A mai naptól fogva tovább bővül a női teniszkínálat, mivel Cincinnati és Vancouver mellett beindulnak a selejtezők New Havenben, amely egyben az utolsó felkészülési torna a US Open előtt. Cincinnatiben már az elődöntőbe jutás a tét, azonban több sztár tartalékol már, ezért volt a tegnapi nap több feladás is (Bencic, Azarenka).

Cincinnati

A tegnapi nap a vártnál nehezebben jutott tovább Anna Schmiedlova, akinek viszont – szerencsére – Jankovic jutott ellenfelül. Azt gondolom ott több esélye lesz, mint Pliskova ellen lenne, aki egyébként igencsak elszórakozta a meccsét, mivel döntő szett 5-2ről illett volna befejeznie a találkozót, főleg az ő szervájával. Jankovic kihasználta és zsinórban megnyert 5 játékkal a meccset is behúzta. Hasonló események történtek Schmiedlova meccsén is, aki döntő szett 0-3ról kapaszkodott fel és ha 5-3nál kiszerválja Lepchenkot, akkor a game handicappes győzelem is meg van, viszont nem így történt. Egyikük se túlságosan megbízható, amelyikük jobb napot fog ki, az lehet ott az elődöntőben. Ha esetleg ez Schmiedlova lesz, akkor itt lesz érdemes cash outolni a tegnap megtett tornagyőzelmét.

Halep-Simona-tenisz-004

Simona Halep. Fotó: lev radin/Shutterstock.com

Halepnak elég nagy szerencséje van azzal, hogy Azarenka nem kockáztatta tovább a combsérülését és az első szett után még kijött kicsit pötyögni, aztán a feladás mellett döntött. Pavlyuchenkovának nem volt túl sok köze a meccshez, de ennek következtében most ott lehet a legjobb 8 között. Halep kezd formába lendülni és rá is fér, mivel az utóbbi pár hónapja rendkívül rosszul sikerült. Wimbledon után kezdték újra összerakni a játékát az edzőjével, aminek következtében nem is indult a bukaresti tornán, ami tőle nem megszokott. A wimbledoni bomba meglepő kiesése után múlt héten tért vissza Torontóban és egyből döntőbe jutott, amit már nem bírt fizikailag és feladta a döntő szettben. A játéka még nem kiegyensúlyozott, ezért Azarenka ellen valószínűleg nem ő lenne az esélyes, viszont Pavlyuchenkovat simán kell vernie. Önbizalma is lehet az orosz ellen, mivel az eddigi négy találkozójukon még szettet se tudott nyerni Pav. Egyébként egész évben három veresége van Halepnak kemény pályán 29 győzelem mellett, tehát egynek jó lehet a Palyuchenkova elleni meccs (1.3).

Vancouver

Vancouverben számomra nagy meglepetés volt, hogy Kontaveit (pláne szetthátrányból) búcsúztatta Maria Tiget. Következő körben az eddig Vekicet és Jabourt verő Kudryavtseva lesz az ellenfele, ahol már ő számít az esélyesnek és az ellenfele se verhetetlen még számára se. A torna nagy esélyesei azonban nem ők, hanem sokkal inkább Flipkens vagy Johanna Konta. Flipkens most próbál (tartósan) visszatérni a top 100-ba, ezért indult korábban Isztambulban és Bakuban, most pedig egy ITF versenyen. Ezt a szintet uralhatja, viszont a US Openen sokat nem várhatunk tőle. Itt Soler-Espinosát döntő szettben, míg Ostapenkot simán verte. Azt gondolom Bertensnek sem kellene egy megoldhatatlan problémának lennie, főleg, hogy salakon érzi jól magát igazán. Flipkens éppen az ilyen könnyebb ellenfelek ellen aratott győzelmekkel tudott visszatérni újra a 100-ba és ne feledjük, hogy ő két éve még elődöntőzött Wimbledonban(1.68).

Flipkens-Kirsten-tenisz-004

Kirsten Flipken. Fotó: lev radin/Shutterstock.com

Az alsó ágon Johanna Konta tűnik a legerősebbnek, aki Flipkenshez hasonlóan egy könnyebb és egy nehezebb meccsen van túl. Egy jó füves pályás éra után keményen is kitűnő formának örvend a magyar felmenőkkel rendelkező brit lány. Wimbledonban pechjére Sharapovát hozta neki a sors az első körben, azóta viszont nem vesztett meccset. Tornát nyert Granbyben és most Vancouverben szeretné ezt megismételni. A másik kanadai versenyen egyébként szett veszteség nélkül abszolválta ezt, itt már azonban ez nem fog összejönni, mivel Tatishvili ellen hátrányból fordított. Petra Martic ellen szerintem győzni fog viszont az oddsa igen alacsony(1.47), így lehet már a kockázatos kategóriába esne a rá való tippelés. Martic az utóbbi években igencsak visszaesett, elmúltak már azok az évek, hogy stabil top100-as játékos volt. Kisebb tornákon gyűjtögeti a pontokat, ha jó napot fog ki, akkor komoly nehézségeket okozhat Kontanak.

New Haven

Falconi-Irina-tenisz-001

Irina Falconi. Fotó: lev radin/Shutterstock.com

New Havenben ma kezdődnek a selejtezők és sok ismerős arcot lehet felfedezni, akiknek ez az utolsó esélyük formába lendülni a US Open előtt. Kiemelném Laura Robsont (1.33), aki Wimbledon előtt tért vissza hosszú sérüléséből és még messze van attól, hogy fogadhassunk rá, azonban most egy verhető ellenfelet kapott, így a pontszerzést tovább folytathatja. Az igazi érték sokkal inkább Irina Falconiban van, aki nagyon jó formát mutat és az egyik legegyszerűbb ellenfelet kapta meg Danka Kovinic személyében. Falconi hazai pályán eddig is jól teljesített a hónapban: Washingtonban bejutott a második körbe, Torontóban felkerült a főtáblára, míg Cinciben a selejtező utolsó körében búcsúztatta őt Barthel. Tehát Barthel, Watson és Stosur tudta csak őt megverni az utóbbi hónapban, míg aratott négy győzelmet.  Nem tűnik olyan eget rengetőnek, de mai ellenfelét figyelembe véve ez bőven elegendő lehet.  Falconi szereti a kemény pályát, az év első felében is inkább pozitív meglepetésekkel szolgálhatott, az idei évre pedig van egy remek 21-11-es mutatója ezen a borításon. Sok jó játékos van a selejtezőben, de ez Danka Kovinicra nem fogható rá. Pontosabban nem ezen a borításon. Idei évben mindössze kettő győzelme van kemény pályáról és mellette öt vereséget számlál.  Legutóbb Bakuban alázta őt porig Rodina, amit időközben megelégelt és 6-0, 3-0-nál inkább feladta küzdelmet. 79. a ranglistán, tehát a US Openen főtáblás lesz és nem akarja magát nagyon leégetni, ezért elindul az utolsó felkészülési tornán. Sokat nem várhatunk tőle, ő salakon spíler. Valószínűleg az év hátralevő részében már sokat nem fog alakítani a tornákon és most Falconi ellen se. Az amerikai itt fel akar jutni a főtáblára és nagyon gáz lenne, ha ebben már Kovinic megakadályozni, aki tulajdonképpen egy kis kirándulást tesz a kemény borításon.

• WTA Cinncinati tipp

Falconi - Kovinic, Falconi nyer

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.