Sportfogadók Kocsmája

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: csacsa44 Dátum március 30, 2015, 07:45:02
Nem léptem be a klubba, miről beszélsz? Mint, ahogy akkor sem voltam klubtag, mikor megvetted az utazási bérleted, vagy a vezetéshez szükséges jogosítványod, vagy bármit, ami feljogosít bizonyos tevékenységek elvégzésére..  ;)

Eddig is az jogosított fel a belépésre, hogy megvettem a jegyet vagy a bérletet, ezzel nincsen gond.
Eddig jogom volt "csak úgy" kimenni egy meccsre, most ezt "megvonták". (mindegy, túltettem magam rajta.  :D )

A párhuzamod úgy lenne helyes, ha most a jogosítvány használatához vagy utazási bérlet vásárlásához még pluszba előírnák egy újfajta okmány előzetes beszerzését.

Szerintem a fogyasztót (jegyvásárlót) kell kiszolgálni és nem azzal szívatni, hogy nehezebben/drágábban juthasson ki egy meccsre. Elvileg verseny van a nézőkért és a pénzükért...
(oké, itthon 70%-ban állami és tulajdonosi pénzekből élnek a csapatok, így a néző szinte csak zavar)

Egyébként semmi bajom nem lenne a rendszerrel, ha a meccs napján és helyszínén is beszerezhető lenne a szükséges (semleges) kártya.

(igen-igen, volt hogy BKV bérletet is csak a Mexikói úton lehetett csináltatni, ma meg már egyáltalán nincsen szükség arcképes igazolványra sem, elég, ha a szelvényvásárlásnál ott a személyid!
Vajon egy meccsbelépő megvásárlásához ez miért nem elég?)


Idézetet írta: Knapp Dátum március 30, 2015, 12:45:30
Eddig is az jogosított fel a belépésre, hogy megvettem a jegyet vagy a bérletet, ezzel nincsen gond.
Eddig jogom volt "csak úgy" kimenni egy meccsre, most ezt "megvonták". (mindegy, túltettem magam rajta.  :D )

A párhuzamod úgy lenne helyes, ha most a jogosítvány használatához vagy utazási bérlet vásárlásához még pluszba előírnák egy újfajta okmány előzetes beszerzését.

Szerintem a fogyasztót (jegyvásárlót) kell kiszolgálni és nem azzal szívatni, hogy nehezebben/drágábban juthasson ki egy meccsre. Elvileg verseny van a nézőkért és a pénzükért...
(oké, itthon 70%-ban állami és tulajdonosi pénzekből élnek a csapatok, így a néző szinte csak zavar)

Egyébként semmi bajom nem lenne a rendszerrel, ha a meccs napján és helyszínén is beszerezhető lenne a szükséges (semleges) kártya.

(igen-igen, volt hogy BKV bérletet is csak a Mexikói úton lehetett csináltatni, ma meg már egyáltalán nincsen szükség arcképes igazolványra sem, elég, ha a szelvényvásárlásnál ott a személyid!
Vajon egy meccsbelépő megvásárlásához ez miért nem elég?)

Tevecsikó született a Szegedi Vadasparkban!  :beerchug:

Idézetet írta: Knapp Dátum március 30, 2015, 12:45:30
A párhuzamod úgy lenne helyes, ha most a jogosítvány használatához vagy utazási bérlet vásárlásához még pluszba előírnák egy újfajta okmány előzetes beszerzését.
Tegnapi meccsből kiindulva:

"A stadionnál az érvényes jegy megléte mellett ellenőrzik a szurkolói kártya meglétét, ezért ezeket, valamint személyazonosításra alkalmas dokumentumot is mindenki vigye magával. A jegyek névre szólnak, ezért másra való átruházásukra nincs lehetőség." - szólt az MLSZ előzetese

Akkor mire is szolgál pontosan ez a szukrolói kártya? MI az a plusz amit ad nekem mint fogyasztónak?
Jegyen rajta a nevem, ott a személyim és nem engednek be mert nincs ott a kártyám? Miért van erre szükség egyáltalán?

Idézetet írta: MarkoPolo Dátum március 30, 2015, 13:04:40
Tegnapi meccsből kiindulva:

"A stadionnál az érvényes jegy megléte mellett ellenőrzik a szurkolói kártya meglétét, ezért ezeket, valamint személyazonosításra alkalmas dokumentumot is mindenki vigye magával. A jegyek névre szólnak, ezért másra való átruházásukra nincs lehetőség." - szólt az MLSZ előzetese

Akkor mire is szolgál pontosan ez a szukrolói kártya? MI az a plusz amit ad nekem mint fogyasztónak?
Jegyen rajta a nevem, ott a személyim és nem engednek be mert nincs ott a kártyám? Miért van erre szükség egyáltalán?

Meggyorsítja a jegyvásárlást, mert vásárlásnál nem kérik el a személyidet, csak a kártyát.  :)
(Ez akkor igaz, ha van már kártyád, mert különben lassítja.)

A bajnoki meccsekre kilátogató hatalmas tömegek miatt különösen indokolt, hogy ne ott kelljen a vásárló személyigazolványának számát rögzíteni a pénztárnál.

Kicsit félek attól, hogy ha a szurkolói kártyákkal is lesznek visszaélések, akkor majd egy újabb kártyatípust vezetnek be (mondjuk MLSZ-kártyát), amely arra szolgál majd, hogy csak azzal lehessen szurkolói kártyát igényelni...

Idézetet írta: Knapp Dátum március 30, 2015, 14:44:28
Meggyorsítja a jegyvásárlást, mert vásárlásnál nem kérik el a személyidet, csak a kártyát.  :)
(Ez akkor igaz, ha van már kártyád, mert különben lassítja.)

A bajnoki meccsekre kilátogató hatalmas tömegek miatt különösen indokolt, hogy ne ott kelljen a vásárló személyigazolványának számát rögzíteni a pénztárnál.

Kicsit félek attól, hogy ha a szurkolói kártyákkal is lesznek visszaélések, akkor majd egy újabb kártyatípust vezetnek be (mondjuk MLSZ-kártyát), amely arra szolgál majd, hogy csak azzal lehessen szurkolói kártyát igényelni...
Jogos a kártya, ténylegesen gyorsítja a vásárlást: Marika néni egyújjas gépeléssel a kasszában a 8 számjegyű kártyaszámot gyorsabban gépeli, mint én a valaha volt összes adatomat kezdve a születési anyakönyvi kivonatomtól.....   :police:

Továbbá ha neten veszem, akkor 15-20 karakterrel kevesebbet kell beütnöm mielőtt megveszem a jegyet!

Vielen dank az MLSZ agytröszt kutatóinak, amiért felmérte és rájött, hogy az idő pénz, és mivel időt takarítanak meg ezáltal, gazdagabbá tesznek  :D

Régen szurkolói kártya nélkül nézhettél focit (igaz jó régen). Most akár van ilyen kártyád, akár nincs, focit idehaza már nem láthatsz élőben. Aki meg még kártyát is vált ki ahhoz, hogy szart nézzen, hát magára vessen.

Idézetet írta: MarkoPolo Dátum március 30, 2015, 13:04:40
Tegnapi meccsből kiindulva:

"A stadionnál az érvényes jegy megléte mellett ellenőrzik a szurkolói kártya meglétét, ezért ezeket, valamint személyazonosításra alkalmas dokumentumot is mindenki vigye magával. A jegyek névre szólnak, ezért másra való átruházásukra nincs lehetőség." - szólt az MLSZ előzetese

Akkor mire is szolgál pontosan ez a szukrolói kártya? MI az a plusz amit ad nekem mint fogyasztónak?
Jegyen rajta a nevem, ott a személyim és nem engednek be mert nincs ott a kártyám? Miért van erre szükség egyáltalán?

A kártyára eddig egyik válogatott meccs belépésénél sem volt szükség (legyen az barátságos vagy selejtező), sőtt a finnek elleni barátságosra a kerítésen lévő kiskapun engedtek be a biztonságiak. Az ellenőrzés annyira nem terjedt ki, hogy a jegyen lévő név alapján ellenőrizzék, hogy egyáltalán a nemünk megegyezik-e. Az én megítélésem szerint ez a kártyázás sok hűhó semmiért.
Az internetes jegyvásárlást meg valóban meg is gyorsítja, mivel nem kell a társaságban elkérni mindenkitől az adatokat elég csak az a néhány számjegy.

Sok évvel ezelőtt néhány barátommal minden évben jártunk ki Újpest - Fradi, Fradi - Újpest meccsekre, a lilákat bíztatva. Nem balhézni mentünk ki, csak drukkolni.
Az Üllőin gyakran az a perverz szokásunk támadt (a naptól kitikkadva), hogy ott üljünk le sörözni meccs után. Nem akartunk átmenni Budára vagy Újpestre. A mezeket levettük, s egyszerű mezei polgárnak öltözve, a Fradi szimpatizánsokat nem sértve tértünk be az első kocsmába.
A sokadik sörös korsó megemelése után támadt izomláznak köszönhetően azonban gyakran a pulton felejtettük a tárcáinkat, vagy éppen olyan lendülettel nyitottuk ki azt, hogy láthatóvá vált annak tartalma.
Vajon ha tárcáink tartalmaznak egy Újpest szurkolói kártyát, mekkora eséllyel vertek volna meg minket az adott helyen? A 93/94, 94/95, 03/04, 05/06 és 09/10-es szezonban is nyertünk az Üllőin (legalábbis amióta én kijártam). Én meg qrvára nem vagyok Hegylakó.
Persze, megértem azt, ha valaki Haladás vagy Pécs drukkerként (nem akarok támadni senkit sem) nem érti azt, miért tekintjük marhaságnak ezt a kártya buzulást, de én például Újpest drukkerként is szeretek néha eljárni sörözni az Üllőire vagy (Fejér megyeiként) a Sóstóiba meccset nézni, még akkor is, ha a Vidi nem az Újpestet fogadja. Tudom, ez az én hibám, és csak attól félek, hogy a BMLSZ megtudja a személyes infóimat.

Remélem, jó helyre írom, mindenesetre ezzel a hsz-szel ezredessé léptem elő :beerchug: . Ha ezen hozzászólások min 1%-a építő jellegű volt, szerintem már sokat hozzátettem a fórum életéhez. Bízom abban, hogy ezt így ítélitek ;)

#519 március 31, 2015, 01:26:11, junglefever
Idézetet írta: iLogic Dátum március 30, 2015, 23:40:26
Sok évvel ezelőtt néhány barátommal minden évben jártunk ki Újpest - Fradi, Fradi - Újpest meccsekre, a lilákat bíztatva. Nem balhézni mentünk ki, csak drukkolni.
Az Üllőin gyakran az a perverz szokásunk támadt (a naptól kitikkadva), hogy ott üljünk le sörözni meccs után. Nem akartunk átmenni Budára vagy Újpestre. A mezeket levettük, s egyszerű mezei polgárnak öltözve, a Fradi szimpatizánsokat nem sértve tértünk be az első kocsmába.
A sokadik sörös korsó megemelése után támadt izomláznak köszönhetően azonban gyakran a pulton felejtettük a tárcáinkat, vagy éppen olyan lendülettel nyitottuk ki azt, hogy láthatóvá vált annak tartalma.
Vajon ha tárcáink tartalmaznak egy Újpest szurkolói kártyát, mekkora eséllyel vertek volna meg minket az adott helyen? A 93/94, 94/95, 03/04, 05/06 és 09/10-es szezonban is nyertünk az Üllőin (legalábbis amióta én kijártam). Én meg qrvára nem vagyok Hegylakó.
Persze, megértem azt, ha valaki Haladás vagy Pécs drukkerként (nem akarok támadni senkit sem) nem érti azt, miért tekintjük marhaságnak ezt a kártya buzulást, de én például Újpest drukkerként is szeretek néha eljárni sörözni az Üllőire vagy (Fejér megyeiként) a Sóstóiba meccset nézni, még akkor is, ha a Vidi nem az Újpestet fogadja. Tudom, ez az én hibám, és csak attól félek, hogy a BMLSZ megtudja a személyes infóimat.
Ha a Sasfeszekben soroztetek, lehet kaptatok volna egy-ket barati olelest ha kiderul milyen csapatnak szurkoltok, ha az etteremben, akkor ott nem hiszem hogy sokan emberkedtek volna, hiszen az jobbara mindig tele volt nyugdijasokkal.
A Fradi taborban - is - rengeteg hangember volt mindig, olyan nagyon nem sokan alltak oda ha felo volt hogy pofonok fognak repulni (ld. a szurkoloi focitorna balhet Siofokon a ketezres evekben).
Bar azert ugyesek voltatok, hogy a szervezett vendegszekotoros be es kivonulasok utan le tudtatok lepni sorozni, de szvsz Ujpesten jobb kocsmak voltak mar a kilencvenes evekben is, mint a Nepliget kornyeken.

Idézetet írta: junglefever Dátum március 31, 2015, 01:21:50
Ha a Sasfeszekben soroztetek, lehet kaptatok volna egy-ket barati olelest ha kiderul milyen csapatnak szurkoltok, ha az etteremben, akkor ott nem hiszem hogy sokan emberkedtek volna, hiszen az jobbara mindig tele volt nyugdijasokkal.
A Fradi taborban - is - rengeteg hangember volt mindig, olyan nagyon nem sokan alltak oda ha felo volt hogy pofonok fognak repulni (ld. a szurkoloi focitorna balhet Siofokon a ketezres evekben).
Bar azert ugyesek voltatok, hogy a szervezett vendegszekotoros be es kivonulasok utan le tudtatok lepni sorozni, de szvsz Ujpesten jobb kocsmak voltak mar a kilencvenes evekben is, mint a Nepliget kornyeken.

Nem tudom, mi alapján ítéled meg azt, hogy hol vannak jobb kocsmák. Ha Budapesten kocsmát választanék meccstől független, akkor az biztosan az V. kerületre esne. Viszont egy teli torokból végig drukkolt meccs után a legjobb söröző az, amelyik a legközelebb van. Főleg, ha a meccs vereséggel ér véget. És lássuk be, mi a zöld-fehérekhez leginkább azért jártunk. A sör meg sör, a baráti társaság meg baráti társaság. Mindenhol.

Nemrég a Nyíregy-Fradira kiment az egyik 13 éves haverom, aztán mivel még a Fradi-Chelsea stadionavató miatt anno kiváltotta a fradis kártyát, most betették a Fradi szektorba  ;D
Egyik haverjával és a nagyapjával mentek, nagy élmény lehetett egyedül, 13 évesen a fradisták között. Mondjuk ok, súlyra és magasságra elég jól megtermett srác, de akkor is.

Én legutóbb a Nyíregyi stadionban meccsen még egy évekkel ez előtti hétközi Ligakupa meccsen voltam, (Nyíregy-Debrecen), de rá kellett jönnöm, hogy ez élőben még szarabb, mint a TV-ben. Végig olyan érzésem volt a lelátón, hogy gyerekek, ezt én is meg tudnám csinálni. Én is ott lehetnék a pályán...

Azóta nem voltam Nyíregy meccsen, nem is vágyok. Néha hívnak, hogy ugyan, menjek már ki, de őszintén szólva nem vágyok rá. Puzsér mondta a műsorában, hogy lassan már minden csapat Internazionale. Hát, ez mondjuk túlzás, mert vannak magyar csapatok magyar játékosokkal, de speciel a Nyíregyházára igaz, hogy mindenféle náció van itt.

Jól jellemzi a helyzetet, hogy amikor a télről elhalasztott Paks-Nyíregy meccs volt, akkor sem az ifistákat tették a kezdőbe, hanem inkább a cserekapust. Nyílván látja szegény ifista, hogy esélye nem lesz bekerülni a csapatba, még akkor sem, ha nincs ki a létszám, inkább hoznak egy d kategóriás grúzt vagy egy afrikait. Vagy románt, vagy ukránt, vagy mindegy kit, csak nehogy szabolcsi legyen. Nehogy kötődése legyen a  városhoz, klubhoz...

Én őszintén megmondom, sokkal szívesebben járok a lakhelyem megye 3-as csapatának meccseire. Simán szórakozunk olyan jól, mintha egy Szpari-Fradit néznénk. Vannak gólok, lapok, persze sok-sok technikai hiba, de mégis sokkal őszintébb a foci. Nincsenek túltaktikázva a meccsek, őszintén játszó csapatok vannak, akik nyerni akarnak. Nagyjából mindenki mindenkit ismer. Ha szar a meccs, akkor is jól szórakozunk, mert ismerjük azt, aki gólt lő, aki melegít, aki épp fetreng, akit lerúgnak. Másnap ugratjuk azt, aki játszott, hogy hé, mi volt az a luft, vagy ezt nagymutterom is berúgta volna...

Ezek a srácok persze megye III-ban ingyen játszanak, egy csuka, egy kis kaja meccs után, aztán ennyi. Ugyanúgy kimegy a polgármestertől kezdve az utolsó kocsmatöltelékig mindenki, aki szereti a focit. Ha valaki bekiabál valami csúnyaságot, nem szól a hangszóró, hogy sportszerűen szurkoljunk. Attól, mert egy 5-6 éves srác hall olyan szavakat, hogy cigány, buzi, szarházi, mocskos, stb... attól még ember lesz belőle, ha otthon olyan nevelést kap. Itt nincs szurkolói kártya, nincs beléptető rendszer, vénaszkenner. Kimegy 60-70 ember, ha jó az idő, akár 100-120 ember is kinn van a meccsen. Ebből vagy 15 fő 200 Ft-ért jegyet is vesz...  ;D

A játék persze lassabb, több a hiba, de mégis más hangulata van az egésznek. Van bája az amatőr focinak, és igazából ha megkérdik, hogy az NBI, vagy a megye III a szórakoztatóbb, akkor én inkább a megye III-ra szavazok. Márpedig pont az lenne a cél, hogy ha kimegyek, jól szórakozzak. Ezek a srácok ugyanúgy ki tudják hagyni a ziccert másfél méterről, mint az a válogatott játékos, aki hetente vélhetően milliókat tesz zsebre, de ugyanúgy tudnak 20-ról a kapuba bombázni, ha épp jól eltalálják a lasztit.
Viszonylag egyértelmű, hogy melyikkel tudok jobban azonosulni. Ráadásul ezeket a srácokat ismerjük, helyiek, és szívből játszanak, csak azért, mert szeretik a focit.

A szurkolói kártya meg a videórendszer meg minek? Amikor a Lipcseit megdobták az UTE-FTC-n, pont nem derült ki, hogy ki volt. Pedig nem ez lenne a cél? Kiszűrni a renitenseket.
Persze két kissrácot, két serdülő korú fiút meg egy nagyfatert külön tudnak ültetni, pedig nyílván két serdülő korú fiú, meg a nyugdíjas nagyfater gyújtotta volna fel a stadiont...

hali mindenkinek. remélem jó helyen kérdezek hamár kocsmába vagyok :) de ha nem akkor majd fizetek mindenkinek 1 kanyart. szóval a kérdésem az lenne hogy ha döntetlenre fogadok és bejön akkor nyertem mivel a játékidő számít de ha van hosszabbítás vagy büntetők és elmegy a döntetlen akkor is nyertem? mikor számítanak bele az eredménybe az ilyen dolgok? vagy ha playoff van akkor is ugyanaz a helyzet hogy a teljes játékidőt számítják tippmixen?

Idézetet írta: gaben86 Dátum március 31, 2015, 11:43:57
hali mindenkinek. remélem jó helyen kérdezek hamár kocsmába vagyok :) de ha nem akkor majd fizetek mindenkinek 1 kanyart. szóval a kérdésem az lenne hogy ha döntetlenre fogadok és bejön akkor nyertem mivel a játékidő számít de ha van hosszabbítás vagy büntetők és elmegy a döntetlen akkor is nyertem? mikor számítanak bele az eredménybe az ilyen dolgok? vagy ha playoff van akkor is ugyanaz a helyzet hogy a teljes játékidőt számítják tippmixen?

Nem írtad le a sportágat. Csak a tippmixre vonatkozó érdekel?

jégkorongról lenne szó. úgy döntöttem hogy megpróbálkozok szerintem egy döntetlen fogadási stratégiával de nemtudom mikor kezdjem el. úgyértem hogy nemtudom meddig marad bent egy csapat amire mondjuk elkezdenék fogadni. olvasgattam a jégkorong szabályokat a szezonokat de arra nemtaláltam választ amire szeretnék mégpedíg arra hogy egy szezon alatt milyen meccsek vannak értem ez alatt a selejtezőt elődöntő negyeddöntő meg ezeket és hogy hány meccset játszik egy csapat, mikor kezdenek el kiesni. nemtudom hogy jönnek sorban meg hogyha van playoff akkor a vesztes csapat kiesik és már nemfog játszani? remélem nagyjából érted a kérdéseimet mert lehet elég hülyén írtam le amit tudni szeretnék