2016-os kerékpáros szezon

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#105 május 21, 2016, 18:39:42, Pozzato
Köszi Csabax!  :ok:
Procyclingstats pont a Giro alatt nem működik rendesen, gondolom egyrészt a játékoknak is, amit bevezettek, így még nagyobb a látogatottságuk.

Grat a Nibalis tipphez Firgabácsi.  :ok:
Felvételről majd ha lesz időm holnap megnézem a mai szakaszt. 

Procyclingstatsról akartam pár adatot a holnapi időfutammal kapcsolatban, de majd akkor ha végre újra működik az oldal...

Így fejből az rémlik, hogy 2014-ben volt egy hegyi időfutam (ugyanígy asszem a királyetap után). Akkor a kisebbik Henao meglepően jó volt. Tőle (ha még versenyben van a mai etap után is), sokat várok, illetve szerintem Wellens lehet még jó, már ami meglepetésfaktort jelenti. De majd ha végre betölt a PCS, akkor pontosabb adatot tudok mondani, mert így fejből lehet nem is a jó Henaora emlékeztem.  ;D

Mint említettem, nem láttam a mai etapot, de én nem írnám le Valverdét. Kiválóan ment eddig a Giron, de szerintem valami eléhezés lehet a háttérben, mert ő nem olyan versenyző, aki csak úgy formán kívül érkezne egy GT-re, amire elvileg egész szezonban készül és fő esélyes. Ő profi és profin is szokott felkészülni. Az is lehet, hogy ő is valami betegséget kapott el. Mindenesetre, ha eléhezés történt, akkor szerintem felesleges leírni őt (34.00-es odds a győzelmére). Csapata még mindig erős és most már csak érte dolgozik. Jön a hegyi kronó, plusz jövőhét lesz az igazán mérvadó. Meg kell nézni a holnapi etapot hogyan megy, de a 3 perc még nem embertelenül nagy hátrány. Simán odaérhet még szerintem a dobogóra, ha nincsen komolyabb baja. Nagyon ritka az, hogy ő egy ilyen mezőnyben elfogyna idő előtt. Az pedig a másik és legfontosabb dolog, hogy egy háromhetes versenyt nem lehet hibátlanul lehozni, mindenkinek lesz rossz napja. Kruijswijknek még nem volt. Nagyon bírom a hollandot, viszont nincs csapata és ez bőven visszaüthet.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 21, 2016, 18:33:06
Köszi Csabax!  :ok:
Procyclingstats pont a Giro alatt nem működik rendesen, gondolom egyrészt a játékoknak is, amit bevezettek, így még nagyobb a látogatottságuk.

Grat a Nibalis tipphez Firgabácsi.  :ok:
Felvételről majd ha lesz időm holnap megnézem a mai szakaszt. 

Procyclingstatsról akartam pár adatot a holnapi időfutammal kapcsolatban, de majd akkor ha végre újra működik az oldal...

Így fejből az rémlik, hogy 2014-ben volt egy hegyi időfutam (ugyanígy asszem a királyetap után). Akkor a kisebbik Henao meglepően jó volt. Tőle (ha még versenyben van a mai etap után is), sokat várok, illetve szerintem Wellens lehet még jó, már ami meglepetésfaktort jelenti. De majd ha végre betölt a PCS, akkor pontosabb adatot tudok mondani, mert így fejből lehet nem is a jó Henaora emlékeztem.  ;D

Én Giro hivatalos oldalán szoktam nézni az eredményeket, ott hamar fent volt ma is a szakasz meg az összetett eredmény is:
http://www.giroditalia.it/it/

Vagy cyclingnews sem rossz.

Holnap hegyi időfutam
http://www.giroditalia.it/it/tappa/tappa-15/

Azon gondolkoztam, hogy Valverde vajon csak ideglenesen rogyott meg és holnapra összeszedi magát vagy nem, mert ha igen akkor Zakarin elleni H2H-ben elég jó az a 2.20-as odds, de nem merem tenni.
Helyette megpróbálok egy vadat ;D

Scarponi 1-3. hely @10.00 betclic

Tudom, Nibali első számú segítője és Nibalinak talán soha ennyire nem volt szüksége rá mint amennyire most lesz majd a hegyekben a harmadik héten, e miatt meglehet takarékos üzemmódban megy majd. Ha viszont mégsem és szabad kezet kapna, odatenné magát akkor nem érzem lehetetlennek a dobogót. Nagyon jó formában van, durva mit megy Nibalinak az emelkedőkön, ez a holnapi menet fekszik neki, volt negyedik is már három éve ilyen hegyi TT-n és túl jó ez az odds, hogy ne próbáljam meg. Max lesz 10. és akkor nem jön  :)

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 21, 2016, 23:54:58
Holnap hegyi időfutam
http://www.giroditalia.it/it/tappa/tappa-15/

Azon gondolkoztam, hogy Valverde vajon csak ideglenesen rogyott meg és holnapra összeszedi magát vagy nem, mert ha igen akkor Zakarin elleni H2H-ben elég jó az a 2.20-as odds, de nem merem tenni.
Helyette megpróbálok egy vadat ;D

Scarponi 1-3. hely @10.00 betclic

Tudom, Nibali első számú segítője és Nibalinak talán soha ennyire nem volt szüksége rá mint amennyire most lesz majd a hegyekben a harmadik héten, e miatt meglehet takarékos üzemmódban megy majd. Ha viszont mégsem és szabad kezet kapna, odatenné magát akkor nem érzem lehetetlennek a dobogót. Nagyon jó formában van, durva mit megy Nibalinak az emelkedőkön, ez a holnapi menet fekszik neki, volt negyedik is már három éve ilyen hegyi TT-n és túl jó ez az odds, hogy ne próbáljam meg. Max lesz 10. és akkor nem jön  :)

Scarponi 1-3. hely @10.00 betclic

Nem jött be, de közel volt ez azért, 5. lett, nem is izzadt meg igazán, 13 sec-en múlt, kicsit komolyabban veszi lehet megvan.

Meglátásaim az utolsó hét előtt:
- Kruijswijk egyértelműen a legerősebb a mezőnyben, viszont túl korán került csúcsformába. Ezt a Girot csapat nélkül nagyon nehéz megcsinálni (én még mindig lehetetlenségnek tartom), és biztosra veszem, hogy neki is lesz egy rossz napja. Véleményem szerint a 20. etap lehet. A Risoul előtte való nap már alapból fáraszthatja őt, és a 20. szakaszokon jöhet ki, az hogy nincsen csapata és tapasztalata. Az olyan Astanás és Movistaros etapnak néz ki. Van egy olyan érzésem, hogy a két csapat össze fog dolgozni, viszont mint említettem a holland eddig simán tartotta Nibaliékkal a lépést. Ez a majd 3 perces előny szerintem jól menedzselhető az utolsó héten, csak a csapat hiánya visszaüthet.
- Nibalinak szerintem a mai volt a mélypont (volt itt minden probléma..), de ő amúgy is az utolsó hétre ígérte magát. Kicsit fásultnak érzem őt, kíváncsi vagyok, hogy mennyire tudja felszívni magát. Az biztos, hogy nálam nem ő az első számú kihívó, hanem Valverde. Ma is látszott, hogy a szombati csak egy megingás volt. Erős ő, és fejben talán ő az egyik legjobb. A tapasztalat is mellette szól plusz ugye ott a Movistar. Nekem az a véleményem, hogy be fogják áldozni Amadort, hogy Valverde minimum dobogós legyen...
- Chaves nekem a sötét ló. Hasonlóan csapat nélkül, de legalább neki nem kell védenie a trikót. Szerintem fog ő még itt szakaszt nyerni, és lehet pont Nibalit szorítja majd le a dobogóról.
- Ami durva, hogy Urán milyen félelmetesen gyenge az időfutamokon (pár éve még ebben volt a legjobb). Most is Colbrelli megelőzi őt...(ez már szánalom kategória). Viszont mellette szólhat, hogy már nem lesz időfutam, a hegyekben meg eddig nem volt rossz, így lehet visszakapaszkodik a top10-be.
- Majkát én nem tartom top esélyesnek, sőt még dobogóra sem várom, ahogy Zakarint sem. Érdekes, hogy Majka mennyire nem tudja átlépni a saját árnyékát. Olvastam róla cikkeket, és sokszor megemlítik, hogy a lengyelek legjobb és legsikeresebb bringása.... Megfeledkeztek Kwiatkowskiról?  :laugh:
- A sprinterek közül már kb mindenki hazament (Ewan, Kittel, Greipel), Nizzolo megint elhozza a ponttrikót, de szerintem szakaszt nyerni meg nem fog. Modolo még egyet be fog húzni (17. etap), a záró etapon meg mivel alig vannak sprinterek, lehet megint hazaér egy szökés...

A válogatott Elefntcsontpart elleni meccsére kapott 1500 Ft-os freebettel ma megküldtem Nibali szakaszgyőzelmét 15.00-ös oddson.
A hegyi időfutam mondjuk nem azt jelzi, hogy olyan erős, de ez már a harmadik hét :D
Egyébként én úgy vélem, ma nem ér haza szökés. Biztosan sokan elmennek, de úgy vélem, ma az összetettben esélyesek meccselnek a szakaszgyőzelmért is. Nyílván láttunk már egy megrogyás után csodás feltámadást, hátha ezt hozza ma össze Nibali.

