Tegnap kialakult a női döntő párosítása: Serena Williams és Caroline Wozniacki harcol meg a trófeáért. Egy győztes párosunk már van, a vegyespáros versenyen Mirza és Soares nyert. Ma a férfi elődöntőket bonyolítják le, a világelső Djokovic Nishikorival, Federer pedig Cilic-csel találkozik.

Djokovic-Novak-tenisz-045

Novak Djokovic. Fotó: lev radin/Shutterstock.com

Djokovic újra formába lendült

Djokovic első kiemelthez hűen menetel eddig New Yorkban. Az első három mérkőzésén Schwartzman, Mathieu és Querrey nem okozott különösebb gondot neki, a legjobb 16 között viszont már egy nehezebb ellenfél következett. Kohlschreiber veszélyes játékos, igaz fejben nem éppen a legerősebb, s ezt bizonyította is. Az első játszmában nem volt ellenfele a világelsőnek, a másodikban viszont 5-4-es vezetésénél volt egy szettlabdája fogadóként amelyet meg tudott játszani, viszont, szerény véleményem szerint, nem kellett volna egy rossz előkészítés után feljönni a halóhoz - de hát utólag már mindenki okosabb -, Djoko simán elütött mellette, hárította a breaklabdát és onnantól a német elszállt. Az előzetes várakozások szerint nehéz ágra került Novak, jött is a negyeddöntőben Andy Murray akivel egy elég jó mérkőzést játszottak. Az első két szettben abszolút ellenfele volt a szerbnek a skót, nyerte a második felvonást, de utána elkezdett többet hibázni, s onnantól már simán be tudta fejezni Nole.

Nishikori-Kei-tenisz-008

Kei Nishikori. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

Nishikori, a Ninja

A japánok nagy reménysége kezd beérni. Jelenleg a 11. a ranglistán, de idén már sikerült beverekednie magát a legjobbak közé, és ezzel az elődöntőjével biztos, hogy újra a Top 10-ben lesz. Tavaly itt az első fordulóban kiesett óriási meglepetésre a brit Evans ellen, így - ehhez képest - ezzel az eredménnyel rengeteg pontot fog szerezni. Az első három mérkőzésén nem igazán izzadt meg: Odesnik, Andujar és Mayer nem okozott különösebb gondot. A legjobb 16 között viszont jövőbeli nagy ellenfelével Raonic-csal harcolt egy hatalmasat. Döntő szett 6-4-re nyert Nishikori, s csak a hajnali órákban tudta befejezni, 4 és fel óra játék után hagyta el a pályát győztesként. Ezután Wawrinka ellen joggal hihettük azt, hogy ő az underdog, viszont egy újabb nagy csata után sikerült nyernie, szintúgy döntő szett 6-4-re. A mérkőzés ötödik felvonásában talán az lett volna a várható, hogy fizikálisan elfárad, viszont erre sikerült rácáfolnia, 5-4-es állásnál fogadóként behúzta a találkozót.

Djokovic nem állna meg

Djokovicnak nehezebb dolga is lehetett volna, Nishikori azért verhető ellenfél neki. Igaz, remekel a japán, nagyon jó formában van, de még nincs azon a szinten, hogy egy Grand Slam-elődöntőben megverje Novakot. Djokovic a nyári tornák óta már a szebbik arcát mutatja, s motiváltnak is tűnik. Magas szinten teniszezik és kettejük közül ő a fittebb. Nishikori 10 szettet játszott le az utolsó két mérkőzésen, ráadásul nem kis nevek ellen, ez nem csak fizikailag, hanem mentálisan is fárasztó lehet. Tény, hogy némi túlzással bő 3 napja volt pihenni, de ez, attól függetlenül, még így is sokat kivehetett belőle. Djokovicnak nincs más dolga, mint a mérkőzés elejét nagyon meghúzni, s az első szett bezsebélese után a másodikban korán el kell vennie a japán adogatását, és onnantól kezdve már nem biztos, hogy egy száz százalékos zsinat fogunk látni a pályán. Háromszettes Djokovic-győzelmet várok.

Roger Federer IV.

Roger Federer. (Fotó: Boss Tweed)

Cilic megnehezítheti Federer dolgát?

Marin Cilic négy év után újra eljutott egy Grand Slam-torna elődöntőjébe. Legutóbb 2010-ben, Ausztráliában sikerült neki ez, akkor Del Potrón és Roddickot keresztül át vezetett az út, viszont Murray-vel már nem bírt. Az eltiltassa óta pazarul játszik a horvát, idén nyert is már két tornát: Zágrábban és Delray Beach-en. A US Open Series alatt nem játszott rosszul, csak Federer és Wawrinka tudta megverni. Itt, New Yorkban, Simon ellen a legjobb 16 között egy döntő szettes csatába keveredett, viszont a végjátéknál tudta emelni a szintjét, elkezdett pontosabban játszani és megverte a francait. Berdych ellen meg szó szerint tarolt. Nagyon jó, változatos, agresszív játékkal sikerült nyernie. Federer karrierje legnagyobb comeback-jét produkálta Monflis ellen, ahol 0-2-es szetthátrányban volt, s a negyedik játszmában pedig két mérkőzéslabdát is hárítania kellett adogatóként. Ezt már nem tudta megemészteni fejben a gall, s az elpocsékolt lehetőségek után elszállt. Federer 5-0-ra vezeti a horvát elleni örökmérleget, viszont pár hete Torontóban nagyon megszenvedett Marin ellen. Akkor csak 7-6, 6-7, 6-4-re tudott nyerni a svájci, így egy szoros meccs most is benne lehet a pakliban. Fed - elmondása szerint - jól bírta fizikálisan a meccset, ez fontos tényező lehet itt, viszont úgy gondolom, Cilicet még így is illene vernie. Nem lesz könnyű találkozó, de az ő győzelmét várom.