Napi Magas vagy Napi Mély?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#165 április 08, 2015, 15:07:59, LosGabos
Fiatal koromban nagyon utáltam, mikor az esküvőkön a vén nyanyák csipkedték az arcom a következő szöveggel: Lehet, hogy te leszel a következő... Csak akkor hagyták abba, amikor ugyanezt csináltam nekik a temetéseken.

Aki egy nap alatt akar meggazdagodni, azt egy éven belül felakasztják.

Én már nem hiszek semmiben! A múltkor is bementem egy ajtón, amire az volt írva, hogy NŐK, de csak egy budi volt.

A tegnapi:

Lehet, hogy a tüzet a férfiak találták fel, de arra a nők jöttek rá, hogyan kell játszani vele.


A mai:

A nőnek jobb, ha szép, mint ha okos, mert egy férfinak még mindig könnyebb nézelődni, mint gondolkodni.

Aki mások nyomában jár, az soha nem kerülhet eléjük.

A nemrég múlt Költészet napja alkalmából:

Mikor az uccán átment a kedves,
galambok ültek a verebekhez.

Mikor gyöngéden járdára lépett,
édes bokája derengve fénylett.

Mikor a válla picikét rándult,
egy kis fiúcska utána bámult.

Lebegve lépett - már gyúlt a villany
s kedvükre nézték, csodálták vígan.

És ránevettek, senki se bánta,
hogy ő a szívem gyökere-ága.

Akit ringattam vigyázva, ölben,
óh hogy aggódtam - elveszik tőlem!

De begyes kedvük szivemre rászállt,
letörte ott az irígy virágszált.

És ment a kedves, szépen, derűsen,
karcsú szél hajlott utána hűsen!

1925. június / 1928

A bölcsesség lényege, hogy ne kövess el kétségbeesett dolgokat.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, hogy melyik felét.

A férfiak olyan logikátlan teremtmények, akik a szállodában otthon akarják érezni magukat, míg otthon szállodai szolgáltatásokat várnak el.

Az nem lustálkodás, ha valaki a gondolataival van elfoglalva. Van látható munka - és van olyan, amely nem látható.

Tegnapra:  Nincs szükségem életbiztosításra, azt akarom, hogy a temetésemen tényleg mindenki szomorú legyen.

Mára:  Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyőzés nem neked való.

A barátok olyanok mint a csillagok. Nem mindig látod őket, de tudod hogy vannak.


Elég régen volt már Lenin idézet:

Az első világháború kezünkbe adta Oroszországot, a második majd kezünkbe adja Európát.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, EZ a relativitás.


Néhány ember érzi az esőt, mások meg csak vizesek lesznek.