SfGuru "Hónap Elemzése"

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Decemberi jutalék (30 euró) mehet a karácsonyi adományalapba?

Igen
15 (93.8%)
Nem
1 (6.3%)

Összes szavazó: 16

Szavazás lezárva: december 15, 2014, 14:21:56

Idézetet írta: Kagawa Dátum december 12, 2014, 12:36:45
Én támogatom buszberlet ötletét. A decemberi mehetne bele a karácsonyi adományozásba, utánna pedig lehetne egy olyat csinálni, hogy ha valaki mondjuk +100 pont felett zár januárban akkor ő kapja el a 30 eurót. Ha ezt senki nem éri el akkor februárban már 30+30 azaz 60 lenne a nyeremény. Majd 90, 120, 150. Ezzel esélyt adva magunknak, hogy egy igazán nagyot szakítson valaki. Egyfajta extra nyeremény lenne.

Vagy ez hülyeség?

Teljesen jó az ötlet. Szerintem januártól menjünk ez alapján.

Szavazás kint! Szavazzatok!

Az adomány jó ötlet, támogatom!  :)
Jackpot szintén nagyon jó, izgalmasabb lenne a verseny ha még azért is lehetne hajtani  ;D

Az adományozást támogatom maximálisan, jó ötlet :)

A jackpotos már annyira nem tetszik, aki eléri a 100+ pontot az vélhetően garantáltan kaszál a 80 euróval  is és a "sima" fogadásaival is a hónapban. :D Ez a hónap elemzése díj meg nem is igazán a tippnek szól úgy gondolom, hanem magát az érvelést, az elemzés összességét értékeli. Sztem jó, hogy van ilyen díj is, így jóval olvashatóbb elemzések írására vagyunk késztetve, ez pedig csak növeli a színvonalat a Guruban. :ok:

Idézetet írta: Milan Dátum december 12, 2014, 14:21:21
Teljesen jó az ötlet. Szerintem januártól menjünk ez alapján.

Szavazás kint! Szavazzatok!

Te vagy itt a főnök, így te döntesz, azonban ésszerű megvizsgálni az ellenérveket is. Mondok hármat:
1., a Guru egy bőven túlszponzorált játék. Gyakorlatilag a havi 5 nyereményre (!) max 6-7 játékos kvalifikálja magát, de gyakran 5 ember tesz eleget a feltételeknek
2., így is már bőven a mennyiség a minőség rovására ment. Nem akarok példákkal jönni, pedig lehetne bőven. Hidd el, ezután az amúgy is - jobbára már - gyenge színvonal zuhanna tovább.
3., A hónap elemzésénél a minőséget díjaztátok, ez így arra ösztökélt mindenkit, hogy legalább 1 v 2 tényleg jó elemzést írjon. Na most még ennyivel is kevesebbet akartok? :D

jaja, ha marad ez, és senki se éri el a 100at egyik hónapban, akkor aki 2015-ben a legjobb lesz annak 360€, egész évi teljesítményért  ;D

Idézetet írta: drogos Dátum december 12, 2014, 14:51:44
Te vagy itt a főnök, így te döntesz, azonban ésszerű megvizsgálni az ellenérveket is. Mondok hármat:
3., A hónap elemzésénél a minőséget díjaztátok, ez így arra ösztökélt mindenkit, hogy legalább 1 v 2 tényleg jó elemzést írjon. Na most még ennyivel is kevesebbet akartok? :D

Mit javasolsz, hogy hogyan döntsük el, melyik a legjobb írás?

Kiválasztjátok a legjobbakat, és kalapból húzós program? :) Ha másképpen nem lehet dönteni...

Idézetet írta: Milan Dátum december 12, 2014, 15:00:16
Mit javasolsz, hogy hogyan döntsük el, melyik a legjobb írás?

Vagy a két admin, vagy a két admin és csabax (mivel ő stilisztikai és szemantikai szempontokból is vizsgálná az elemzést), vagy az adminok és a moderátorok (+/- csabax) szavazata alapján. Mindenki egyet választana ki és akire a legtöbb voks  érkezne, az nyer. Ha kettőre jön a legtöbb szavazat (a harmadik verziónál), akkor pedig kétfelé osztanátok, ahogy eddig is volt. Ha még így sincs "eredmény", akkor meg a véletlen szám generátorral döntenél.

Idézetet írta: drogos Dátum december 12, 2014, 15:09:43
Vagy a két admin, vagy a két admin és csabax (mivel ő stilisztikai és szemantikai szempontokból is vizsgálná az elemzést), vagy az adminok és a moderátorok (+/- csabax) szavazata alapján. Mindenki egyet választana ki és akire a legtöbb voks  érkezne, az nyer. Ha kettőre jön a legtöbb szavazat (a harmadik verziónál), akkor pedig kétfelé osztanátok, ahogy eddig is volt. Ha még így sincs "eredmény", akkor meg a véletlen szám generátorral döntenél.

Én ehhez csak annyival szólnék hozzá, hogy nagyon kényes dolog kiválasztani a legjobbat, nem szivesen lennék Milánék helyében.

Először is, saját szemszögből nézve az eddigieket. Először próbáltam hosszú elemzést irni, kézen fogható indokokkal. - Nem nyertem. Másodszor próbáltam nagy oddsot fogni, 2,70-2,80 körülit, korrekt indoklással - Nem nyertem. Próbáltam összekombinálni a kettőt - hosszú indoklás+nagy odds - Nem nyertem.

Mit akarok ezzel mondani? Azt hogy ez így semmiképpen nem jó, nincs egyértelmű szempont, ami alapján vizsgáljuk az elemzéseket. Amikor szavaztunk akkor volt hogy egy olyan elemzés nem is került be az első 3-ba ( nem emlékszem kié volt ), amely abban a hónapban magasan a legjobb volt - ezt akkor szóvá is tettem és el is lett törölve a szavazás.

Röviden-tömören, a pillanatnyi rendszer rossz, hülyeség ha így marad. Ez egy teljesen szubjektív elbírálás, ami nekem legjobb, az másnak lehet rossz, ami nekem rossz, az másnak lehet hogy a legjobb. Meg akarunk felelni valaminek, de nem is tudjuk pontosan, hogy mi az amit elvárnak tőlünk....

Talán most mindenkinek igaza van egy kicsit.
Lehetséges, hogy az lenne a legjobb, ha maradna a szavazás.
Csak mondjuk nem a legjobb elemzést szavazná meg a nép, hanem az lenne a kérdés: Melyikből profitáltál legtöbbet?
Végül is ez a lényeg. Egy rossz elemzésre jó tippel úgysem fognak szavazni, mert valószínűleg kevesen tették meg, vagy kis téttel. Viszont kiesnek majd a jó elemzések is rossz tippel, ami nálam alap.
De jó megoldás lehet az is, hogy "bizottság alakul". Az már kevésbé szubjektív. 3-5 emberrel (mindenképp páratlan) és ők döntenek. Egy-két alap szempontot pedig le lehetne fektetni elvárásnak, ami fix és eleve szűr. Ilyen lehet például az, hogy a tippnek nyertesnek kell lennie. Talán nem mindenki ért vele egyet. Tudom vannak speciális helyzetek, de mégiscsak sportfogadás ez, ami a pénzről (is) szól. Illetve nekem az is fontos, hogy a tipp fel legyen építve. Nekem sokszor csapzanak a gondolataim, nem mindig megy a "szép" felépítés. Utólag elolvasva nekem sem tetszik sokszor. Ez is azért kézzel fogható egy írásban. Hiába jó a tipp, jók az érvek és elég sok van belőle, ha kusza az írás.

Idézetet írta: Kagawa Dátum december 13, 2014, 02:54:33
Én ehhez csak annyival szólnék hozzá, hogy nagyon kényes dolog kiválasztani a legjobbat, nem szivesen lennék Milánék helyében.

Először is, saját szemszögből nézve az eddigieket. Először próbáltam hosszú elemzést irni, kézen fogható indokokkal. - Nem nyertem. Másodszor próbáltam nagy oddsot fogni, 2,70-2,80 körülit, korrekt indoklással - Nem nyertem. Próbáltam összekombinálni a kettőt - hosszú indoklás+nagy odds - Nem nyertem.

Mit akarok ezzel mondani? Azt hogy ez így semmiképpen nem jó, nincs egyértelmű szempont, ami alapján vizsgáljuk az elemzéseket. Amikor szavaztunk akkor volt hogy egy olyan elemzés nem is került be az első 3-ba ( nem emlékszem kié volt ), amely abban a hónapban magasan a legjobb volt - ezt akkor szóvá is tettem és el is lett törölve a szavazás.

Röviden-tömören, a pillanatnyi rendszer rossz, hülyeség ha így marad. Ez egy teljesen szubjektív elbírálás, ami nekem legjobb, az másnak lehet rossz, ami nekem rossz, az másnak lehet hogy a legjobb. Meg akarunk felelni valaminek, de nem is tudjuk pontosan, hogy mi az amit elvárnak tőlünk....

Ezért jó (legjobb) a harmadik verzióm: adminok+moderátorok+csabax.

Szerintem mindenki képes kiválasztani a számára legjobbat. Lehet, hogy nem lesz könnyű, lehet, hogy érmét (IS) fog feldobni, de szerintem menni fog  :ok:

Köszönjük szépen a felajánlott decemberi nyereményt!  :beerchug:

Idézetet írta: szumos Dátum december 13, 2014, 09:05:44
Talán most mindenkinek igaza van egy kicsit.
Lehetséges, hogy az lenne a legjobb, ha maradna a szavazás.
Csak mondjuk nem a legjobb elemzést szavazná meg a nép, hanem az lenne a kérdés: Melyikből profitáltál legtöbbet?
Végül is ez a lényeg. Egy rossz elemzésre jó tippel úgysem fognak szavazni, mert valószínűleg kevesen tették meg, vagy kis téttel. Viszont kiesnek majd a jó elemzések is rossz tippel, ami nálam alap.
De jó megoldás lehet az is, hogy "bizottság alakul". Az már kevésbé szubjektív. 3-5 emberrel (mindenképp páratlan) és ők döntenek. Egy-két alap szempontot pedig le lehetne fektetni elvárásnak, ami fix és eleve szűr. Ilyen lehet például az, hogy a tippnek nyertesnek kell lennie. Talán nem mindenki ért vele egyet. Tudom vannak speciális helyzetek, de mégiscsak sportfogadás ez, ami a pénzről (is) szól. Illetve nekem az is fontos, hogy a tipp fel legyen építve. Nekem sokszor csapzanak a gondolataim, nem mindig megy a "szép" felépítés. Utólag elolvasva nekem sem tetszik sokszor. Ez is azért kézzel fogható egy írásban. Hiába jó a tipp, jók az érvek és elég sok van belőle, ha kusza az írás.

Akkor ebből az lesz, hogy a 2,9<X<3,00 focis elemzések fognak nyerni 10-ből 9-szer ;)

Úgy döntöttünk, hogy a "hónap elemzésére" kiosztott jutalékot átrakjuk a "hónap fogadója" rovathoz.

Januártól pedig egy új rendszerrel megyünk előre.  :ok:

Nem kell megijedni, megsértődni. A minőségre fogjuk fektetni a hangsúlyt.