Eurovíziós Dalverseny 2012- Baku

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


január 12, 2012, 15:02:04, mgabesz07
Idén Bakuban rendezik az 57. Eurovíziós Dalversenyt, a Eurovision Song Contest 2012-t amin nekünk történelmi és politikai okokból soha nem lesz semmi esélyünk.

A magyar selejtezőket két fordulóban tartja a köztévé jelentették be a napokban.

Az indulók között a tv2 arcai szerepelnek minden mennyiségben, Kállay-Saunders András, Molnár Ferenc Caramel, Puskás Peti, de Pély Barna is az indulók és nem a zsűri tagjai között kap helyet.
Szerepelnek a Király testvérek, Bencsik Tamara Kökény Attilával szintén a Megasztárból, Nika a vokálénekesnő most szólóban, Fábián Juli jazzénekesnő a Zoohackers zenekarral és egyedüliként az X-Faktorból a 2011-es legelső kieső Gyurcsik Tibor, de ott lesz a mostanában RTL-es Tóth Gabi és a régi motoros Bebe and the Change,Veres Mónika alias "Nika", a Compact Disco és a Sophistic, Kiss Gina, Gallusz Niki és Vizy Márton duettben és az Anti Fitness Club is a húsz fős elődöntőben, ahogy a Megasztár legutóbbi győztese Tolvai Renáta. Még három nekem ismeretlenebb résztvevő a Monsoon, Heinz Gábor, Dancs Annamari.

A zsűriben az m1&m2 intendánsa és a pártrendezvények porondmestere Philip és a tavalyi szereplő Wolf Kati mellett a Magyarország szeretlek! című állami megrendelt vasárnapi förmedvény sztárja Csiszár "Apukám" Jenő és Rakonczai Viktor zeneszerző, a tavalyi dal egyik szerzője. Az országos döntőben az ő szavuk dönt, a közönség által megszavazott négy dal közül ők válasszák ki a győztest, a magyar résztvevőt.

A versenydalokba az elődöntők előtt itt belepillanthatsz itt:
http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/01/10/16/Eurovizios_Dalfesztival_A_magyar_elodonto_20_dala.aspx

Meglátjuk majd, hogy a Csézys csalás után okulva immár új formátum szerint lezajló selejtezők, vagyis hogy a zsűri szava is számít, a nézők csak egy saját sorrenddel járulnak a döntéshez, végül kiderül, hogy ki kap egy ajándék repülőjegyet Bakuba és vissza (ez sem olyan nagy cucc idén :)), Fókusz és Híradó interjút és egy minden eddiginél nagyobb közönség előtt való (le)szereplés lehetőségét.

Idén Azerbajdzsán, a szokásoknak megfelelően a tavalyi győztes a rendező,

www.youtu.be/fSnz-iF9Xps

Andorra és Lengyelország nem vesz részt az idei versengésben, Montenegró viszont igen.

A menetrend:
2012. január 28, február 4. Magyar országos elődöntő
2012. február 11. Magyar országos döntő
2012. május 22&24 Nemzetközi elődöntő, Baku
2012. május 26. Nemzetközi döntő Bakuban az automatikus résztvevők, a házigazda Azerbajdzsán és a két nemzetközi elődöntő továbbjutóinak részvételével

Tv: m1 és Duna World

tavalyi résztvevő: Wolf Kati: What about my Dreams? (elődöntő 7.hely-> döntőbe jutás) döntő 22.hely, legjobb helyezés: 1.hely, Finnországtól

http://youtu.be/NbKNKfePCrs

legjobb magyar szereplés: döntő 9. hely, Rúzsa Magdi, 2007 Unsubstantial Blues (magyar címen Aprócska Blues)

http://youtu.be/GAhouvVeqcg

Idézetet írta: mgabesz07 Dátum január 12, 2012, 14:45:42

legjobb magyar szereplés: döntő 9. hely, Rúzsa Magdi, 2007 Unsubstantial Blues (magyar címen Aprócska Blues)

http://youtu.be/GAhouvVeqcg

és Friderika 4. helye ?

Jogos, Rúzsa Magdi csak az utóbbi évek sikertelenségéből lógott ki egy kicsit jó értelemben, felülmúlta őt is első magyar döntősként Bayer Friderika érte el a legjobb eredményt, aki negyedik lett 25 ország közül 1994-ben, Dublinban Kinek mondjam el vétkeimet? című számával.
Fellépését itt nézhetitek meg:
Friderika - Kinek mondjam el vétkeimet (Hungary ESC 1994)

Az idei magyar felhozatalt elég gyengécskének látom, semmi extra elem nincs bennük. Ha a bakui fináléban a produkció színvonala lenne a meghatározó, ebben az éveben szerintem akkor se lesz esélye az országnak előkelő hely elérésére.

Nagy itt a csend, törjük meg :) Nézi majd valaki? Vélemény a CD-ről? Oddsok alapján nem sok jóra számíthatunk; idén sem.


