Trade, value betting

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#60 március 28, 2014, 22:49:01, Knapp
Idézetet írta: mukusz745 Dátum március 28, 2014, 21:14:57
Szia, biztosan csak én vagyok ilyen hülye, de levezetnéd hogy hogyan is kell ezt lefedezni, ha első meccsen jön a 0-0??

Azt tudod az első meccs után, hogy a kettes kötésedből már "csak" a 2. 0:0 hiányzik, amivel nyerhetsz  1000 eurót.
Tehát 10 euróra 1000 eurót hozna a gól nélküli meccs, amit azzal tudsz levédeni, hogy a 0,5 felett-re fogadsz.

Sajnos ez még a meccs elején csak 1.05 körül van - ugye 10-es szorzó volt a másik oldalon - ebben az esetben 1000 / 1.05 = 952 eurót kéne feltenni a garantált profithoz, amely összességében csak 38 euró profitot jelentene. ( 1000 - 10 - 952 = 38)
Itt jön a türelemjáték: minél később van gól a 2. meccsen, te annál magasabb szorzóval fogadhatsz vissza! Folyamatos szorzóemelkedés lesz az overen.

Szünetre akár 1.4-es szorzód is lehet a 0,5 gól felett-re (ekkor: 1000 / 1.4 = 714 eurót kell feltenni, azaz már 276 euró lenne a garantált profit).
A 75. perc után meg már 2-es szorzóval is játszható a gól.

Ez biztosan életképes stratégia, én is próbáltam 1 eurós tétekkel és már hozott pár tízezer forintot az elmúlt hetekben így is.
(az egyik fogadóirodánál egy tippversenyben "muszáj" magas szorzós kötéseket játszani, azokat szoktam lefedezni ily módon. Általában kézilabda döntetleneket és foci 0:0-ákat kombinálok, a kézit nehezebb fedezni, így úgy választok eseményeket, hogy a focimeccs legyen időben később. A tippjátékokból bizony rengeteget lehet tanulni...  ;)  )

A fedezéshez nem muszáj az "over 0,5" szorzóit használni, ha a meccs képe alapján már várható gól, akkor a 10 perces időszakokra is lehet játszani!
Pl. a 22. percben már érik a gól, akkor lehet arra is fogadni, hogy a 30. perc végéig már lesz gól, így jóval magasabb szorzóval lehet biztosítani. Csak ugye ha minden 10 perces időszakot megjátszunk (ha nincs gól a 30. percig, akkor elvileg rakni kéne a 31-40 közötti időszakot is...), akkor elporlad a remélt profit, így ezt inkább extrém esetekre jó. (pl. piroslap + egykapuzás van a meccsen)

Én mondjuk az első félidőt "elengedem" és csak a szünettől kezdem figyelni a kiszállási lehetőségeket. Persze, hogy a 45+1. percben esett múltkor is gól!   ;D

Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 08, 2013, 21:04:17
Egy érdekes elmélet,bár én nem csinálnám hosszútávon,de jobb napok után esetleg egy bonus sportfogadás,kicsi trade--0-0-ra játszók előnyben:)
Tehát:1.Válassz ki két mérkőzést ami nem egy időben kezdődik
          2.Tedd meg kombóban őket mindkettőt 0-0-ra kb 10,0x 10,0 lesz azaz kapsz egy 100-s oddsot:)
          3.Fogadd meg 10 euróval
          4.Bízz benne,hogy az első meccs 0-0 lesz:)
          5.Ha az első meccsed 0-0 lesz,van 1000!!! euród,hogy eltüntess minusz 10-t:)
          6.Itt jön,az idegek harca
          7.Sok szerencsét!

Hat ez nem valami nagy strategia, ill. nem is tudom mi ebben a 'strategia'.
"1.Válassz ki két mérkőzést ami nem egy időben kezdődik" - gondolom olyat ahol a 2. azutan kezdodik, hogy az 1. veget ert. Ez ekvivalens azzal hogy felteszed a 10 eurot az elsore, es ha bejon, akkor a nyeremeny 100 eurot felteszed a 2.-ra es varsz.
Az a fogadas jo amelyik value bet, nincs szukseg itt atlathato vagy atlathatatlan 'strategiak' kontosebe bujtatni. Plusz a 2.-nal a kiszallasi kenyszer is gyengiti a dolgot, ugye ott a visszafogadas (egy konkret meccsnel, konkret dologra, adott idohataron belul kell fogadni) szinten ertekveszteseg (valoszinuleg).
Penzt keresni csak ezzel (ha nincs valami hozzaadott ertek, mint Knapp jatekainal) nem nagyon lehet.

