Új romániai szerencsejáték törvény

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Febr. 13 -án lépett érvénybe.

Offline irodáknál továbbra is megmarad az 5%-os játékadó amelyet minden megjátszott szelvényre érvényes, valamint minden nyereményt  15 ezer euroig 1%-os adóval terhelik meg, amit a szolgáltató köteles levonni, és összesitve befizetni államkasszába. Ami ezen felül van, 16%-os az adó.
Akik pedig ( figyelem) online játszanak,  következő év májusáig adóbevallást kell készitsenek, és ennek függvényében adóznak.

Forrás : http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_39497/De-vineri-veniturile-din-jocuri-de-noroc-se-impoziteaza-in-functie-de-sumele-castigate.html

Akkor most legálissá vált az online játék Romániábn is ?
Akkor a BaH miért küldte ki levelét , hogy minden romániát érintő bannert szedjünk le.

( naah, lehet, hogy már nem tudok románul ... :D )

Idézetet írta: Lacibá Dátum február 14, 2015, 09:29:17
Febr. 13 -án lépett érvénybe.

Offline irodáknál továbbra is megmarad az 5%-os játékadó amelyet minden megjátszott szelvényre érvényes, valamint minden nyereményt  15 ezer euroig 1%-os adóval terhelik meg, amit a szolgáltató köteles levonni, és összesitve befizetni államkasszába. Ami ezen felül van, 16%-os az adó.
Akik pedig ( figyelem) online játszanak,  következő év májusáig adóbevallást kell készitsenek, és ennek függvényében adóznak.

Forrás : http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_39497/De-vineri-veniturile-din-jocuri-de-noroc-se-impoziteaza-in-functie-de-sumele-castigate.html

Akkor most legálissá vált az online játék Romániábn is ?
Akkor a BaH miért küldte ki levelét , hogy minden romániát érintő bannert szedjünk le.

( naah, lehet, hogy már nem tudok románul ... :D )

Lacibá, neked nincs Skrilled?

Emlékszel, decemberben mit mondtál nekem ?

Nos .... én azon csodálkoztam, hogy épp aznap küld nekem levelet a BAH , amikor a "kodul fiszálba" úgy van minth legálissá tették a játékot.

Eddig is játszottam... betes nyereményemet volt amikor bankszámlámraa utalták át, és  volt amikor skrillre. Tehát nem ez a gond :D .
Amúgy , ha nagyon akrnak adóztatni... mindig kaapnak egy okot  :D ., és ezt te is jól tudod.

Tehát a gáz ott van, ha...
1. kikérik a bukik irodáktól játékosok névsorát . Lám megtehetik, minthogy már nincs adóhatóság felé nincs "banki titoktartás"  (HBSC ügy). Ebbe még semmi új nincs ... h játszok és nyerek, akkor szivesen adózok is...   A problém ott kezdődik, hogy online , pld felteszel 10 eurot, és azt megforgatod 50szer, és amikor 20 eurod van , mert liftezel,  akkor veszed ki a pénzt. Elméletileg a profitod az 10 euro. Gyakorlatilag pedig tegyük fel nyertél bruttóban 1000 eurot , viszont 990 játszottál meg. Akkor 1000 eurora szól az 1% adó, vagy pedig a 10% eurora ?
Na nem tudom, hogy elég érthetően magyaaráztm el   

Lacibá, a gond ott van hogy kikerik a bookietol a nevsort. Ezek meg fakjut mutatnak. :D :D :D amig nincs buncselekmeny gyanuja, addig nem adnak ki adatot, miert is tennek.

Idézetet írta: Lacibá Dátum február 14, 2015, 20:57:38
Emlékszel, decemberben mit mondtál nekem ?

Nos .... én azon csodálkoztam, hogy épp aznap küld nekem levelet a BAH , amikor a "kodul fiszálba" úgy van minth legálissá tették a játékot.

Eddig is játszottam... betes nyereményemet volt amikor bankszámlámraa utalták át, és  volt amikor skrillre. Tehát nem ez a gond :D .
Amúgy , ha nagyon akrnak adóztatni... mindig kaapnak egy okot  :D ., és ezt te is jól tudod.

