Női Kézilabda VB 2015

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


az mondjuk szép baleset h se althaus, de nadgornaja nincs a németeknél, müllertől várják csak a gólokat? na lol max még naidzinavicius talán aztán kampó lesz nekik

Idézetet írta: Knapp Dátum november 26, 2015, 14:12:39
Ez a férfiaknál volt a januári vb előtt!
A női vb-re már nem kapott "Óceánia" automatikus kijutó helyet, hanem inkább hagyták, hogy elvérezzen egy interkontinentális pótselejtezőben. (Kazahsztán, Kongó, Mexikó, Ausztrália volt a sorrend, még ebben a mezőnyben is átlagban -13-as gólkülönbségük volt...)
Ez azért korrektebb megoldás, mint mikor a férfiaknál utólag törölték az ausztrálokat a mezőnyből azzal az "indokkal", hogy a régiójukban túl kevés csapat van.

Persze az érdekes, hogy mindkét nemnél a németek kaptak szabadkártyát és az ausztráloknak innentől nem sok esélyük lesz a vb részvételre. (a férfiaknál még a németek miatt jogosan háborgó izlandiakat is benyomták az egyik visszalépő ázsiai válogatott helyére)

Ettől függetlenül elég bohóc csapat van így is a mezőnyben, nem kell még egy. Hogy mi a korrekt, mi a nem korrekt, az más kérdés. Inkább lenne a vb-n is 1 ázsiai, 1 dél-ami, 1 afrikai a többi meg jöhetne Európából. Ezt a sportot itt játsszák. Inkább a németek, mint az auszik.

Most nézem, hogy Kongóra 4000-es szorzó van, hogy megnyeri a Vb-t.
1000 ft-ra jön 4 milla. A labda pedig gömbölyű, miért ne?  ;)

Idézetet írta: gerry Dátum november 27, 2015, 23:23:35
Most nézem, hogy Kongóra 4000-es szorzó van, hogy megnyeri a Vb-t.
1000 ft-ra jön 4 milla. A labda pedig gömbölyű, miért ne?  ;)

Inkább küldd át nekem azt az ezrest, te így is-úgy is szopsz, nekem meg lesz egy ezresem  ;D

Idézetet írta: drogos Dátum november 26, 2015, 18:48:12
Ettől függetlenül elég bohóc csapat van így is a mezőnyben, nem kell még egy. Hogy mi a korrekt, mi a nem korrekt, az más kérdés. Inkább lenne a vb-n is 1 ázsiai, 1 dél-ami, 1 afrikai a többi meg jöhetne Európából. Ezt a sportot itt játsszák. Inkább a németek, mint az auszik.

Igen, de ha a kézilabda szeretne olimpiai sportág maradni, akkor meg kell próbálnia a többi kontinenst is felzárkóztatni, akár olyan áron is, hogy ezzel "hullámzóbb" lesz a színvonal.
(Fociban is ez történt - ott főleg anyagi okokból - és már messze nem pofozógépek az Európán és Dél-Amerikán kívüli csapatok.)
Arról meg ne is beszéljünk, hogy vb címvédő jelenleg dél-amerikai a nőknél.  :)

Másrészt a vb-n azért van 24 hely a 16-os EB mezőnnyel szemben, hogy minden komolyabb európai csapat odaérhessen.
(mondjuk a németeknek ez is kevés mostanában. hehe)

Idézetet írta: drogos Dátum november 24, 2015, 16:37:02
Én Görbét otthon hagynám, még elég hektikus a játéka. Szucsi nagy formában van, kell neki a bizalom, illetve most neki kellene a vezérnek lenni. Remélem végre összeszedi magát a válogatottban is.

Azért merész, hogy az egyetlen világklasszisunkat kihagynád azért, hátha Szucsinak most összejön.  :)
Mondjuk a keretbe még akkor is beférnének mindketten, mert hirtelen nem tudok tucatnyi jobb mezőnyjátékost, mint a "hektikus Görbicz".  :)

nah megjöttek az odsok, papír meccsekre még 1.1 sincs :( rip easy money

szerintem francia 1.40 brazíl 1.8 wtf előbb még 1.6volt gyökér kóreát meg kell hogy csapják norvégia 1.55 bár új csapatuk nem tudom mit fog tudni alkotni hát ennyi az első napra



hja, a player speckók lesznek majd érdekesebbek

de a dánia-japán, meg svéd-angola az már együtt 12K tisztán egy 100asra, amit azért nehezen hinnék h elmenne
francia 1,43-ért is elég jó ajánlatnak tűnik, így h ennyi jó kimaradó van németeknl


á ez kurva jó, az ilyen esélylatolgatásokat szeretem, amin lehet nevetni, kicsit szlengben, nem az ilyen monoton egysíkúakat

ha nem lennének benne a dán jó arák egy rakás fos lenne ez a VB dal  ;D

! No longer available

nagyon legalja ez a klipp meg a zene is  :laugh:

Idézetet írta: Knapp Dátum november 29, 2015, 16:07:13
Igen, de ha a kézilabda szeretne olimpiai sportág maradni, akkor meg kell próbálnia a többi kontinenst is felzárkóztatni, akár olyan áron is, hogy ezzel "hullámzóbb" lesz a színvonal.
(Fociban is ez történt - ott főleg anyagi okokból - és már messze nem pofozógépek az Európán és Dél-Amerikán kívüli csapatok.)
Arról meg ne is beszéljünk, hogy vb címvédő jelenleg dél-amerikai a nőknél.  :)

Másrészt a vb-n azért van 24 hely a 16-os EB mezőnnyel szemben, hogy minden komolyabb európai csapat odaérhessen.
(mondjuk a németeknek ez is kevés mostanában. hehe)

Azért merész, hogy az egyetlen világklasszisunkat kihagynád azért, hátha Szucsinak most összejön.  :)
Mondjuk a keretbe még akkor is beférnének mindketten, mert hirtelen nem tudok tucatnyi jobb mezőnyjátékost, mint a "hektikus Görbicz".  :)
Nem azért hagynám otthon, mert hátha Szucsinak összejön, hanem azért, mert max a gyengébb csapatok ellen tudna szerintem klasszis teljesítményt nyújtani. Azért látni kell, hogy ő már a szülése előtt is kissé leszállóágban volt. Persze, olyan labdákat ad, mint senki más kb a világon a női mezőnyben, de legalább ennyit el is ad. Nem vetődik a labdáért, mert neki már nem kell bizonyítani és védekezésben sem túl acélos. Persze ha holtponton lenne a csapat, ő be merné vállalni azt a lövést/passzt/hetest, de kérdés, hogy milyen hatékonysággal. És végül, de nem utolsó sorban még mindig nem érte utol magát.
De ne legyen igazam és legyen az MVP a vb-n :D
Az meg, hogy a brazilok nyerték a vb-t, tényleg szép teljesítmény, de ehhez kellett a még mindig (SAJNOS) kerettag Kovacsicz és sok-sok szerencse... :)


na már van pár játékos speckó, igazából ezzel tavaly tavalyelőtt egy halom pénzt buktam, de nem tudok nem rakni rá, ha már van :D

dán házi gólkirály: Kristiansen @2,20
hát ez igen, ha az elején 5/5-öt elbasz, ugyanolyan elánnal megy tovább, asszem heteseket is ő lövi, ennek talán jónak kéne lenni

magyaroknál görbét nem raknám am, inkább egy szucsit 12-es oddsért, többi nagyjából jól be van lőve

aztán vannak még itt ilyenek hogy

hollandia előrébb végez mint románia 2,22
hollandia előrébb mint a lengyelek 1,62 ez sztem elég ízi


Idézetet írta: hubika88 Dátum december 01, 2015, 21:42:30
na már van pár játékos speckó, igazából ezzel tavaly tavalyelőtt egy halom pénzt buktam, de nem tudok nem rakni rá, ha már van :D

dán házi gólkirály: Kristiansen @2,20
hát ez igen, ha az elején 5/5-öt elbasz, ugyanolyan elánnal megy tovább, asszem heteseket is ő lövi, ennek talán jónak kéne lenni

magyaroknál görbét nem raknám am, inkább egy szucsit 12-es oddsért, többi nagyjából jól be van lőve

aztán vannak még itt ilyenek hogy

hollandia előrébb végez mint románia 2,22
hollandia előrébb mint a lengyelek 1,62 ez sztem elég ízi

