Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!

Sok olvasás és elemezgetés után beregisztráltam ide is és a Bet365re is egy 10essel.
Először nem gondoltam rá, hogy moneymenagement mellett valamilyen stratégiát is kövessek, inkább szimplán az élő fogadásokban láttam meg a potenciált, gondoltam szerencsét próbálok. Történt viszont egy érdekes "anomália" ami elgondolkodtatott: ebben kérném a véleményeteket.

Élő fogadás/foci : 30-35. perc környékén teszek 0-0 -ás állásnál arra, hogy nem lesz 2,5 gólnál több a meccsen. Ezt olyan 1,30 - 1,35 - 1,40 re adja ( nem jöttem rá, hogy éppen mitől függ, gondolom több statot néznek ). Sose hallott csapatokra, barátságos meccsekre, arab franctudjaligákra... lényeg a lényeg 12 tétből egy ment csak el, ( egy 95. percben adott büntető góllal  :bash: ) ráadásul a második félidő kb 15. percétől már plusszban szállhatok ki a tippből- már ha ki akarnék.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy csak disznó mákom van, vagy sikerült valamire ráérezni? Az az igazság, hogy nem különösen értek a focihoz, így meglepő, hogy szépen építik a bankom ezek a tippelések. ( Man City-Barca ügyben pl elolvastam 6 oldalt, egy vagon statisztikát... buktam is rendesen vele kedden )

Válaszotok előre is köszönöm!

Az "Őrült stratégiához" egy kis kotnyeleskedés, ha nem bánjátok. Próbáltam - szerencsére papíron - az eredeti verziót és komolyat bakkantam volna vele. Viszont elgondolkoztattak ezek a TippMix "kétesély : H2,4  D3,0  V2,4" meccsek és egy időben a következőkkel próbálkoztam:

1.- Csak a H és a V eseményt játszottam meg, így ( persze csak a szigorúan vett matematikai értelemben ) 66% eséllyel nyertem az eredetileg feltett egyszeres tét 0,4%-át. Ha döntetlen lett a következő várt nyereménybe beépítettem a veszteséget, növeltem a tétet. ( Két kör volt a max elúszás. )
Később átálltam a H és a D kimenetel megjátszására ( gyakori döntetlen miatt+ D esetén dupláztam az egyszeres tétet ). Azért hagytam fel vele, mert egyrészt aprópénz volt a nyeremény, illetve max napi egy játék fért bele, hisz nem láttam előre, hogy maradhat -e az alaptét, vagy bele kell építenem veszteséget is a következő játékba.

2.- Fogtam egy ilyen háromesélyre kiírt meccset és néztem hozzá egy olyan kétesélyt, ahol megfogadtam egy legalább 1,5ös kimenetelt amit megjátszottam mind a három kimenetellel 3 szelvényen. ( 1,5 alatt ugyanis jobban járok ha csak a 1,5est játszom meg egy szelón.-1,5*2,4= 3,6 os odds, ami ugye 0,6 nyerő 0,5 nyerővel szemben ) Ennél ugye az a bukó, hogy a sima egyszeres téthez képest háromszoros a pénzbefektetés és így az elment fordulót ( mert természetesen elmegy a kétesélyes is ugyebár  :'( )nehezebb anyagilag bírni- főleg ha az ember 10ezrekkel dobálózik nagygallérral, mint én ...

Szó, ami szó nem vagyok valami sportfogadó lángelme és a tapasztalatom is elég kevés, de úgy gondolom, van potenciál az "őrültben" is, de rengeteg a buktatója, martingale -el kombinálva pedig öngyilkosság.

Ark

U.i.: Valahol Pétervári-elméletnek olvastam a Martingale-t. Nem tudjátok: ez egy az egyben ugyan az, vagy a Pétervári egy matematikai játékelmélet, ami tartalmazza a Martingale alapvetését?

#1591 február 21, 2014, 09:02:08, Dezmop
Nem olvastam át az egész tropikot vagy volt vagy nem ez a stratégia  ,de azért leírom ,hogy mostanában mitől várok nagyobb sikereket és az esetek nagy részében jött is  .   A stratégia alapja  a kombi fogadás   és ha már ez a fogadási módot vesszük elő akkor a leghatékonyabb fajtájával érdemes foglalkozni  magával a két tagos kombival  .  Itt ha egy meccs elszáll ugrik az összes tét ( többmeccses kombikra is igaz) ha telitalálat van akkor  jön a tipp   persze 2.nél több tagos kombinált fogadásoknál már van olyan lehetőség  amit Trixie ,Yanke, Heinz  stb fantázia nevekkel  láttak el és ott egy vagy több meccs is ugorhat de ezt is hanyagoljuk most . 

A Stratégia lényege a következő  : Amikor nekiállok fogadni adott nap akkor nyilván vannak ígéretes mérkőzések amit külön is megjátszanék mert annyira bízok a bejövetelében  Például Roma nyer  erre rányomok  felkerül  a fogadás részre de csak ott van és nem fogadom meg  hanem ránézek az élő fogadás részre  / tenisz , Foci /   hol van olyan élő meccs  focinál már leeset egy gól és az adott csapatnak 1,4 -1,5 közé süllyedt  az oddsa  vagy tenisz mérkőzés nél 1,4 odds van az egyik félnél     akkor az 1.4 oddsot  hozzákötöm a Romához és megfogad .  Az élő meccsnek vége  és nyertük az egyik felét   a fogadásnak   és hátra van a Roma  ,ekkor fogom magam és a Romára ugyanannyi tétet teszek mint a kombira  így kombi  1 egység Tét   1.4 odds X 1,5 odds = 2.1 odds .A Romára 1.50 az odds ezért 1 egység X 1,5  =  1,5 egység jön  .

Összeségében  3.6 egység jön 2 egység pénzre .  Igazuk van azoknak akik azt mondják  ,hogy csak a Romára rakunk 2 egység pénzt  akkor megvan  a 3 egység nyereményünk  és kikerültül  a Kombi fogadás csapdáját ,hogy ha egy elmegy akkor ugrik az egész  . Na de gondolkodjunk  Most szerény oddsokkal  indítottam  Tenisz 1.36 meg hozzávágtam a Fanja nevü Ománi Ligában játszó csapatott  1.33 ért    és ha jön a szelvény  akkor 2 egységre 3 ,13 egység jön de ha az Al Ittihad Jedah megy 1.72ért a teniszhez akkor az már mindjárt más...

Az elmélet kihasználja az élő fogadások adta előnyt  és keveri  a fix biztosabbnak tűnő eseménnyel    Tény  hogy egy 1.5 es  élő  és egy 1.70 es fix esemény (2.55ods)  jobb eredményt produkál de a fix odds nagysága erősen függ az aznapi kínálattól   vagy a sportfogadó kiválasztó rendszerén .   

Szóval egy élő 1.40  1.5 ért   + egy fix 1.5  - 1.80 kategóriábban +  az élő meccs letelte után 1.5-1.8 as fix meccset külön megrakni. 

Még egy dolgot megjegyeznék ami fontos  ,hogy ne az élő meccs alatt keressgesük a tutit  mert ma is mire megtaláltam az Al ittihedet  2.számú ilyen fogadási  rendszerhez  addig a tenisz meccsen 1.65 röl újra leeset 1.33 ra  szóval ha fogadtunk egy kombit és a tennisz meccsre még egy meccset hozzá szertnénk kötni akkor azt ne akkor keresül amikor a meccs favoritja egy pillanatra ( egy perc )  1.30 ról felugrik 1.70 re   mert NEM VAGYUNK OLYAN GYORSAK MINT AHOGY AZ ODDS VÁLTOZIK. A tenisz tipp már meg lejött  :great:

#1593 február 22, 2014, 19:06:54, Thomaschan
Idézetet írta: Arkangyal Dátum február 20, 2014, 16:53:36
Sziasztok!

Élő fogadás/foci : 30-35. perc környékén teszek 0-0 -ás állásnál arra, hogy nem lesz 2,5 gólnál több a meccsen. Ezt olyan 1,30 - 1,35 - 1,40 re adja ( nem jöttem rá, hogy éppen mitől függ, gondolom több statot néznek ). Sose hallott csapatokra, barátságos meccsekre, arab franctudjaligákra... lényeg a lényeg 12 tétből egy ment csak el, ( egy 95. percben adott büntető góllal  :bash: ) ráadásul a második félidő kb 15. percétől már plusszban szállhatok ki a tippből- már ha ki akarnék.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy csak disznó mákom van, vagy sikerült valamire ráérezni? Az az igazság, hogy nem különösen értek a focihoz, így meglepő, hogy szépen építik a bankom ezek a tippelések. ( Man City-Barca ügyben pl elolvastam 6 oldalt, egy vagon statisztikát... buktam is rendesen vele kedden )

Válaszotok előre is köszönöm!



Ez így még csak disznó mák de nem egy halott ötlet.  ;)
Kíváncsi lennék 100 ill 1000 meccs után hogyan állsz!

Szerintem is csak mázli. Én nem látok ebben a stratégiában semmi értéket. Az élő fogadásokon a bukik általában nagyobb haszonkulccsal dolgoznak (pl. Bet365 6-10%), mint a mérkőzés előtti fogadásoknál. Tehát ha az esélyek szerinti arányban jönnének a tippjeid hosszú távon, akkor tuti mínuszban lennél. Ha ismeretlen csapatokra fogadsz, akkor nem lehetsz előnyben a bukival szemben, és nem lehetsz nyereséges hosszú távon. Tehát a véletlenszerű meccsekre, csapatokra élőzni nem jó buli, ellenben ha ismered a csapatokat, nézed a meccset, és észreveszed, hogy egy oddsban érték van (nagyobb mint a valós esélyekből következő), akkor azt ki lehet használni.

#1595 március 05, 2014, 06:25:34, ZTE88
Én eddig az értékarányos unerdog kézi, kosár, tenisz oddsokra, kézi és kosár team totalokra alapoztam a rendszeremet, de a pocsék pénzmenedzslés miatt 0 az eredmény eddig idén, mert a kifizetés vissza is ment a depóba. Szinte csak a bet365 nél vagyok, január 1 től a mai napig 5428 euró stake-t generáltam 893 euro befizetéséből. A mérleg: nettó veszteség 893 euró, bevétel 0.

Idézetet írta: ZTE88 Dátum március 05, 2014, 06:20:05
Én eddig az értékarányos unerdog kézi, kosár, tenisz oddsokra, kézi és kosár team totalokra alapoztam a rendszeremet, de a pocsék pénzmenedzslés miatt 0 az eredmény eddig idén, mert a kifizetés vissza is ment a depóba. Szinte csak a bet365 nél vagyok, január 1 től a mai napig 5428 euró stake-t generáltam 893 euro befizetéséből. A mérleg: nettó veszteség 893 euró, bevétel 0.

Hát akkor ez nem igazán éri meg.

Idézetet írta: nasgur Dátum március 05, 2014, 07:14:46
Hát akkor ez nem igazán éri meg.

Hát így nem. Igazából tavaly ősztől egy jó Deák Feris, azaz 20.000.-Ft-os befektetésből sikerült a most depo oldalon elbukott pénzt összehozni, mondhatnám azt is, hogy 20.000.-Ft-ot vesztettem lényegében, de ez nem jó megközelítés. A rendszerem több kevesebb sikerrel elfogadhatóan működött, amíg a Gumiszoba topicba leírt módon brutális mennyiségben elkezdtek hullani a nagyon jól álló tippek. A trade pozíciók a team totalos kombiknál szinte lehetetlenek voltak, mert egy időben futottak, szóló team totalnal is nehéz, mert a bet365 a 4. negyedben kb 4 perccel a vége előtt kicsukja a határokat.

A következő stratégiáról mi a véleményetek?

Betfairen lay-el való stratégia.

1. Kiválasztunk egy meccset, aminél az esélytelenebbre a lay odds kb. 2.8 és 3.5 közé esik.

2. Erre teszünk 1000Ft-ot (ennek megfelelő eurot), ha a legmagasabb 3.5-ös oddsal számolunk, akkor 2500Ft a liability.

3. Ha nyerünk, akkor megvan 1000Ft, ha vesztünk, akkor jön a következő meccs, hasonlóan ott is az esélytelenebbre teszünk, hasonló oddsoknál, amire már 3500Ft-ot kell tenni, hiszen ha nyerünk, akkor a profit meglesz 3500-2500=1000Ft.
A liability itt 3500*2.5=8750Ft. Ha nem nyerünk, akkor a veszteség 2500+8750=11250Ft

4. Szóval, ha kétszer egymás után az esélytelenebb nyer, akkor bukunk legrosszabb esetben 11250Ft-ot. Nem megyünk tovább akkor sem, ha vesztünk, mert az csak totális martingale-hez vezet.
Nézzünk egy sormintát: X ahol nyerünk, O ahol az esélytelenebb nyer

XXOXOXXOXOXXXOXXOXOO

Itt pl. 12-szer nyerünk 1000Ft-ot, és a végén bukjuk a 11250Ft-ot.
Szerintem nem lehetetlen elérni, hogy ilyen mintákat tudjunk hozni.

Vélemények?

Jóideje csinálom ugyanezt a stratégiát (szerencsére robotokkal). Én mondjuk 4 lépcsős veszteségig megyek, de alacsonyabb tétekkel. Nekem a szokásos statisztikát hozza: mihelyst kitermeli a maximálisan elveszthető pénzmennyiséget, rövidesen belebotlik egy vesztes sorozatba...
De lekérve betfairtől a profit and loss táblázatot, hasonló minták lennének akkor is, ha 2 vagy 3 lépcsős veszteségig játszanék.
Nyilván ha valaki ésszel játszik, akkor fog tudni valamit javítani a statisztikán.
Bár ha "esélytelenebb"-re fogadsz, szerintem nagyobb kell legyen az odds 3.5-nél.

Sziasztok!

A stratégiám az élő fogadások során alkalmazható, több helyen vagyok regisztrálva. Egy ideje az alatt meccsek megfogadására álltam rá élőben, de nem ám 2,5 alatt meg hasonlók hanem mondjuk 5,5 alatt.

Erre a módszerre az eddigi legjobbnak, a bet365 bizonyult, általánosan elmondható, hogy amikor bwinen mondjuk 4,5 alá lehet megfogadni egy 1-1-es meccset 60. percbe, akkor beten még meg tudom dobni 5,5 alá is. Egy ideje elgondolkoztam, hogy lehet van a betnél is jobb hely a módszeremhez és akkor nyilván inkább ott alkalmaznám a  módszert, azonban jelenleg nem tudok róla. Ehhez kérnék egy kis segítséget, hátha valaki tud ilyen irodát. A JOBB alatt értem, akár, jobb odds, vagy előző esetben pl. 6,5 alá is meg tudjam dobni.
Kérem ha tudtok ilyen irodát, írjátok meg.

Köszönöm előre is és mindenkinek további sok $$$-t !!!

Idézetet írta: specunder Dátum április 16, 2014, 13:38:32
Sziasztok!

A stratégiám az élő fogadások során alkalmazható, több helyen vagyok regisztrálva. Egy ideje az alatt meccsek megfogadására álltam rá élőben, de nem ám 2,5 alatt meg hasonlók hanem mondjuk 5,5 alatt.

Erre a módszerre az eddigi legjobbnak, a bet365 bizonyult, általánosan elmondható, hogy amikor bwinen mondjuk 4,5 alá lehet megfogadni egy 1-1-es meccset 60. percbe, akkor beten még meg tudom dobni 5,5 alá is. Egy ideje elgondolkoztam, hogy lehet van a betnél is jobb hely a módszeremhez és akkor nyilván inkább ott alkalmaznám a  módszert, azonban jelenleg nem tudok róla. Ehhez kérnék egy kis segítséget, hátha valaki tud ilyen irodát. A JOBB alatt értem, akár, jobb odds, vagy előző esetben pl. 6,5 alá is meg tudjam dobni.
Kérem ha tudtok ilyen irodát, írjátok meg.

Köszönöm előre is és mindenkinek további sok $$$-t !!!

És anyagilag megéri ezzel tölteni az időt? ::)

Pluszos vagyok, szóval igen. "Igazán akkor nyerhetsz, ha elfelejtesz veszíteni" . De aki tud jobb irodát ehhez a módszerhez az írjon. :)

Idézetet írta: specunder Dátum április 16, 2014, 13:38:32
Sziasztok!

A stratégiám az élő fogadások során alkalmazható, több helyen vagyok regisztrálva. Egy ideje az alatt meccsek megfogadására álltam rá élőben, de nem ám 2,5 alatt meg hasonlók hanem mondjuk 5,5 alatt.

Erre a módszerre az eddigi legjobbnak, a bet365 bizonyult, általánosan elmondható, hogy amikor bwinen mondjuk 4,5 alá lehet megfogadni egy 1-1-es meccset 60. percbe, akkor beten még meg tudom dobni 5,5 alá is. Egy ideje elgondolkoztam, hogy lehet van a betnél is jobb hely a módszeremhez és akkor nyilván inkább ott alkalmaznám a  módszert, azonban jelenleg nem tudok róla. Ehhez kérnék egy kis segítséget, hátha valaki tud ilyen irodát. A JOBB alatt értem, akár, jobb odds, vagy előző esetben pl. 6,5 alá is meg tudjam dobni.
Kérem ha tudtok ilyen irodát, írjátok meg.

Köszönöm előre is és mindenkinek további sok $$$-t !!!

Ha "alattra" szeretsz fogadni, akkor elég sok irodánál találsz élőben a bet365 szorzóinál kedvezőbbet, legalábbis a népszerű határokon.
Ők inkább az "over" oldalon erősebbek a piaci átlagnál.

Persze ha extrémebb határokat keresel, arra nincs akkora kínálat a piacon, de azért érdemes megnézni élőben a kisebb irodák szorzóit is.

Most csak mutatóban lőttem ezt a képet az oddsportal-on, a népszerű határokon nagyon verik a bet365-öt az "under" oldalon, ugyanakkor a 4,5-ön már ők a legjobbak. (pont a kép készítésekor esett 1.04-ről a szorzó)

Sziasztok!

A "Tomiszi féle következő gólra fogadást" játsza-e valaki közületek?Kíváncsi lennék a tapasztaltokra.
Nekem a mérkőzés kiválasztással nincs gondom,csak az oddsok nem érik el mindig a kívánt szintet.Nagyon sok esetben túl korán esnek a gólok.Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni,egy adott meccsre nézve ideális elosztani a feltenni kívánt tétet?

Előre is köszi a segítséget.