Budapesti Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Budapest Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Igen
26 (30.6%)
Nem
59 (69.4%)

Összes szavazó: 83

Szavazás lezárva: február 13, 2017, 11:42:18

Olimpiát minden párt akarna,csak most akik nincsenek ott a húsosfazéknál azok ellenzik. Kötél járna mindegyiknek és kész   :redchug:    Remélem nem voltam nagyon vulgáris   :redchug:

Mint ahogyan több párti egyetértés volt amikor egyáltalán szóba került hogy pályázunk. Ebből is látszik hogy a baloldal egy szavát sem lehet elhinni. Arra hajlanak amerre a szél fújja őket. Pontosan tudják, hogy azzal hogy ellentmondanak a kormánypártnak, aki támogatja a kezdeményezést, a nép meg ugye nem, így pozitív színben tüntethetik fel magukat.. Szánalmas bagázs. Engem ez dühít és nem az hogy népszavazás lesz ebből ami érvénytelen lesz. Kíváncsi vagyok akkor majd hangoztatják-e hogy ennyi milliárd ment el erre feleslegesen..

Idézetet írta: ncis88 Dátum február 17, 2017, 21:09:04
Mint ahogyan több párti egyetértés volt amikor egyáltalán szóba került hogy pályázunk. Ebből is látszik hogy a baloldal egy szavát sem lehet elhinni. Arra hajlanak amerre a szél fújja őket. Pontosan tudják hogy azzal hogy ellentmondanak a kormánypártnak aki támogatja a kezdeményezést a nép meg ugye nem így pozitív színben tüntethetik fel magukat.. Szánalmas bagázs. Engem ez dühít és nem az hogy népszavazás lesz ebből ami érvénytelen lesz. Kíváncsi vagyok akkor majd hangoztatják-e hogy ennyi milliárd ment el erre feleslegesen..
Szerintem nem lesz népszavazás!
:beerchug:

Szeptemberben döntenek a helyszínről, azért az egy jól járható forgatókönyvnek néz ki, hogy a kiírást addig csűrik csavarják, ne kelljen addig kiírni. Onnantól meg okafogyott.
A politikus állatfajta azért elég sűrűn változtatja a véleményét, mindég az adott széljárástól függ éppen mi. Ez még a Vezír pályafutásában is előfordul elég sűrűn. :D

Idézetet írta: slices Dátum február 17, 2017, 21:31:58
Szeptemberben döntenek a helyszínről, azért az egy jól járható forgatókönyvnek néz ki, hogy a kiírást addig csűrik csavarják, ne kelljen addig kiírni. Onnantól meg okafogyott.
A politikus állatfajta azért elég sűrűn változtatja a véleményét, mindég az adott széljárástól függ éppen mi. Ez még a Vezír pályafutásában is előfordul elég sűrűn. :D


Ez nekem is eszembe jutott :DD

Idézetet írta: ncis88 Dátum február 17, 2017, 21:09:04
Pontosan tudják, hogy azzal hogy ellentmondanak a kormánypártnak, aki támogatja a kezdeményezést, a nép meg ugye nem, így pozitív színben tüntethetik fel magukat.. Szánalmas bagázs.

Szerintem itt már a nép jelentős részét egyáltalán nem érdekli, hogy ők mit csinálnak, nem miattuk akarnak szavazni az olimpiáról. Nyomniuk kellene egy format c kettőspontot, vagy én nem tudom mivel lehetne kitörni ebből a balfasz spirálból, amibe kerültek. A nép egyelőre a kevésbé hülyék felé húz, azok most meg a jobboldalon vannak, bár Kósát elnézve ez erős túlzásnak tűnhet. Ha indulna Elégedetlenek pártja, vagy Én már szarok bele párt, kétharmados többséggel nyerne. A jobboldaliak illúziója a nagy egységes nép, de nagyon nagy tévedésben élnek, a képzelt táboruk jelentős része kiábrándult céltalan utazó. Úgy egyébként pedig a nagy politizálók jelentős része azt sem tudja mi az a jobboldali, vagy épp baloldali filozófia, szóval ezt a nagy oldalazást sem értem sok esetben. Az erősen oldalfüggők kerülnek hónapról-hónapra úgy gondolati válságba, hogy le sem esik nekik. Így van ez az olimpiával és a jobboldaliakkal is, de nyilván lenne példa hasonlóra a baloldalról is.


Idézetet írta: TiB Dátum február 17, 2017, 23:09:30
A nép egyelőre a kevésbé hülyék felé húz, azok most meg a jobboldalon vannak, bár Kósát elnézve ez erős túlzásnak tűnhet.

A "nép" (a többség) inkább a hozzá hasonlóan hülyékhez húz, akik szépet hazudnak neki, azok meg mostanában túlnyomórészt a jobboldalon tülekednek.    ::)  (már csak azért is, mert ott több hülyét tudnak eltartani)
Ugyanazokat a demagóg baromságokat hallod mondjuk egy Németh Szilárdtól, mint amivel bármelyik kocsmában lehetne egész estés barátokat szerezni.
Csak az számít, hogy valami népszerű legyen, az mindegy, hogy hasznos-e.
Ebben persze nagyon jók! Tudják mit kell mondani a nárcisztikus szavazóknak, hogy azok a kellő mértékű önsajnálat mellett nagynak érezhessék magukat. Na és persze profi módon ellenséget is mellékelnek ehhez.

A hülyeségre jó példa, hogy csak 2 napja találták ki, de már most el tudják sokakkal hitetni, hogy a súlytalan, teszetosza ellenzék fúrta meg az olimpiát...    ;D
Mikor? Hol? Miért nem szóltatok, amikor csinálták?

És persze kizárt, hogy Orbánék hazudtak az olimpia támogatottságáról, meg a nemzeti egységről még az aláírásgyűjtés elindulásakor is:

http://www.origo.hu/sport/20170118-kozvelemeny-kutatas-egyre-tobben-tamogatjak-a-budapesti-olimpiat.html

Ha ezek valós adatok, akkor vajon miért nem lesz népszavazás?   ;)

Hja igen, az MSZP meg a Jobbik vezetősége és szavazótábora is erősen megosztott az olimpiával kapcsolatban, bár náluk jóval több az ellenző, mint a Fidesznél, mégsem mertek nyíltan ellene menni, mert nem akartak "hazaárulónak" tűnni.
A Jobbik végig lapított, az MSZP meg az utolsó két hétben állt be az aláírásgyűjtésbe, ami - ncis88-nak is mondom, mert az m4 1 perces híreiben ezt nem fogják elmondani - a népszavazás kiírásáról szólt és nem az olimpia automatikus elutasításáról.  ;)
Már csak ezért is gáz, hogy a nyakukba akarják varrni a pályázat visszavonását, mikor se megjelenési lehetőségük, se akkora szavazóbázisuk nincs, amivel ezt komolyan tudták volna befolyásolni.
Kedvük sem volt hozzá, simán csak alibiztek...

Népszavazás meg a gyakorlatban azért nem lehet, mert ha a Fidesz bojkottra hívna, akkor ugyan érvénytelen lenne, de legalább 70:30-ra az ellenzők nyernének (eredmény: kizárt a rendezés és minden ellenzéki párt politikai győzelemként magyarázná), ha meg az olimpia pártiakat is mozgósítanák, akkor valószínűleg egy szorosabb vereséget, de érvényességhez közeli vagy azt meghaladó eredményt hozna a referendum.
A legrosszabb az lenne a Fidesznek, ha most fél évig ezen csámcsognánk és a kifutása (a valószínű népszavazási bukta) már nagyon közel lenne a 2018-as választásokhoz.
Én sem hiszem, hogy ezen múlna a választási győzelmük, de profibbak ők annál, hogy hagyjanak fél éven keresztül másokat kampányolni.  :)

