2016-os kerékpáros szezon

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hatalmas szakasz és megjött a holland megrogyása, még akkor is, ha egy bukás kellett hozzá. Nibali végre összekapta magát. Zakarint sajnálom, nem így terveztem a Valverdés tippet. Szerintem a holland megtört teljesen..ma még kapni fog 1,5-2 percet ha így folytatja.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 27, 2016, 16:44:57
Hatalmas szakasz és megjött a holland megrogyása, még akkor is, ha egy bukás kellett hozzá. Nibali végre összekapta magát. Zakarint sajnálom, nem így terveztem a Valverdés tippet. Szerintem a holland megtört teljesen..ma még kapni fog 1,5-2 percet ha így folytatja.
Szurkolok is ám nagyon Nibalinak, hiszen néhány nappal ezelőtt, amikor megrogyott és már sokan "temették", arra fogadtam, hogy Nibali lesz a végső győztes. A bukik is már az elhantolásra készültek, s így 23.00 volt az odds.  :)

A Cápa hatalmas volt. Nem gondoltam volna, de megígérte és megcsinálta. Újra nyílt az összetett. Ennyit jelent a csapat. Kruijswijk hiába a bukás, de egy csapattal (mint az Astana vagy a Movistar) nem kapott volna ennyit.
Holnapi etap hihetetlen lesz megint. Majka hatalmasat ment, Valverde kicsit elfogyott a nagy hegyekben, míg a hollandnak szerintem ennyi volt a Giro. Jó volt a megérzésem itt a szakasz végén, hogy fog kapni a 3 percen kívül még 1,5-2-őt. Zakarint sajnálom, de nélküle is óriási küzdelem lesz. Chaves erős, de egy komoly Astana és Nibali ellen nem tennék rá túl sokat.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 27, 2016, 17:07:00
Chaves erős, de egy komoly Astana és Nibali ellen nem tennék rá túl sokat.
így legyen
:beerchug:

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 27, 2016, 16:44:57
Hatalmas szakasz és megjött a holland megrogyása, még akkor is, ha egy bukás kellett hozzá. Nibali végre összekapta magát. Zakarint sajnálom, nem így terveztem a Valverdés tippet. Szerintem a holland megtört teljesen..ma még kapni fog 1,5-2 percet ha így folytatja.

Azért ez nem megrogyás volt, az ember beleállt fejjel a hóba kb., csoda hogy bejött valahogy. Csapat ide vagy oda, ez kellett hozzá azért nagyban, szerény véleményem szerint akármit csinál az Astana az életben nem rázzák le e nélkül. Persze ezt már soha nem tudjuk meg, hogy igen vagy nem, úgyhogy mindegy is.
Én nem szurkoltam a hollandnak, de azért kár hogy egy ilyen dolog dönti el a Girót.
Amúgy az egyik legjobb, legizgalmasabb Giro amit valaha láttam.

Egyrészt a bukás is hozzájárult, de kijött, hogy csapat nélkül Girot nyerni lehetetlen. Ha van mögötte egy Astana vagy Movistar a lejtmenetben nem hagyják, hogy 2 perc körülire duzzadjon a hátrány.
Jogos amit írtál, hogy Astana nem rázta volna le őt ennyire (szerintem megtörték volna őt a folyamatos akciók, de max 10-20mp-et kapott volna), de ezt már sose tudjuk meg.
Én sem szeretem ha így dől el egy Giro, azért is nem örültem Zakarin bukásának sem, még ha ellene is fogadtam.
Majka viszont szépen összekapta magát az utolsó etapokra. Jungels zseniális, szavak nincsenek rá. Hatalmasat megy ezen a Giron.
Nekem vetekszik a 2012-as és a 2005-ös Giroval, de az idei évi is fantasztikus versenyt hoz. Azon se lepődnék meg a ma látottak után, ha Valverde hozna 2 percet Chavesen vagy Majka bejönne a dobogóra, mert itt már bármi lehet.

Lábjegyzet, ha valakinek van ideje, akkor nézze meg a 2005-ös Girot, illetve Paolo "Il Falco" Savoldelli utolsó etapjait.
www.youtube.com/watch?v=M9vRjJXk6Jk

A sztori pedig itt van hozzá:
http://www.bringacafe.hu/pedalkiraly-az-elmult-10-ev-legjobb-giroi-savoldelli-a-solyom-2682

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 27, 2016, 19:18:43
Egyrészt a bukás is hozzájárult, de kijött, hogy csapat nélkül Girot nyerni lehetetlen. Ha van mögötte egy Astana vagy Movistar a lejtmenetben nem hagyják, hogy 2 perc körülire duzzadjon a hátrány.
Jogos amit írtál, hogy Astana nem rázta volna le őt ennyire (szerintem megtörték volna őt a folyamatos akciók, de max 10-20mp-et kapott volna), de ezt már sose tudjuk meg.
Én sem szeretem ha így dől el egy Giro, azért is nem örültem Zakarin bukásának sem, még ha ellene is fogadtam.
Majka viszont szépen összekapta magát az utolsó etapokra. Jungels zseniális, szavak nincsenek rá. Hatalmasat megy ezen a Giron.
Nekem vetekszik a 2012-as és a 2005-ös Giroval, de az idei évi is fantasztikus versenyt hoz. Azon se lepődnék meg a ma látottak után, ha Valverde hozna 2 percet Chavesen vagy Majka bejönne a dobogóra, mert itt már bármi lehet.

Az a Valverde vs Zakarin tipped majdnem biztosan bejött volna akkor is ha nem bukik Zakarin, legalábbis az alapján ami már addig mármint a bukásáig lezajlott.
Elképesztő jó tényleg az idei Giro, pedig már párat láttam azért. Jungelsből az alapján amit itt ment eddig ennyi évesen azt mondanám fog ő még nagy körversenyt is nyerni.

Kíváncsi lettem volna Zakarinra mit tud a holnapi etapon, mert nekem továbbra is az a véleményem, hogy ő nem háromhetes menő. Amolyan Spilak 2.0. Kicsit jobb kiadásban és eddig kiválóan ment, de szerintem háromhetest ő nem fog nyerni (még a dobogót is erősnek érzem vele kapcsolatban).
Jungelsnek nagyon örülök mert még a Trekben kedveltem meg a stílusát. Lejtmenetben Nibalit és Samuel Sánchezt idézi. A Treknél mérgesek is voltak mikor elment, mert tudták, hogy hatalmas tehetséget engednek el.
Hatalmas előnye Jungelsnek, hogy magassága ellenére jól megy hegyre. Jól fejleszthető és ugyan voltak kisebb megingások pályafutása során, de összességében szépen fejlődött. Simán lehet belőle háromhetes vagy esetleg all-round Kwiatkowski féle bringás is.
Szerencsések vagyunk, hogy ennyi tehetséges bringást láthatunk és az őket követő generáció is nagyon ígéretes (Kamna, M.A. Lopez, Carthy, Turgis, Oomen, Bauhaus, Dibben stb.). Szóval lesz bőven utánpótlás Cavendish, Froome, Contador és a többiek után.

A Cápa megcsinálta. Zseniális volt, nem gondoltam volna, hogy ezt ő megnyerheti. Nincsenek erre szavak, amit ő művelt ezen a versenyen. Ami viszont biztos és mondtam is, hogy csapat nélkül nem lehet háromhetest nyerni. Astana ezt megint bebizonyította, ahogyan tavaly a Vueltán is. Utóbbi évek legjobb Giroja volt. Valverde is kiválóan ment a végén, ahogy Taaramae is szépen húzta be a szakaszt.

Úgy néz ki, hogy összejött a dolog!
:great: :great: :great: :great: :great:

#131 május 29, 2016, 09:53:04, csacsi1899
Nibali mit ment a két szakaszon, mindkét nap állva kellett néznem az utolsó kilométereket.
Scarponi előtt is le a kalappal!

Ghas! oak! A cápát soha nem szabad leírni...

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum május 28, 2016, 20:45:05
Nibali mint ment a két szakaszon, mindkét nap állva kellett néznem az utolsó kilométereket.
Scarponi előtt is le a kalappal!

Ghas! oak! A cápát soha nem szabad leírni...

Nem írtam én le, de hogy őszinte legyek, én nem bíztam már benne. (Na jó, ha így nézzük, akkor valóban leírtam :D) Azért a tegnap előtti szakaszon, amit behúzott, megtettem top3-ra (ahogy a főoldali cikk alá írtam is kommentben), hogy hátha. Történtek már csodák, nagy fejreállások, feltámadások, aztán nesze, Nibali valóban feltámadt. Nem is tudom már, melyik Vuelta volt az, amikor Rodriguez szopatott meg, volt szakasz, ahol nagyot ment, aztán utána, hogy semmit. Ott tanultam meg, hogy ebben a sportban ha valaki az egyik nap szar, simán lehet, hogy rá másnap kirobbanó erőben lesz. Meg fordítva. Ezért is kihívás fogadási szempontból, néha tényleg lehet nagyon szép oddsokat fogni (mint csabax is megtette), de néha lehet olyanokat szopni, hogy legszívesebben elbújna az ember  ;D

Jó kis Giro volt, sajnos kevesebbet láttam belőle, mint szerettem volna, de hát ez van.

Óriási verseny volt, megkockáztatom a legjobb, legizgalmasabb Giro talán amit valaha láttam. Tegnap sikerült jelentősen kozmetikázni fogadási szempontból is az addig nem igazán sikeres működésemet. Nibali megnyerte, igaz én nem 23x oddsszért tettem hanem 2.50-ért verseny előtt :D
Eltrafáltam Taaramae-t szakaszgyőztesnek, na ez helyretette megtépázott önbizalmamat  :angel:
+ Nievét kék trikósnak, sejtettem hogy támadni fog keményen, Cunegón meg már az előző szakaszon látszott, hogy kész van.

Holnap Dauphiné, jövőhéten Svájci kör, de most egy másik kérdéskör foglalkoztat igazán: Vincenzo Nibali és a Tour de France.
Van egy egészen merész ötletem és elképzelésem. Emlékezhetünk rá, hogy tavaly Contador megpróbálta a duplát, de végül nem jött neki össze. Giron végig dominált, csapata alig volt, a Tourra elkészült az erejével.
Mi van akkor, ha Nibali is a duplára hajt, csak eddig ezt titokban tartották?
Miért indulna segítőként egy ekkora versenyző egy ifjú titán mögött a világ legnagyobb versenyén, pláne ha idén ősszel csapatot vált?
Nincs benne sok logika. Mert az érthető, hogy Valverde beáll Quintana mögé, de a Movistarban megvan a hierarchia, de az Astanánál nincs. Plusz valljuk be, Vino kedvence Nibali. Márpedig ebben a csapatban Vino szava szent.
31 évesen egy ereje teljében lévő versenyző, aki Girot nyert hatalmas küzdéssel, nem hinném, hogy a TdF-en segítőnek megy. Itt valami nem stimmel.
Ami még inkább gyanús, hogy Nibali az utolsó 3 etapig jóformán semmit sem csinált. Kapta a hátrányt és a végére került bombaformába. Március elejéig top forma környékén volt, utána jegelték és szinte május utolsó hetére lett újra lendületben. Utána megint pihenő majd jön a Tour. Én simán kinézem az Astanából, hogy egy kétfejű csapat taktikával próbálkoznak, és ha Aru nem bírja, vagy Nibali érzi, hogy tud menni, akkor a Cápa szabad kezet kap. Elnézve ezt az Astanát, borzalmasan erős (Kangert, Sánchez, Rosa, Tiralongo), és simán kibírnak egy ilyen stratégiát. 4-5-en lesznek Aru mellett, 1-2 ember meg Nibalival. Astanától az elmúlt években már több vetítést is láthattunk, nem ez lenne az első, hogy megrajzolják az ellenfeleket. Egyelőre még nem láttam oddsokat, de én meg fogom próbálni a Nibali top10-et és top3-at is, mert rátok benne rációt. Mert lássuk be, Nibali a Giron csak két napot versenyzett, a többiben kb olyan szinten volt, mintha edzőtáborban lenne. Ez pedig nagy hendikep lehet egy duplázás esetén.