Skrill Mastercard

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: georgeboyd Dátum október 05, 2014, 18:49:15
A 4500 huf soknak tűnik, 3-4 ezer szokott lenni. Vissza kell olvasni, 23-szor le van írva, hogy ennyi a költsége, ha összeszarod magad, se lesz kevesebb.
Hívd haza bankszámlára, az csak 923 forint.

Persze, csak sokan azért választják a skrillt hogy ne legyen látható nyoma a pénzének.


Így marad a váltás költsége ez van, be kell vállalni. De ha EURs a kártya (Ft nem lehet) akkor jobban jr az ember ha EURs a számla is, legalább csak kivétnél váltja.

Idézetet írta: alexthebest Dátum október 05, 2014, 19:04:32
Persze, csak sokan azért választják a skrillt hogy ne legyen látható nyoma a pénzének.


Így marad a váltás költsége ez van, be kell vállalni. De ha EURs a kártya (Ft nem lehet) akkor jobban jr az ember ha EURs a számla is, legalább csak kivétnél váltja.
Így van, ezt írtam én is, csak kevésbé kulturáltan, mert mindig felkúrom magam, ha nem olvasnak vissza emberek.

Idézetet írta: Tomikaa Dátum október 05, 2014, 18:44:17

Lehet egyszerűbb lenne hogy euróban adja ki, aztán egy pénzváltóban meg átváltani forinttá? Mert a pénzváltónál középárfolyamon váltják át, a bankok meg akár 10 ft-os különbséggel is számolnak, ezért vontak le plusz 4ezer ft-ot...

Van néhány otp-s automata Pesten, ahol fel tudsz venni eurót (na meg az országhatáron túl is), de attól még a skrill számlád forint marad, így váltás olyankor is van a számla és a kártya között.

Melyik pénzváltó vált középárfolyamon?
Pont abból él, hogy a középárfolyam alatt vásárol és az felett ad el, ezért is látsz különböző vételi és eladási árfolyamokat

Normál esetben a bankok "készpénzmentes" tranzakciókat (pl. utalás, bankon belüli átváltás) devizaárfolyamon számolják el, míg a készpénzes váltásoknál a kedvezőtlenebb valuta árfolyamot használják. A pénzváltók simán az utóbbit, bár a verseny miatt elég nagy a szórás.

Pl. az OTP esetében az EUR soron jól látszanak a deviza- és valuta árfolyamok közötti különbségek:
https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/OTP

Ha a Skrill vált, akkor annak 3,99%-os díja van és egyből meg is van, mire ment el 4000 ft.





Eurós Skrill, eurós Skrill Mastercard, és a pénzfelvételnél a forintot kell választani, mert akkor a Mastercard árfolyamán törénik a váltás. Ezzel a kombóval alig van átváltási díj.

Köszönöm szépen mindenkinek a választ és as segítséget, sokat segítettetek!

Röviden leirom a kártyával kapcsolatos kavalkádom: kártyarendeléskor a pesti, munkahelyi címem adtam meg (az adress sorba írva az irányítószámot nem a post codeba) viszont az irányitószám rovatban az otthoni, vidéki ir.számot hagytam.

3 hét alatt nem jött meg a kártya, írtam nekik, majd mikor kérték a pontos cím megerősítését, akkor jöttem rá, hogy két irányítószámot írtam bele - talán ha a postán látták volna, hogy "budapest VIII. kerület hungária krt....1087, irányítószám: 664x" ebből talán leszűrhették volna hogy nem vidékre kell kiküldeni. Tudom, hogy az én hibám volt nem hibáztatom őket, de mégis :S
Tehát a skrill support megértő volt, és ajánlották, hogy kipostáznak egy újabb kártyát már a pontos címre, a régi kártyát pedig törlik - minden extra költség nélkül - a rendszerből.

Ez már több mint 3 hete történt, azóta várok a kártyámra. A cím 100% pontos. Ennyi késés lehet, vagy a NAV kapcsolta le  :police:
Írni fogok nekik csak szeretném tudni, hogy esetleg van akinek szintén majd 1 hónapba telt mire megérkezett, vagy mostanában rendelte, és a nav lekapcsolta....más egyéb ötlet.


Idézetet írta: TiB Dátum november 26, 2014, 20:41:44
Ezt a NAV lekapcsoltát viccből írtad? Remélem :D

Én nemrég rendeltem új kártyát, és három hét volt mire megjött.
Persze viccből írtam :) de már ideje lenne, hogy megérkezzen!! 8)

Posta írányitószám alapján kűld mindent, postás kapja a címet az ő dolga hogy hova vigye ki.
Én így tudom el képzelni.
Skrilles supp. nem jó fejségből mondta, jogod van 30 napig dij mentesen le mondani.

Még mindig semmi info..az új kártya sem érkezett meg még. ..
.a postán se tudták pontosan hogy hogy is van, azt mondták ha az aki regisztrálja észreveszi hogy hova is kell akkor esetleg jó helyre mehet ki. De sztem benn confused lett mindenki :)

Kérdés hogy egyáltalán ez elsőbbségivel érkezik vagy csak simán?  Tehát nem tudom sehol se leellenőrizni hogy merre jár...

249 az Usd vételi árfolyama a bankban, akkor az Atm mi a franc alapján veszi fel nekem 239-ben? :(

Idézetet írta: stdavid Dátum december 18, 2014, 16:57:57
249 az Usd vételi árfolyama a bankban, akkor az Atm mi a franc alapján veszi fel nekem 239-ben? :(

Mindig úgy vedd fel hogy pénzfelvétel átváltás nélkül.
Akkor MC váltja nem a bank így jársz a legjobban.

Idézetet írta: bendehal Dátum december 18, 2014, 17:45:25
Mindig úgy vedd fel hogy pénzfelvétel átváltás nélkül.
Akkor MC váltja nem a bank így jársz a legjobban.
Konverzió nélkül vettem, ezért se értem ezt a 10ft-os diffit.

Egyébként decemberig érvényes csak a kártyám, a lejárat után milyen gyorsan küldik ki a következőt kb? :) Pár nap, vagy lehet 1-2 hét is? Nem mind1 nyilván, akkor még előtte idén kiveszek vmennyit.

Idézetet írta: stdavid Dátum december 20, 2014, 20:05:45
Egyébként decemberig érvényes csak a kártyám, a lejárat után milyen gyorsan küldik ki a következőt kb? :) Pár nap, vagy lehet 1-2 hét is? Nem mind1 nyilván, akkor még előtte idén kiveszek vmennyit.

Nekem novemberben volt "csere", gyorsan jött!