Skrill Mastercard

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nem lehet, hogy a lekért összeget az ATM nem adja ki.
Gondolok itt arra, hogy az OTP-s automata maximum 100.000-et enged levenni.
Lehet ilyen limit a CIB-nél, és az Erstenél is, nem?

#286 október 10, 2013, 13:10:34, benson
Idézetet írta: csacsi1899 Dátum október 10, 2013, 12:51:19
Nem lehet, hogy a lekért összeget az ATM nem adja ki.
Gondolok itt arra, hogy az OTP-s automata maximum 100.000-et enged levenni.
Lehet ilyen limit a CIB-nél, és az Erstenél is, nem?
Mármint, hogy idegen kártyákra van egy univerzális ATM-limit, ami független a kártyalimittől? Ilyenről még nem hallottam, de nem tartom kizártnak.

Utánanéztem, tényleg van ilyen limit (igaz, a válaszoló 4 banknál nincs, de a többinél lehet, lásd OTP):

http://www.bankkartya.hu/hirkategoria/hirek/cikk/9777-egyszerre-nagy-sszeget-kiad-atm-ek-2012-mjus

Tavaly május óta akár az Erste és a CIB is bevezethette. Az Ersténél 70.000-ret próbáltam a héten levenni, vagyis elég alacsony a limitjük, ha e miatt nem adta ki. Én továbbra is másra gyanakszom.

Az ATM aktuális töltöttsége is befolyásolhatja a felvehető készpénz nagyságát!
Főleg ha a nagyobb címletek kifogynak, akkor lehet gond, hisz fizikai képtelenség kisebb címletekből, mondjuk 1000 ft-osokból százezreket kiadnia egy automatának.

Érdemes ugyanazon bank másik automatájánál vagy ugyanott, de egy másik időpontban csinálni egy ""B-próbát".

Igen, erre is gondoltam, de akkor nem volt időm B-próbázni. Legközelebb valami kis összeggel próbálkozok.

Idézetet írta: Dopamin Dátum október 10, 2013, 11:08:33
Nem vagyok otthon a tranzakciós trv el kapcsolatban...

Tudja valaki,hogy ha Skrill kártyán veszek fel pénzt vagy vásárlok vele boltba/neten akkor ezt is megsápolják az új trv el?
Vagy az csak a magyar számlákra/kártyákra vonatkozik?

köszi előre is

A magyarországi kártyák sem feltétlenül hárítják át a tranzakciós illetéket, általában más költségeket (éves/havi kártyadíj, számlavezetési díj, utalási költség) emeltek meg, de a kártyás vásárlások többnyire ingyenesek maradtak.
... és a tervek szerint jövőre még a tranzakciós illetéket is eltörlik a kártyás vásárlásoknál!

(bepánikoltak, hogy a tudatosan bankoló ügyfelek is kiveszik majd a pénzüket, ha ingyenes lesz havi két készpénzfelvétel 150e ft-ig.  Mondjuk ez vicces, mert egy családban ez akár 4-6 ingyenes kp felvételt is jelenthet, miközben a bankon belül olcsón lehet mozgatni a pénzt a számlák között.  ;)  )

Egyébként meg a skrilles költségek emelkedése juttatta eszembe, hogy akkor a magyar bankszámlára utalandó összegeket majd az ingyenesen utaló irodákkal fogom kiutaltatni...
(heti vagy havi egy utalás szinte mindenhol ingyen van, csak oda kell pöckölgetni hozzájuk a pénzt.  :)  )

Alkalmazkodunk a kondícióváltozásokhoz.

A CIB-nél nekem eddig 3/3-szor nem sikerült. Nem a címleteken múlt, mert 24 órára eltűnt mindháromszor a pénz a Moneybookers számlámról is, mintha sikerült volna a tranzakció.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum október 10, 2013, 14:27:19
A CIB-nél nekem eddig 3/3-szor nem sikerült. Nem a címleteken múlt, mert 24 órára eltűnt mindháromszor a pénz a Moneybookers számlámról is, mintha sikerült volna a tranzakció.

A Neteller témában írtad korábban, hogy a bankkártyádat még le is tiltotta a CIB, miután használni próbáltad Neteller feltöltésre.
Nagyon nem kedvelhetik a netes pénztárcákat...

FONTOS KÉRDÉS!!

VÉLETLENÜL RÁNYOMTAM ARRA HOGY RENDELJEK ILYEN KÁRTYÁT. DE NEKEM NEM VOLT SEMMI OLYAN HOGY LAKCÍMET IGAZOLOK VAGY HOGY SZEMÉLYIGAZOLVÁNY. 0 FT VAN AZ EGYENLEGEN ÉS TRANZAKCIÓNÁL LEVONTA A 10 EURÓT!!

MIT KELL TENNEM??

Megkaptam első Skrill bankkártyámat,ha már évek óta rám akarják tukmálni,gondoltam kipróbálom.Unicredites ATM-nél vettem fel 28ezer forintot.Az ATM megkérdezete,hogy Unicredites árfolyamon (285 ft/euro)váltson e, és akkor euróban veszi le a számlámról.A forintot választottam,és a Skrill kártyámról forintban szedte le.
Itt jött a meglepetés a skrill 297 forintot adott 1 euróért.Ez már néhány napja volt,azóta sem vontak le semmi extra költséget.Tényleg ilyen jól váltja az eurót?Ez majdnem a közép árfolyam,másoknak is ilyen jók?

MasterCard árfolyamon váltja, ami mindig jobb, mintha a bank váltaná. Sokszor röhejes árfolyamon váltana az ATM.

Idézetet írta: pukk Dátum december 23, 2013, 11:25:27
Megkaptam első Skrill bankkártyámat,ha már évek óta rám akarják tukmálni,gondoltam kipróbálom.Unicredites ATM-nél vettem fel 28ezer forintot.Az ATM megkérdezete,hogy Unicredites árfolyamon (285 ft/euro)váltson e, és akkor euróban veszi le a számlámról.A forintot választottam,és a Skrill kártyámról forintban szedte le.
Itt jött a meglepetés a skrill 297 forintot adott 1 euróért.Ez már néhány napja volt,azóta sem vontak le semmi extra költséget.Tényleg ilyen jól váltja az eurót?Ez majdnem a közép árfolyam,másoknak is ilyen jók?

Igen, mindig jobban megéri a forint tranzakciót választani. Ami nekem furcsa ebben az, hogy az Unicredites ATM felajánlotta a választási lehetőséget, mivel nekem kb. másfél hónappal ezelőtt nem. Mondjuk azóta változtathattak ezt-azt.
Az én tapasztalatom 6-7 bank ATM-jeit próbálgatva, hogy a bankok nagyon rossz árfolyamon váltanak, soha nem szabad az EUR tranzakciót választani, csak a forintot.

Skrill bankkártyát szeretnék rendelni azt látom, hogy a kártya díja 10EU ami nem is olyan vészes. Viszont azt nem találom sehol,(béna vagyok ::) ) hogy mennyit vonnak le tranzakciókként, pl készpénz felvétel, vásárlás.

Másik:
Megköszönném, ha valaki tudna egy két javaslatot, hogy melyik FOREX cégnél érdemes elkezdeni kereskedni.

Előre is köszönöm ha valaki válaszol. :beerchug:

Idézetet írta: Gake Dátum február 03, 2014, 16:54:53
Skrill bankkártyát szeretnék rendelni azt látom, hogy a kártya díja 10EU ami nem is olyan vészes. Viszont azt nem találom sehol,(béna vagyok ::) ) hogy mennyit vonnak le tranzakciókként, pl készpénz felvétel, vásárlás.

Másik:
Megköszönném, ha valaki tudna egy két javaslatot, hogy melyik FOREX cégnél érdemes elkezdeni kereskedni.

Előre is köszönöm ha valaki válaszol. :beerchug:


https://www.skrill.com/en/personal/fees/

1.8 euró a kp felvét díja, a vásárlás elvileg ingyenes, de 3-5% veszteséggel számolhatsz minden tranzakciónál, ha mondjuk az euró alapú kártyáddal forintban költesz. (ez vásárlásra is igaz)


Idézetet írta: Knapp Dátum február 03, 2014, 22:10:34

https://www.skrill.com/en/personal/fees/

1.8 euró a kp felvét díja, a vásárlás elvileg ingyenes, de 3-5% veszteséggel számolhatsz minden tranzakciónál, ha mondjuk az euró alapú kártyáddal forintban költesz. (ez vásárlásra is igaz)

Nagyon köszönöm Knapp :ok: