adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Tigris Dátum február 23, 2016, 21:45:43
Fúú, még jó, hogy nem mentél bele jobban jogilag, mert ez egy totál helytelen állítás.

Amikor regisztrálsz egy irodához, akkor valójában szerződést kötsz vele, és az iroda által megszerkesztett ÁSZF tartalmaz arra vonatkozó rendelkezéseket, hogy melyik joghatóság alá fog tartozni az esetleges vitás ügyeiteknek az elbírálása. Az Európai Bíróságnak ehhez semmi köze, nem fognak érdemben foglalkozni semmiféle ilyen jellegű beadvánnyal.

Pl. a Betclic-nél ez szerepel az ÁSZF-ben:

27.1 Jelen Megállapodás irányadó jogát a máltai törvények jelentik, amely bíróságai kizárólagos illetékességgel rendelkeznek bármely jogvita rendezésére. Nem vállalhatunk felelősséget semmilyen más illetékességi terület jogszabályi alapján.

Ebből nem csak joghatósági kikötés, hanem jogválasztás is kitűnik, azaz a máltai bíróságok rendelkeznek joghatósággal, és a viták elbírálása során a máltai jogszabályokat kell alkalmazni.

Én inkább először abba kötöttem volna bele, hogy a "cég is európai", mivel sok iroda nem az.
Mondjuk Málta legalább uniós tagállam, de fingom nincs, mennyire lehetne hatékony fellépni egy Máltán bejegyzett cég ellen az ottani bíróságon.
Mindenesetre ha a Szerencsejáték Zrt-t kéne perelnünk Magyarországon valamiért, akkor sem mi lennénk a parti esélyesei.  :)

#241 február 23, 2016, 22:28:31, Tomka
Idézetet írta: Tigris Dátum február 23, 2016, 21:45:43
Pl. a Betclic-nél ez szerepel az ÁSZF-ben:

27.1 Jelen Megállapodás irányadó jogát a máltai törvények jelentik, amely bíróságai kizárólagos illetékességgel rendelkeznek bármely jogvita rendezésére. Nem vállalhatunk felelősséget semmilyen más illetékességi terület jogszabályi alapján.

Ebből nem csak joghatósági kikötés, hanem jogválasztás is kitűnik, azaz a máltai bíróságok rendelkeznek joghatósággal, és a viták elbírálása során a máltai jogszabályokat kell alkalmazni.

Én a bet365-t hoztam fel példának, mivel ott játszom, persze esetenként még a williamhill-en. De az is eu-s és briteknél van bejegyezve, mint a bet365-t.
Na, de kérlek van joga az EU népének döntéshozó szervhez fordulnia. Persze itt speciálisan két szervet említenek, de ettől függetlenül az európai bíróság is foglalkozna vele vagy átirányít ezekhez a szervekhez. Ez áll a bet365-t nyilatkozatában:

"I. PANASZOK, REKLAMÁCIÓK, VONATKOZÓ JOGSZABÁLYOK ÉS JOGHATÓSÁGOK

1. Amennyiben, bármely követelés, vagy vita származik a múltbeli, vagy jelenlegi tranzakciókkal kapcsolatban, kérjük, lépjen kapcsolatba velünk. Abban az esetben, ha a bet365 nem tudja rendezni a vitát, bármelyik félnek jogában áll döntést hozó szervhez (mint például a Független fogadási ítélkezési szervezet (IBAS) vagy az Online vitarendezés (OVR) platform (kizárólag EU-lakosok számára)) fordulnia, melynek döntése mindkét fél és az érintettek számára véglegesnek bizonyul (kivéve nyilvánvaló tévedések esetén)...."

Szóval nem beszélek hülyeségeket, csak én erre a fogadóirodára értettem, mivel az illető, akinek válaszoltam a bet365-ről írt. És szeretnék jelentkezni és jelezni, hogy igaz utólagosan, de elolvastam a szerződési és részvételi nyilatkozatot. Ezt pedig mindenkinek ajánlom, aki kicsit is komolyabban játszik és nem akarja felelőtlenül a pénzét pakolgatni.
Tehát élhetünk a követelés jogával, csak nem a magyar határokon belül.

