A Cincinnatiban zajló ATP illetve WTA torna árnyékában megbújva több Challenger illetve ITF tornát is rendeznek ezen a héten. A férfi mezőny második hulláma Challenger tornákon vetélkedik az olaszországi Cordenonsban és a németországi Meerbuschban salakon illetve a tengeren túlon Vancouverben kemény borításon. Pár meccs amire érdemes lehet pénzt áldozni.

De Schepper - Giannessi

De-Schepper-Kenny-tenisz-002

Kenny de Schepper. Fotó: Maxisport/Shutterstock.com

Kenny De Schepper egy két méter magas francia játékos. Igazság szerint én mindig többet várok tőle mint amit nyújt, de én látok a srácban fantáziát. Magas, erős, kiváló felépítésű játékos, viszont a 62. helytől előrébbre nem sikerült neki jutni az ATP listán. Nagy ütő, nagy adogató, viszont elég csiszolatlan. Az első körben Mekticet verte két szettben 7:5 6:4-re, azonban nem volt igazán meggyőző. Annak ellenére, hogy 9 ászt és számos olyan adogatást ütött ami nem jött vissza a pályára, nem kevsebb mint 7 brék labdát kellett hárítania a 11 adogató játéka során. Mektic a második adogatásait rendre meg tudta támadni, viszont rá lehet ezt fogni arra, hogy a torna első meccse volt a francia számára, bemelegítőnek pedig pont megfelelt ez az összecsapás. Augusztus elején Kitzbühelben főtáblára tudott jutni, köszönve többek között a Montanes felett aratott győzelmének ami azért szép teljesítmény.

Második körös ellenfele a hazai pályán ütögető Giannessi aki pillanatnyilag nincs az első 200-ban sem az ATP listán. A közelmúltban nyert egy hazai ITF tornát, San Benedettóban pedig döntőzött, ahol Albert Ramostól kapott ki. Nincs rossz formában a srác, az utóbbi hetekben-hónapokban verte többek között Fucsovics Marcit, Blaz Rolát, Marcorát és Nasót is. Az első körben ezen a tornán nagyon meggyőző volt, Romboli ellen adogatóként alig vesztett pontot és alig több mint egy óra alatt le is rendezre brazil ellenfelét. De Schepper ellen az irodák szerint ő a meccs esélyese, én viszont azt mondom felesleges a végkimenetellel foglalkozni, játszunk inkább egy overt. Mindketten jól adogatnak, meggyőzően játszottak az első körben és játéktudásban is közel egy szinten járnak. A 21,5-es határ a férfiaknál igen alacsonynak számít, főleg egy ilyen kiegyensúlyozott összecsapáson mint ez.

Michalicka - Brown

Dustin Brown

Dustin Brown (Fotó: Carine06)

Ki ne ismerné a félnótás Dustin Brownt? A jamaicai gyökerekkel rendelkező német színekben versenyző srác egy hatalmas figura, mind kinézetre mind pedig viselkedésre. Egy igazi Monfilshoz hasonló showman. Tenisztudásáról annyit, hogy sokan nem veszik komolyan az embert, pedig tud ám teniszezni. Először is van egy szuper adogatása, van egy még annál is jobb hálójátéka, egy a baja hogy türelme egyenlő a nullával. Ő nem megy bele hosszú labdamenetekbe, igyekszik mindig a lehető leggyorsabban nyerővel befejezni a labdamenetet vagy az alapvonalról, de sűrűbben a hálóhoz való felszaladással. Ha megy neki a játék akkor nagyon veszélyes ellenfél bárki számára, hazai környezetben, második kiemeltként pedig kutya kötelessége odatenni magát. Az első fordulóban az olasz Bellotti ellen két sima szettben nyert, 6:4 6:2-re. Az adogatását végig tartani tudta, első szervából alig vesztett pontot, egyszóval meggyőző volt.

Csütörtöki ellenfele a cseh Marek Michalicka az első körben több mint két órát pályán töltött, ugyanis csak egy három szettes maratoni meccsen tudta megverni az osztrák Trinkert. Első adogatás alig 70% felett, második bőven 50% alatt, szerencséje, hogy az osztrák ellenfele pocsékul használta a kínálkozó brék lehetőségeket, így a végén Michalicka örülhetett. Egy alacsony alig 180 centi magas srácról beszélünk, tehát nem is csoda, hogy nem az adogatás a fő fegyvere, de akkor mi? Nagyon semmi. A cseh játékos már közel jár a 30-hoz, de az ATP listán az első 200-ban még soha nem volt, ami mutatja, hogy nem egy nagy eresztés. Ezzel szemben Brown már olyan játékosokat is legyőzött mint Rafa Nadal, Matosevic, Troicki, Lu vagy éppen Querrey akik fényévekkel Michalicka előtt járnak. Hazai környezetben, kiemeltként, egy önbizalomnövelő első meccs után Brownnak meg kell oldania a fáradtabb és közel sem olyan ügyes Michalicka jelentette problémát.

Haider-Maurer - Trungelliti

Haider-Maurer-Andreas-tenisz-002

Andreas Haider-Maurer. Fotó: Herbert Kratky/Shutterstock.com

Az osztrák Haider-Maurer első kiemeltként alaposan megszenvedett a nyitó fordulóban Philip Davydenko ellen. Végül a kezdeti nehézségek ellenére győzött a tudásbeli különbség és a harmadik szettet 6:1-el fordította a maga javára az osztrák. 23 brék labdája volt Haider-Maurernek azon a meccsen és ha csak egy kicsit is koncentráltabb sokkal előbb is lezárhatta volna a meccset. Már közel sem olyan fakezű az osztrák srác mint volt egy időben, megtanulta használni a nagy ütéseit, egyre ritkábban üti világnak a labdákat és néha még gondolkodik is a pályán ami soha nem volt az erőssége. Gulbis ellen volt egy megalázó 6:1 6:0-ás győzelme amikor is taktikailag hibátlanul lejátszotta mindkét szettet, látta hogy a lett üti minden felé a labdát, ő pedig csak pakolta neki vissza és várta ellenfele hibáit. Fejlődött az elmúlt évekhez képest ami miatt én egyre inkább megbízom benne, annak ellenére, hogy a formája továbbra is ingadozó.

Második körös ellenfele Trungelliti egy 200-on kívül levő argentín játékos. Alacsony, mozgékony, viszont sem ütőereje sem adogatása nincs, ráadásul technikáján is bőven van mit finomítani. A francia Musialeket győzte le az első körben, köszönve annak, hogy 11 brék labdából 10-et hárítani tudott, így végül két szoros szettben ő örülhetett. Na most azért azzal legyünk tisztában, hogy Musialek és Haider-Maurer teljesen más kávéház, ezen a meccsen semmi jót nem jósolok a kis argentínnak.