Idézetet írta: lunatik Dátum március 29, 2014, 14:10:45
Hat ez nem valami nagy strategia, ill. nem is tudom mi ebben a 'strategia'.
"1.Válassz ki két mérkőzést ami nem egy időben kezdődik" - gondolom olyat ahol a 2. azutan kezdodik, hogy az 1. veget ert. Ez ekvivalens azzal hogy felteszed a 10 eurot az elsore, es ha bejon, akkor a nyeremeny 100 eurot felteszed a 2.-ra es varsz.
Az a fogadas jo amelyik value bet, nincs szukseg itt atlathato vagy atlathatatlan 'strategiak' kontosebe bujtatni. Plusz a 2.-nal a kiszallasi kenyszer is gyengiti a dolgot, ugye ott a visszafogadas (egy konkret meccsnel, konkret dologra, adott idohataron belul kell fogadni) szinten ertekveszteseg (valoszinuleg).
Penzt keresni csak ezzel (ha nincs valami hozzaadott ertek, mint Knapp jatekainal) nem nagyon lehet.

Kiegészíteném azzal, hogy ha mondjuk eleve a 2. meccs szünetére visszafogadást tervezünk, akkor eleve olyan kötést is gyárthatunk, ahol az első meccs 0:0-ás eredményét kombináljuk a 2. meccs 1. félidő 0:0-lal. Ez is lehet egy 25-ös, 30-as szorzó. (visszafogadási lehetőségünk így is lesz, ha 45 percet sem akarunk várni...)

Persze az alapvető, hogy olyan magas szorzókat kell összeválogatni, amelyekben eleve van érték. Én ugye ezekre már évek óta vadászom, csak sajnos nem sűrűn van időm átnézni 400 meccset, hogy abból leválogassam a legvalószínűbb gól nélküli meccseket. (azért mostanában az argentin 1. liga és a spanyol 2. szépen termeli ezeket az eredményeket)

Ugyanakkor ezek a szorzók rendszerfogadások alapjai is lehetnek, pl. 5 magas szorzó 2-es kötésekben, 10 szelvényen lejátszva vagy mondjuk 6 esemény 15 szelvényen.


A "valós odds" meghatározásához kérnék segítséget.

A 2 kimenetelű eseményeknél (baseball, kosárlabda, rugby) valós szorzót az egyes csapatokra úgy határozhatjuk meg (statisztikai alapon!), hogy megnézzük az eddigi összes meccsre vonatkoztatott mutatójukat.
Pl.
Boston 0.431 (azaz a meccseiknek a 43%át nyerték meg)
Toronto 0.572 (azaz a meccseiknek a 57%át nyerték meg)

Ez alapján kiszámoljuk a valós szorzót:
Boston 1/0.431 = 2.32
Toronto 1/0.572 = 1.74

(Itt még finomíthatunk, ha a hazai illetve vendég statisztikákat is figyelembe vesszük és a két szorzó átlagát vesszük a valós szorzónak.)

Ezekhez a szorzókhoz viszonyítjuk a fogadóirodák által ajánlott oddsokat: ha a kínálatban ennél nagyobb szorzót találunk akkor lehet szó value bet-ről. ha jól értem.

A kérdésem: hogyan tudom a valós szorzót kiszámolni egy 3 kimenetelű (foci) eseményre?


Érdekes felvetés amit parczo ír.
Számoljuk ki ezt fociban. Vegyük  a Liverpool-Chelsea meccset.
A csapatok eredményei százalékosan:
                     Pool                Che
Győzelem      71,4%             65.8%
X                  14,2%             17,1%
Vereség        14,2%             17,1%
Tehát ha ebből számoljuk az esélyeket akkor:
1             42,3 % (Átlagoljuk a Pool győzelmét és Che vereségét)
X             15,7% ( a 2 csapat döntetlenjeinek átlaga)
2              40% (Pool vereség és Che győzelem átlaga)

Oddsokban kifejezve
1       2,27  (100/42,3)
X       6,25  (100/15,7)
2       2,5    (100/40)

Most ha a Pool hazai és a Che idegenbeli teljesitményét nézzük, akkor a következő a képlet:
                             Pool hazai pályán                  Che idegenben
Győzelem                     88,2%                                 47%
X                                  5,9%                                 23.6%
Vereség                        5,9%                                  29,4%

Ebből kiszámolva az esélyek:
1          58,9%  (Pool győzelem és Che veresé átlaga)
X         14,75%  ( döntetlenek átlaga)
2         26.45%  (Che győzelem és Pool vereség átlaga)

Oddsokban kifejezve
1        1,86
X       6,77
2       3,78

Összehasonlitva az Oddsportal oddsaival
1    átlag 1.90  (1,80-2,00)
x    átlag 3,63  (3,46-3,95)
2    átlag 3,78  (3,50-4,08)

Jól lehet látni hogy ez utóbbi variációban az 1 és a 2 oddsai teljesen megegyeznek.
Az X alacsony oddsát a PL döntetlenjei sem magyarázzák. A PL ben az X-ek aránye 21% ami oddsban kifejezve 4,76
A fenti számitás alapján ha az 1 és a 2-es kimenet oddsai reálisak akkor az X-nek is reálisnak kell lennie.
És ha az X 6,77 oddsa reális, akkor az 1-2 (hazai vendég) kimenet reális oddsa 1,17
Ezek alapján a Tipico (jelenlegi) 1,3 oddsa 1-2 kimenetre mindenképpen értékes oddsnak számít.

Ha DNB (AH0) kimenetre átszámoljuk akkor:
1           69%               1,44  odds
2           31%               3,22  odds

Az oddsportal-nál:
1 DNB             1,41 (1,36-1,5)     
2 DNB             2,71 (1,63-3,00);   2 AH0 max 3,1

Ebből én ugy látom, hogy a bukik az otthon játszó csapat hazai és a vendég csapat idegenbeli teljesítményét veszik elsősorban alapul.

#65 április 22, 2014, 10:48:37, ede
Ugyanezt kiszámoltam a Betis-Sociedad meccsre is.
A képlet itt is a következő:

                              Betis otthon                      Sociedad vendég
Győzelem                   23,5%                                23,5%
X                              17,6%                                 35,3%
Vereség                     58.9%                                41.2%

Oddsokban kifejezve az előző számítás szerint:

                              Számítás szerint                                Odds portál átlag
1                                 3,08                                               3,11 (2,63-3,33)
X                                 3,78                                               3,41 (3,2-3,7)
2                                 2,42                                               2,22 (2,12-2,4)

Döntetlen tét visszajár esetén:

                           Számitás szerint                                  Odds portál átlag
1 DNB (AH0)              2,26                                                   2,22 (2,15-2,35)
2 DNB (AH0)              1,79                                                   1,65 (1,57-1,63)

Persze ezeket egyéb tényezők is befolyásolhatják ( pillanatnyi forma, hosszabb győzelmi, döntetlen vagy vereség sorozatok, amik előbb vagy utóbb véget érnek, sérülések stb ).


Idézetet írta: ede Dátum április 22, 2014, 08:57:27
Érdekes felvetés amit parczo ír.
Számoljuk ki ezt fociban. Vegyük  a Liverpool-Chelsea meccset.



A Betis meccsre azért jött reálisabb számítás, mert ebben a szezonban "irreálisan kevés" döntetlent játszott a Chelsea és a Liverpool is. (tavaly 9 illetve 13, idén csak 6 és 5 x-ük volt, közel ugyanannyi meccsből)

Főleg a hazai meccseken nem nagyon van döntetlenjük a "nagyoknak".

Amikor kisebb csapatok ellen játszanak, akkor a döntetlen szorzója is jóval magasabb (pl. a Sunderland ellen az elmúlt pár hétben a Chelsea 7-es szorzót kapott a döntetlenre hazai pályán, a Liverpool pedig 8-as odds felettit ugyanerre!)

Ez a mostani, teljes statisztikához viszonyított alacsonynak tűnő szorzó inkább annak szól, hogy hasonló kaliberű csapatok ellen nem 1:8-hoz a döntetlen esélye, hanem 1:4-hez közeli...
(pl. az előző szezonban oda-vissza döntetlent játszottak egymás ellen)

#67 április 23, 2014, 10:54:19, mezrajaed
levezetne valaki egy ilyen példát tenisszel is? :)

Köszi a hozzászólásokat, észrevételeket!  :cya:

Kicsit továbbgondoltam és finomítottam a dolgon. 
Készítettem egy excel táblázatot amely nem csak a szezonbeli összmutató alapján számolja ki a "valós" oddsot, hanem - ahogyan Knapp is említette - egyéb tényezőket is figyelembe vesz: hazai/vendég mutató, utolsó 5 meccs (forma) mutató, egymás elleni mutató (összes, illetve hazai/vendég).

