombinációban, és akár most is benne lehet egy hasonló siker. Miklós Editnek - a két főszáma közül - ez a gyengébb száma, de egy Top 15-ös helyezés akár sikerülhet ismét, amivel aligha lenne csalódott.

Szocsi-2014-Therese-Johaug- Marit-Bjorrgen-skiathl

Therese Johaug (elöl) és Marit Björgen.

Fotó: Espen E/Shutterstock.com

Bombaerős váltó

A sífutóknál a váltókat rendezik meg a hétvégén, elsőnek a hölgyeken a sor. A norvégok győzelme garantált, de a finnek dobogója is annak tűnik. A norvégok a verhetetlen Weng - Johaug - Jacobsen - Björgen négyessel állnak ki. A finnek váltója is nagyon erős, hiszen a Kylloenen - Saarinen - Niskanen - Lahteenmaki csapat is jól hangzik. A svédek is esélyesek a dobogóra, de a váltójuk nem annyira megbízható, mint a többieké. Bár a végén van egy Charlotte Kallájuk, aki komolyabb hátrányt is vissza tud hozni a dobogóért való harcban.

Magyarokért szurkolhatunk

A rövid pályás gyorskorcsolásoknál ismét magyaroknak szurkolhatunk. Liu Shaolin Sándor és Knoch Viktor is továbbjutott 1000 méteren és a negyeddöntőben szurkolhatunk nekik. Egyik magyarnak sincs reális esélye a továbbjutásra, de láttunk már csodát. A favorit a kanadai Charles Hamelin 2.10 aki már az 1500-at behúzta Szocsiban. Az oroszoknak is lehet ismét érmesük Victor An személyében. Persze az ázsiaikat sem szabad leírni.  Da Woon Sin 11.00 2013-ban két aranyat is szerzett Debrecenben, köztük az 1000 métert is. Lee Han-Bin és a fiatal kínai is akár odaérhet a dobogóra. A nőknél az 1500 métert rendezik holnap, Heidum Bernadett és Kónya Zsófia lesz a két magyar versenyző. Suk Hee Shim 1.80 a top favorit, aki mindössze 17 éves, de idén a világkupában brillírozott és sorra nyerte a versenyeket. A címvédő Yang Zhou 8.00 és a szintén még csak 18 éves Alang Kim 6.00 lehet talán aki még kihívó lehet.

Szocsi-2014-Alexander-Tretiakov-skeleton-091

Alexander Tretiakov. Fotó: Wikipedia

Orosz siker lehet skeletonban

A skeletonosoknál lement az első két futam és holnap zárják a 3-4. futammal a versenyzésüket. Az orosz Alexander Tretiakov 1.25 megnyerte mindkét futamot eddig és fél másodperccel vezet már a tavalyi világbajnok. Az egyetlen kihívója a lett Martins Dukurs 3.75, aki 2012-ben és 2011-ben is nyerni tudott a VB-n. A többiek lemaradása már bőven másodperc felett van a különbség. Szerintem Tretiakovot nem lehet megfogni, bezsebelheti az olimpiai címet.

Összejön a duplázás?

A síugróknál a nagy sáncos versenyt rendezik Kamil Stoch a legnagyobb favorit, aki megnyerte a normál sáncon a versenyt. Óriási fölénnyle verte meg az egész mezőnyt a normál sáncon. A duplázás óriási bravúr lenne a lengyeltől, de Simon Ammantól láthattunk már ilyet nem is egyszer. Most a svájci nincs olyan formában, hogy a győzelemért harcoljon. A négysánc bajnoka Thomas Diethart is odaérhet a dobogóra akár, egész biztatóan ugrál az olimpián és a selejtezőn is remekül ugrott. Peter Prevcre is oda kell figyelni, a szlovénok legnagyobb reménysége lehet. A normálon második lett és már az olimpia előtt is nagyon jól ment neki. Schlierenzauerről persze nem szabad megfeledkezni legyen ő bármilyen formbánan. Az osztrákban mindig benne van egy dobogó, még ha most nem is azt mutatják az eredményei.