OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#2265 szeptember 17, 2014, 15:33:51, AC_28
kreatos - igen, ez jutott az eszembe nekem is - a fogadasbol kifolyolag - egy loves, mennyi az esely, hogy egy talalt. az a 20%. Masik dolog. Nem fog az agyam, most, de miert indultal ki abbol, hogy egy boritek megtalalta a levelet mar? ahogy mondod a Aa - es utana a tobbi kombinaciot szamolod hozza. :D nem fog az agyam, majd elgondolkodom rajta kesobb :D

Hadd modositsak meg egyszer. gond az, hogy en a 5 level es ot boritek minden szimpla kombinaciojat irtam ki, ilogic kolega meg 5 level ot boritek osszes negyes kombinaciojat irta ki...

Mert ugye van 5 különböző leveled
-5 különböző címmel
-5 különböző borítékban
Kit érdekel,hogy melyik borítékot címezek fel ugye?(az nem volt,hogy egy személynek csak azaz egy boríték lehet...csak a levél érjen megfelelő helyre)
Tehát nálam ezért 1:5 esély :D

Lovis példa helyett jöhet a lottós az nálunk úgyis elfogadottabb.  :ok:

Idézetet írta: AC_28 Dátum szeptember 17, 2014, 15:23:44
kreatos - igen, ez jutott az eszembe nekem is - a fogadasbol kifolyolag - egy loves, mennyi az esely, hogy egy talalt. az a 20%. Masik dolog. Nem fog az agyam, most, de miert indultal ki abbol, hogy egy boritek megtalalta a levelet mar? ahogy mondod a Aa - es utana a tobbi kombinaciot szamolod hozza. :D nem fog az agyam, majd elgondolkodom rajta kesobb :D

Hadd modositsak meg egyszer. gond az, hogy en a 5 level es ot boritek minden szimpla kombinaciojat irtam ki, ilogic kolega meg 5 level ot boritek osszes negyes kombinaciojat irta ki...

Legalább egy levélnek kell a megfelelő borítékba kerülnie, tehát kerülhet akár 5 is jó helyre.
Azért Aa-ból indulok ki (vagy Bb-ből, Cc-ből, Dd-ből, Ee-ből) mert akkor az egy találat megvan (amit kért a feladat). Ha a felsorolt kombinációkban összetalálkozik még egy megfelelő levél a megfelelő borítékkal, az csak grátisz. És mivel szerintem nem számít a sorrend (azaz hogy az A borítékba rakom először az 'a' levelet, vagy C-be a 'c'-t) ezért szerintem a 120 helytálló, mert azonos kombináció nem jöhet ki.

Idézetet írta: kreatos Dátum szeptember 17, 2014, 15:28:40
Mert ugye van 5 különböző leveled
-5 különböző címmel
-5 különböző borítékban
Kit érdekel,hogy melyik borítékot címezek fel ugye?(az nem volt,hogy egy személynek csak azaz egy boríték lehet...csak a levél érjen megfelelő helyre)
Tehát nálam ezért 1:5 esély :D

Nem esélyt kérdez a példa, hanem lehetséges kombinációk számát (ezt írtam le parasztosabban lehetőségnek).

Idézetet írta: ZTE88 Dátum szeptember 17, 2014, 13:06:39
Találtam egy értékarányos mobilnetet. A kérdésem az lenne, hogy a mobilnet USB stick-jéhez milyen Hotspot cucc lenne jó, ami wifi-vé alakítaná a jelet?
Azt hiszem ilyet nem nagyon  kapsz, viszont vannak ilyen routerek, amikbe beteszed a sim kártyát és osztják a netet. A másik lehetőség a laptop beépitett wifi kártyáját használni (vagy desktopnál ugyanúgy) mint ad-hoc hálózat és megosztani rajta a netet. Elég macerás tud lenni a windowsos megoldás.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum szeptember 18, 2014, 08:48:43
Azt hiszem ilyet nem nagyon  kapsz, viszont vannak ilyen routerek, amikbe beteszed a sim kártyát és osztják a netet. A másik lehetőség a laptop beépitett wifi kártyáját használni (vagy desktopnál ugyanúgy) mint ad-hoc hálózat és megosztani rajta a netet. Elég macerás tud lenni a windowsos megoldás.