Emlékeztek? Tavaly, mikor úgy nézett ki, hogy mégis lehet a vasárnapi boltzárról népszavazás, egyből kimenekültek a témából és elkezdtek fullba migránsozni, most is lesz majd egy ilyen téma, amivel foglalkozhatunk az olimpia helyett.  ;)

Hja és még egyszer: az összegyűjtött aláírásokból nem következik, hogy vissza kell vonni a pályázatot (bár nekem így is megfelel), hanem csak az, hogy meg kéne kérdezni az embereket róla!
De ezt Orbán nem akarja, mert innentől leszarja, hogy mivel hitegette az olimpia híveit (túlnyomórészt a saját szavazóit) éveken keresztül, már más az érdeke és eszerint cselekszik.

Akiben fel sem merül, hogy ezért Orbánnak tegyen szemrehányást, na azt hívják fideszesnek.   ;)
Persze a nép azt szokta meg, hogy a saját döntéseinkért is mindig más a hibás, ugye?





Az alábbi csak annyiban olimpiás dolog, hogy a videó egy olimpiai sportágas hasonlat (labdarúgás) és a jelenkori magyarországi állapotokról szól.
És ahogyan a művelt magyar (francia, német, osztrák, holland, stb.) mondhatná: No comment!

! No longer available

Egyetlen példa a pénzherdálásról! Azaz példa arról, hogy miért nem lesz Magyarországon olimpia és miért nem akarja sok magyar választópolgár, hogy az általa befizetett adóforintok elveszítsék közpénz jellegüket:
- A Londonban épült és a világ egyik legkorszerűbb focipályájának számító Emirates Stadion, vagyis a Premier League-ben szereplő Arsenal pályájának teljes költsége: 390 millió GBP (kb. 461 millió EUR, 489 millió USD)
- Az Új Puskás Stadion jelenlegi költsége: 190 milliárd HUF (kb. 618 millió EUR, 654 millió USD).
- Tehát egyelőre a következő az eredmény: Emirates Stadion (London) 461 millió euró - Új Puskás Stadion (Budapest) 618 millió euró.
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Árban szinte páratlan lesz az új Puskás stadion
https://444.hu/2017/02/24/arban-szinte-paratlan-lesz-az-uj-puskas-stadion

Idézetet írta: csabax Dátum február 24, 2017, 11:00:39
Egyetlen példa a pénzherdálásról! Azaz példa arról, hogy miért nem lesz Magyarországon olimpia és miért nem akarja sok magyar választópolgár, hogy az általa befizetett adóforintok elveszítsék közpénz jellegüket:
- A Londonban épült és a világ egyik legkorszerűbb focipályájának számító Emirates Stadion, vagyis a Premier League-ben szereplő Arsenal pályájának teljes költsége: 390 millió GBP (kb. 461 millió EUR, 489 millió USD)
- Az Új Puskás Stadion jelenlegi költsége: 190 milliárd HUF (kb. 618 millió EUR, 654 millió USD).
- Tehát egyelőre a következő az eredmény: Emirates Stadion (London) 461 millió euró - Új Puskás Stadion (Budapest) 618 millió euró.
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Árban szinte páratlan lesz az új Puskás stadion
https://444.hu/2017/02/24/arban-szinte-paratlan-lesz-az-uj-puskas-stadion
- Kiegészítés a korábban írtakhoz: Allianz Arena (München) 340 millió euró - Új Puskás Stadion (Budapest) 618 millió euró.
Emlékeztetőül: a budapesti stadiont még el sem kezdték építeni és már most is irdatlanul sokkal-sokkal több pénzbe kerül, mint az a müncheni stadion, amelyik már BL-döntőnek is adott otthont!

- Plusz infó: a tervek szerint Londonban idén átadandó új szupermodern és minden extrával ellátott Új Tottenham Stadion, amely az angol élvonalbeli focibajnokságban (Premier League) szereplő londoni csapatok közül a legnagyobb befogadóképességű aréna lesz - ráadásul a foci mellett NFL-mérkőzéseket is fognak rendezni benne -, körülbelül 471,5 millió euróból készül el.
Tehát: Új Tottenham Stadion (London) 471,5 millió euró - Új Puskás Stadion (Budapest) 618 millió euró

! No longer available

Idézetet írta: csabax Dátum február 24, 2017, 19:56:33
- Kiegészítés a korábban írtakhoz: Allianz Arena (München) 340 millió euró - Új Puskás Stadion (Budapest) 618 millió euró.
Emlékeztetőül: a budapesti stadiont még el sem kezdték építeni és már most is irdatlanul sokkal-sokkal több pénzbe kerül, mint az a müncheni stadion, amelyik már BL-döntőnek is adott otthont!

- Plusz infó: a tervek szerint Londonban idén átadandó új szupermodern és minden extrával ellátott Új Tottenham Stadion, amely az angol élvonalbeli focibajnokságban (Premier League) szereplő londoni csapatok közül a legnagyobb befogadóképességű aréna lesz - ráadásul a foci mellett NFL-mérkőzéseket is fognak rendezni benne -, körülbelül 471,5 millió euróból készül el.
Tehát: Új Tottenham Stadion (London) 471,5 millió euró - Új Puskás Stadion (Budapest) 618 millió euró

! No longer available

de legalább a miénk lesz és nemzethy zsebeket tömünk vele  :-\

Az előbbiek kivétel nélkül focistadionok, csak erre használhatók, a Puskás multifunkciós lesz, atlétikapályával és rengeteg egyéb létesítménnyel a stadionon belül, ráadásul jóval több néző befogadására lesz alkalmas. Azt már ne is említsük, hogy Európa legmodernebb stadionjának szánják. Én egyáltalán nem értem, mi evvel a probléma. 

Idézetet írta: csabax Dátum február 24, 2017, 11:00:39
Egyetlen példa a pénzherdálásról! Azaz példa arról, hogy miért nem lesz Magyarországon olimpia és miért nem akarja sok magyar választópolgár, hogy az általa befizetett adóforintok elveszítsék közpénz jellegüket:
- A Londonban épült és a világ egyik legkorszerűbb focipályájának számító Emirates Stadion, vagyis a Premier League-ben szereplő Arsenal pályájának teljes költsége: 390 millió GBP (kb. 461 millió EUR, 489 millió USD)
- Az Új Puskás Stadion jelenlegi költsége: 190 milliárd HUF (kb. 618 millió EUR, 654 millió USD).
- Tehát egyelőre a következő az eredmény: Emirates Stadion (London) 461 millió euró - Új Puskás Stadion (Budapest) 618 millió euró.
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Árban szinte páratlan lesz az új Puskás stadion
https://444.hu/2017/02/24/arban-szinte-paratlan-lesz-az-uj-puskas-stadion
Én ezen már meg sem lepődöm. Előző kormányunknak nem csak 4-es metró ügye volt, hanem akkor itt épültek Európa legdrágább autópályái is.
Nyugodtan megállapíthatjuk, hogy ez minden aktuális kormány pénzlenyúló tevékenysége.
Ugyanis, ha egy elnyert pályázatnál nyilvánosságra hoznák a nyertes pályázó tételes árajánlatát, akkor könnyen kiderülhetne, hogy egy 1.500.-Ft-os WC papírtartó felszerelésének anyagköltsége 30.000.-Ft, munkadíja 20.000.-Ft, melyből aki felszerelte kap 50.-Ft-ot. Csak ugye az üzleti titok.
Egyébként az amerikai gengszterek és az olasz maffia is zömmel az építőiparban mossa tisztára a pénzét. Vajon miért?
Ami viszont megdöbbent, hogy egy ekkora stadionhoz 550 parkolót terveztek és ezt az illetékes hatóságok engedélyezték. Noha itt is van egy kiskapu. A hiányzó 4.000 db parkolót a helyi önkormányzat is kialakíthatja ebben az esetben a kerület bármely pontján, melynek a költségét az építtetőnek kell kifizetni.