Magyarország a foci Eb-n

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Végre van egy igazi CSAPATUNK!
Még 0-3-nál is hajtottak és ez tiszteletre méltó. Szép időszakot okoztak nekünk és végre egy egész ország szurkolt nekik és mindenki összetartott. Nem érdemeltünk ekkora verést, de olyan csapattal játszottunk, ahol a világ legjobb kapusa védett, Hazard élete meccsét tolta. Ilyen Lukaku féle nagy négerekkel, meg nem is lehet mit kezdeni (sajnos Németektől kezdve Franciákon át minden komolyabb csapatban vannak ilyenek, lehet nekünk se ártana pár ilyen bevándorló).
Jó volt látni múlthéten is, hogy a magyar fiatalok nem Messi vagy Ronaldo mezében vannak, hanem MAGYAR mezben. Remélem elindul véglegesen a Magyar foci felemelkedése, és a 0-4 ellenére is megmaradnak a szurkolók a csapat mellett.

Így van, teljesen vállalható volt ez a meccs, kár a becsületgólért, a lényeg, hogy benne volt a meccsben. Sokkal jobban utálnám, ha Storck beállt volna 0-2 után, hogy ne legyen nagy zakó, ez így teljesen rendben volt.
Hazardot meg nem fogja meg senki, ha van kedve játszani,  tavaly végigszopatta az egész PL-t is, ez benne van.

Hatalmas RESPECT a fiúknak!
Már ahhoz, hogy idáig is eljutottak erőn felül teljesítettek! Remélem, hogy erősödni fog ez a vonal a magyar fociban!

STORCK FOR PRESIDENT!

"Ez rendben volt, de Wales ellen majd kicsit jobban oda kell figyelni."

;D
(egy fórumról loptam)


Én ezúttal is szeretném megköszönni a Magyar Labdarúgó Válogatottnak az EB-n nyújtott teljesítményüket!!!
Végre egy nyár úgy,hogy láttam a hazám címerét mindenhol, és hogy még a csoportot is megnyerték..frenetikus!
Felejthetetlen élmény! Remélem a VB is összejön!
Ria-Ria!
Hungária!


Idézetet írta: lazanyja Dátum június 21, 2016, 17:20:57

Az viszont, hogy nem is rossz ellenfél Belgium és előjelek szerint verhető lenne, enyhe túlzás. Alázás lenne konkrétan sajnos! Szerintem a belga csapat az a lehetséges 1/8döntős ellenfelek közül, akikre azt mondom, hogy csak őket NEEEEE!!!!

Sajnos bejött, legalábbbis a végeredményt nézve.
Jobbtól kikapni nem szégyen. 1gólt megérdemeltünk volna, benne volt a meccsben. Ezek után nyerjék meg az EB-t, hogy elmondhassuk, hogy csak a győztestől kaptunk ki!  :)
Szerintem így is gyönyörű volt ez EB szereplésünk! Csoportgyőzelem veretlenül, 6 rúgott góllal, ezt se gondolta volna előre senki. Köszönjük meg a fiúknak, Herr Storcknak és mindenkinek, aki a csapat körül dolgozott.
Gondolom nem én vagyok itt ez egyetlen, aki eddig még nem látta a csapatot se EB-n, se VB-n! Az EB már pipa, jöhet a VB szereplés!  ;)
Most már mindegy, de ezt a csoportot nem volt érdemes megnyerni, mert az 1. meccsek után látható volt, hogy akkor Belgium lesz az ellenfél. A szombati horvátok ellen több esélyünk lett volna.

Idézetet írta: lazanyja Dátum június 27, 2016, 15:00:37
Most már mindegy, de ezt a csoportot nem volt érdemes megnyerni, mert az 1. meccsek után látható volt, hogy akkor Belgium lesz az ellenfél. A szombati horvátok ellen több esélyünk lett volna.

Szerintem ez téves gondolat.

Az, hogy mi lett volna a horvátok ellen, azt csak akkor tudnánk, hogyha játszottunk volna velük (a nyolcaddöntőben). Az egyik meccs nem hasonlít a másikhoz.
A ha megveri B-t, és B a C-t, még nem következik, hogy A is megveri C-t.  :D :D

Ehhez a belga totàlis focihoz kellettünk mi is, mert reàlisan lassùak voltunk. De viszont abban egyet èrthetūnk, hogy megtanultunk bàtrak lenni ès fel vàllalni az 1-1-ket. Grat a csapatnak...


Idézetet írta: Nezocsa Dátum június 27, 2016, 21:26:27
Ehhez a belga totàlis focihoz kellettünk mi is, mert reàlisan lassùak voltunk. De viszont abban egyet èrthetūnk, hogy megtanultunk bàtrak lenni ès fel vàllalni az 1-1-ket. Grat a csapatnak...

Nem lett volna ilyen látványos a különbség ha nem hátrányban játszunk. Így folyamatosan jöttek a kontrákkal, sajnos kb a legjobban kontrázó csapat az EB-n (ahhoz taktika nem kell, csak gyorsaság). Felállt fallal szemben hulladékok továbbra is, de sajnos így is gyanús a döntőjük.

Kicsit "lenyugodva" megfogalmazódott bennem pár gondolat, amiket pár évvel ezelőtt még nem gondoltam, hogy leírok a Magyar válogatott kapcsán:
- Megtanultunk passzolni, nem egyet vagy kettőt, hanem 8-10 passz is megy, sőt akár még többet is.
- Tudunk védekezni, nem is akárhogyan, még akkor is, ha ez nem mindig működik. Jól tudunk embert fogni, vagy épp területet lezárni és kombinálni is tudjuk ezeket (lásd Portugálok ellen). Azt viszont lássuk be, hogy Fiola kiesése sokat rontott a védelmen az első meccshez képest.
- Támadóink tudnak és mernek is cselezni. Lovrencsics is a belgák ellen meghúzott pár jó cselt, ahogyan Dzsudzsi is próbálkozott az egész tornán, de Kleinheislert is ide érdemes venni.
- Vannak az élmezőnyhöz tartozó focistáink, és ami külön öröm, hogy ezek között sok fiatal van, akik előtt szép jövő áll, ha így folytatják.
- Régebben már az első 20-25 perc után teljesen elfáradtak a fiúk, most viszont például Izland ellen végig bírták a meccset. Persze az esetek többségében előfordul a fáradtság megjelenése a 70-80. perc környékén, de még ez is több, mint amit a 2000-es években tudtak.
- Mernek távolról lőni a fiúk és tudnak is. Szerintem az egyik legpontosabban találjuk el a kaput ebben az EB mezőnyben, ami hatalmas pozitívum. Nem azt a fáradt beívelős játékot erőltetjük folyton, vagy a tili-tolit és bepasszokat, ahogyan a Spanyolok teszik, hanem felvállaljuk a lövéseket, még akkor is, ha nem mennek be. Ez a foci!
- Tudunk támadni. Ez hatalmas szó szerintem. Én nagyon rég láttam Magyar válogatottat így támadni, mint ahogyan mostanában tették. Szervezett akciók, nem vaktában előrelőtt labdák, hanem okosan felhozzák és mernek bátrabb passzokat is meghúzni. Voltak "okosok", akik szerint mindezeket eddig is tudták és csinálták, de én rohadtul nem láttam tőlük még Csincsepuszta ellen sem.
- Higgadtan játszunk. Az esetek többségében ez érvényes a csapatra. Nem szarunk be, ha kapunk egy gólt, hanem újra felépítjük a mérkőzést. Próbálunk nyugodtak lenni és nem kapkodni. Ez a legnagyobb csapatok egyik ismérve.
- Van egy igazi vezére a válogatottnak. Nem hittem volna, hogy Dzsudzsák Balázsra ezt fogom mondani, de VEZÉR lett. Így nagy betűvel. A csapat élére tud állni, űzi és hajtja őket. Ő is megalkuvás nélkül küzd.
- Ugyanez igaz a válogatottra is, hiszen küzdenek és hajtanak, amire az elmúlt évtizedekben nem volt példa.
- Végre van egy jövőképünk, amit jó lenne nem eltolni. A mostani csapat magja 20 és 29 év között van, tehát 3-4 év még van bennük. Király Gabi pótlása nem lesz egyszerű, ahogyan Geráé sem, de megoldható szerintem.
- Tudunk több taktikai hadrendben is játszani és a játékosok gyorsan tanulnak és alkalmazkodnak az új helyzetekhez.
- Végül Szalai és a csatársor. Sokszor szidtuk és szidtam, de elfigyelve itt a többi nagy csatárt (Kane, Lewandowski), nem sokkal tudnak többet nála. SŐT! Kiválóan tartja meg a labdákat és látszik rajta, hogy jót tesz neki a támogatás és a bizalom, mert egyre magabiztosabban játszik, ahogyan a többi támadónk is. Nem is kell beszarniuk mert a többiek sem jobbak náluk.

Sokszor jól játszottunk és rengeteget fejlődtünk, de még nagyon messze az út vége. Ezért jöjjön pár javítani való is, a pozitívumok mellett:
- Belgák ellen látszott a második félidőben a cseréknél a tapasztalatlanság. Ebbe majd belejönnek a srácok, de itt a végén voltak amatőr hibák.
- Néhány játékosnak egyáltalán nincsen alternativája (Fiola, Kleinheisler stb.).
- A két kulcsjátékosunk öreg.
- Ha a támadójátékot erőltetjük a védelmünk nagyon kinyílik, így óhatatlan a bekapott gól.
- Lassú a védelmünk, még Európai szinten is, illetve a leggyorsabb játékosaink (Lovrencsics, Dzsudzsi) sem eléggé gyorsak Európai élmezőnyhöz képest.


Hirtelen nem jut több eszembe, de összegezve a dolgokat, szerintem mi bőven ott vagyunk Európa legjobb 16 csapata között. Belgák, Németek, Olaszok, Franciák és még a Spanyolok is jobbak nálunk, de a következő csoportban a Lengyelekkel, Portugálokkal, Angolokkal karöltve mi is ott vagyunk.

Nagyon szép szereplés volt, becsüljük meg, mert ugyan sokkal többet nyújtott a válogatott, mint vártuk (vagy mint vártam, elnézést  :) ), de még a mostani csoportmeccseinkben is simán benne volt 3 vereség, ilyen játékkal is.
De a szerencse sme véletlenül áll oda valaki mellé.   :)

Azt is tudni kell, hogy egy vb-re sokkal nehezebb kijutni (még a 2. helyezettek közül sem játszik mind pótselejtezőt) és hogy a mostani válogatott keret bő 80%-a 2 év múlva már legalább 30 éves lesz.
Nem a jövő csapatát láttuk, Storck munkája igazából csak most kezdődik, a csapat felét le kell cserélnie hamarosan.

Azért köszönöm az élményt a csapatnak!

És még mindig nem értem, mi a faszt csinált a hazai szakmai eddig, mikor 30 éve azt halljuk, hogy "a magyar játékosok nem bírják a szerda-szombat ritmust", "nincsenek hozzászokva ilyen iramú mérkőzésekhez", "sajnos a klubjukban csak epizódszereplők", "az NB1 nem készíti fel az ilyen mérkőzésekre a játékosokat" és erre jön Storck és ezek fel sem merülnek. Pedig ezek a dolgok nem változtak, hahó!


Idézetet írta: Knapp Dátum június 28, 2016, 00:38:35
Nagyon szép szereplés volt, becsüljük meg, mert ugyan sokkal többet nyújtott a válogatott, mint vártuk (vagy mint vártam, elnézést  :) ), de még a mostani csoportmeccseinkben is simán benne volt 3 vereség, ilyen játékkal is.
De a szerencse sme véletlenül áll oda valaki mellé.   :)

Azt is tudni kell, hogy egy vb-re sokkal nehezebb kijutni (még a 2. helyezettek közül sem játszik mind pótselejtezőt) és hogy a mostani válogatott keret bő 80%-a 2 év múlva már legalább 30 éves lesz.
Nem a jövő csapatát láttuk, Storck munkája igazából csak most kezdődik, a csapat felét le kell cserélnie hamarosan.

Azért köszönöm az élményt a csapatnak!

És még mindig nem értem, mi a faszt csinált a hazai szakmai eddig, mikor 30 éve azt halljuk, hogy "a magyar játékosok nem bírják a szerda-szombat ritmust", "nincsenek hozzászokva ilyen iramú mérkőzésekhez", "sajnos a klubjukban csak epizódszereplők", "az NB1 nem készíti fel az ilyen mérkőzésekre a játékosokat" és erre jön Storck és ezek fel sem merülnek. Pedig ezek a dolgok nem változtak, hahó!
Storck megmutatta, hogy a Mezei féle tréner iskola mennyit ér.
Pintérnek meg köszönöm a korai szakaszban a munkát, így volt esély még kijutni.
RIA RIA


Idézetet írta: Milan Dátum június 27, 2016, 20:30:29
Szerintem ez téves gondolat.

Az, hogy mi lett volna a horvátok ellen, azt csak akkor tudnánk, hogyha játszottunk volna velük (a nyolcaddöntőben). Az egyik meccs nem hasonlít a másikhoz.
A ha megveri B-t, és B a C-t, még nem következik, hogy A is megveri C-t.  :D :D

Ezt írtam: "a szombati horvátok ellen", tehát nem általában Horvátország ellen, hanem, ha úgy játszanak, mint szombaton. Van különbség!  :cya: