Póker komolyan

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: söprű Dátum november 19, 2014, 12:08:53
NLH 10/20c cash game
6 asztalon (6max)
Időtartam: 60'

Veszteség $3.06
P/L: $9.41




Monopol helyzetben lévő oldalon soha nem éri meg játszani.
Ipoker 30% rakeback +bonusz.
Te meg kb 16% rake back-el nyomulsz.



Köszönöm bendehal!

Melyiket javaslod? Mert amit én láttam mostanában az az volt, hogy eurósak lettek az asztalok és a készpénzes szekció halott.

Gus Hansent csak azért hoztam szóba, mert gondolom, nála sem az a gond, hogy egyszerre csak elfelejtett játszani, hanem valami más lehet a háttérben. Talán épp az, hogy nem igazán tudja kezelni a bukást.

Különben, nem vág annyira témába, de régóta foglalkoztat a kérdés: miért éppen söprű?

Végülis bendahal csak arra gondolt szerintem hogy monopol teremben gáz a rake.

Több helyen olvastam már, hogy magasabb szinteken már örülnek a kollégák, ha nullszaldót tudnak játszani, a rakeből visszakapott pénz adja a profitot.

Idézetet írta: Assassin Dátum november 19, 2014, 19:55:17
miért éppen söprű?

Mintegy 52 fórumon eltöltött nappal ezelőtt egy baseball stratégiával regisztráltam ide, aminek a lényege az volt, hogy sohasem fordult még elő, hogy egy csapatot otthonában ugyanaz a csapat egymás után kétszer söpörjön. Azóta ha igaz, ez a dolog már a múlté, de az alapjátél, hogy egy erősebb csapatot egy vendég nem fog idegenbem háromszor legyőzni, elindított egy martingale stratégiát. Egy darabig jól ment aztán - mint minden martingale - megbukott, de hamvain miragehun kolléga kifejlesztett és talán két szezonon át sikerrel játszott egy söprésre épülő stratégiát, amit akkortájt legalább annyira felkapott a fórum, mint később a tomiszi-féle gólokra fogadást.

Szárszónak is egy a vége: egy söprésre épülő stratégiával jöttem ide, a söpréshez pedig mi ért a legjobban?

Köszönöm, TiB, brutál mennyiségű információ, eljöhet majd a pillanat, amikor hasznát veszem, egyelőre az a helyzet, hogy az öreg Söprű eddig bírta.

Nemigen volt asztal reggel NL20-on, így 4 asztalost játszottam NL50-en. Minden szép és jó, gyönyörűen épülgetek, +80 dollár, amikor mintha elvágták volna. Mindenki minden hendben minden szarral lejavult, a szokásos két outos pedig feltette az i-re a pontot. Érdekes, flopon takartunk és ahogy mentek a dolgok a nyakam tettem volna rá, hogy kilences lesz a river. -58 dollárral ért véget a parti. Kell ez nekem? Elárulom a választ...

Megyek vissza PKR-be bulipókerezni, aztán ha be-becsúszik egy MTT helyezés, majd posztolom.

Találkozunk az $50 dolláros freerollomon!

Sajnálom, söprű.

Lehet, én hoztam rád a szerencsétlenséget a felbukkanásommal a naplódban.

De legalább választ kaptál a kezdeti kérdésedre, ti., hogy csalnak-e még a pókertermek...   :)

Továbbra sem állítom, hogy csalnak.

Élőben is láttam ugyanezt, és hiszem, hogyha folytatnám (nyilván fogom is) pluszban lennék hosszú távon, de megviseli az idegeimet.

Talán nem vélezlen, hogy a legszebb pókeres élményeimet az a korszak hozta, amikor befizetés nélkül nulláról tornáztam fel a bankrollt egyasztalos sng-kal. Aztán a profitból be-beültem mtt-kre, amelyekben szintén sikerült néhány szép nyereményt összehozni.

Rendben, valójában viccnek szántam a felvetést a csaló pókertermekről... Én sem hinném, hogy (ilyesmiben) csalnának.

Mondjuk abban viszont tényleg kezdek elbizonytalanodni, amit pedig rengeteg helyen írnak, ti, hogy a póker nem (vagy hosszútávon nem) szerencsejáték. Nyilván minden játékhoz kell némi szerencse, és tulajdonképpen ízlés kérdése, hogy hol húzzuk meg a határt (teniszmeccseket is dönt el sokszor az, hogy egy labda 10 centivel odébb ér talajt - mégis abszurd lenne szerencsejátéknak nevezni). De akkor is.

Több helyen olvastam pl. ezt a 70-30%-ot. (mmint 70%-ban a tudás, 30-ban a szerencse...) Fene tudja. Nem lehet, hogy annál a 30-nál azért több az a szerencsefaktor? Hogy közelít inkább az 50-hez?