A többi irodával kapcsolatban nem vagyok tisztában, így ezúton is elnézést kérek. De a bet365-nél van jogunk nekünk is. :)

Tomka

Idézetet írta: Knapp Dátum február 23, 2016, 22:18:19
Én inkább először abba kötöttem volna bele, hogy a "cég is európai", mivel sok iroda nem az.
Mondjuk Málta legalább uniós tagállam, de fingom nincs, mennyire lehetne hatékony fellépni egy Máltán bejegyzett cég ellen az ottani bíróságon.
Mindenesetre ha a Szerencsejáték Zrt-t kéne perelnünk Magyarországon valamiért, akkor sem mi lennénk a parti esélyesei.  :)

Nem véletlenül vannak ezek a kikötések a szerződési feltételekben, ők valószínűleg jobban ismerik azokat a jogszabályokat, plusz kizárják annak a lehetőségét, hogy egy általuk ismeretlen joghatóság alá kerüljenek egy vitás ügyben. Ugyanakkor, hogy kik az esélyesek, azt mindig csak adott esetben lehet megmondani, természetesen általánosságban elmondható, hogy egy átlagember az esélytelenebb egy nagy céggel szemben, de egy jó ügyvéd csodákra képes.  ;)

Idézetet írta: Tomka Dátum február 23, 2016, 22:21:34
Na, de kérlek van joga az EU népének döntéshozó szervhez fordulnia. Persze itt speciálisan két szervet említenek, de ettől függetlenül az európai bíróság is foglalkozna vele vagy átirányít ezekhez a szervekhez.

Nem, nem foglalkozna vele érdemben, mert semmi közük hozzá: http://europa.eu/about-eu/institutions-bodies/court-justice/index_hu.htm "Átirányítás" esetén pedig csak az idődből vesztesz. :)

IdézetTehát élhetünk a követelés jogával, csak nem a magyar határokon belül.

Ez nem is volt vita tárgya, bármelyik irodával szemben élhetünk a jogunkkal, hiszen szerződést kötöttünk, csak te jogérvényesítő fórumként az "európai bíróságot" írtad nagy összeg esetén. :)

A lényeg amúgy a bet365-ön az általad linkeltek után van:

"5. By accepting these Terms and Conditions and/or placing bets or wagers and/or making use (whether authorised or not) of the facilities offered by bet365 (whether through the Website or otherwise), you irrevocably agree that the courts of England and Wales shall have exclusive jurisdiction to settle any dispute which may arise out of or in connection with these Terms and Conditions. Notwithstanding the foregoing, bet365 shall be entitled to bring a claim against a customer in the court of the customer's country of domicile."

(A magyar fordítás szerintem nem megfelelő, abban a bekezdés utolsó mondata így szerepel:
"Egyéb esetben ön belegyezik, hogy a bet365 szerződési és részvételi feltételekkel kapcsolatosan felmerülő vitákat, a helyi törvénykezések szerint rendezzük." Ezzel szemben az angol szöveg arról szól, hogy a bet365 jogosult az ügyféllel szembeni követeléseit az ügyfél lakóhelye szerinti bíróságon érvényesíteni.)

Tacskóné unokája besértődött. Nem fogad többet online. Beszarás.  ;D

Fentiekhez annyit tennék hozzá, hogy a bet365 az Gibraltáron van bejegyezve, legalábbis az a részleg mely a magyar játékosokra vonatkozik.  :-*

Ettől eltekintve, ha igazságtalanság történik, s nincsenek lefedve, akkor manapság már elég kemény negatív kampányt lehet indítani, ami nem biztos, hogy jól jön egyik cégnek sem.

Köszönöm az infókat, válaszokat! Egyébkent tényleg nem használok már külföldi irodát. Ameddig nem rendeződnek teljesen a dolgok addig biztos nem. Sajnos csak utólag néztem, nézek utánna az adózás dolognak is, de ha tudtam volna bele sem kezdek!Ha valakinek van valami tudása még szívesen veszem. Köszönöm az eddigieket is megegyszer!

Idézetet írta: Tigris Dátum február 24, 2016, 01:58:50
Nem véletlenül vannak ezek a kikötések a szerződési feltételekben, ők valószínűleg jobban ismerik azokat a jogszabályokat, plusz kizárják annak a lehetőségét, hogy egy általuk ismeretlen joghatóság alá kerüljenek egy vitás ügyben. Ugyanakkor, hogy kik az esélyesek, azt mindig csak adott esetben lehet megmondani, természetesen általánosságban elmondható, hogy egy átlagember az esélytelenebb egy nagy céggel szemben, de egy jó ügyvéd csodákra képes.  ;)

Na pont az a bizonyos "jó ügyvéd" az, aki nem áll az átlagember rendelkezésére.  :)
Alapból a cég jogászai jobban is ismerik a saját szerződési feltételeiket, de a Szerencsejáték Zrt-t azért említettem, mert ugye ha velük kell pereskedned, az kvázi olyan, mint ha az államot perelnéd.

Helló mindenkinek! Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy hogyan kell pl. Bet365 nyeremény után adózni? Mi kell hozzá, mennyi az adó és egyébként, hogyan lehet ezt az egészet hivatalosan megtenni? A válaszokat előre is köszönöm.

Idézetet írta: salat79 Dátum április 20, 2016, 11:15:06
Helló mindenkinek! Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy hogyan kell pl. Bet365 nyeremény után adózni? Mi kell hozzá, mennyi az adó és egyébként, hogyan lehet ezt az egészet hivatalosan megtenni? A válaszokat előre is köszönöm.

Először is kikéred a nyereményed a bankszámlára. Kérsz egy bankszámla kivonatot, s a bankszámládra megérkező összeget bejelented a NAV-nál, mint "egyéb jövedelem".

Kifizetés volt több alkalommal 2015 szeptember és december között. Arról az időszakról tudok kérni, az elég, vagy kell az egész éves? Bocsánat, ha esetleg hulyesegeket kérdezek.

Az adott évben a fogadóirodáktól érkezett összes kifizetést figyelembe kell venni.

#252 április 20, 2016, 13:19:01, Nyuszika10
Azért bízom benne hogy a kérdezés mellett olvasol is.Talán olvastál ezen topikban néhány dolgot az adózásról.Figyelmedbe ajánlom például a 15. oldalt ahol Knapp,coldseed és én említünk néhány figyelemre méltó dolgot ezzel kapcsolatban.És még biztos olvashatsz még pár hasznos hozzászólást pl. olyasmiről hogy nem csak az adót kell befizetned a nyeremény után meg hogy mit is tekintenek adóalapnak ezen esetekben.Nehogy meglepődj amikor megérkezel a NAV-hoz a bakszámlakivonatot lobogtatva.Ha olyan sokat nyertél akkor meg nem kéne egy szakemberre (pl.könyvelőre,vagy valamilyen adótanácsadóra)költened belőle?Szerintem megérné.

Hopp,ez Salat79-nek szólt,csak lemaradt az idézet.

Igen,olvasom a hozzaszolasokat. Csak hátha van olyan aki már tapasztalt és konkrétan tud dolgokat ilyen ügyekben. Igen tudom, hogy van 27% adó, 16% hozzájárulás, persze ha jól tudom. A kifizetett összeg után kell, persze ha jól tudom. Csak milyen iratok, honnan és kinek jelezni, fizetni...stb Igen, nyilván könyvelő lesz a vége, de előtte szeretnék informálódni. Ezért gondoltam a fórumra, esetleg valaki már jártas ilyen dolgokban.

Körülbelül 6-7 éve megy erről a vita, de gyakorlatilag még egyetlen embert se hallottam hogy valaha adózott is volna online sportfogadásból kaszinóból vagy pókerből.