Norgaard szokta. Ettől függetlenül van benne érték.   :ok:

#29 december 01, 2015, 22:06:52, csak1tomi
én hagynám ezt a ki lövi a legtöbb gólt a csapatba tök lutri random, lesérül az x percben aztán bb vb, vagy csak nem fog menni a gólgyártás
kb annyi az esélye megtippelni mintha én gondoltam egy számra 1 és 100 között nah talád ki? 2es ods  ha kitalálod :D :redchug:


utolsó bekezdés vicces :D

..."Huber ráadásul nem is beszélt mellé, nem családi okokat nevezett meg a távolmaradás indokául, hanem a válogatottban uralkodó rossz hangulatot, a régebbi játékosoktól az újak felé irányuló elfogadás és tisztelet hiányát. Bár Huber nem mondott konkrét nevet, elég hamar egy játékosra irányult a figyelem: Susann Müllerre. A Bietigheim balkezes átlövőjéről amúgyis az a szóbeszéd járja, hogy nehéz vele jóban lenni, most pedig úgy tartják, ő viselkedett úgy Huberrel, amire válaszul ő pedig lemondta a válogatottságot. Növeli a feszültséget, hogy Müller nem túl népszerű a csapattársai körében, a kapitány viszont erősen preferálja őt, akár oly módon is, hogy neki többet szabad, mint másoknak. Ez pedig nem csak az átlövő, hanem a kapitány tiszteletét is aláássa.

Vestargaard-nak ennél többet is felrónak. A dán szakvezető három olyan játékost is kihagyott, akik évek óta mindig ott voltak a válogatottban. Kerstin Wohlbold és Anja Althaus a bő keretbe sem kerültek be, Nadja Nadgornaja pedig oda még befért, de a VB előtti felkészülésre már nem kapott meghívót. Bár a THC irányítója és a Szkopjében légióskodó beállós egyaránt elmúlt harminc, és az utóbbi időben mutatott formájuk (főleg Wohlbold esetében) akár érthetővé is teszi a mellőzésüket, mindketten sérelmezték, hogy az újságból tudták meg, már nem tagjai a válogatottnak. Wohlbold elmondta, őt egyszer felhívta Vestergaard, de délelőtt, pedig a kapitánynak tudnia kellett, hogy az irányító tanárként dolgozik Erfurtban, így délelőtt nem tud hívásokat fogadni.

Külön érdekes Nadja Nadgornaja esete. A THC-ból a nyáron a Borussia Dortmundba igazoló átlövő egy időre szinte teljesen eltűnt, ebből a középcsapatból (a BVB jelenleg a 6. helyen áll) sem tudott igazán kiemelkedni. Az őszi időszak végére viszont megtalálta a formáját, miközben ezzel egyidőben lipcsei vetélytársa, Shenia Minevskaja kiábrándítóan teljesít, Caroline Müller pedig ugye megsérült. Mivel Althaus is kimaradt, Nadgornaja hiánya főként a védekezésben lehet fájó, mivel a keretben kevés az igazán jó védő. Nadgornaja szintén a hírekből tudta meg, hogy nem számít rá a kapitány, bár saját bevallása szerint erre számított, mivel egy felkészülési mérkőzésen egyszer rászólt Susann Müllerre, hogy fusson gyorsabban vissza, ezután pedig Vestergaard Nadgornaját rótta meg, hogy nem beszélhet így Müllerrel.

Persze, ha a kimaradó játékosok elégedetlenek, az nem okozna feltétlenül problémát, de a keretbe bekerülő rutinosabbak közül többen is az ő pártjukat fogják a kapitánnyal szemben, ami megintcsak nem tesz jót Jakob Vestergaard tekintélyének. Mindenesetre, ha a csapaton belüli feszültségek a teljesítményben is visszatükröződnek, azt a német nézők várhatóan nem fogják látni: jelen állás szerint ugyanis Németországban semmilyen televízió vagy internetes stream-szolgáltató sem fogja közvetíteni a világbajnokság mérkőzéseit, mivel senkinek sem sikerült megállapodnia a jogtulajdonossal."