OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Itt egy kis előrejelzés, amit egy cég készített a jövő évi Rioban rendezett Olimpia kapcsán, hogy kinek hány érme lesz.

http://products.infostradasports.com/documentation/vmt/

Nekünk 10 aranyat jósoltak.
Hosszúnál szerintem kettő a minimum. Parstól én szinte most már kötelezően várom az aranyat, ahogy Gyurtától is. Szerintem lesz megint egy, de inkább 2-3 "meglepő" aranyérmesünk.

Braziloknak szerintem jóval több aranyuk lesz, mint 10. Felhívnám a figyelmet 4x400-as váltójukra akik kőkeményen edzenek, és ha jól emlékszem Michael Johnson segít nekik a felkészülésben...Próbálják a brazilok a legjobb szakembereket megszerezni. Cielo Filho szerintem elhozza a két aranyat, plusz szerintem egy váltót itt is nyernek. A többi sportágról meg nem is beszélve.

Europan kivuli olimpiakon rendszerint alulmuljuk magunk, en 4-5 aranyat varok, amibol szvsz 2-3 a realitas.
Brazilok ott lesznek a legtobb csapatsportban, meg judoban, konnyu atletikaban stb. Boven meglesz nekik a harmadik hely az eremtablan. Aztan csodot jelent az orszag.

Idézetet írta: junglefever Dátum március 27, 2015, 20:51:05
Europan kivuli olimpiakon rendszerint alulmuljuk magunk, en 4-5 aranyat varok, amibol szvsz 2-3 a realitas.
Brazilok ott lesznek a legtobb csapatsportban, meg judoban, konnyu atletikaban stb. Boven meglesz nekik a harmadik hely az eremtablan. Aztan csodot jelent az orszag.

Mi majd megmutatjuk, hogyan lehet nyereségesen megrendezni. ;D ;D ;D
Tudom egy két állás rögvest feleslegessé válik, ha nem nyomják az olimpiát akarunk rendezni pr szöveget, de akkor is, a gondolat is vicc kategória... :noway:

Vasárnap kezdődik a nyári időszámítás

Budapest, 2015. március 28., szombat (MTI) - Vasárnap megkezdődik a nyári időszámítás: hajnali 2-kor 3 órára kell az órákat átállítani, emiatt változik a közösségi közlekedés menetrendje is. Az átállás érinti a MÁV és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) több járatát is.

A Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (MAVIR) Zrt. azt közölte az MTI-vel, hogy az óraátállítás módszerével egynapi átlagos villamosenergia-fogyasztást, csaknem 40 ezer háztartás éves felhasználását lehet megspórolni. Az 1980 óta működő rendszernek köszönhetően eddig mintegy 4 ezer gigawattóra energiát spórolt az ország, ez mintegy 5 heti átlagfogyasztásnak felel meg.
A MÁV tájékoztatása szerint az óraigazítás hajnalán azok a belföldi vonatok, amelyek hajnali 2 óra előtt indulnak, már a nyári időszámításnak megfelelően érkeznek a következő állomásra. Az eredetileg hajnali 2 és 3 óra között induló belföldi személyszállító vonatokat 3 órakor indítják el. A Budapestről szombat éjszaka induló nemzetközi vonatok várhatóan egyórás késéssel érik el külföldi végállomásukat.
Magyarországon két nemzetközi vonatot érint az óraátállítás. Ez a Bécsből Bukarestig közlekedő Dacia nemzetközi vonatot Békéscsaba és Lőkösháza között éri, így a szerelvény Lőkösházára már a nyári időszámítás szerint, 3 óra 15 perckor érkezik meg. A Bukarestből Bécsbe tartó Dacia nemzetközi vonat Békéscsaba és Szolnok között tér át a nyári időszámítás szerinti menetrendre, emiatt 3.56-kor érkezik Szolnokra, majd folytatja útját Budapesten át Bécs felé.
A BKK tájékoztatása szerint az óraátállítás miatt az éjszakai járatok hajnali 2 és 3 óra közötti indulásai elmaradnak. Több járat még a téli időszámítás szerint indul, de már a nyári időszámításba érve folytatja útját.

Idézetet írta: junglefever Dátum március 27, 2015, 20:51:05
Europan kivuli olimpiakon rendszerint alulmuljuk magunk, en 4-5 aranyat varok, amibol szvsz 2-3 a realitas.
Brazilok ott lesznek a legtobb csapatsportban, meg judoban, konnyu atletikaban stb. Boven meglesz nekik a harmadik hely az eremtablan. Aztan csodot jelent az orszag.

Csapatsportágakban alig osztanak aranyérmeket, szerintem esélyük sincs Kínát vagy Oroszországot megelőzniük az éremtáblázaton, de a briteket, németeket sem nagyon fogják. (3 aranyat nyertek 2012-ben...)
Szerintem még a focitornát sem húzzák be.  :)
Inkább sok-sok helyezésük és olimpiai pontjuk lesz.

