Tour de France 2014

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Gondolkodok rajta, hogy Nibalit megrakjam a pöttyösre, 4 -es szorzó van rá. Az oké, hogy a szakasz alatti hegyeket elviszik a szökevények, és ő nem fog rá hajrázni, de baromi erős, és szinte minden hegyi befutónál ott van az elitben, csoda ha egy szökés haza ér így :D
Mit gondoltok?

Idézetet írta: junglefever Dátum július 19, 2014, 19:16:57
Már csak 171-en maradtak, de a maradék szakaszokból összesen három megy a Pireneusokba. Eddig mindössze egy időtúllépő volt. Nagyon határ környékén lesz ez még a végén. Úgy tűnik jó volt egyeseknek az "alapozás" idén  ::)
Nyugi, simán meglesz.

Szerintem meglesz ez.
Pár versenyző néha nagyon a határon teker, már ami az erejét illeti (Ji, törött ujjú Voss, Petacchi, Paolini, Greipel..). Harmadik héten szoktak a versenyzők megtörni leginkább. Pireneusokban pedig két kőkemény hegyi etap vár rájuk, és bukások, illetve versenyfeladások simán lehetnek.
Ugyanez az időfutamnál..

stdavid:
Ugye 2 ponton belül vannak hárman.
Reális esélye szerintem Puritonak van csak.
Két hegyi befutó lesz már csak. Ha mindkettőt behúzza akkor lesz 50 pontja Nibalinak. A többi megszerezhető pont: 95 pont (ha mindenhol első helyen halad át az adott versenyző).
Gondolom Nibali nem húzza be mindkét etapon az első helyet, és Purito se szerez 95 pontot, de jó esélye van olyan 40-50 pontra.
Egy kis aprót megér Nibali, de szerintem a fő favorit mostantól Purito.

Igen, jobban átnéztem és lesz 1. és kiemelt kategóriás is verseny közben, ráadásul az egyik hegyi szakaszon lejtmenetes a befutó. Nem is feltétlen favoritként, de úgy érzem lehet érték benne.

Holnapi, akarom mondani már mai 17.    Saint-Gaurdens → Pla d'Adet szakaszra egy tipp

Pinot top 3 @2.36 betfair

Tegnap látottak alapján amennyiben valamelyik hegyimenő aki már nem érdekelt az összetettben nem szökik meg és nem hagyják végigmenni akkor szerintem jó eséllyel Nibali vagy Pinot nyerheti a szakaszt. Hegyi befutó lesz, nagyon kemény szakasz, Pinot tegnap támadott, csakúgy mint Valverde, de igazából Pinot mikor megrántotta a többieket ott az utolsó emelkedő végén egyedül Nibali tudott vele menni, Bardet kipukkant teljesen, Péraud sem tudott menni vele, Valverdének is nagyon komoly gondjai voltak. Egyedül Nibali aki szerintem a legerősebb változatlanul, de ő csak arra vigyázott hogy tegye Pinotnak a kereket és ne szakadjon le, nyilván az ő helyzetében nem kellett támadni. Aztán a lejtőn összerázódtak és felzárkózott mindenki, de ma nem lesz lejtő, hegyi befutó lesz. Én azt gondolom Pinot megint menni fog amennyit tud és a látottak alapján Nibalin kívül nem hiszem hogy más tartani tudná az ütemet. Kemény szakasz lesz nagyon, lesz három 1. kategóriás hegy + a végén a kiemelt kategóriás Pla d'Adet 10.2 km átlag 8.3%-os meredekséggel. Ha nem lesz szökés szerintem top3-ban lesz Pinot de akár meg is nyerheti a szakaszt.

Én még mindig egy szökésre szavaznék inkább ma, holnap jön a királyetap, sztem az esélyesek oda próbálnak még tartalékolni vmennyit.

Na már csak 167 -en vagyunk, és most jön a 2 király hegyi etap, aztán még az időfutam is ott van, én most olyan 155 -re tippelek :D
Csak 124km a mai, ekkora távon már meglesznek az időtúllépések is.

Bepróbáltam egy nagyobb kombin egy Mollema - Van Garderen h2h -et a tegnapiak után Van Garderenre, ma oda kell lépnie nagyon a pedálra.

Idézetet írta: stdavid Dátum július 23, 2014, 13:47:44
Na már csak 167 -en vagyunk, és most jön a 2 király hegyi etap, aztán még az időfutam is ott van, én most olyan 155 -re tippelek :D
166. Spilak gyomorrontás.
Fingers crossed. :laugh: :cya:

Ahogy éreztem simán le fog jönni ez a 160 körüli szám.  :ok:

Kíváncsi vagyok, hogy Nibaliék hogyan döntenek majd, illetve az esélyesek. Mert ha ma is meg holnap is bepróbálják a szakaszgyőzelmet, akkor itt szökevény nem ér haza. Ahogy elnézem a szökés úgy van előkészítve, hogy Nibalinak legyen majd embere elől (Fulgsang), hogy majd a végén még tudjon menni neki egy kis tempót.
Movistarból is hárman vannak elől szóval, esélyes, hogy mára Valverde robbantani próbál, és össze akar hozni egy nagyobb csatát Nibalival (talán az utolsó esélye). Tudom kicsit gyengélkedett mostanában, de ő mindig a Pireneusokra szedi össze magát.

Érdekes a Movistar helyzete, mert Valverde megint szenved, és kíváncsi lennék rá, hogy ha mégis Quintana ment volna a Tourra akkor hogy szerepeltek volna. Szerintem jó eséllyel Quintana eléggé erősen megszorongatta volna a Cápát....
Peraud pedig a legerősebb francia a mai nap. Jó az öreg a háznál.  :ok:

Idézetet írta: firgabácsi Dátum július 23, 2014, 02:03:02
Holnapi, akarom mondani már mai 17.    Saint-Gaurdens → Pla d'Adet szakaszra egy tipp

Pinot top 3 @2.36 betfair

Tegnap látottak alapján amennyiben valamelyik hegyimenő aki már nem érdekelt az összetettben nem szökik meg és nem hagyják végigmenni akkor szerintem jó eséllyel Nibali vagy Pinot nyerheti a szakaszt. Hegyi befutó lesz, nagyon kemény szakasz, Pinot tegnap támadott, csakúgy mint Valverde, de igazából Pinot mikor megrántotta a többieket ott az utolsó emelkedő végén egyedül Nibali tudott vele menni, Bardet kipukkant teljesen, Péraud sem tudott menni vele, Valverdének is nagyon komoly gondjai voltak. Egyedül Nibali aki szerintem a legerősebb változatlanul, de ő csak arra vigyázott hogy tegye Pinotnak a kereket és ne szakadjon le, nyilván az ő helyzetében nem kellett támadni. Aztán a lejtőn összerázódtak és felzárkózott mindenki, de ma nem lesz lejtő, hegyi befutó lesz. Én azt gondolom Pinot megint menni fog amennyit tud és a látottak alapján Nibalin kívül nem hiszem hogy más tartani tudná az ütemet. Kemény szakasz lesz nagyon, lesz három 1. kategóriás hegy + a végén a kiemelt kategóriás Pla d'Adet 10.2 km átlag 8.3%-os meredekséggel. Ha nem lesz szökés szerintem top3-ban lesz Pinot de akár meg is nyerheti a szakaszt.

Ez piros. Nem igazán jött be, sőt nagyon nem, Pinot elfáradt talán, legalábbis ma nem ment neki.

Juteszembe témába vág: kijött a legutóbbi 30 for 30 rész - és ezúttal Greg LeMond és Bernard Hinault meg a '86-os Tour van benne középpontban, remek másfél órás elfoglaltság (némi angol tudás azért elkél)...

Van kétféle fájl is (~2.5 GB vagy ~600 MB), egy egyszerű google keresés után már lehet is szedni valamelyiket a kettő közül.

30.for.30.S02E19.Slaying.the.Badger.720p.HDTV.x264-BALLS

vagy

30.for.30.S02E19.Slaying.the.Badger.480p.HDTV.x264-mSD

#72 július 24, 2014, 19:50:33, junglefever
Ááá, nem hiszem el, hogy 18 ilyen szakasz alatt csak egy időtúllépő van. Ilyen nincs. :wall: :wall: :wall:

Self moderation mode: active.

Az időtúllépéses számolás hogy van? Biztos voltam benne, hogy lesznek páran ezeken a hegyeken pláne, ráadásul ugye km -ben rövid szakasz, ezt, még a végsebességet meg az első idejét számolják asszem.

1 ember már csak rosszul lesz, bukik, napszúrás, megunja, bármi :redchug:

Idézetet írta: stdavid Dátum július 24, 2014, 20:55:30
Az időtúllépéses számolás hogy van? Biztos voltam benne, hogy lesznek páran ezeken a hegyeken pláne, ráadásul ugye km -ben rövid szakasz, ezt, még a végsebességet meg az első idejét számolják asszem.

1 ember már csak rosszul lesz, bukik, napszúrás, megunja, bármi :redchug:
Az időtúllépés az első beérkezési idejéhez mérten mérik. Van ez a 15%-os szabály ami azt jelenti, hogy ha valaki 4óra alatt teljesíti a szakaszt akkor az utolsó idejének az első képest maximum 15% lehet több. Tehát 4óra 36 perc alatt teljesítheti a távot. Azt hiszem így van a szabály.