#69 szeptember 09, 2014, 01:31:31, rooney8
üdv

remélem jó helyre írok. a minap gondolkoztam, és eszembe jutott egy módszer.
ha jól tudom, akkor ezt is a trade-elés, de javítsatok ki, ha tévednék.
szóval arról lenne szó, hogy over/under 0,5 piacokat vennénk be a játékba, mégpedig úgy, hogy keresünk egy olyan mérkőzést, ahol elég magas az under odds-a (20 körüli), erre felteszünk minimális összeget (3-4€), majd kivárjuk az over 0,5-öt, míg surebet nem lesz belőle. például under 0,5 -> 20,0 és és ha az over 0,5 eléri az 1,06-ot, akkor már pluszba jövünk ki. ahogy nézegettem 20-as under-nél az over olyan 1,01-03 környékén indul, a kérdés, hogy mennyi idő, míg eléri a minimális (jelen esetben) 1,06-os odds-ot?

no meg úgy általánosságban, életképes ez a módszer? azért gondoltam ilyen magas szorzókra, mert ilyenkor csak minimális a kockázat (pár euró), míg ha egy 1,8-2,0 körüli kimenetelt fogadnék meg a meccs előtt, akkor ott már elég sokat kockázatok (100€ össz.tétnél, kb. 50€-t már föltennék a meccs előtt), bár ahogy sejtem, ott hamarabb is jön a surebet. szóval úgy általánosságban, ez így működhetne?


régebben ugyanezt csináltam, csak akkor over/under 2,5 volt a kiválasztott páros. általában olyan eseményt választottam ki, ahol az under 2,0 körül odds-on volt. itt nem mertem 100€-s össz.téttel fogadni, így mindig csak 10€-t tettem az under-re (az ~50€ helyett) és megvártam míg az over fölmegy annyira, hogy 1-2€ legyen a profit (így, hogy kevesebb volt az össz.tét, tovább kellett várnom, hogy kijöjjön az 1-2€ profit). legkésőbb a mérkőzés 20. perce környékén már akkora volt az over-re, hogy tudtam rá fogadni, majd később már több irodát is bevettem és próbáltam eleve olyan eseményt kiválasztani, ami már majdnem surebet volt, így kevesebbet kellett várnom (azt hiszem a legkevesebb 5 perc környékén volt). összességében egész szép hozamot összegyűjtöttem, csak egyszer veszítettem el a 10€-t és akkor utána hagytam abba. de azért idegtépő volt is volt :) szóval nem volt olyan rossz, de túl sok volt a kockáztatni való, túl kevés profitért.

Idézetet írta: rooney8 Dátum szeptember 09, 2014, 01:21:59
üdv

remélem jó helyre írok. a minap gondolkoztam, és eszembe jutott egy módszer.
ha jól tudom, akkor ezt is a trade-elés, de javítsatok ki, ha tévednék.
szóval arról lenne szó, hogy over/under 0,5 piacokat vennénk be a játékba, mégpedig úgy, hogy keresünk egy olyan mérkőzést, ahol elég magas az under odds-a (20 körüli), erre felteszünk minimális összeget (3-4€), majd kivárjuk az over 0,5-öt, míg surebet nem lesz belőle. például under 0,5 -> 20,0 és és ha az over 0,5 eléri az 1,06-ot, akkor már pluszba jövünk ki. ahogy nézegettem 20-as under-nél az over olyan 1,01-03 környékén indul, a kérdés, hogy mennyi idő, míg eléri a minimális (jelen esetben) 1,06-os odds-ot?

no meg úgy általánosságban, életképes ez a módszer? azért gondoltam ilyen magas szorzókra, mert ilyenkor csak minimális a kockázat (pár euró), míg ha egy 1,8-2,0 körüli kimenetelt fogadnék meg a meccs előtt, akkor ott már elég sokat kockázatok (100€ össz.tétnél, kb. 50€-t már föltennék a meccs előtt), bár ahogy sejtem, ott hamarabb is jön a surebet. szóval úgy általánosságban, ez így működhetne?


régebben ugyanezt csináltam, csak akkor over/under 2,5 volt a kiválasztott páros. általában olyan eseményt választottam ki, ahol az under 2,0 körül odds-on volt. itt nem mertem 100€-s össz.téttel fogadni, így mindig csak 10€-t tettem az under-re (az ~50€ helyett) és megvártam míg az over fölmegy annyira, hogy 1-2€ legyen a profit (így, hogy kevesebb volt az össz.tét, tovább kellett várnom, hogy kijöjjön az 1-2€ profit). legkésőbb a mérkőzés 20. perce környékén már akkora volt az over-re, hogy tudtam rá fogadni, majd később már több irodát is bevettem és próbáltam eleve olyan eseményt kiválasztani, ami már majdnem surebet volt, így kevesebbet kellett várnom (azt hiszem a legkevesebb 5 perc környékén volt). összességében egész szép hozamot összegyűjtöttem, csak egyszer veszítettem el a 10€-t és akkor utána hagytam abba. de azért idegtépő volt is volt :) szóval nem volt olyan rossz, de túl sok volt a kockáztatni való, túl kevés profitért.

Pont azért javasoltam a "szomszédban" az élő arbolást, mert ha több irodánál figyeled ezeket a szorzómozgásokat, akkor eleve le tudod csökkenteni az általad írt 5 perces várakozási időt, akár nullára is, azaz a trédelésből azonnal arb lesz.

Azt jó elgondolás, hogy a kifejezetten magas szorzóval nyitsz, de alapvetően abból érdemes kiindulni, hogy hol lesz kisebb a "várakozási időd"! Azaz legyen eleve arb közelében az a szorzó, amit megteszel és amelytől csökkenést vársz.

Ha csak megnézed mondjuk az unibet, betvictor, bet365 (goal line!), sportingbet négyest, eléggé eltérően adják ugyanabban a pillanatban az alatt/felett odds-okat.
Persze nem biztos, hogy a "populáris" 2,5-ös határon lesz nagy eltérés, lehet, hogy az 1. félidő góljaira, vagy kifejezetten az egyik csapatra vonatkozóan.
Ha rászánsz egy kis időt és "kijegyzeteled", hogy a különböző irodák milyen ütemben, milyen időközönként és hogyan módosítják a szorzóikat, ha nincsen semmilyen extra történés a meccsen, akkor kevesebb ideig lesz nyitva a fogadásod.

Velem már olyan is előfordult, hogy a Paddy Powernél valami délutáni gagyi meccsen elkezdtem pakolni 5 eurós tétekkel (egy akció miatt) az undert, hogy majd később visszafogadok, erre úgy elmozdult a szorzó, hogy egyből irodán belül ki is tudtam szállni minimális profittal.   :)
Mindez szünetben, mikor még gól sem eshetett.


Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 09, 2014, 03:15:38
Pont azért javasoltam a "szomszédban" az élő arbolást, mert ha több irodánál figyeled ezeket a szorzómozgásokat, akkor eleve le tudod csökkenteni az általad írt 5 perces várakozási időt, akár nullára is, azaz a trédelésből azonnal arb lesz.

Azt jó elgondolás, hogy a kifejezetten magas szorzóval nyitsz, de alapvetően abból érdemes kiindulni, hogy hol lesz kisebb a "várakozási időd"! Azaz legyen eleve arb közelében az a szorzó, amit megteszel és amelytől csökkenést vársz.

Ha csak megnézed mondjuk az unibet, betvictor, bet365 (goal line!), sportingbet négyest, eléggé eltérően adják ugyanabban a pillanatban az alatt/felett odds-okat.
Persze nem biztos, hogy a "populáris" 2,5-ös határon lesz nagy eltérés, lehet, hogy az 1. félidő góljaira, vagy kifejezetten az egyik csapatra vonatkozóan.
Ha rászánsz egy kis időt és "kijegyzeteled", hogy a különböző irodák milyen ütemben, milyen időközönként és hogyan módosítják a szorzóikat, ha nincsen semmilyen extra történés a meccsen, akkor kevesebb ideig lesz nyitva a fogadásod.

Velem már olyan is előfordult, hogy a Paddy Powernél valami délutáni gagyi meccsen elkezdtem pakolni 5 eurós tétekkel (egy akció miatt) az undert, hogy majd később visszafogadok, erre úgy elmozdult a szorzó, hogy egyből irodán belül ki is tudtam szállni minimális profittal.   :)
Mindez szünetben, mikor még gól sem eshetett.

köszi a tanácsokat, akkor egy kicsit ráfekszem a témára :)
még annyi, hogy élő fogadásnál is törekedjek a kerek tétekre?

#72 január 11, 2015, 23:59:33, Knapp
Most megy a Panama - USA U20-as focimeccs, ahol a 6. percre hatalmasat korrigáltak a szorzók, pedig még gól sem esett.

Gondolom a csapatok nevel alapján a pre-match szorzók 5  - 4 - 1.55 körüli szinteken álltak be kezdésre, majd mivel Panama nagyon pörgősen kezdett, a 6. perc végén már 2.63 - 3.5 - 2.3 lett belőle!

Bár én is láttam már a 2. percben, hogy Panamában van érték, nem nyertem rajta egy fillért sem, mert arra tettem, hogy az első 10 percben szereznek gólt, ami nem történt meg.  :)

Ekkora mozgást viszont nem emlékszem, hogy láttam volna már bárhol is pár perc játék után, így figyelni fogom a torna (Concacaf U20-as bajnokság) többi meccsét is, hátha máshol sem pontosan a meccs előtti szorzók.