A szerencsefaktort a külső tényezők befolyásoló hatásának mértéke adja. A sportesemények 95%-ában a külső tényezők nem járszanak meghatározó szerepet. A maradék 5% múlhat bírói döntésen, egy hisztis játékosfeleségen, stb.

Alapvetően azonban elmondhatjuk, hogy az nyer, akinek a tudásának, szellemi és fizikai felkészültségének szorzata meghaladja a másikét. A 70/30 sztem megáll pókerben, de azt gondolom már ez is túl rossz arány ahhoz, hogy sportnak nevezzük.

Na annyi minden rosszat beszélünk a pókerről mostanság itt a szomszéd topikban, hogy a változatosság végett megosztok Veletek egy handet, amire nagyon büszke vagyok és kivételesen nem bad beat.

$3 SNG bubble, nagystack igyekszik is ezt kihasználni és nyomást gyakorolni ránk, elölről vakot dupláz. Nálam JJ, kész vagyok kiesni vele, vagy felduplázni, így egyetlen célom csak az, hogy mindet be tudjam tenni a korai emelő ellen. Na most, ha szimplán visszatolom, alighanem elengedi a gyengébb kezeit, így egy kis furfanghoz nyúltam.

A terv az volt, hogy csak megadok remélve, hogy a kis stack mögöttem csábítónak találja, hogy feltriplázhat és all in megy szarral húggyal, amit a nagy stack nyilván megad, és akkora potnál már könnyebben rádumálható, hogy játsszon a teljes stackemért. Nem elég ugyanis, hogy 1:3-at kínálok, még kiejthet két ellenfelet is. Kicsi pár, vagy kis ász, KQ, JT körüli handre tettem, aminek a jelentős része ellen nagyon jó vagyok.

Persze nem lett izgalommentes, mert a kis stacknél történetesen egy monster csücsült, így nyilván akkor is beszáll, ha én mindet betolom, de akkor még mindig lett volna a nagy stacknek lehetősége elngedni a hármaskáit. Persze most a board ragyogóan futott ki, pénzbe értem, majd megnyertem az egész versenyt is.

:ok:

Idézetet írta: söprű Dátum december 04, 2014, 10:40:07
Na annyi minden rosszat beszélünk a pókerről mostanság itt a szomszéd topikban, hogy a változatosság végett megosztok Veletek egy handet, amire nagyon büszke vagyok és kivételesen nem bad beat.

$3 SNG bubble, nagystack igyekszik is ezt kihasználni és nyomást gyakorolni ránk, elölről vakot dupláz. Nálam JJ, kész vagyok kiesni vele, vagy felduplázni, így egyetlen célom csak az, hogy mindet be tudjam tenni a korai emelő ellen. Na most, ha szimplán visszatolom, alighanem elengedi a gyengébb kezeit, így egy kis furfanghoz nyúltam.

A terv az volt, hogy csak megadok remélve, hogy a kis stack mögöttem csábítónak találja, hogy feltriplázhat és all in megy szarral húggyal, amit a nagy stack nyilván megad, és akkora potnál már könnyebben rádumálható, hogy játsszon a teljes stackemért. Nem elég ugyanis, hogy 1:3-at kínálok, még kiejthet két ellenfelet is. Kicsi pár, vagy kis ász, KQ, JT körüli handre tettem, aminek a jelentős része ellen nagyon jó vagyok.

Persze nem lett izgalommentes, mert a kis stacknél történetesen egy monster csücsült, így nyilván akkor is beszáll, ha én mindet betolom, de akkor még mindig lett volna a nagy stacknek lehetősége elngedni a hármaskáit. Persze most a board ragyogóan futott ki, pénzbe értem, majd megnyertem az egész versenyt is.

:ok:
Egyértelmű csalás  ;D

Pár szóban, hogy mi van velem: a múltkori felháborodásom után ejtettem a pénzes asztalokat. Nem vagyok grinder alkat, hiába érzem, hogy jobb vagyok egy adott mezőnynél, a downswingek sokkal jobban megviselnek, mint amennyire magát a játékot élvezem, így néhány nap szünet után visszatértem a SNG-k világába, amelyet mindig is a legjobban szerettem és amelyekre építve sikerült néhány nagyobb versenyt is behúzni fénykoromban.

Hátha ez megint jó irányba visz el...


Gratulálok, örülök, hogy végre jobb hírekről számolhatsz be.

Az SNG-ket én is sokkal jobbban szeretem, mint a cash game-t - nyugisabb valahogy a dolog. Én sem szeretem, ha egyetlen pottal lehet több tíz dollárt nyerni vagy veszteni...

Rég volt már ilyenem, így elmentem az örökkévalóságnak. Az asztalnál ülőknek nem mutattam meg, mert nem fizettek érte...  :noway: