Rendesen döcögnek mostanában a kiajánlott olasz tippek. Hosszú nyereséges időszak van a rovat háta mögött, 2016 augusztusától – 2017 januáráig minden hónapban pozitív ROI-al zárt a Serie A. Öt hónap zsinórban, de most úgy tűnik, a február kifog a megérzéseken. Szezon közben elég nehéz kilábalni az ilyen kritikus időszakból. Az előre be nem tervezett forgatókönyvek, megtépázzák a tipster önbizalmát. Nézzük, milyen meccsekkel kell visszatérni a helyes útra!

Pescara – Genoa

Bátran lehetett ebben a szezonban veretni az újonc Delfineket. Oddo vezetésével 24 bajnokit játszott le győzelem nélkül a Pescara. Ne tévesszen meg senkit se a tabella! Összel a Sassuolo ellen idegenben 2:1-re kikapott az együttes, de a szövetség a „zöld asztalnál” 0:3-al hagyta jóvá a mérkőzést. Di Francesco rosszul cserélt (jogosulatlan játékengedélyű spílert hozott be), így kapott három pontot a Pescara. Azon kívül elcsípett hat döntetlent, tehát a gyakorlatban így néz ki a dolog: 0 gy, 6 d, 18 v! A torinói őrület után, jött az edzőváltás:

Összegezem a helyzetet: Hátra van 14 forduló, 15 pont a még bennmaradó Empoli előnye, kire van szükség? Hát egy komplett idiótára, a cseh Zdenek Zemanra! Minden meccsen győzni kell, ha kell öt csatár lesz fenn a pályán. A hullámzó teljesítményt nyújtó Griffek ellen még lehet is esély. Perin sérülése óta a Genoa minden meccsén kapott gólt, míg a Pescara a huszonnégy lejátszott bajnokin csak egyetlen alkalommal tudta megóvni kapuját: Pescara-Torino 0:0, még szeptemberben. Nagyon adja magát a gólváltós tipp!

Sampdoria – Cagliari

Három nagy győzelemmel hasít a Samp és már a 10. pozíciót birtokolja. A Roma elleni 3:2-es hazai diadal adta meg a lendületet, majd óriási meglepetésre Milánóban a Rossoneri is kapitulált. A múlt héten azt hittem, hogy Donadoniék bunkerfocija megálljt parancsol a genoai sorozatnak. Vezetett is a Bologna, de a hajrában három gólt szerzett a ’Doria és otthon tartotta a pontokat. Idegenben meglehetősen nyámnyila a Cagliari, így akár összejöhet sorozatban negyedik győzelem is. Rastelli kénytelen lesz nélkülözni a Juve ellen kiállított Barellát. Meglehetősen halovány a szerdíniai újonc 2017-ben, hat találkozón csak négy pontot gyűjtött. Igaza van a bukiknak, amikor a hazai győzelemet 1.67 körül árazták be, ami szerintem vállalható!

Udinese – Sassuolo

Várom, csak várom a Sassuolo feltámadását. Legutóbb biztos voltam benne, hogy a Chievo vereséget szenved a Mapei Stadionban. Okos játékkal hozták el korábban Berardiék a három pontot a Luigi Ferrarisból. Akkor szakadó esőben 1:0-ra legyőzték a Genoát. Az elmúlt fordulóban viszont óriási pechük volt, mert korán emberhátrányba kerültek. Letschert már a negyedik percben mehetett zuhanyozni. A holland középhátvéd kivállására nem reagált Di Francesco, bevállaltatta a védőkkel a kockázatos 1:1 elleni védekezést. Rövidtávon igaza volt, mert Matri góljával vezetett a Sassuolo, de aztán mesterhármassal büntetett Inglese, és simán elúszott a meccs. Meggyőződésem, hogy a múlt szombati Fiorentina-Udinese (3:0) megdumált találkozó volt! Semmilyen külömbség nem volt a két gárda között, nem voltak párharcok, se ütközések, csak úgy a semmiből rúgott hármat a Viola. Hazai pályán valószínűleg éles meccset játszanak majd Delneriék, viszont fogadást nem tudok erre a mérkőzésre kínálni ebben a helyzetben.

Roma – Torino

Nyílt támadófoci elkötelezettje Spalletti és Mihajlovic is. Csapataik meccsein potyognak a gólok, elég csak a múlt heti torinói találkozóra gondolni, amelynek a videóját cikkemhez már csatoltam. Ritkaság, hogy európai kupamérkőzésen az egyenes kieséses szakaszban nyílik ki a gólzsák. Sokan (én is) esélyesebbnek gondoltam a Farkasokkal szemben a „Sárga Tengeralatjárót”. Mégis Spanyolországban eldöntötte a párosmeccs sorsát az olasz együttes:

Szóval Dzeko alá lehet csapatot építeni! Egyértelműen sok gólt várok ettől az összecsapástól. Jöjjön egy kis statisztikai ráerősítés: 24 forduló alatt a Roma mérkőzésein 71 gól született, átlag 2.95/meccs; ugyanez a szám a Toronál, 81 találat, átlag 3,375/meccs. Legutóbbi találkozásukkor emlékezetes összecsapáson 3:1-re tudott győzni a Granata, véleményem szerint most is jönni fog az over.

Milan – Fiorentina

Vasárnap este különös rangadóval zárul a 25. forduló. Első véleményem erről a „derbiről” annyi volt: hm..., a második és harmadik csak ez volt, és itt el is döntöttem, hogy erre a meccsre nem fogadok. Mostanában úgy szopat szét a Milan, hogy azt öröm nézni. Samp elleni hazai betli, drámai győzelem a semmiből Bolognában (kettős emberhátrányban). A Lazio múlt heti megtréfálása pedig már több volt a soknál. Fényévekkel jobbak voltak a Sasok, Donnarumma kifogta a szemüket, de egy 11-essel a félidő végén előnybe kerültek a hazaiak. Amikor már mindenki elkönyvelte a hazai győzelmet (készítettem a pipát a statomba), érkezett valahonnan Suso (őt kilencven perc alatt alig láttam) és kiegyenlített. Sérülések tizedelik Montella seregét, de ezek után azt mondom, hogy tőlük bármi kitelik. Nagy meglepetést okozott csütörtökön németországi győzelmével a Fio. Bernardeschi bombájára nem tudott reagálni a ’Gladbach, fontos lépést tett a továbbjutás felé a Viola, de csütörtökön már jönnek a németek Firenzébe. Úgy érzem, hogy egy rossz taktikai csatába tortolik majd ez a mérkőzés.