OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában



Nem találtam neki topicot, ezért itt raknám fel a paralimpiával kapcsolatos kérdésemet:
A cselgáncsos versenyzők látássérültek, de a kérdésem, hogy hány %-ban? Mert érdekes volt látni, hogy az edzője átkarolva hozta be a versenyzőt, majd a tatamira vezető lépcső előtt elengedte és a sportoló MAGÁTÓL olyan természetesen ment fel, mintha látott volna. Utána, mikor az edző és a látássérült sportoló mentek egymás mellett (nem átkarolva vagy megfogva egymást, illetve nem is volt bot a látássérültnél), és az út kanyarodott el, a sportoló is magától ment abba az irányba, amerre kellett. Nem kellett őt vezetni.
Szóval aki kicsit kompetensebb a témában nálam, az segíthetne, hogyan is zajlik itt a verseny, illetve kb hány %-ban látássérült egy sportoló. Mert nekem van ismerősöm, akit sajnos így sújtott az élet, de ő például mesélte, hogy csak általa már teljesen ismert területen tud magabiztosan járni.

Sajnos a kérdésemre nem érkezett válasz, pedig tényleg érdekelt volna, hogyan is zajlik a cselgáncsnak a paralimpia része. Maradva a paralimpiánál, de sportágat váltva jöjjön egy eredmény:

"Harmadik paralimpiai aranyérmét nyerte meg az olasz Alex Zanardi, aki ezúttal a férfi országúti kerékpár H5-ös kategóriájában végzett az időfutamverseny első helyén."

Hihetetlen ez a fazon. Nem adta fel, és a súlyos balesete után talpra tudott állni. Ennek eredménye három olimpia bajnoki cím. Emlékszem fiatalabb koromban, mikor még néztem F1-et a vége felé drukkoltam neki, mert szegény mindig nüanszokkal maradt el a pontszerző helyektől. Örülök neki, hogy végül révbe ért. Egy hihetetlen pályafutás az övé.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 14, 2016, 23:03:29
Sajnos a kérdésemre nem érkezett válasz, pedig tényleg érdekelt volna, hogyan is zajlik a cselgáncsnak a paralimpia része. Maradva a paralimpiánál, de sportágat váltva jöjjön egy eredmény:

"Harmadik paralimpiai aranyérmét nyerte meg az olasz Alex Zanardi, aki ezúttal a férfi országúti kerékpár H5-ös kategóriájában végzett az időfutamverseny első helyén."

Hihetetlen ez a fazon. Nem adta fel, és a súlyos balesete után talpra tudott állni. Ennek eredménye három olimpia bajnoki cím. Emlékszem fiatalabb koromban, mikor még néztem F1-et a vége felé drukkoltam neki, mert szegény mindig nüanszokkal maradt el a pontszerző helyektől. Örülök neki, hogy végül révbe ért. Egy hihetetlen pályafutás az övé.

Hatalmas respekt neki, emlékszem mekkorát kapott, mindkét lábát elvesztette. De "nem zavarta", visszaült a kocsiba, most meg nyomja a kézibicót, amiről nem is tudtam  :o Ha ilyen akaraterővel lesz egyáltalán olyan hogy pályafutás vége, akkor simán elmehetne valami motivációs figurának.

Lassan felnyílnak a szemek!

Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 26, 2016, 12:35:21
Lassan felnyílnak a szemek!

Csak a Lajos meg ne lássa  ;D

Idézetet írta: alexthebest Dátum szeptember 26, 2016, 12:44:41
Csak a Lajos meg ne lássa  ;D
Lajos amikor még Kissingert olvasott, akkor még 2001 szept 11 se volt.
p.s.: szabad a guglizás a Kissinger névre:-)

https://www.youtube.com/watch?v=GrxuChwwJOk&list=PLD2A90C9F2EB0E80D
Sanyinak egy kis videó, ha már....:-)
elég lesz 7:39 kor indítani:-)

Idézetet írta: alexthebest Dátum szeptember 26, 2016, 12:44:41
Csak a Lajos meg ne lássa  ;D

Neki már felnyílt a szeme. Annyira jól látja a világ történéseit, a legmélyebb összefüggéseket, a legsötétebb titkokat, melyeket a tudjukik által irányított világhatalom és média elrejt előlünk, míg én csak reménykedhetek, hogy egyszer én is eljutok erre a szintre.
De igyekezni fogok és ha kéritek, ha nem, megosztom veletek azt, ami ezekről az agyonhallgatott témákról csak a legeldugottabb facebook és youtube oldalakon lelhető fel!

Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 26, 2016, 20:16:45
Neki már felnyílt a szeme. Annyira jól látja a világ történéseit, a legmélyebb összefüggéseket, a legsötétebb titkokat, melyeket a tudjukik által irányított világhatalom és média elrejt előlünk, míg én csak reménykedhetek, hogy egyszer én is eljutok erre a szintre.
De igyekezni fogok és ha kéritek, ha nem, megosztom veletek azt, ami ezekről az agyonhallgatott témákról csak a legeldugottabb facebook és youtube oldalakon lelhető fel!
nem kell semilyen szintre eljutnod szerintem. mindenkinek az a súly nehéz, amit cipel.
engem pl abszolút nem zavar a véleményed, de mivel én egy harmadik fél irányába fogalmazok meg kritikát, sose fogom megérteni hogy pl Téged, meg egyebeket a forumon miért zavar.

Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 26, 2016, 20:16:45
ami ezekről az agyonhallgatott témákról csak a legeldugottabb facebook és youtube oldalakon lelhető fel!

Meg helyesírási hibáktól hemzsegő, alap wordpress sablon alatt futó weboldalakon (mondjuk ha én is ilyen tényfeltáró újságíró lennék, lehet nekem se lenne időm normális weboldalt összedobni, miközben folyamatosan a nyomomban vannak Soros és a Moszad ügynökei)

Idézetet írta: afrikailajos Dátum szeptember 26, 2016, 20:48:13
sose fogom megérteni hogy pl Téged, meg egyebeket a forumon miért zavar.

Én is nyitottam egy autómodellezéssel foglalkozó topikot egy horgászmagazin fórumán, de folyamatosan baszogattak a többiek...
Érthetetlen

Idézetet írta: dynand Dátum szeptember 26, 2016, 20:59:06
Én is nyitottam egy autómodellezéssel foglalkozó topikot egy horgászmagazin fórumán, de folyamatosan baszogattak a többiek...
Érthetetlen
linkeld, megnézem, be is kapcsolom a hazugságvizslálót

Ahhoz is el kell érni egy szintet szellemileg, hogy egy sportfogadás fórum nem arra való, hogy a saját faszságainkkal napi rendszerességgel teleszórjuk.

Mi lesz az oldalból, ha csak két tucat ember beszáll a "játékba"?!
Legyenek külön naplók mindenki hitének és monológjainak?
Vagy a közös témákat tegyük olvashatatlanná olyan vitákkal, amelyek egyikünk életét sem teszik jobbá?
Tényleg nincs erre megfelelő(bb) hely a világhálón?

Vitázni nem rossz dolog, főleg azért, mert megtudhatjuk, más hogyan látja a világot (minden, amit leírunk, az elsősorban rólunk szól, nem a világról ;)  ), ám olyan hívőkkel és trollokkal többnyire felesleges időpazarlás, akik forráskritika nélkül fogadnak el minden baromságot, ha az kicsit is alátámasztja az "igazukat" és olyanokkal sem érdemes, akik azért kezdtek online világmegváltásba, hogy addig se kelljen szembesülniük a saját személyes problémáikkal.
Tőlük kb. annyit lehet tanulni, hogy milyenné nem szabad válni.

Aki napi szinten próbálkozik, az meg nem is vitázni szeretne, csak a figyelemért könyörög, amelyet máshol nem kap meg.
Érdemes megfontolni, hogy mikor mire/kire szánunk a véges időnkből.










Martingélezz, ne háborúzz...   ;D