Köszi, igen utánanéztem, nehéz kapni ilyen cuccot, szinte mindenhol elfogyott a készlet, a B megoldás jó lesz.

Ki kellene nyomtatnom egy dokumentumot, de a Win 8 nem látja a nyomtatót. Hiába fordítottam oda a képernyőt, és a webkamerát is, semmi eredmény. Van arra esély, hogy a pár hetes notebook és a majdnem 10 éves nyomtató között összeférhetetlenség van (bár hülyén tettem fel a kérdést, de ennek ellenére komoly)?

Idézetet írta: iLogic Dátum szeptember 19, 2014, 23:06:32
Ki kellene nyomtatnom egy dokumentumot, de a Win 8 nem látja a nyomtatót. Hiába fordítottam oda a képernyőt, és a webkamerát is, semmi eredmény. Van arra esély, hogy a pár hetes notebook és a majdnem 10 éves nyomtató között összeférhetetlenség van (bár hülyén tettem fel a kérdést, de ennek ellenére komoly)?
Utóbbi része csak vicc ugye?  :)
Valószínűleg nincs kompatibilis illesztőprogramod, ezért nem hajlandó együttdolgozni a win8 a 10 éves nyomtatóval. Sajnos ennyi idő "terméktámogatás" sem várható a nyomtatóhoz. Valszeg beruháznod kell. Vagy visszatenni az XP-t!  ;D

Proginál probáld meg a jobb klikk tulajdonságok.
-kompatibilitás
-futtatás xp

bendehal: Az a kompatibilitás mód meghajtókra nem érvényes :)

Nyomtató gyártó weboldalán keresgélj, hátha találsz valami meghajtót.

Írtam a HP-nak tegnap este, ma (!) válaszoltak is. Win 7 alatt menne, de azalatt meg a notebookom nem megy állítólag, így marad a nyomtató vásárlás. Pedig szerettem ezt a nyomtatót, ez most olyan veszteség lesz számomra, mint az, amikor a jelenlegi nyomtatómat vettem, és dobtam ki a mátrixot.  :redchug:
Köszönöm a segítséget!
Lacapi: igen, csak vicceltem azzal, hogy a képernyőt és a webkamerát is odafordítottam a nyomtatóra. Egyszerűbb volt a nyomtatót fordítani :D

Idézetet írta: iLogic Dátum szeptember 20, 2014, 15:45:12
Írtam a HP-nak tegnap este, ma (!) válaszoltak is. Win 7 alatt menne, de azalatt meg a notebookom nem megy állítólag, így marad a nyomtató vásárlás. Pedig szerettem ezt a nyomtatót, ez most olyan veszteség lesz számomra, mint az, amikor a jelenlegi nyomtatómat vettem, és dobtam ki a mátrixot.  :redchug:
Köszönöm a segítséget!
Lacapi: igen, csak vicceltem azzal, hogy a képernyőt és a webkamerát is odafordítottam a nyomtatóra. Egyszerűbb volt a nyomtatót fordítani :D
A tervezett elavulás egyik áldozata lettél.

Most őszintén (ezt már nem tőled kérdezem, hanem bárkitől): mivel tud többet egy win7 vagy win8, mint pl. egy vista? Előbbieknek ráadásul nagyobb az erőforrás-igénye is. Egy mezei felhasználónak szerintem még ma is tökéletesen megfelelne egy stabil XP, csak hát ugye megszüntették a támogatását.
Ne hagyjuk magunkat megetetni!

Tegyél virtualboxba egy ócska XP-t és oszd meg a virtuális hálózaton. https://www.virtualbox.org
Igy menni fog win 8 alatt is szerintem. Annyi, hogy mindig el kell inditani a virtualboxban az xp-t.

Azért a Vista tele volt idegesitő dolgokkal, amiket szerencsére a 7-esből kivettek. A 8-asba meg idegesitőbben visszatettek egy rakás hülyeséget.