NFL Fogadások 2014/2015

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Dolphins egész jól néz ki ilyen szorzón, ugyanakkor a Chiefsre egy petákot nem tennék ennyiért. A Bills és Vikings meccs oddszait én pont fordítva gondolnám jogosnak.

Idézetet írta: junglefever Dátum október 22, 2014, 17:38:18
Bill Simmons "legit" modszere alapjan besoroltam a csapatok aktualis mutatoit, es ezert most ezeket jatszom meg a heten (a kiserleti jelleg miatt mindegyiken 1-1 unit lesz).
Ha jo aranyban jonnek le, beirom mi merre hany meter. Ez nem tudomanyos modszer, semmi extra nincs benne csak egy kis xarakodas. Meglatjuk milyen eredmennyel.

SEA@CAR   SEA -5
OAK@CLE   OAK +7
HOU@TEN   HOU -1.5
CHI@ENG   CHI +6
STL@KAN   STL +7
BUF@NYJ   BUF +3
SD@DEN   SD +7.5
MIA@JAX   MIA -6
DET@ATL   DET -3.5
MIN@TAM   TAM -3
WAS@DAL   DAL -9.5
BAL@CIN   BAL +1
GB@NO   GB +1.5
IND@PIT   IND -3
PHI@ARI   ARI -2.5
Mi a taktika lényege?
Csak mert párszor ellened megyek, pl. Inkább Chiefs -7-et fogadtam, mert a Ramsnek még egyszer ekkora szerencséje nem lesz, hogy fake puntokkal hozzák a yardokat. Meg ahogy néztem eddig szinte mindig hozták a hendit, egyszer már muszáj bukniuk. A másik tippem meg a Jets -3, mivel a Jets a három héttel ezelőtti zakó után mintha megemberelte volna magát és a Pats ellen is két ponttal kaptak ki, a Bills meg épphogy szenvedősen szerzi a győzelmeit az Orton magic által, de egyszer el kell fogynia, annyira nem rossz csapata a Jets, hogy 1-5-el álljanak.

A csapatok aktualis win/loss mutatoit ujragondolod legit win/legit loss/either-or kategoriak alapjan (kb. teljes jogu gyozelmek, teljes jogu veresegek es vagy-vagy meccsek, amik kis kulonbseggel vagy az utolso ot percben doltek csak el...) Egy TD (6 v. 7 pont) kulonbseg is lehet meg either-or game ha az a TD az utolso pontszerzes volt a meccsen ill. ugyanugy lehet legit loss, ha a vesztes csapatnak koze sem volt vegig a meccshez es a felzarkozasuk csak a garbage time-ban mar kulcsjatekosokat pihenteto ellenfelnek volt koszonheto. Az osszes tobbi adja magat (7+ os gyozelmek, 7+ os veresegek). Ezeket sulyozod meg a sajat csoporton beluli parharcok kimenetelevel es kapsz egy viszonylag normalis sajat erosorrendet. Ez arra jo hogy tobb lehetoseged legyen arnyalni a kepet.

Pl. NFC East - Giants es NFC North - Bears is egyarant 3-4 es mutatoval all, de ez messze nem ugyanolyan 3-4.
A Giantsnek van 3 legit win-je es 4 legit loss-a (ez utobbibol 2 db raadasul csoportellenfeltol), a Bears-nek van 3 legit win-je, 2 legit loss-a es 2 either-or game-je, ami megmutatja, hogy hiba egymas melle rakni oket mondjuk egy power rankingben es mellejuk tenni meg a Browns-t (3-3-as mutato, viszont 1-1-4-es legit) vagy a Panthers-t (3-3-1-es mutato, de 1-3-3-as legit), csak azert, mert mind a negyuknek ugyanannyi gyozelme van.

Ennek persze semmi koze nincs ahhoz melyik csapat jo ATS vagy SU, melyiknel erdemes tolni underdogkent is a money line-jat,  vagy az aktualis point spreadje mennyire tukrozi az offensive vagy defensive DVOA statjait - ilyen adatokat barki megtalal barmelyik normalis nfl betting oldalon - a fentiek mindossze arra jok, hogy tisztabban le lehessen kovetni melyik csapat "legit" es melyik nem (noha hagyomanyosan ugy tartjak, hogy a jo csapatok azok, akik nagy szamban tudjak hozni a kozeli/szoros meccseik).

Ennyi. Nem tudom mennyire jon ez most ossze, a modszer nem sportfogadasra van optimalizalva, inkabb csak arra, hogy a szaraz statok helyett maskepp arnyalja a kepet egy-egy csapattal kapcsolatban.

Vasárnap élőbe adja a Sport Tv az Atlanta-Detroit meccset 14:30-tól!!!

Yupppi!

Most pedig nézzük Manning papa és Rivers bácsi meccsét!:)

SEA@CAR   SEA -5
OAK@CLE   OAK +7

HOU@TEN   HOU -1.5
CHI@ENG   CHI +6
STL@KAN   STL +7

BUF@NYJ   BUF +3
SD@DEN   SD +7.5
MIA@JAX   MIA -6
DET@ATL   DET -3.5
MIN@TAM   TAM -3
BAL@CIN   BAL +1
GB@NO   GB +1.5
IND@PIT   IND -3

PHI@ARI   ARI -2.5

Jo, hat akkor errol ennyit.  :laugh: Azert a hetvegen volt egy-ket varatlanul ledobott ekszij nehany csapatnal (a birokat meg sem emlitem, egy ennyire agyonszabalyozott/videozott sportban hogy ennyi hibasan biraskodo nimand kapjon fizetest... Pfff...). A Dallas meccs ma lesz, de az osszkep nem tul rozsas nelkule sem.

Ez nagyon nagy meccs volt, viszont Romoék nagyon elcseszték. Érthetően teli gatyával ment vissza, nem is értem miért nem maradt Weeden, amikor nem is nyomta rosszul... A Dallas ugyanaz a balfék csapat marad mindörökre  ;D

Ryan Harrison teniszező twittere  ;D ;D

Én nem láttam a meccset de elképzelni sem tudom, hogy ez a fogatlan rézbőrű banda, hogy nyerhetett Dallasban!!??! :bash:
Egyszerűen felfoghatatlan, hogy ez a bomba formában lévő Dallas egy csoportrangadót így elbukjon!
Gondolom nagymellénnyel mentek ki de hogy a meccs közben és még a hosszabbításban se tudtak váltani és kicsit felszívni magukat az hihetetlen...  Tényleg ezért nem lesz soha sikeres csapat a Dallas!

Idézetet írta: Experte Dátum október 28, 2014, 09:13:10
Én nem láttam a meccset de elképzelni sem tudom, hogy ez a fogatlan rézbőrű banda, hogy nyerhetett Dallasban!!??! :bash:
Egyszerűen felfoghatatlan, hogy ez a bomba formában lévő Dallas egy csoportrangadót így elbukjon!
Gondolom nagymellénnyel mentek ki de hogy a meccs közben és még a hosszabbításban se tudtak váltani és kicsit felszívni magukat az hihetetlen...  Tényleg ezért nem lesz soha sikeres csapat a Dallas!

Mikor felszívták volna magukat, lesérült Romo  ;D Mire belejött volna Weeden, összedrótozták Romo-t, és ő osztotta (volna) a zsugát, persze hogy rámentek mint légy a szarra  ;D Meggyőződésem, hogy akárki más lehetett volna a QB, megnyerte volna a Dallas. Így esélyük sem volt.

Idézetet írta: Experte Dátum október 28, 2014, 09:13:10
Én nem láttam a meccset de elképzelni sem tudom, hogy ez a fogatlan rézbőrű banda, hogy nyerhetett Dallasban!!??! :bash:
Egyszerűen felfoghatatlan, hogy ez a bomba formában lévő Dallas egy csoportrangadót így elbukjon!
Gondolom nagymellénnyel mentek ki de hogy a meccs közben és még a hosszabbításban se tudtak váltani és kicsit felszívni magukat az hihetetlen...  Tényleg ezért nem lesz soha sikeres csapat a Dallas!

Összeállt a szokásos Dallasi recept: Ejtsük el a labdákat,aztán legyen teli a gatya :D

McCoy nem nyomta rosszul,tökösen futott be TD-re is.
Viszont ami kiemelendő volt,az a Washington Defense. Eszméletlen nagyot játszottak,idei legjobb produkciójuk volt.
Romo meg. Úgy kiütötték alig tudott bevánszorogni,de hogy minek állították vissza...Weeden-el is több esélyük lett volna,főleg hogy nem a balfasz Weeden volt a pályán azon a pár playen...kíváncsi vagyok mi lesz ROMO-val,azért 1-2 nagyobb sacket ha benyel nem lesz valami tuti...

Nem olyan kutyauto csapat ez a Washington, az idei nyolc meccsukbol 4x kaptak 17 v. annal kevesebb pontot, amikor viszont tobbet, akkor olyan csapatok vertek meg oket mint a Cardinals, Seahawks, Eagles.
Az NFC-ben giga harc lesz a wildcard helyekert iden, meg az is lehet bele fognak szolni ha kepesek elkapni egy jobb sorozatot. Mondjuk a sorsolasuk pocsek, de mit veszithetnek.

Furcsa, hogy egyikőtök sem írta a béna játékhívást. Hosszabbításban egy nyolc yardos futás után hívtak három darab passzjátékot a sérült Romoval. Úgy, hogy a liga legjobb futója+fala náluk van. Egyértelműen ezért kaptak ki és meg is érdemelték.

Garrett Jerry párosban nem kell az értelmet keresni, mert nincs. Szvsz, Jerry konok és buta döntése volt Romot visszatenni, könnyen el tudom képzelni, hogy sem a QB, sem a HC nem így gondolta, de Jerraaaaah!

A hétre tettem egy rakat parlay szelót, de a nagyon jónak érzett fő játékaim:
Ravens-Pitts Under
Stl-SF Under
Miami ML de erősen szemezek a coverrel
Jets +10.0
Pats +3.5

Egyedül a Patsben kételkedem egy kicsit, a többi szinte 100%.

Hát,aki szereti az NFL-t annak ma igazi csemege lesz a New England- Denver meccs.
A két "nagyöreg" újra összecsap,remélem ma a Brady fanok örülnek este,a Foxboróba amúgy se megy Manningnek :-)



Hidegbe nem szeret játszani Manning!:)