"Hónap Fogadója" 2015

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Maradok a szavazatomnál Laudrupnál.

Jó gondolatai vannak, és meg is osztja azokat részleteiben. Nem csak tippeket osztogat, hanem a kiválasztási rendszerét is megosztotta a nagyérdeművel, ami gondolatébresztőnek is tökéletes.

Lényeg, hogy többet adott, mint tipp. 

Idézetet írta: TiB Dátum február 02, 2016, 11:56:02
Bár most már az a közvélemény, hogy ez a szavazás nem ér semmit, azért jó ezt a listát átfutni :)

Nem a saját nevem miatt, meg hogy kb 20 hellyel előzőm Szigo Úrat, hanem kis nosztalgia, még ha népszerűségi verseny is. Pisti milyet oda rondított már 2011 végén ;D Azért jópofa dolog volt ez, csak sajnos nagyon rossz irányt vett.

Az évszámokat nézve, rosco elnyűhetetlen, több éves munkája nálam most egy virtuális sört megér! :beerchug:

Azt se feledjük el TiB, hogy te vagy a téma atyja! :ok:

Sajnálom, hogy erre a sorsra utott ez a szavazás.

Hall of Fame:

Titti78 havi elsőség (2009. szeptember; 2010. május, július, október; 2011. június; 2012. január, február, július)
Pisti19877 havi elsőség (2010. január, február, december; 2011. augusztus, szeptember, október, december)
oakland236 havi elsőség (2010. március, szeptember; 2012. október; 2013. február, szeptember; 2015. október)
hurkabalint5 havi elsőség (2011. november; 2013. június, november; 2014. július; 2015. május)
Kagawa"Év Fogadója" 2013; 4 havi elsőség (2013. január; 2014. január; 2015. július*, november)
Latzka4 havi elsőség (2012. szeptember, december; 2013 április; 2014. május)
Cesc183 havi elsőség (2011. február, április, július)
TiB3 havi elsőség (2014. március, április, július)
Aquafresca2 havi elsőség (2013. október, december)
csacsa442 havi elsőség (2010. április; 2012. június)
Cipolla2 havi elsőség (2012. november; 2013. augusztus)
Józsi bátyó2 havi elsőség (2011. március, május)
Lufu2 havi elsőség (2010. augusztus; 2013. március)
Pozzato2 havi elsőség (2012. május, 2014. augusztus)
stdavid"Év Fogadója" 2014; 2 havi elsőség (2014. szeptember, december)
alexthebest1 havi elsőség (2015. augusztus)
CaeSar1 havi elsőség (2014. november)
Cesc1 havi elsőség (2010. június)
coutinho1 havi elsőség (2015. február)
csabax1 havi elsőség (2014. október)
Eisbär1 havi elsőség (2015. június)
Ghastly1 havi elsőség (2015. szeptember)
Jason1 havi elsőség (2009. december)
Knapp1 havi elsőség (2013. május)
kreatos1 havi elsőség (2015. július*)
laudrup"Év Fogadója" 2015; 1 havi elsőség (2012. augusztus)
Magikus1 havi elsőség (2015. január)
miragehun1 havi elsőség (2014. február)
Osaka1 havi elsőség (2012. április)
RedMünchen20131 havi elsőség (2015. április)
robmiller1 havi elsőség (2015. december)
secretariat1 havi elsőség (2015. március)
söprű1 havi elsőség (2012. március)
stuntfodi1 havi elsőség (2013. július)
Szigo1 havi elsőség (2009. október)
Tomihmv1 havi elsőség (2010. november)
Várda641 havi elsőség (2009. augusztus)
Zsozsona1 havi elsőség (2011. január)

*Holtversenyben

Emberek, legyen már ismét "Hónap fogadója" választás. Bár az 1 évemmel kicsi vagyok még, de nekem nagyon tetszett a dolog. Nem kéne hozzá pénznyeremény, hanem szimplán érdemként kezelnénk. Engem megvallom eléggé motiválna szimplán az elismerés is. Külön öröm, hogy tagja lehetek a "Hall of Fame"-nek  ;D Tök jó érzés!

Nekem spec. nem esett jól, hogy sosem voltam a hónap fogadója, pedig nekem is voltak igen szép szériáim, kiemelkedő hónapjaim. Most már megmondom őszintén, hogy nem érdekel és azt is tudom, hogy ezután már nem is leszek a hónap fogadója, hiszen passzív tagja lettem az oldalnak. Azonban ha lehetne kicsit jobban objektivizálni a szavazást, akkor a nyertes felhasználóneve alatt "címként" (A hónap fogadója) viselhetné 30 napig díjként, így szerintem érdemes lenne újrakezdeni. Sokaknak már ez dicsőség lenne, így nem szükséges a pénzdíjazás.

Nos, ha van rá igény, nyitott vagyok a folytatásra. Persze kizárólag díjazás nélkül zajlana. A már korábban is felvetődött objektív kiválasztási módszerre viszont egyelőre nincs kivitelezhető ötletem.

Szerintem kéne egy 2-3 fős kiválasztó csoport. Olyan tagokból kéne ezt a csoportot összeállítani, akik már megbecsült tagok és "nem akarnak" hónap fogadói lenni.  Ők jelölnék ki havonta azokat az embereket, akikre lehet szavazni. Optimálisan minden hónapban öt főt kéne megnevezni.
A fórumtagok szavazatai alapján kialakulna egy rangsor, ezt a rangsort átváltanánk pontokra:
1. 5 pont
2. 4 pont stb.

A kiválasztó csoport is felállítana egy rangsort ugyanilyen módszerrel és pontozási aránnyal. A kettő összegéből jönne ki a hónap fogadója.

Az ötlet jó, csak azt a 2-3 tagot nehéz megtalálni, akik rendszeresen követik az oldal eseményeit és vállalják is a szerepet.

Én vállalnám. Már nincs guru, naplóhoz lusta vagyok meg babonás, a többség meg úgy sem látja hogy melyik előzetest írtam én, szóval az esélyem arra hogy hónap fogadója legyek, elég csekély. Akkor meg miért ne, itt vagyok folyamatosan, látok mindent. Részemről okés lenne.

#354 április 30, 2016, 12:35:54, rosco
Idézetet írta: alexthebest Dátum április 29, 2016, 20:21:21
Én vállalnám. Már nincs guru, naplóhoz lusta vagyok meg babonás, a többség meg úgy sem látja hogy melyik előzetest írtam én, szóval az esélyem arra hogy hónap fogadója legyek, elég csekély. Akkor meg miért ne, itt vagyok folyamatosan, látok mindent. Részemről okés lenne.

Ez remek! :ok:

Még két önkéntes jelentkezését várjuk. :)

Jó volt visszanézni a Hall of Fame listát, illetve visszaolvasgatni a topicot. Kár, hogy már nincs ilyen díjazás, pedig lehet jó lenne. Lehetséges, ha új megindulna, akkor több lenne a naplózás és több elemzést is olvashatnánk.

Persze itt a legfőbb probléma az elbírálás, amire tényleg ki kéne találni egy megfelelő rendszert, hogy ne szimpátia szavazás döntsön. Szerintem a pénzdíj sem lenne szükséges, jó lenne drogos javaslata, vagy pedig 500, 1000 vagy 2000 spf pont a győztesnek.

Sokat gondolkoztam az elmúlt napokban, hogyan lehetne újraéleszteni ezt a hónap fogadója címet. Végül is maradtam a pontozásos szisztéma mellett, az alábbi ötlettel:
- Minden hónapban öt ember lenne jelölve a címre és két szavazás lenne
- Egyik szavazás a legjobb napló lenne, a másik pedig a hónap fogadója
- A fórumozók szavazatai alapján kialakulna egy rangsor, amit pontokban váltanánk:
1. helyezett: 5
2. helyezett: 4
3. helyezett: 3
4. helyezett: 2
5. helyezett: 1

- Ezek után még pontozva lenne a tippjátékok teljesítménye is: 365 liga, Spf kupa és az összesített tippjáték (illetve, ha feléledne, akkor az SfGuru is), vagy épp ide vehető a Maradj Talpon és a Tipster liga is.
- A játékok győztesei 3 pontot kapnának, míg a dobogósok egyet.

Az összesített pontszámok alapján kialakított rangsor adná a hónap fogadóját.

Persze a pontokkal még lehetne variálni, hogy milyen konstrukcióban lenne a legjobb, de véleményem szerint így nem lenne akkor befolyása a szimpátiának, és nem lenne egy független zsűri sem, így mindenkinek lenne esélye nyerni.

A győztesnek szerintem továbbra is jó ötlet a Drogos által írt megkülönböztetett fórumozós figyelem (kiírva címként, hogy ő a Hónap fogadója), a díjazást pedig eldöntenék az Adminok.

Tetszik Pozzato alapötlete. Az egyik sarkalatos kérdés azonban még nyitva maradt, mégpedig, hogy milyen módon választanánk ki a jelölteket. Ez már a korábbiakban is sokszor vitára adott okot. Mikor én választottam ki őket az volt a baj, mikor jelölni lehetett az sem volt jó. 8) A legjobb naplók vezetői, illetve a hónap legjobb fogadói között nyilván lesz majd átfedés, de ez nem feltétlen probléma.

Szerintem abban nincs vitatható ha a moderátorok/adminok adják a jelölteket, hiszen ők látnak bele legjobban.
Olvassák a legtöbb naplót, bejegyzést, chat párbeszédet.