Eddig eléggé erős a mai etap. Kíváncsi vagyok, hogy ki fog még megtörni ma. Eddig: Chaves, Majka és Urán. Keményebb etap lesz ez, mint vártam.

Nibalival kapcsolatban sajnos jó volt a meglátásom. Innen lehetetlen már Girot nyerni. Túl sok volt neki az edzőtáborozás, túlhajtották őt. Nem gondoltam volna, mert nagyon ígérte magát, de teljesen kikészült.
Kruisjwijk, Zakarin, Valverde és Chaves egyértelműen a legerősebb a mezőnyben. Ahogy Chavito visszahozta ezt a sírból, azt megköszönheti neki Majka. Ő magába kapott volna 2-3 percet. Pozzovivo hatalmas csalódás, évről évre rosszabb lesz, ahogy Urán is. Utóbbinak szerintem ennyi volt. Ő többet nem lesz GT kapitány.
Chaves hatalmasat hajtott, még ha a végére teljesen el is fáradt. Valverde szintén nagyon ment, neki szerintem érik a dobogó összetettben, de ezt is vártam anno (2.75-ért pár nappal ezelőtt). Ő az, aki reálisan felveheti még a versenyt Chavesszel Kruijswijk ellen. Ez az etapgyőzelem neki nagyon jól jött, szerintem hatalmasat önbizalmat fog neki adni a két hegyi etapra.
Kruijswijk pedig embertelen. Csapat nélkül is nagyon erős, de szerintem az egyik etapon meg fog rogyni. Nem lehet ezt a három hetet így végig bírni. Nem biztos, hogy a Girojába fog kerülni, de lehet, hogy a többiek nagyon megközelítik őt majd összetettben.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 24, 2016, 16:49:53
Nibalival kapcsolatban sajnos jó volt a meglátásom. Innen lehetetlen már Girot nyerni. Túl sok volt neki az edzőtáborozás, túlhajtották őt. Nem gondoltam volna, mert nagyon ígérte magát, de teljesen kikészült.
Kruisjwijk, Zakarin, Valverde és Chaves egyértelműen a legerősebb a mezőnyben. Ahogy Chavito visszahozta ezt a sírból, azt megköszönheti neki Majka. Ő magába kapott volna 2-3 percet. Pozzovivo hatalmas csalódás, évről évre rosszabb lesz, ahogy Urán is. Utóbbinak szerintem ennyi volt. Ő többet nem lesz GT kapitány.
Chaves hatalmasat hajtott, még ha a végére teljesen el is fáradt. Valverde szintén nagyon ment, neki szerintem érik a dobogó összetettben, de ezt is vártam anno (2.75-ért pár nappal ezelőtt). Ő az, aki reálisan felveheti még a versenyt Chavesszel Kruijswijk ellen. Ez az etapgyőzelem neki nagyon jól jött, szerintem hatalmasat önbizalmat fog neki adni a két hegyi etapra.
Kruijswijk pedig embertelen. Csapat nélkül is nagyon erős, de szerintem az egyik etapon meg fog rogyni. Nem lehet ezt a három hetet így végig bírni. Nem biztos, hogy a Girojába fog kerülni, de lehet, hogy a többiek nagyon megközelítik őt majd összetettben.

Nibali  ;D ;D ;D ;D ;D

"Partra vetődött a cápa"  ;D

Ma bepróbálom ezt:

Valverde vs Ulissi - Ulissi @2.20 bet365

Kockázatos, de ha Ulissi szökni fog márpedig szerintem fog mert ez olyan szakasz amit nyerhet esetleg akkor jöhet. Ha a mezőnnyel jön meg akkor valószínűleg bukta  :)

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 26, 2016, 11:02:24
Ma bepróbálom ezt:

Valverde vs Ulissi - Ulissi @2.20 bet365

Kockázatos, de ha Ulissi szökni fog márpedig szerintem fog mert ez olyan szakasz amit nyerhet esetleg akkor jöhet. Ha a mezőnnyel jön meg akkor valószínűleg bukta  :)

Valverde vs Ulissi - Ulissi @2.20 bet365

Nem volt esély rá, Ulissi nem volt szökésben

A két utolsó hegyi szakasz közül az első jön holnap, ez a mellett hogy újabb izgalmak várhatóak azért is jó mert már nem sokat lehet bukni a Giróval idén ;D

19. szakasz Pinerolo - Risuol 162 km

http://www.giroditalia.it/it/tappa/tappa-19/ 

Elég rövid szakasz lesz, én azt várom hogy most nem ér haza szökés, de kizárni nem lehet. Elvileg itt már menni kell a GC versenyzőknek ami a csövön kifér. Kruijswijk továbbra is óriási formában van, holnap nagyjából elválik végig lehet-e ezt csinálni csapat nélkül, megrogy-e vagy nem. Az alapján amit eddig láttunk nem, minden támadást lazán átvesz, olyankor is mikor nem is kellene, de rossz napja mindenkinek lehet és most jön két kemény hegyi szakasz.
Mivel valószínűleg megpróbál szakaszt nyerni ha nem lesz szökés, utalt is erre nyilatkozatokban korábban, így megpróbálom 1-3 helyre őt. Jelen formája alapján ha együtt jönnek meg a menők akkor nem hiszem hogy a Chaves, Zakarin, Valverde, Nibali négyesből kettőnél több megveri, más meg aligha rúg labdába:

Kruijswijk 1-3. hely @2.00

Ha mégis hazaér szökés, akkor akinek "szabad a keze" és képesnek is tartom egy ilyen szakaszt megnyerni: Dombrowski, Nieve, Atapuma.
Az Astana nagy kérdés. Érdekes volt ez a belebegtetés ma, hogy Nibali lehet beteg, meg hogy ő folytatni akarja, de ha a tesztek azt mondják beteg akkor az Astana sportigazgatója visszalépteti. Nekem valami nem tiszta ebben, meglehet nincs itt semmilyen betegség csak nem akarják hogy beégjen és esetleg holnap + holnapután újabb súlyos perceket kapjon, ezért "előkészítik" a terepet a feladáshoz. Meg az is lehet hogy direkt ködösítenek, aztán holnap majd nagy meglepetésre szárnyal, kíváncsi leszek.
Ha az Astana "feladná" Nibalit és mehetnének a többiek akkor pl. Scarponi vagy Kangert az eddig látottak alapján akár szakaszt nyerhetne holnap.


Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 26, 2016, 23:34:56
A két utolsó hegyi szakasz közül az első jön holnap, ez a mellett hogy újabb izgalmak várhatóak azért is jó mert már nem sokat lehet bukni a Giróval idén ;D

19. szakasz Pinerolo - Risuol 162 km

http://www.giroditalia.it/it/tappa/tappa-19/ 

Elég rövid szakasz lesz, én azt várom hogy most nem ér haza szökés, de kizárni nem lehet. Elvileg itt már menni kell a GC versenyzőknek ami a csövön kifér. Kruijswijk továbbra is óriási formában van, holnap nagyjából elválik végig lehet-e ezt csinálni csapat nélkül, megrogy-e vagy nem. Az alapján amit eddig láttunk nem, minden támadást lazán átvesz, olyankor is mikor nem is kellene, de rossz napja mindenkinek lehet és most jön két kemény hegyi szakasz.
Mivel valószínűleg megpróbál szakaszt nyerni ha nem lesz szökés, utalt is erre nyilatkozatokban korábban, így megpróbálom 1-3 helyre őt. Jelen formája alapján ha együtt jönnek meg a menők akkor nem hiszem hogy a Chaves, Zakarin, Valverde, Nibali négyesből kettőnél több megveri, más meg aligha rúg labdába:

Kruijswijk 1-3. hely @2.00

Ha mégis hazaér szökés, akkor akinek "szabad a keze" és képesnek is tartom egy ilyen szakaszt megnyerni: Dombrowski, Nieve, Atapuma.
Az Astana nagy kérdés. Érdekes volt ez a belebegtetés ma, hogy Nibali lehet beteg, meg hogy ő folytatni akarja, de ha a tesztek azt mondják beteg akkor az Astana sportigazgatója visszalépteti. Nekem valami nem tiszta ebben, meglehet nincs itt semmilyen betegség csak nem akarják hogy beégjen és esetleg holnap + holnapután újabb súlyos perceket kapjon, ezért "előkészítik" a terepet a feladáshoz. Meg az is lehet hogy direkt ködösítenek, aztán holnap majd nagy meglepetésre szárnyal, kíváncsi leszek.
Ha az Astana "feladná" Nibalit és mehetnének a többiek akkor pl. Scarponi vagy Kangert az eddig látottak alapján akár szakaszt nyerhetne holnap.

Kruijswijk 1-3. hely @2.00

Hát persze hogy ma áll bele fejjel a hóba az ember, mikor teszek rá  ;D :bash: