Befizetés/Kifizetés Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


#525 augusztus 25, 2017, 11:53:18, dzoli
.

Idézetet írta: dzoli Dátum november 24, 2014, 16:40:42
Képzeld, van olyan automata, amelyik kiköpi ezeket a kártyákat, pl : Erste.. vagy van olyan automata ami max 40 db bankjegyet ad ki, tehát max 400K-t, ha nincsenek benne huszasok.. tudtál erről? Ja gondolom nem, mert nem kérsz ki heti szinten 700K-kat. Én viszont elég sűrűn járok ilyen automatákhoz, lévén bankszámlát nem használok, ezzel veszem fel a nyereményeimet Skrill/Neteller kártyákkal, az elmúlt 1 hónapban pl : ezt BF-eztem : http://kepfeltoltes.hu/141124/bf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólásom nem a filléres hülyegyerekeknek lett írva (akik szökőévente egyszer withdrawolnak, akkor is csak a legminimálisabb összeget)  nekem pl : fontos hogy 20000-eseket adjon ki az automata, fele annyi helyet foglal a páncélszekrényemben, mintha tizesekben tárolnám a pénzemet.

Talán azért mert elfogyott az ATM-ben a lé, az nem azt jelenti hogy minden Unicredites ATM-ben van is  elég20-as.
Csak az ad ami nem elég forgalmas helyen van, ez minden ATM-re igaz.
Alap nem értem hogy egyáltalán miért veszed ki a pénzed és helyezed a "pici" páncél szekrénybe az érték álló forintodat.
Ami minden decemberben hajt egy lejmenetett...
Inkább fel dobnád néhány megbizható bukihoz pihentetni.



Idézetet írta: bendehal Dátum november 24, 2014, 17:19:24
Talán azért mert elfogyott az ATM-ben a lé, az nem azt jelenti hogy minden Unicredites ATM-ben van is  elég20-as.
Csak az ad ami nem elég forgalmas helyen van, ez minden ATM-re igaz.
Alap nem értem hogy egyáltalán miért veszed ki a pénzed és helyezed a "pici" páncél szekrénybe az érték álló forintodat.
Ami minden decemberben hajt egy lejmenetett...
Inkább fel dobnád néhány megbizható bukihoz pihentetni.

Ha olyan egyértelmű lenne, hogy ész nélkül teletömik az ATM-eket pénzzel, akkor nem kellett volna az ingyenes készpénz felvétel bevezetése kapcsán arról döntenie a Bankszövetségnek, hogy legalább 100,000 ft-ra FELVISZIK az automaták által kiadható minimális összeget.

http://www.jogiforum.hu/hirek/31198

A bankoknak és az ATM üzemeltetőknek sem "értékálló" befektetés, ha egy ATM-ben lapít a pénzük kihasználatlanul, így többnyire nem az extrém igényekhez, hanem az átlagoshoz hangolják a beállításokat.

Ez egy 2012-es cikk, tehát ne vegyük készpénznek, de látszik, milyen nagy szórás lehet.
(pl. az OTP-nél max. 100,000 ft-ot lehetett felvenni idegen bankkártyával, máshol meg általában 40 db bankjegyet, a Raiffeisen meg "bevallja", hogy nem minden automatában vannak húszezresek.)

http://www.bankkartya.hu/hirkategoria/hirek/cikk/9777-egyszerre-nagy-sszeget-kiad-atm-ek-2012-mjus

Haveromat sikerült rábeszélni az online fogadásra, de az a sok kérdés...  :D Soha nem utalok skrillről a számlámra, így abban nem tudtam neki segíteni, hogy mennyire biztonságos, ha csináltat egy netellert, és a pinnacles nyereményét onnan a hétköznapi bankszámlájára utalja. Értem ez alatt hogy lehet-e problémája ebből adózás szempontjából, vagy feltűnik-e neki egyáltalán? Vagy ez függ az összeg nagyságától is? Illetve mennyi ideig tart a folyamat?

Előre is köszi!

Sziasztok!
Kérdésem a kövtkező lenne:
A skrill fiókomat magyar bankszámlámról nyitottam, magyar lakcímmel mivel nincs is más, viszont a skrill számlámon euróba van a pénz, hiszen azt fogadják el a legtöbb irodánál. Banki átutalással(forint számláról) a skrillre feltöltök pénzt amit a skrill átvált ugye euróra viszont ezen a pénzem majdnem 10%-át bukom el a rossz árfolyam miatt, amit a skrill használ. Hogyan lehetne legjobban Forintot utalni, hogy a skrillnek ne kelljen átváltani euróba?? A kiutalásnál ugyanez a helyzet csak visszafelé. A kérdés teht: hogyan lehet a helyzetemben a leggazdaságosabb módon feltölteni a skrillemre?
Lehet, hogy kicsit bonyolultan írtam, de remélem valaki megérti és válaszol, amit előre is köszönök.

Szerintem ezt csak úgy tudod megoldani hogy annál a banknál ahol vagy ott nyitsz egy euroszámlát és így eleve eurót utalsz befele és kifele-átváltás nélkül.Nagyon rossz üzlet forintot elutalni bárhova úgy hogy ahova megérkezik ott euróra vagy dollárra váltják.Bank-Skrill-fogadóiroda utalások köre szerintem egy pénznembe tartozzon (talán dollár/euro váltások nem olyan veszteségesek) mert az ritka hogy kedvezőek az átváltások.Lehet hogy nálam rutinosabbak talán tudnak ajánlani valamilyen zsonglőrködést de szerintem:surebet=nagy pénzmozgatás=jobb tisztán csinálni mindent.

Idézetet írta: agtu Dátum március 17, 2015, 01:07:40
Sziasztok!
Kérdésem a kövtkező lenne:
A skrill fiókomat magyar bankszámlámról nyitottam, magyar lakcímmel mivel nincs is más, viszont a skrill számlámon euróba van a pénz, hiszen azt fogadják el a legtöbb irodánál. Banki átutalással(forint számláról) a skrillre feltöltök pénzt amit a skrill átvált ugye euróra viszont ezen a pénzem majdnem 10%-át bukom el a rossz árfolyam miatt, amit a skrill használ. Hogyan lehetne legjobban Forintot utalni, hogy a skrillnek ne kelljen átváltani euróba?? A kiutalásnál ugyanez a helyzet csak visszafelé. A kérdés teht: hogyan lehet a helyzetemben a leggazdaságosabb módon feltölteni a skrillemre?
Lehet, hogy kicsit bonyolultan írtam, de remélem valaki megérti és válaszol, amit előre is köszönök.

Ha a fogadószámlád és a pénzed más pénznemben van, akkor valahol mindenképpen kell váltanod, az a kérdés, hogy az irodák és a skill között  van-e több pénzmozgás, vagy a skrill és a bankszámlád között!

Megoldás lehet, hogy ha forintban van fogadószámlád, akkor utalj oda közvetlenül a bankszámládról, a skrill érintése nélkül. Ugyanez működhet visszafelé is, általában magyarországi számlákat használnak a forintos irodák (kivéve talán a bet365), így a befizetésnek is csak egy normál utalásnyi költsége van.

Elvileg az országok közötti utaláshoz és pénzváltáshoz a transferwise szolgáltatása is használható, valószínűleg ez a legolcsóbb megoldás, ha mondjuk hazai forintos bankszámláról külföldi eurósra utalnál.
Nekem forint skrillem van, én forint számlaszámot látok befizetésnél. Neked milyen euró számlát mutat? Hazai vagy külföldi banknál vezetett eurósat?
Elvileg a transferwise használatához külföldinek kéne lennie az eurós számlának, ahova utalsz, ha ez adott, akkor középárfolyam közelében tudsz pénzt váltani náluk és eleve euró megy tovább a célszámlára.

A skrill és a a neteller inkább az irodák közötti gyors pénzmozgatást könnyíti meg, nem abban segít, hogy te "kívülről" olcsón tegyél be pénzt a rendszerbe vagy vegyél ki onnan.
Ezek a netes pénztárcák elsősorban a pénzváltáson keresnek, így pont azt kell elkerülni, hogy ők váltsanak.

Hja, felmerülhet lehetőségként, hogy keresel egy olyan kollégát, akinek szintén eurós skrillje van, ő átutal neked eurót a skrilledre, te pedig készpénzben vagy bankszámlára utalod neki az ellenértéket.
Akinek van eladó eurója, azzal biztosan meg tudsz egyezni egy mindkettőtök számára előnyös árfolyamban.
Persze ez macerás, meg ehhez bizalom kell.

#532 március 18, 2015, 21:44:26, agtu
Hello
Először is köszönöm a segítséget Knapp és Nuszika!
A skrillre való befizetésnél magyarországi számlára kell utalnom forintban és amikor felkerül a skrillemre már automatikusan euróban van és mutatja a historyban hogy milyen árfolyamon váltották át. Eddig egyszer fizettem be és vállalhatatlan az árfolyam majdnem 8%át buktam a pénzemnek(nem is a közép, hanem a banki devizavételi árfolyamhoz képest). Valószínüleg azt fogom csinálni, hogy külföldi ismerősnek utalok, akinek szintén van skrillje  és akkor a bankom váltja át euróra, ami lényegesen jobb főleg a mostani Huf/Eur árfolyamon :)  és ő majd a skrilljéről átküldi az enyémre, tehát nála már nem merülnek fel váltási költségek és igy joval kevesebbet bukok. Vélemény erről??

Az általad irt módszer is működhet, de megnézheted, hogy nincs valahol feltüntetve az Skrill eurós, németországi számlaszáma. Oda is utalhatsz ugyanúgy, és ott már nem ők váltják. Tudom, hogy mióta van újra magyarországi számlájuk ezt jelenitik meg az oldalon, de hátha valaki még tudja a másikat.

#534 március 20, 2015, 12:51:12, r.smyth
Innen törölve.

Üdv!

Skrill regisztrációnál milyen pénznemet érdemes megadni?
Betfairen euro van.


Köszi!

Ha majd akarsz Skrill kártyát is használni, akkor eurót.

Azért gondoltam,hogy csinálok egy Skrill számlát,mert múlt hét szerdán kértem kifizetést Betfairen,5 euros próba utalás,ami még nem érkezett meg.
Van ott minimális kifizetés?Vagy várjak még?

Azt az 5 eurót szerintem nem fizették ki, annyit nem nagyon utal ki egyik iroda sem, drágább az utalás. Megnézted, függőben van?

Igazad van.
Nem is tudták volna,mert még meg sem volt adva az iban szám stb.
Most már megcsináltam azt is.
A min. kifizetés 15 euró,5 eurot vonnak le,ha számlára kérem.
Kéretem 15 euros kifizetést szerdán,2-5 munkanapot írtak,péntekig még nem jött meg.