OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 29, 2016, 16:37:15
Ahhoz is el kell érni egy szintet szellemileg, hogy egy sportfogadás fórum nem arra való, hogy a saját faszságainkkal napi rendszerességgel teleszórjuk.

Mi lesz az oldalból, ha csak két tucat ember beszáll a "játékba"?!
Legyenek külön naplók mindenki hitének és monológjainak?
Vagy a közös témákat tegyük olvashatatlanná olyan vitákkal, amelyek egyikünk életét sem teszik jobbá?
Tényleg nincs erre megfelelő(bb) hely a világhálón?

Vitázni nem rossz dolog, főleg azért, mert megtudhatjuk, más hogyan látja a világot (minden, amit leírunk, az elsősorban rólunk szól, nem a világról ;)  ), ám olyan hívőkkel és trollokkal többnyire felesleges időpazarlás, akik forráskritika nélkül fogadnak el minden baromságot, ha az kicsit is alátámasztja az "igazukat" és olyanokkal sem érdemes, akik azért kezdtek online világmegváltásba, hogy addig se kelljen szembesülniük a saját személyes problémáikkal.
Tőlük kb. annyit lehet tanulni, hogy milyenné nem szabad válni.

Aki napi szinten próbálkozik, az meg nem is vitázni szeretne, csak a figyelemért könyörög, amelyet máshol nem kap meg.
Érdemes megfontolni, hogy mikor mire/kire szánunk a véges időnkből.
gondolom azért offtopicban elfért ennél már nagyobb halandzsa is
én támadolag meg senki felé nem mozdultam a forumom, ne ferdíts
nics azt kapja amit megérdemel, ha ujjat huzott velem, nem várhat tiszteletet tolem, ez igy egészséges
en továbbra is azt posztolgatok amit gondolok, ugyanazt a foruméletet fogom élni mint eddig, nincs okom másként tenni


A személyeskedésnek itt sincs helye.


Idézetet írta: SPF Infó Dátum szeptember 30, 2016, 08:06:52
A személyeskedésnek itt sincs helye.
igen, és senkinek semmi koze hogy az ember csetelget, vagy sem
megjegyzem, ha jol tudom, NIcs miatt zártak ki már embert, ezt elkerulve, én a cseten azonnal ignore listere tettem, amint azt mellékeltem, is. itt probál az ávó stílusával beugratni
picit nézzetek már utánna.
thx

#teamafrikai #görgesshanemteccikvmi

! No longer available



Idézetet írta: AC_28 Dátum szeptember 29, 2016, 17:38:41
Martingélezz, ne háborúzz...   ;D
Martingélezz, ne Abigélezz :-)

UTÁLOM A FIFA 17-ET, A KÉSZÍTŐIT NAGYON KILÖVETNÉM AZ ŰRBE!!!!!!!

Helló Skacok!
Tudja valaki,milyen egy gumigyári keverőüzemben dolgozni?
Azt hallottam elég veszélyes.
Mennyire nehéz fizikailag?
Ma lesz egy interjú az egyik legnagyobb márkanevű gumigyárban és gondoltam,talán tud valaki valamit ezzel a munkával kapcsolatban mondani.
Köszi!

#3249 október 18, 2016, 12:17:43, Schleck
Idézetet írta: mikisun Dátum október 18, 2016, 11:49:27
Helló Skacok!
Tudja valaki,milyen egy gumigyári keverőüzemben dolgozni?
Azt hallottam elég veszélyes.
Mennyire nehéz fizikailag?
Ma lesz egy interjú az egyik legnagyobb márkanevű gumigyárban és gondoltam,talán tud valaki valamit ezzel a munkával kapcsolatban mondani.
Köszi!

Én egyetemen kerültem közelebbi kapcsolatba a gumigyártássál. Projekt feladat keretein belül dolgoztam laboratóriumi (kis méretű) hengerszék mellett, illetve gyárlátogatáson is voltam a nagyfiúkat megnézni).

Hát, őszintén szólva nem lehet egy álommeló a hengerszék mellett dolgozni.. Piszkos, (finom kormot kevernek a kaucsukhoz, ami persze mindent belep egy idő után), maga a keverék meleg, és azért jókora súlya is van egy nagy hengerszék esetén, amit, ha nincs rá gép (ahol én voltam ott nem volt), kézzel levagdosni, fordítgatni.

valahogy így néz ki a folyamat:
https://www.youtube.com/watch?v=7Ju7J9zJ1Ow

láthatod, hogy azért veszélytelennek sem lehet nevezni, ha a hengerszék elkap valakit, annak csúnya vége lehet.

De nem akarlak megrémíteni, pl. ahol én voltam (egy magyar cég gyára) ott a bekeverés része már automatizált volt, mint írtam, a melósnak csak a fordítgatást, hajtogatást kellett csinálnia. Gondolom egy nevesebb gumigyárban meg még több minden van gépesítve. 


Idézetet írta: Schleck Dátum október 18, 2016, 12:15:08
Én egyetemen kerültem közelebbi kapcsolatba a gumigyártássál. Projekt feladat keretein belül dolgoztam laboratóriumi (kis méretű) hengerszék mellett, illetve gyárlátogatáson is voltam a nagyfiúkat megnézni).

Hát, őszintén szólva nem lehet egy álommeló a hengerszék mellett dolgozni.. Piszkos, (finom kormot kevernek a kaucsukhoz, ami persze mindent belep egy idő után), maga a keverék meleg, és azért jókora súlya is van egy nagy hengerszék esetén, amit, ha nincs rá gép (ahol én voltam ott nem volt), kézzel levagdosni, fordítgatni.

valahogy így néz ki a folyamat:
https://www.youtube.com/watch?v=7Ju7J9zJ1Ow

láthatod, hogy azért veszélytelennek sem lehet nevezni, ha a hengerszék elkap valakit, annak csúnya vége lehet.

De nem akarlak megrémíteni, pl. ahol én voltam (egy magyar cég gyára) ott a bekeverés része már automatizált volt, mint írtam, a melósnak csak a fordítgatást, hajtogatást kellett csinálnia. Gondolom egy nevesebb gumigyárban meg még több minden van gépesítve.

Nagyon Köszi a választ,Schleck!
Hát,ez elég nehéz melónak tűnik!
Egyre inkább úgy érzem,hogy ez nem az én melóm!:D:D

Szerintem ne félj tőle már előre, hanem próbáld ki. Átlagos gyári melónak tűnik, amit gyorsan meg lehet szokni, pár hét és rutinból csinálod. Minden automatizált szalagsor rejt magában veszélyt, nem egyedi eset a gumigyár. Én például egyszer láttam ahogy egy teljesen ártalmatlan dagasztógép simán levágta a srác ujját. Művészet volt összehozni, de neki sikerült. Voltak ismerőseim üveggyárban, esti műszakban kicsit beittak, és fogadásból elkezdtek focizni az üveglapok között. A többit már el lehet képzelni...két mentőt kellett hívniuk ;D


Így kell megtanulni spanyolul: http://edition.cnn.com/2016/10/24/health/teen-spanish-new-language-trnd/index.html

Szólj egy haverodnak, hogy nyomjon egy pörgőrúgást a buksidra, néhány nap kóma, és már érted is mit magyaráz Iniesta.