Ha ez a lista lesz a kiindulási pont a szorzóknál, akkor a "magyar aranyak 10 alatt"-ra a teljes vagyonomat felteszem 1.9-ért.  :)



Ilyen csak nálunk van..

A támogatás elosztás miatt.


Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum március 30, 2015, 18:52:39
https://www.idokep.hu/idokep

Jégeső... utálom!  :noway:

Akkor leszel kemény ember, ha egyszer Te vered el a jégesőt és nem az Téged. Legalábbis Nagypapám mindig ezt mondta. Én ma is megpróbáltam, de még mindig puhány vagyok.

Most találtam. Nem rövid cikk, nem kell egyetérteni vele, de érdemes végigolvasni:

http://vanholnap.hu/magyar-forditott-gondolkodas-miert-nem-vallalkozol-es-adsz-magadnak-500-ezres-fizetest/

Idézetet írta: LosGabos Dátum április 01, 2015, 18:43:52
Most találtam. Nem rövid cikk, nem kell egyetérteni vele, de érdemes végigolvasni:

http://vanholnap.hu/magyar-forditott-gondolkodas-miert-nem-vallalkozol-es-adsz-magadnak-500-ezres-fizetest/

Amíg olvastam sok igazság volt benne, de én csak eddig jutottam:
"Mindenkinek van apja és anyja! Felmerül a kérdés, ők miért nem segítették ugyanígy gyereküket, ahogy más apja?"
Na itt úgy vágnám szájon a szerzőt hogy a fal adná a másikat. Nagyon sok ember nem várhat el semmit a szüleitől, sőt, segíteni kell őket. Nem csak azért mert a magyar mentalitást követték, amit a cikk is ír (csúnya szóval lusták voltak), hanem éppen betegek. Szóval ezért kijárna egy jókora csicskalángos, előbb gondolkodna aki ezt leírta. Ha már olyan okosnak akart tűnni.

En is csak elkezdtem olvasni, de kozbe eszembe jutott valami, ami inkabb szomoru, igy leirom. A leirtak kozismert dolgok, amikkel egyet lehet erteni - de NEM csak magyarorszagra jellemzo. Ugyanugy Szlovakia, csehorszagban is ez van. Amikor kurvareg voltam 6 eves lurko, atmentunk Gyorbe, az mas vilag volt. Kis maszekok, farmer, cola, huuu, beszaras... Nem torte le a kis maszekokat a 40 ev szoci se... Erre jon ez a banda, es minden romokba hever... torvenyek a maszekok labai ala dobaljak a csokoket, aki meg nem maszek, orul ha alkalmazottkent dolgozhat. Azt mondom, hatalmas potencial lett eldobva, ossze se lehetett hasonlitani a vallalkozo szellemet ami nalatok volt a tobbi szoci orszagokkal... (kiveve jgot, ott a tenger, turizmusnak koszonheto...) 89 ben hatalmas elonnyel indultatok, es ez a elony az emberi potencial volt...

Nekem meg valamiért ez a Jókai idézet jutott eszembe:

"Akinek pénze van, az azt mind lopta. Akinek sok van, sokat lopott, akinek kevés van, keveset lopott; aki nem maga lopta, annak az apja, a nagyapja lopott"

Mondjuk én tipikus magyar vagyok  ;D

"Annyira gazdagok, hogy már nem is szégyellik." Nem tudom, hol olvastam, hallottam, de ez van.

Idézetet írta: AC_28 Dátum április 01, 2015, 19:22:09
En is csak elkezdtem olvasni, de kozbe eszembe jutott valami, ami inkabb szomoru, igy leirom. A leirtak kozismert dolgok, amikkel egyet lehet erteni - de NEM csak magyarorszagra jellemzo. Ugyanugy Szlovakia, csehorszagban is ez van. Amikor kurvareg voltam 6 eves lurko, atmentunk Gyorbe, az mas vilag volt. Kis maszekok, farmer, cola, huuu, beszaras... Nem torte le a kis maszekokat a 40 ev szoci se... Erre jon ez a banda, es minden romokba hever... torvenyek a maszekok labai ala dobaljak a csokoket, aki meg nem maszek, orul ha alkalmazottkent dolgozhat. Azt mondom, hatalmas potencial lett eldobva, ossze se lehetett hasonlitani a vallalkozo szellemet ami nalatok volt a tobbi szoci orszagokkal... (kiveve jgot, ott a tenger, turizmusnak koszonheto...) 89 ben hatalmas elonnyel indultatok, es ez a elony az emberi potencial volt...
Én meg a 80-as évek közepén/végén állandóan Pozsonyban lógtam (ha volt időm a fősuli mellett) és nem csak a sör volt jó, hanem az a hosszú üveges cola is. :)

Milan, elbuktál egy fogadást, vagy mi van???