Tehát a gáz ott van, ha...
1. kikérik a bukik irodáktól játékosok névsorát . Lám megtehetik, minthogy már nincs adóhatóság felé nincs "banki titoktartás"  (HBSC ügy). Ebbe még semmi új nincs ... h játszok és nyerek, akkor szivesen adózok is...   A problém ott kezdődik, hogy online , pld felteszel 10 eurot, és azt megforgatod 50szer, és amikor 20 eurod van , mert liftezel,  akkor veszed ki a pénzt. Elméletileg a profitod az 10 euro. Gyakorlatilag pedig tegyük fel nyertél bruttóban 1000 eurot , viszont 990 játszottál meg. Akkor 1000 eurora szól az 1% adó, vagy pedig a 10% eurora ?
Na nem tudom, hogy elég érthetően magyaaráztm el

Én nem emlékszem, hogy a tegnap mit mondtam, nem hogy decemberben...:))

A BAH teljesen kivonult a román piacról? Mert pl. a bet365 nem fogad el új klienseket, de a régiek maradtak.

Egyébként meg teljesen témán kívül vagyok a romániai szerencsejáték törvénnyel kapcsolatban. Annyit tudok, hogy korábban, csak az offline irodáknak volt szabad működniük, s itt is az érdekek uralkodtak.

Mi az, hogy kikérik a bukiktól a játékosok névsorát? Azt egy iroda sem fogja odaadni, csak abban az esetben ha engedélyt vállt ki, s akkor is csak az engedély kiváltása után regisztrálókról számolhat be, de a régiekről nem.
Azért a szezont ne keverjük a fazonnal. A banki titoktartás ügy az teljesen más téma...de olyan világban élünk ahol bármi elképzelhető, de még akkor sem téged fognak majd elővenni...

Véleményem szerint nem profit alapján számolják az adót, hanem a bankszámládra beérkezett pénzösszeget adóztatják meg.

IdézetKedves Partnerünk!

Sajnálattal tájékoztatjuk Önöket, hogy jogi okok miatt, a bet-at-home.com 2015. február 13-a után már nem fogad ügyfeleket Romániában.

Szeretnénk kérni, hogy távolítsa el az összes marketing anyagot a honlapokról és egyéb hirdetési csatornákról, és cserélje le a bannereket és linkeket, ha azok a Romániában található ügyfeleknek szólnak.

Figyelem: ha Ön romániai partnerünk, akkor továbbra is hirdethet velünk más országokban (például, ha nemzetközi weboldalai vannak, amelyek nem a Románia területén élő személyeket célozzák meg).

Köszönjük az együttműködést, és szeretnénk kiemelni, hogy mi őszintén elégedetlenek vagyunk a jelenlegi helyzettel.

Mi mindig az Ön rendelkezésére állunk. Köszönjük!

tölük van, febr.13

Lacibá, basszus, ez meg megint nem a fogadasrol szol, epp csak az affilesekeket szolitjak fel hogy szedjek le a weboldalakrol a bannereket... Tenyleg jobb lenne a palantakkal foglalkozni...

Mivel tudtom szerint van egy jó pár erdélyi látogatónk is, ezért talán eshet szó a romániai piac fejleményeiről. Csak hogy mindenki láthassa, hogy egyes szerencsejáték felügyeletek mekkora aljasságokra képesek.

Ott kezdődik az egész, hogy Romániában korábban nagyon sok helyi fogadóiroda volt, s az az igazság, hogy ez a trend a mai napig megmaradt.
Idővel persze teret hódított az online sportfogadás, s egyre többet "megtértek", s a helyi fogadóirodák helyett onlinera váltottak. Ez persze nem tetszett az offline irodáknak és tenniük kellett valamit.
Megalapították a romániai szerencsejátékosok egyesületét, vagy valami hasonló nevűt.

Mindeközben a kormány is rájött, hogy van itt egy iparág, ahonnan "rengeteg" pénz folyik majd be az államkasszába.
Nos itt lehet, hogy az információt, pont az előbb említett egyesülettől kapták, s ezek következtében jött létre a román szerencsejáték felügyelet, melynek élére egy Raskónéhoz hasonló teremtmény került, Odeta Nestor.

Gondolkodtak, gondolkodtak, majd kiálltak a nép elé egy törvénnyel, mely alapján Románia területén csak engedéllyel rendelkező irodák működhetnek.
A szabályozás alapból nem egy rossz dolog, s ami pozitívum volt, hogy a játékosok adóügye is teljesen normális körülmények közt meg volt oldva. Nem kellett adóhivatalokban jelenteni, meg hasonlók, hanem a járulékot a fogadóiroda gyűjtötte össze, s ő is fizeti be az államkasszába.

A szabályozásban viszont volt egy hatalmas nagy ökörség, mégpedig az, hogy egy fogadóiroda csak akkor igényelhet engedélyt, ha visszamenőleg 5 évre befizeti a játékosok utáni adót, ami ugyebár kimaradt az "illegális" működésük során.

Ezzel világos, hogy olyan irodáknak kedveztek akik újak a román piacon.

Megjelentek az első engedéllyel rendelkező fogadóirodák: Winmasters, Netbet, Stanleybet, majd őket követték a jóval híresebbek: Unibet, Sportingbet, 888, Pokerstars, Betfair.

Mint várható volt, a bet365 is engedélyt szeretett volna kiváltani, de a román piacon is, mint sok más piacon egyébként, nagy játékosállománnyal rendelkeztek, így várható volt, hogy jó sokat kell majd az államkasszába perkálni.
Egyes források alapján a bet365 több, mint 30 millió eurót fizetett be a román szerencsejáték felügyelet számlájára, annak érdekében, hogy engedélyt kapjanak.
Eddig nem is volt gond. Megkapták az engedélyt, mely október 1-től volt érvényes, csakhogy az engedély kihirdetése (szeptember eleje) és október 1. között a bet365-nél rengeteg román fogadást helyezett el, mely utólag kiderült nagy "bűn" volt.
Ennek következtében október 14-én visszavonták a bet365 román engedélyét, s a felügyelet szerint közel 50.000 sportfogadó büntetésre számíthat, melynek összege 5.000 és 10.000 RON közti összeg (kb. 300.000 Ft.-700.000 Ft.)
A büntetések kiosztása sem maradt el, hisz egy jó pár játékost már behívtak a hivatalhoz, ahol a tények elé állították: 5.000 RON büntetés, vagy ha nem, akkor lehet nyugodtan pereskedni.

Nos, ami orbitálisan nagy hülyeség:
1. a játékosok büntetése (ökör az aki ezt kifizeti), mivel úgy hirdették (szerencsejáték felügyelet), hogy a bet365 rendelkezik engedéllyel
2. bet365 befizetett több, mint 30 millió eurót, miután meg ez megvolt, akkor visszavonták az engedélyt, a pénz meg maradt az államkasszába
3. oké, hogy október 1-től érvényes az engedély, de akkor úgy számold a dolgokat, hogy az illető cégnek ne kelljen bezárni a boltot 10-20 napig...

A bet365 egyébként ezt nem hagyja ennyiben. Információim szerint kemény perek következnek. Nem utolsó sorban a játékosoknak is tanácsadást biztosítanak abban az esetben ha büntetést kapnak.

Persze, ebből nem lett volna botrány, ha a helyi (offline) irodák képviselői nem szólnak közbe, hogy "hé srácok, ezeknél lehet fogadni, de még nem él az engedélyük".

Mocsok egy világban élünk.

Érdekes, hogy visszamenőleges hatállyal pénzt tudnak beszedni, de engedélyt kiadni nem...

Azt nem tudom, ilyen példa után mely iroda lesz hajlandó fizetni a román államnak.
Vagy most majd pont ők startolnak rá a bet365 ügyfélkörére?!

Idézetet írta: Knapp Dátum november 05, 2015, 06:18:07
Érdekes, hogy visszamenőleges hatállyal pénzt tudnak beszedni, de engedélyt kiadni nem...

Azt nem tudom, ilyen példa után mely iroda lesz hajlandó fizetni a román államnak.
Vagy most majd pont ők startolnak rá a bet365 ügyfélkörére?!

Pontosan, az utóbbi. Jelenleg a román piacon az Unibet a legnagyobb nyertes. Ő rendelkezik engedéllyel, igaz ideiglenessel, de szerintem ebből hosszú távú lesz.

Idézetet írta: Milan Dátum november 05, 2015, 12:11:21
Pontosan, az utóbbi. Jelenleg a román piacon az Unibet a legnagyobb nyertes. Ő rendelkezik engedéllyel, igaz ideiglenessel, de szerintem ebből hosszú távú lesz.
Csak a szokasos k-europai mutyizas.