Az első meccsek alapján elég gyorsnak tűnik a montreali borítás, a nagy ütőket nem lesz egyszerű kizökkenteni a ritmusukból. A női mezőnyt vizslatva találtam is három olyan meccset, ahol ezt figyelembe véve könnyen borulhat a papírforma és megcsíphetünk egy nagyobb szorzót.

Elsöprő fiatalos hév

Stosur-Samantha-tenisz-004

Samantha Stosur. Fotó: Tony Bowler/Shutterstock.com

Sam Stosur mindig is jól szerepelt a nyári amerikai versenyeken, de Montrealban sosem jött ki neki a lépés. Nyerni tudott az US Openen és Carlsbadban, döntőzött Torontóban és Los Angelesben, elődöntők Stanfordban és New Heavenben, több negyeddöntő is Cincinnatiban. De Montrealban egyetlen nyert meccse van, az is feladás után. Torontóban mindig pályára lépett, de Montrealt tudatosan kerülte. Ráadásul most a formája is eléggé aggasztó: zsinórban négy vereségnél tart és abból a Wozniacki elleni magyarázható, a többi elég ciki. Múlt héten az akkor világranglista 400-on kívüli Naomi Osakától kapott ki szettelőnyből. Ellenfele, Monica Puig, majdnem 10 évvel fiatalabb nála, tavaly robbant be a WTA mezőnyébe és jelenleg a 67. helyen jegyzik. A fiatal lány nem egy igazi tenisznemzet szülötte, hiszen Puerto Ricó-i, ami kicsit meg is látszik a habitusán: mindent bele teniszt játszik, nem szeret védekezni, folyamatosan a támadás jár az eszében. A jobb ellenfelek kihasználják, hogy teljesen egy ritmusban üt és kiszámítható, így végül hibákba kergetik. Viszont kétségeim vannak afelől, hogy a jelenlegi Stosur is megtalálja-e Monica gyenge pontjait. A selejtezőben Görges ellen már volt tapasztalt ellenfele Puignak, nem hinném, hogy megijed az ausztráltól. Egyszer találkoztak, az csúnya lett: Sam nyert 6-1, 6-1-re az idei Garroson, de pár nappal a meccs előtt Puig élete első WTA-tornáját nyerte Strasbourgban, onnan nehéz volt felpörögni. Úgy érzem, most más lesz a leosztás, hiszen ez a gyors pálya inkább Puignak kedvez, Stosur kickes szervája tompul, ráadásul a formája is sokkal gyengébb, mint Párizsban volt.

Sok a három hét

Venus Williams nagyon jól kezdett a múlt héten Stanfordban, de a harmadik meccsre már eléggé leeresztett. Petkovic ellen 40 percen keresztül nem találta a pályát és utána is voltak koncentrációs problémái. Az idősebb Williams-lány sosem volt kanadai menő, nála az US Open és Stanford volt a prioritás, az utóbbi években pedig Cincinnatiban is próbálja odatenni magát. Fizikálisan és mentálisan sem megbízható már hosszú távon, hiszen három meccs alatt eljött a mély hullámvölgye, nem hogy három tornát bírjón zsinórban. Ellenfele Anastasia Pavlyuchenkova, aki nagyon hasonlít játékstílusban az amerikaira, csak sokkal kevésbé atletikus. A múlt héten ment két kört Washingtonban, végül Makarova állította meg egy szoros meccsen. Eddig négyszer találkoztak és 2-2 az állás. Az orosz lány is nagyon tud ütni, így Venusnak jól kell szerválnia és nem vághatja a ziccereket a nézők közé, mint Petkovic ellen. Jelenleg 2.8-as szorzó körül adják Pavlyuchenkovát, ami elég barátinak tűnik, mert ha ez szoros meccs lesz, akkor a végén Venus könnyen csődöt mondhat, ahogy tette ezt egész évben.

Régóta várt nagy siker

Keys-Madison-tenisz-003

Madison Keys. Fotó: Tony Bowler/Shutterstock.com

Svetlana Kuznetsova magabiztos játékkal megnyerte a washingtoni WTA-tornát, több mint négy évet várva az újabb trófeára a 2010-es San Diegó-i sikerét követően. Nála is jogosan merül fel a kérdés: két nappal később fel tud-e pörögni egy első fordulóra? Az ellenfele Madison Keys, aki a wimbledoni sérülése után még nem lendült formába, múlt héten két szettben kapott ki Svetlana döntős ellenfelétől, Kurumi Narától. Keys a mezőny egyik legnagyobb szervása és ütője, akinek nagyon fontos lenne egy önbizalomnövelő siker, hiszen lassan itt az US Open. Montrealban nagyon gyors a borítás, ami mindkettejük számára kedvező, ráadásul Kuznetsova egykori elődöntős is Kanadában. Nehéz döntés az orosz ellen fogadni, mert sokkal okosabb játékos, mint Madison Keys, ráadásul az ütőereje is megvan ahhoz, hogy sikeres legyen ezeken a borításokon. Viszont a stabilitás sosem volt az erőssége, bármikor képes kirúgni maga alól a széket, így ilyen szorzón egy alacsonyabb tétes fogadást megér az amerikai.