Ugyan a szokásokhoz ragaszkodva Vízkeresztkor újraindult az olasz bajnokság, de a matematikai „tavasz” az előttünk álló hétvégével indul. Számos nehezen kalkulálható eredmény volt a múlt héten, de ezen sem kell csodálkozni. Többet foglalkoznak jelenleg a csapatok az átigazolásokkal, mint a pályán zajló eseményekkel. Évek óta ilyen a január, és a szokatlan időjárás, még elmaradt meccset is eredményezett. Nem lehet eléggé óvatosanak lenni a 20. forduló előtt!

Crotone – Bologna

Papíron győznie kellene Donadoniéknak, hangsúlyozom papíron! Visszaesett a Rossoblue teljesítménye az utóbbi hónapokban és ez meg is látszik a csapat tabellán elfoglalt pozíciójából (15. hely). A Nagy Ádám nékül felálló bolognaiaknak esélyük sem volt a bajnok otthonában, sima 3:0-al küldték haza őket a Zebrák. Vitézül állta a Crotone a sarat Rómában. Büntetőt hibázott a Lazio, és így elmaradt a szünet előtti hazai vezetés. Nagyon kevés kellett volna az újonc bravúrpontjához, de a 90. percben Ciro Immobile megnyerte a meccset a Sasoknak. Emlékszem, hogy a szezonnyitón Bolognában is nagyot védekezett a Crotone, és csak nehezen tartották otthon a pontokat Destroék. Davide Nicola együttese eddig kétszer tudott győzni, mindkét alkalommal a csizma talpán. A Chievo és a Pescara sem volt túl nagy formában veresége alkalmával, ezért most a vendéggyőzelem megfogadásához kell némi bátorság. Ha nagyon kellene valamit tenni, akkor az under irányába indulnék el.

Internazionale – Chievo

Emlékezetes volt a szezonnyitó, amikor a veronai Csacsik elkapták a Frank de Boer által edzett Intert. Rolando Maran együttese nagyon harapott a bajnokság elején, mosolyogva néztem vissza akkori meccsük összefoglalóját:

Sorrentino bravúrok, parádés Birsa gólok, pontatlan milánóiak. Sokat változott a helyzet. Stefano Piolival menetelésbe fogtak Icardiék, fogát összeszoratva küzd a gárda a felzárkózásért. Folyamatosak a pletykák az Interrel kapcsolatosan, szinte minden nap repkednek a nevek az átigazolási piacon. A téli rajt viszont jól sikerült, hátrányból fordított és nyert a Nerazzurri Udinében. Nagyon sima vereséget szenvedett a Chievo. Gasperini rendezte a sorokat a téli szünetben az Atalantánál és az amúgy stabil veronaiakat megleve, már 3:0-ra vezetett a Bergamasca a szerelem városában. Szerdán Firenzében estek ki a Csacsik a Coppából, a kilencvenharmadik percben végrehajtott tizeneggyessel. A hangulat tehát nem rózsás vendégoldalon, míg a hazaiak szempontjából kötelező a visszavágás, az őszi vereségért.

Cagliari – Genoa

Mindkét együttes tartalmas, jó meccset játszott az elmúlt játéknapon. Kőkemény csatát éltek meg a csapatok, de egyaránt kikaptak 1:0-ra. Genovából a Roma rabolta el a pontokat, míg a Szárdok a hajrában kapituláltak Milánóban. Örömmel olvastam a hírt, hogy Pinilla visszatért korábbi csapatához a Griffekhez. Az Atalantában csak epizódszerepeket kapott a chilei támadó, pedig a liga egyik legtechnikásabb csatáráról van szó. Ivan Juric egy negyed órácskát adott Pinillának a múlt héten, de a sorsdöntő gólokat zsinórban szállító Simeone nehezen lesz kirobbantható a center posztjáról. Rossz hír a vendégoldalon, hogy Perin sérülése komoly, lehet, hogy a tehetséges első számú kapusnak véget is ért a szezon. Az újonc hazai pályán mindig nagyon akar, és élvezetes meccseket játszik! Beszédes adat, hogy az eddigi szardíniai bajnokikon (mindöszesen kilenc meccs) potyogtak a gólok, minden találkozón jött az over!

Lazio – Atalanta

Minden bizonnyal a forduló egyik legjobb összecsapására kerül sor a fővárosban. Inzaghi és Gasperini is a nyílt támadófoci elkötelezettje, ezért roppant kíváncsian várom ezt a találkozót. A rövid téli szünetben megint összeállt az Atalanta, és újra elhitte, hogy nagyot alkothat a futó bajnokságban:

Petagna zseniálisan játszott Veronában, területeket nyitott meg, megtartotta a fellőtt lasztikat, ha kellett gólpaszt adott. Hasznos centerjátékát élvezhették a bergámói társak és rendesen kitömték a Chievót. Szerdán lötyögősre vette a Juve az Atalanta elleni kupameccset, és majdnem meglepetés lett a vége, csak 3:2-re kapott ki a Bergamasca. Saját magának tette nehézzé a Crotone elleni győzelmet a Lazio, mert rengeteg helyzetett, 11-est is hibázott. Nyílt mérkőzést várok vasárnap délután, és nehezen tudom elképzelni ezt a meccset vendéggól nélkül. Arra pedig válaszolni kell!

Napoli – Pescara

A forduló legegyértelműbb mérkőzését rendezik meg Nápolyban. Meglehetősen ráijesztett szurkolóira az Azzuri. Sokáig úgy tűnt, hogy elúszhat akár mindhárom pont a Samp ellen. Silvestre kiállítását azonban nem bírta ki a vendégségben lévő ’Doria. A sors fintora, hogy négy támadóval próbálta kicsikarni a győztes gólt a Napoli, egyszerre volt a pályán, Mertens, Gabbiadini, Callejon és Insigne, végül mégis Tonelli döntött a 95. percben. A Delfinek meccse elmaradt a múlt héten. Sarriékat rettenetesen megfingatta a Pescara az első fordulóban, emlékszem 2:0-ra vezetett, már az újonc és a vége csak 2:2 lett. Most is adja a sok gól, de biztos vagyok abban, hogy győz majd a hazai csapat.