Tokióban az első fordulós mérkőzések már lezajlottak, a mai nap folyamán a legjobb 16 egy része küzd meg egymással. A legjobban várt meccs egyértelműen két korábbi világelső csatája, az Ivanovic - Azarenka találkozó lesz. Guangzouban és Szöulban is már a nyolcaddöntőket bonyolítják le. Kínában potyogtak a kiemeltek, kiesett mind a nyolc legerősebb ranglistás játékos, csak Cornet maradt életben. Szöulban pedig az első két kiemelt magabiztos győzelemmel kezdett, Radwanska és Pliskova simán jutott be a második fordulóba.

Ivanovic-Ana-tenisz-011

Ana Ivanovic. Fotó: Neale Cousland/Shutterstock.com

Ivanovic revánsot venne

Miután Ana elvesztette a világelsőséget évekig ott maradt a legjobb 25-ben, nem nagyon tudott onnan mozdulni. Most viszont egyre jobban kezdett el játszani, jöttek a nagyobb eredmények, skalpok és sikerült visszatérnie a legjobbak közé. Jelenleg a 10. helyen rangsoroljak, újra a Top 10-be van. Idén 3 tornán sikerült felemelnie a trófeát a magasba: Aucklandben, Monterrey-ben és Birminghamben, de emellett még két Premier-tornán is döntős volt: Stuttgartban és Cincinnatiben. Tehát minden borításon letett valamit az asztalra, s elmondható, hogy összességében jó formában vághat neki az ázsiai turnénak. A US Openen ezt a formát egy kicsit meghazudtolta, ugyanis az élete teniszét játszó Karolina Pliskova megviccelte őt a második körben, s nagy meglepetésre kizúgott. Motiváltan, győzelemre éhesen érkezett tehát a japán fővárosba. Biztosak lehetünk benne, hogy oda fogja tenni magát. A fehérorosz ellen amúgy sincs jó mérlege, 2-5-re áll Azarenka ellen, itt az idő revánsot venni.

Azarenka könnyen verhető most

Azarenka-Victoria-tenisz-025

Victoria Azarenka. Fotó: FlashStudio/Shutterstock.com

Az előbb elhangzott címet talán úgy lenne érdemes kiegészíteni, hogy: Azarenka könnyen verhető egy Top 20-as ellenfél számára most. A fehérorosz csúnyán ráfizetett a sérülésére, ugyanis már hónapok óta nem találja a formáját. A US Open-en eljutott a negyeddöntőig, de nagyon csalóka eredmény ez, hisz ha megnézzük nagyon könnyű útja volt, viszont kétszer is a kiesés szélén állt. Mivel Azarenka nem kiemelt a tornán, így rögtön a második fordulóban kell játszania egy nagyon erős ellenfél ellen. Az első körben a veterán, hazai pályán játszó Date-Krummal játszott. Nem teniszezett rosszul annak ellenére, hogy az első játszmát elveszítette, de az azért árulkodó jel, hogy a 44 éves japán hölgy ellen szettet bukott. Date sérüléssel küszködött, ápolni is kellett, de Azarenkáról elmondható, hogy az elvesztett játszma ellenére könnyedén sikerült fordítania.

Ivanovic sikere várható

Azarenka döntő szettes mérkőzést játszott Datéval, de elmondható, hogy jól játszott. Ivanovic viszont teljesen más szint, mint a japán. Nagyobb ütőerő, koncentráltabb játék, s nem utolsósorban ő egészséges is. A szerbnek, mint erőnyerőnek nem kellett első fordulós mérkőzést játszania, ezert talán az első szett egy kicsit szorosabb lesz. A fehérorosz viszont még nincs készen egy Top 10-es győzelemre. Ez az év már csak a formába lendülésről fog szólni, majd jöhet a december, a kőkemény munka edzésekkel, s majd az Ausztrál Openre térhet vissza a formája.

Bencic-Belinda-tenisz-003

Belinda Bencic. Fotó: Pal2iyawit/Shutterstock.com

Bencic megnehezítené Safarova dolgát

Belinda Bencic hatalmas tehetség: 17 éves mindössze, de már a 34. a ranglistán. Egy új svájci tehetség van születőben? Hingis után női vonalon ő lehet Svájc új teniszsztárja. Apropó Hingis, ő is itt van ezen a versenyen, párosban játszik Belindával, az első találkozót sikerrel is vették. Bencic nehéz ellenfelet kapott az első fordulóban, a kétszeres Grand Slam-bajnok Kuznetsovával kellett játszania, viszont nem is lehetett érzékelni a 12 évnyi különbséget, simán lemosta a pályáról az oroszt. Nagyon jól játszott azon a mérkőzésen a svájci, ő irányította a labdamenetek jó részét, sok nyerőt ütött, fonákegyenesei szépen sültek, egyszóval bedarálta Kuzit: 6-3, 6-0-ra nyert. Safarovának viszont már nem volt ilyen könnyű dolga, Keys-szel játszott. Az amerikai nem volt messze a győzelemtől, mindössze két játékra. Safarova idén a legjobb teniszét nyújtja, viszont az utóbbi időben van egy-két szorosabb meccse gyengében rangsorolt játékosokkal is. Bencic kiváló formában van: a US Openen Jankovicot és Kerbert, két Top 10-es játékost verve negyeddöntőzött és egyelőre Tokióban is kiváló formának örvend. Egy szettre minimum jó lehet a cseh lány ellen.