Napi Magas vagy Napi Mély?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: LosGabos Dátum szeptember 11, 2015, 16:09:10
Minél később kezdi egy nép a napi munkát, annál több semmirekellőt nevel  a jövőnek.

Ez érdekes, mert amikor fiatalon elkezdtem a munkát 6-ra jártam dolgozni, nem sokat kerestem..
Aztán találtam másik munkát ott 7re kellett járni, pár év múlva kirúgtak  ;D
Lett egy jó állásom 8-ra kellett benn lenni, laza munka, elég jó fizu :)
Később találtam másik melót fél 10re kellett járni, volt olyan hónap semmit nem kellett csinálni :D
Most meg 5éve be se járok dolgozni.. Mert munkanélküli lettem  :crazy:

Idézetet írta: Wonder68 Dátum szeptember 30, 2015, 17:31:21
Ez érdekes, mert amikor fiatalon elkezdtem a munkát 6-ra jártam dolgozni, nem sokat kerestem..
Aztán találtam másik munkát ott 7re kellett járni, pár év múlva kirúgtak  ;D
Lett egy jó állásom 8-ra kellett benn lenni, laza munka, elég jó fizu :)
Később találtam másik melót fél 10re kellett járni, volt olyan hónap semmit nem kellett csinálni :D
Most meg 5éve be se járok dolgozni.. Mert munkanélküli lettem  :crazy:
Látod, te vagy az élő példa. Egyre később kezdtél dolgozni, végül semmirekellő lettél.  :)
Meg kellett volna állni a 8 órás kezdésnél.  :)  (Azért nincs harag  :))

Idézetet írta: LosGabos Dátum szeptember 30, 2015, 22:11:18
Látod, te vagy az élő példa. Egyre később kezdtél dolgozni, végül semmirekellő lettél.  :)
Meg kellett volna állni a 8 órás kezdésnél.  :)  (Azért nincs harag  :))
Nincs harag  :ok:
5 év alatt annyira megszoktam a munkanélküliséget, hogy már nem is akarok dolgozni  :great:
Azt mondják mire eljön a nyugdíjas évek addigra nem lesz nyugdíj...
Na, akkor én most úgy veszem már nyugdíjas vagyok 5 éve, és élem világomat viszonylag fiatalon. :great:

Senki nem figyel rád, amíg el nem követsz egy hibát.

Idézetet írta: Wonder68 Dátum szeptember 30, 2015, 23:09:38
Nincs harag  :ok:
5 év alatt annyira megszoktam a munkanélküliséget, hogy már nem is akarok dolgozni  :great:
Azt mondják mire eljön a nyugdíjas évek addigra nem lesz nyugdíj...
Na, akkor én most úgy veszem már nyugdíjas vagyok 5 éve, és élem világomat viszonylag fiatalon. :great:

A nyugdíj nem kor, hanem pénz kérdése!
Vagy ez már volt? hehe
Na akkor még egy:
Aki túl sokat dolgozik, annak nincsen ideje pénzt keresni.

Általában elgondolkozom az itteni bölcsességeken és többnyire egyet is értek velük, de az általad "kifogásolt" gondolat nekem sem jött be, olyan a "munka nemesít" dumának tűnik, amit még valahogy nem sikerült senkinek bizonyítania.
Amikor abból indulunk ki, hogy a munkánknak mások számára hasznosnak kell tűnnie, az szerintem tévút.

A koránkeléshez meg egy apróság: ahol az iskolákban hajlandóak egy órával később kezdeni az oktatást, ott érezhetően javult a gyerekek teljesítménye.
Bizony nem sok ember van, aki reggel 7-kor már szellemileg vagy fizikailag a topon van, szóval inkább mindenki aludhassa ki magát, akármivel is foglalkozik, hogy aztán hatékonyabb legyen a saját területén.  :)

Na de nem akarom szétoffolni a topikot, inkább köszönöm LosGabosnak az elgondolkodtató idézeteket!




Időnként elmegyek az orvoshoz, és megvizsgáltatom vele magam, mert az orvos is élni akar.
Aztán elmegyek a gyógyszertárba, és kiváltom az orvosságot, mert a patikus is élni akar.
Aztán a gyógyszert a csatornába öntöm – mert én is élni akarok.

Tegnap:  Először vegyük a tényeket. Aztán úgy torzíthatjuk őket, ahogy csak akarjuk.

Ma:   Könnyebb kívül maradni, mint kiszállni.   

Soha nem engedtem, hogy az iskoláztatásom megzavarja a tanulmányaimat.

,,Mindenség ura! Hozzád fohászkodom! Te erősítettél engem a nőmtől való elválás borzasztó óráiban, adj erőt továbbra is, hogy a kemény próbát: a becstelen, gyalázatos halált erősen és férfiasan állhassam ki. Hallgasd meg, ó, Legfőbb Jó, vágyteli kérésemet! Te vezettél, Atyám, a csatákban és ütközetekben – Te engedted, hogy azokat kiállhassam, és a Te védelmező karod segített némely kétes küzdelemből sértetlenül kilábolni – dicsértessék a Te neved mindörökké! 

Oltalmazd meg, Mindenható, az én különben is szerencsétlen hazámat a további veszedelemtől! Hajlítsad az uralkodó szívét kegyességre a hátramaradó bajtársak iránt, és vezéreld akaratát a népek javára! Adj erőt, ó, Atyám, az én szegény Emíliámnak, hogy beválthassa nékem adott ígéretét: hogy sorsát hitének erejével fogja elviselni. 

Áldd meg Aradot! Áldd meg a szegény, szerencsétlenségbe süllyedt Magyarországot! Te ismered, ó, Uram, az én szívemet, és egyetlen lépésem sem ismeretlen előtted: azok szerint ítélj fölöttem kegyesen, s engedj a túlvilágon kegyes elfogadást találnom. Ámen.

Damjanich

Emíliának vigasztalásul"

Az élet sokkal, de sokkal boldogabb lenne, ha 80 évesen születnénk, és onnan közelítenénk fokozatosan a 18 felé.

A világos látáshoz néha elegendő a nézőpont megváltoztatása.

Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét.

Ha meg akarsz gazdagodni, alapíts egy vallást.

Tegnap:   Meggyőződésem, hogy bizonyos gyermekkori élmények, tapasztalatok döntően befolyásolják az ember személyiségét, így kihatnak az egész további életére.

Ma:    Ami a mindennapi életben tudásként szokott szerepelni, az három hibában szenved: vakhitű, pontatlan és önellentmondó.

A pesszimista fiatalembernél talán csak az optimista öregember látványa szomorúbb.