Négy mérkőzéssel folytatódik tovább az Australian Open női egyéni versenye vasárnap délelőtt. Újra a felső ág van porondon, így színre lép Angie Kerber is, akinek innentől kezdve stabilan kell hoznia azt a teljesítményt, amit az előző körben mutatott, ha szeretne eljutni idén is a döntőbe legalább.

Kerber és az első negyed nyolcaddöntői

Továbbra is vár Kerber az első kiemelt ellenfelére, mivel a nyolcaddöntőben a világranglista 35. Coco Vandeweghe következik számára. Nyilvánvalóan ranglista hely már nem nagyon számít és egy kis szerencsével az amerikai is lehetett volna kiemelt. Magabiztosan hozta eddig a mérkőzéseit, habár voltak apró buktatók. Az első meccsén a nagy hőségben rosszul lett Coco és Vinci ellen több mint 10 percig kellett pátyolgatni, míg újra játékra alkalmas állapotba került. A végeredményt nem befolyásolta, mivel mind az első, mind a második meccsét lezárta a második szettben egy tie-breakkel. A harmadik fordulóban következhetett az eléggé jó formában ütögető Genie Bouchard, akit egy maratoni három szettesben győzött le. Ez egy értékmérő mérkőzés volt, mivel a kanadai jól játszott és Coco a végjátékban nem remegett meg. Erős adogatásokkal rendelkezik és évről-évre javuló tendenciát mutat, így joggal bízhatunk benne, hogy nem sétál át rajta Kerber.

Coco-Vandeweghe-tenisz-001

Coco Vandeweghe. Fotó: Jimmie48 Photography/Shutterstock.com

Angie Kerber (1.30) formába lendült Kristyna Pliskova ellen és idén először mutatta meg a jobbik formáját. A cseh lány sokat hibázott a meccsen és a második szervái nem voltak hatékonyak. Ettől függetlenül csak a második szettben összejöhetett volna neki az over, viszont kicsit elizgulta a dolgokat. Látszik Kerberen, hogy a rutin és a GS tapasztalat most már az ő oldalán áll ezeken a meccseken és ez sokat számít a kulcspontokban. Az alatt/fölött határt igen magasan, 20,5 játéknál húzták meg a bukik, ami elég rizikós erre a meccsre. Aki itt overben gondolkozik, annak érdemes akkor már inkább a három szettre mennie (2.62).

Ha Kerber továbbjut, akkor valószínűleg a spanyol Muguruzával találkozhat, tehát két tavalyi GS győztes csaphat össze. Az oddsok alapján sima spanyol győzelmet (1.25) prognosztizálnak a fogadóirodák.  Cirstea rég nem látott jó formában van és legyőzte többek között Suarez Navarrót is úgy, hogy még szettet sem bukott eddig. Hasonlóan szerepelt eddig Muguruza is, akinek meglepően könnyű volt a sorsolása eddig. Crawford és Erakovic más súlycsoport volt, míg a US Openen őt kiejtő Sevastova mostanság nincs jó formában. Talán erre alapozhatunk, hogy nem volt igazán kemény meccse még a spanyolnak az AO alatt. Hasonló hibába eshet mint Karolina Pliskova, akit igencsak meglepett szombat délben Ostapenko, aki rendre kilőtte a sarkokat. Hasonló zavartságra itt is lehet számítani, mivel Muguruza azért az elmúlt hónapokban nem mozgott top formában. A Sevastova elleni játéka meggyőző volt, de azért ott az ellenfél is adott volt. Szerintem Cirstea nem lesz könnyű dió, ha úgy játszik mint eddig. Kerber meccséhez hasonlóan az alatt/fölött határt itt is 20,5 játéknál húzták meg, és én inkább az overre hajlanék itt.

Nagy a kontraszt a második negyedben

Míg az első negyedben azért hasonló a felállás, a másodikban az egyensúly nagyon felborult. Venus elől mindenki kiesett aki megnehezíthette volna a dolgát, így pedig simán menetelhetett. Ezt tovább folytathatja Mona Barthel ellen. Nem elsősorban azért, mert a német csak a 181. a világranglistán, hanem mert neki ez már a hetedik mérkőzése lesz. Barthel vasárnap már bőven a második hetében lesz és Barty ellen három szettre is kényszerült az előző meccsén. Eddigi két egymás elleni meccsükön még szettet sem nyert a német és Venus nagyon frissen érkezhet erre az összecsapásra. Barthel tavalyi éve igencsak foghíjas volt sérülés miatt és mentálisan se képes hosszantartó kiegyensúlyozott teljesítményre. A 7-8. meccsén el kell fogynia mind fizikálisan, mind mentálisan, így szerintem a soron következő egyik mérkőzésén sima vereséget fog szenvedni. A selejtezőből ennyire lehet menni és szerintem esélyesebb a Venus elleni veresége. A tavalyi éve igen jól sikerült az amerikainak a Grand Slam tornákat tekintve. Rájuk koncentrált és nem is szenvedett meglepő vereséget: Ausztráliában Konta ellen (későbbi elődöntős), a Roland Garroson Bacsinszky ellen (salak specialista), Wimbledonban a későbbi győztes Kerber ellen, míg New Yorkban a döntős Karolina Pliskova verte őt. Kiváló sor és nem hiszem hogy idén a fáradt Barthel rondítana bele.

Williams-Venus-fekvo-tenisz-027

Venus Williams. Fotó: feelphoto/Shutterstock.com

A negyed alsó felében jóval erősebb játékosok voltak és igencsak megszenvedtek egymással. Az előző körben Svitolinát három szettben verte Pavlyuchenkova (2 és fél óra), míg Kuznetsova döntő szett 9-7-re (3 és fél óra) verte Jankovicot. A maratoni összecsapás nem igazán most, hanem egy-két meccs múlva lesz meghatározó. Sokat számít azért, hogy itt meccsenként van egy pihenőnapjuk a játékosoknak, míg a WTA tornákon nincs. Három óra játékidő felett nem szívesen fogadnék senkire sem, viszont ha valaki, akkor Svetlana Kuznetsova (1.57) lehet ez alól kivétel. A tavalyi évben a moszkvai tornagyőzelem és a jetlag szinte meg sem látszott rajta a szingapúri világbajnokságon és ezek után kétszer is átgondolom hogy vajon mennyire fáradt egy játékos az utazás és hosszú meccsek következtében. Ráadásul a pályán töltött ideje se sokkal több mint honfitársáé, mivel az első két meccsét gyorsan tudta abszolválni. Az eredeti tervem az volt, hogy a Venust veretem majd az itteni továbbjutóval, viszont ahhoz nem kéne ezt a találkozót sokáig húzni. Két meccs alatt öt óra játékidő igen sok, pláne ha Venus gyorsan átvergődik Barthelen.