Neteller

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ezt azért kérdeztem, mert foglalkoztat a dolog, hogy ha esetleg egy olyan irodánál szeretnék játszani, akik kitiltották a magyar lakcímmel rendelkező ügyfeleket, viszont rendkívül etikus módon én gyártok magamnak egy hamis angol lakcímigazolást, amivel mégis sikerül regisztrálnom, akkor nem fog-e kibukni a pénzmozgásoknál, hogy a Netellernél magyar lakcímem van, mondjuk a Betdaqnál viszont angol.
De ha minden jól megy, akkor ezt nemsokára le is fogom tesztelni  ;D

Idézetet írta: dynand Dátum október 30, 2015, 19:24:54
Ezt azért kérdeztem, mert foglalkoztat a dolog, hogy ha esetleg egy olyan irodánál szeretnék játszani, akik kitiltották a magyar lakcímmel rendelkező ügyfeleket, viszont rendkívül etikus módon én gyártok magamnak egy hamis angol lakcímigazolást, amivel mégis sikerül regisztrálnom, akkor nem fog-e kibukni a pénzmozgásoknál, hogy a Netellernél magyar lakcímem van, mondjuk a Betdaqnál viszont angol.
De ha minden jól megy, akkor ezt nemsokára le is fogom tesztelni  ;D

A netellernél bármikor módosíthatod a lakcímedet, nem kell igazolnod magad újra - legalábbis magyarországi lakcímváltozásnál nekem nem kellett - így ha azt feltételezzük, hogy a befizetéskor aktuális lakcímadatokat küldik meg automatikusan(?) az irodának, akkor elég csak a befizetés pillanatában "angolnak" lenned a netellernél.
Előtte-utána szerepelhet más lakcím is a netellernél...

Egyébként több tucat másik irodánál ilyen probléma nem merült fel, de ha egy láthatja a netelleres lakcímet, akkor szerintem bármelyik.

Orszagok kozti koltozes eseten sem ragaszkodnak az uj lakcimigazolashoz. Olyannyira nem, hogy a UK-ba rendelt, de meg nem érkezett kartyamat visszamondtam, majd Mo-ra mindenfele irat elkuldese nelkul megkaptam az ujat. Meg szerencse, hogy viszonylag fejlett a telefonos ellenorzo rendszeruk, mert csak igy keresre osssze-vissza kuldozgetni kartyakat a nagyvilagba, hat nem tudom.. :)

#318 november 07, 2015, 19:03:17, dynand
Skrill és Neteller - több mint 8,1 millió felhasználó adatai elérhetők online

A két népszerű online pénztárca, a Skrill (Moneybookers) és a Neteller tulajdonosa, az Optimal Payments október 29-én hivatalos közleményt adott ki, amelyben elismerte, hogy felhasználóik adatainak egy része megvásárolható "az internet sötét oldalán". A cég azután adta ki hivatalos közleményét, hogy Troy Hunt (a haveibeenpwned.com tulajdonosa) és Thomas Fox-Brewster (a Forbes riportere) felvette a kapcsolatot a vállalattal, és bemutattak egy töredéket az ellopott felhasználói adatokból - az adatbázist egy meg nem nevezett informátortól kapták.

Az Optimal Payments bejelentése szerint eddig nem volt tudomásuk arról, hogy felhasználóik adatai kikerültek.

Az üggyel kapcsolatos hackertámadásokra még 2009-ben, illetve 2010-ben került sor. Az Optimal Payments közleménye szerint a Neteller 2010-es feltörésekor azonnal értesítették az illetékes hatóságot. Bár a Skrillt csak idén augusztusban vásárolta meg a vállalat, az online pénztárca korábbi tulajdonosa is a hatósághoz fordult a 2009-es támadáskor, vagyis ebben az esetben is volt vizsgálat.

A vizsgálat végül mindkét esetben azt állapította meg, hogy a támadás mértéke minimális volt, az adatok pedig nem kerültek veszélybe. Az Optimal Payments elmondása szerint a felhasználóktól sem kaptak számlafeltörésre vonatkozó panaszokat.

Hunt és Fox-Brewster információi szerint azonban hatalmas mennyiségű felhasználói adat került ki, 4,5 millió Moneybookers és 3,6 millió Neteller felhasználót érint az ügy.

A kikerült Moneybookers felhasználói adatok a lakcímet, email címet, telefonszámot és születési dátumot tartalmazzák, a Netelleres adatok pedig még a jelszóval kapcsolatos információkat is.

Az Optimal Payments tájékoztatása szerint kizárólag olyan felhasználók lehetnek érintettek, akik 2010-ben vagy előtte regisztráltak az online pénztárcák valamelyikére. A vállalat most új kivizsgálást indított az ügyben.

http://www.optimalpayments.com/regulatory_news_article/3718

Ha 2010-ben megtudták hackelni az oldalt akkor ez manapság sem lehetetlen dolog!

Idézetet írta: Lacikaa21 Dátum november 07, 2015, 19:31:40
Ha 2010-ben megtudták hackelni az oldalt akkor ez manapság sem lehetetlen dolog!
Az ilyen oldalaknal allandoak a tulterheleses tamadasok es a kulonbozo behatolasi probalkozasok - altalaban ezek leallitasaval zsaroljak oket tobb kevesebb sikerrel a kiberbunozoi csoportok.
Nem kell nagyon oda lenni a fenti hirtol.

Másnál is kimúlt a rendszer?  :(

Én be tudtam lépni. Jó nálam a Neteller.

Érdekes ez a Betibet iroda, semmit nem tudnak rólam, se a dokumentumaimat nem látták még, sem az email-em nincsen érvényesítve náluk, mégis az a legfontosabb, hogy adjam meg nekik a neteller számlámhoz tartozó 6 jegyű biztonsági kódomat.   :)


Idézetet írta: Knapp Dátum november 28, 2015, 08:44:43
Érdekes ez a Betibet iroda, semmit nem tudnak rólam, se a dokumentumaimat nem látták még, sem az email-em nincsen érvényesítve náluk, mégis az a legfontosabb, hogy adjam meg nekik a neteller számlámhoz tartozó 6 jegyű biztonsági kódomat.   :)
Miért, a többi iroda is bekéri ráadásul a számlaszámmal együtt.
Nem úgy van mint a skrillnél hogy külön bejelentkezési oldal jön fel a befizetéshez.

Idézetet írta: Wonder68 Dátum november 28, 2015, 09:51:45
Miért, a többi iroda is bekéri ráadásul a számlaszámmal együtt.
Nem úgy van mint a skrillnél hogy külön bejelentkezési oldal jön fel a befizetéshez.

A többiek befizetésnél kérik el és nem "csak úgy", hogy azonosítsák a számlámat.

Már nem emlékszem, melyik iroda volt (talán pont a betibet valamelyik elődje), amely kifizetésnél is kérte volna a 6 jegyű azonosítót. A többi iroda példája mutatja, hogy erre nincsen szükségük.

De abban igazad van, hogy a többi bukinak is "eláruljuk" a számot, csak máshol legalább tudom, hogy konkrétan miért.  :)

Szeretnek erdeklodni, hogy ti megkapjatok a secure ID-t, pontosabban a linket tartalmazo e-mailt? Vasarnap is tobb alkalommal probalkoztam, illetve ma is, de demmi. Spamek kozott sincs. Az iment irtam nekik, csak jo lenne tudni, hogy naluk van-e valami gond, vagy esetleg nalam nem stimmel valami. Koszonom, hogyha tudtok segiteni!

Idézetet írta: Alk Dátum december 07, 2015, 16:04:45
Szeretnek erdeklodni, hogy ti megkapjatok a secure ID-t, pontosabban a linket tartalmazo e-mailt? Vasarnap is tobb alkalommal probalkoztam, illetve ma is, de demmi. Spamek kozott sincs. Az iment irtam nekik, csak jo lenne tudni, hogy naluk van-e valami gond, vagy esetleg nalam nem stimmel valami. Koszonom, hogyha tudtok segiteni!

Kipróbáltam most, az "Account / Secure ID - Retrieve" részen kértem és egyből jött is az email a linkkel.

#328 december 10, 2015, 21:29:12, Knapp
Most jött egy email a netellertől, amely szerint már skrillel is fel lehet tölteni a neteller számlát, 1,9%-os díj mellett...

Ott is a lehetőség, sőt, a skrillnél is megjelent a netelleres befizetési opció, ugyanúgy 1,9%-ért.
Ezzel a két pénztárca közötti pénzmozgatás leegyszerűsödik, bár nem lesz olcsó, különösen ha eltérő pénzneműek a számlák, ismerve a váltási árfolyamokat...

A VIP tagsághoz kell külön regisztráció?

Most a bejelentkezés után bal oldalt kiválasztom a Rewards menüpontot, utána a VIP-t, megnyílik a VIP bemutató oldala és több helyen felkínálja hogy csatlakozzak. Ha a Join us-ra megyek akkor viszont olyan, mintha újraregisztrálnék a Netellerhez.