#6 május 23, 2012, 13:35:09, mgabesz07
Volt pár viccbeillő produkció a kemencében sütit sütő nagyikkal, az Euro-Neuro dallal.
De azért a Compact Disco elég szürke volt. Kétségtelen, hogy egy ilyen mezőnyben a dalnak helye van a döntőben, de sokkal többre biztos nem számíthatunk. Tegnap az Expekt 101-szeres pénzt fizetett volna Magyarország végső sikerére, a döntőbe jutás igen-nem ugyanitt 1,7-2,1 volt, tehát 1,70-et fizettek.

Compact Disco - Sound Of Our Hearts - Live - 2012 Eurovision Song Contest Semi Final 1

#7 május 23, 2012, 13:48:49, mgabesz07
Az orosz résztvevők, a számuk címe: Party for Everybody

EUROVISION 2012(semi final) - RUSSIA - Buranovskie Babushki

A legmegosztóbb dal Montenegróból, valódi üzenettel, versenydalnak gyenge, a szöveg viszont...


Rambo Amadeus - Euro Neuro (Montenegro) 2012 Eurovision Song Contest Official Preview Video

A román résztvevő a külsőségekre adott inkább, de ezt gyorsan megbocsátjuk neki :) Így is az egyik legjobb szerintem.

Mandinga - Zaleilah - Live - 2012 Eurovision Song Contest Semi Final 1

Hihetetlen, hogy a Woki mit deim Popo nem jutott tovább :D

Trackshittaz - Woki Mit Deim Popo (Austria) 2012 Eurovision Song Contest

Amúgy a mezőny kritikán aluli volt; a Compact Disco agresszív előadásmódja nekem nagyon nem tetszett, a dal pedig szvsz valamivel jobb, mint az átlag. De hogy a Woki, hogy nem jutott tovább :laugh:

Megnéztem a maiakat is és ez a holland lány nem is annyira rossz.4.33é lehet megéri beprópálni hogy bejut a döntőbe.Szerintem lesz 6-7 tuti akiknek már most biztotsítva van a döntőbe jutás és a maradék 3-4helyre pályáznak a hollandok és szerintem most be is jutnak.Énekesük eléggé nemzetközi hiszen török az apa és holland anyától van.Száma amivel indul első helyen áll a holland slágerlistán.

Végighallgattam az összes számot, a 80%-a förmedvény, egy garast nem ér. Aki jó volt: román, német, és szerintem a végső győztes:

Nina Zilli - L'Amore Č Femmina (Out Of Love) (Italy) 2012 Eurovision Song Contest

Expeketen: [ex]8.50[/ex] odds

Elektronik Supersonik - Zlad (high quality)

Nem tudom hogy lehet így rendesen bevágni videót, de ez az univerzum legjobb dala, mindenkinek hallania kell!  :D Külön felhívnám a figyelmet az angol nyelv egészen egyedi újraértelmezésére, és a minőségi videóklippre!  ;D

Magyarország a 4 között lesz [lb]26.00[/lb]-os szorzóért?

A teljes ajánlat Top4-re:

Svédország    
1.166
Oroszország    
1.80
Szerbia    
[ti]1.909[/ti]
Olaszország    
2.20
Románia    
4.00
Spanyolország    
[ex]4.00[/ex]
Görögország    
[lb]4.50[/lb]
Ciprus    
5.00
Ukrajna    
5.00
Norvégia    
[ti]6.00[/ti]
Egyesült Királyság    
6.50
Dánia    
[ex]6.50[/ex]
Izland    
6.50
Németország    
[ti]7.00[/ti]
Írország    
7.00
Törökország    
7.50
Észtország    
[lb]8.50[/lb]
Azerbajdzsán    
[ti]8.50[/ti]
Macedónia    
9.00
Moldova    
11.00
Albánia    
[ti]23.00[/ti]
Bosznia-Hercegovina    
[ti]26.00[/ti]
Magyarország    
[lb]26.00[/lb]
Franciaország    
[fw]26.00[/fw]
Málta    
26.00
Litvánia    
[lb]26.00[/lb]

Ajánlat Top10-re:

Svédország    
1.025
Szerbia    
[ex]1.083[/ex]
Oroszország    
[lb]1.222[/lb]
Olaszország    
1.363
Azerbajdzsán    
1.50
Görögország    
1.615
Románia    
[ti]1.615[/ti]
Ukrajna    
[ti]1.533[/ti]
Törökország    
1.666
Spanyolország    
1.615
Norvégia    
2.375
Dánia    
2.375
Németország    
[ti]2.375[/ti]
Ciprus    
2.375
Egyesült Királyság    
2.625
Írország    
[fw]2.75[/fw]
Izland    
[fw]3.20[/fw]
Moldova    
[ex]3.25[/ex]
Macedónia    
[ex]2.875[/ex]
Észtország    
[ex]3.75[/ex]
Málta    
6.00
Magyarország    
9.00
Albánia    
[fw]8.50[/fw]
Bosznia-Hercegovina    
[ex]11.00[/ex]
Litvánia    
13.00
Franciaország    
15.00