Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Új sorozat!
Láttátok már a Fargo című filmet? Annak mintájára készült ez a sorozat, most néztem meg az első részt, szerintem nagyon jó. (Bár azt írták, semmi köze a filmhez, azért én megnéztem most azt is)
Magyar nyelvű bemutató: Sorozatjunkie: Pilot-mustra: Fargo – 1×01

Fargo TV Series Official Story Trailer [HD] 2014 -Billy Bob Thornton,Martin Freeman,Tom Musgrave-

Lassan végetér az összes sorozat, kezdődik a nyári szünet. Keresgélek, mivel lehetne túlélni komolyabb elvonási tünetek nélkül, eddig kettőt találtam, ami felkeltette a figyelmemet:

Orphan Black
http://www.sorozatjunkie.hu/2013/04/04/pilot-orphan-black/

Miután tanúja lesz egy nő öngyilkosságának, a dörzsölt kaméleon, Sarah, a nő bőrébe bújik, aki teljesen véletlenül éppen úgy néz ki, mint ő. Az a terve, hogy úgy oldja meg problémáit, hogy kifizeti a nő pénzéből saját adósságait, de ehelyett egy olyan rejtély megfejtésébe bonyolódik bele, amely még az ő sokat látott karakterének is sok(k): a halott és ő 'klóntestvérek'. Sarah válaszokat akar, és miközben azokat keresi, döbbenten fedezi fel, hogy még sok olyan klón szaladgál a világban, mint ő - genetikailag azonos emberi lények, akiket gyanútlan szülők neveltek fel, teljesen különböző körülmények között. Bár fogalma sincs róla, ki alkotta a klónokat, hamar ki kell derítenie az igazságot, mielőtt a megölésükre küldött bérgyilkos egyenként levadássza mindannyiukat.

Orphan Black - Series Trailer


Da Vinci démonai

Egy világban, ahol a gondolkodás és a hit felett is uralkodnak, egyetlen ember harcol a tudás felszabadításáért.

Leonardo Da Vinci megrendítő életének titkos története egy olyan fiatalember képét festi elénk, akit kivételes tehetség kínoz. Egy eretnekét, aki azért küzd, hogy leleplezze a vallás hazugságait. Egy lázadóét, aki az elitista társadalmat akarja felforgatni. Egy törvényen kívüli fiúét, aki arra vágyik, hogy apja elismerje őt.

Da Vinci egy évszázadok óta tomboló vihar közepén találja magát, ahol összecsap az igazság és a hazugság, a vallás és az értelem, a múlt és a jövő. Vágyait a kor egymás ellen acsarkodó hatalmai próbálják kihasználni, az ármányok közé keveredő művész segítségére pedig pont azok szorulnak rá leginkább, akik megvetik tudását.

Leonardo harcba száll ellenségeivel, akik a történelem felhasználásával akarják elkendőzni az igazságot. Da Vinci hős és valódi géniusz, aki puszta tehetségével felvértezve néz szembe a belső és külső sötétséggel.

A háború kimenetele kétes, a tudásért folytatott harc pedig majdnem elpusztítja, amikor eléri az épelméjűség határait. Da Vinci alászáll saját zsenialitásának mélységeibe, és megállíthatatlan erőként tér vissza, hogy fényt gyújtson ebben a sötét korszakban.

Története tükröt tart mai világunk elé, és arra hív minket is, hogy felszabadítsuk a jövőt.

Da Vinci démonai - Ajánló - FOX



Valaki látta vagy nézi Búra alatt 2. évadot ?
-érdemes belekezdeni...hasonló az első évadhoz?

Idézetet írta: TiB Dátum július 17, 2014, 22:40:21
Egy kis retro! :) Parker freitomihasonmás Lewis sohasem veszít!

Parker Lewis S01E01 - Pilot magyar nyelven
Köpd ki a rágót !!! :D

Idézetet írta: kreatos Dátum szeptember 11, 2014, 09:16:00
Valaki látta vagy nézi Búra alatt 2. évadot ?
-érdemes belekezdeni...hasonló az első évadhoz?

Én nézem. Ha az első évad tetszett, ez is tetszeni fog. :)

Jöjjön pár sorozatajánló, hátha valaki kedved kap vizsgaidőszak vagy munka után egy kis lazításhoz. Apró spoilerek...

Forever
Főhősunk egy halottkém. Ebben még semmi extra nem lenne, de ő képtelen meghalni. Több mint 100 éve él már, és akárhányszor meghal mindig feltámad. Minden részben új gyilkosságok, de van egy főszál is, ami ugyan eléggé lassan halad, de érdemes nézni a részeket, mert lesznek meglepetések.

www.youtube.com/watch?v=-JmVnyJ16d4


Power
Egy szép lassan építkező, és fokozatosan kibontakozó gengsztersorozat. Ne számítsunk Sopranos féle stílusra, ez kicsit más műfaj. Az elején eléggé nehezen indul be a sorozat, és tipikus amerikai dolgok vannak benne, de az első évad végére (8 rész), eléggé szépen felépítik a sorozatot, és jó évadzárója van a Powernek. Nagyon jól készítik elő a második évadot, és ha ilyen ütemben haladnak akkor egy egészen jó kis sorozatot hozhatnak ki belőle. Sztori lényege, hogy Tommy és Ghost (a két főhős) egy jól működő drogbizniszt üzemeltetnek, azonban szeretnének "jobb" útra térni, de ez nem igazán sikerül nekik....

www.youtube.com/watch?v=w7fuOkF74Zw


Gotham
Gondolom a többségnek nem kell bemutatni, de azért írok róla pár sort. Batman szülővárosa, a gonoszság élőhelye. Ez a sorozat a Batman előtti éveket mutatja be, mikor még Bruce Wayne fiatal volt, mint ahogy leendő ellenfelei is. Láthatjuk "felnőni" pingvint, kétarcot, macskanőt, enygmát. Főszereplő a leendő rendőrkapitány, de itt még fiatal nyomozó James Gordon, aki mondanom sem kell, de zseniálisan játszik. A legnagyobb karakter pedig egyértelműen Pingvin. Alakítására már nincsenek is szavak.

www.youtube.com/watch?v=0d1zpt6k5OI


Flash
Fastest man alive. Ez a mondat szinte minden részben elhangzik. Flash a világ leggyorsabb embere, köszönhetően egy "villámcsapásnak", amit egy katasztrófa idézett elő. Rendkívüli képességei lesznek, és ezek segítségével próbálja majd megvédeni a városát...

www.youtube.com/watch?v=Yj0l7iGKh8g


Intelligence
7-es értékelése van az IMDB-n, viszonylag nagy lelkesedéssel belekezdtem, mert a sztorija jónak tűnt. Sajnos nagyon keveset nyújt ez a sorozat. Néhol már nevetséges, és röhejes, rengeteg hibával dolgoznak, és csomó felesleges párbeszéd van benne. Nekem hatalmas csalódás. A jövő ügynökéről szól akinek a fejébe chipet ültettek, így rá tud csatlakozni minden hálózatra.

www.youtube.com/watch?v=wMayn0vdCpM


The Driver
Az egyik kellemes meglepetés. 3 részes minisorozat a britektől. Szokásos jó minőség. Egy taxisról szól, akinek az élete az egyik pillanatról a másikra teljesen megváltozik. Utálja a munkáját, teljesen megcsömörlött, már az életét is utálja, és nem talál boldogságot az életben. Aztán kiszabadul az egyik legjobb barátja a börtönből, és ezután kap egy "piszkos" megbízatást.


www.youtube.com/watch?v=Xz8FvrZB3Gg




Shameless
Hosszú ideje "szemezek" a sorozattal, de nem volt se kedvem se időm se energiám hozzá. Aztán most vizsgaidőszak után úgy gondoltam, hogy belevágok. Olvastam róla előzeteseket, de nem fogott meg. Eddig nem túl jó ajánló mi? Ezek után hozzáfogtam. Kellemes csalódás volt. SŐT! Nálam nagyon ritka, hogy egy sorozatnál több résznél is hangosan nevetek/nevetünk (ha társaságban nézem), de most ez szinte mindig előfordult. Tipikus az a sorozat amikor van egy elátkozott család és még több rossz dolog történik velük, de már olyan dolgok, amiken már kínunkban nevetünk. A vígjátékok többségét láttam a sorozatok közül, de ki merem jelenteni, hogy ez nálam benne van a top2-ben ebben a kategóriában(két pasi mellett).
Lip az egyik legnagyobb szereplő, Fiona smink nélkül is jónő (  :smitten:  ), Carl hatalmas arc. Egyedül Sheila karakterét nem bírom, de az övét szerintem pont így is tervezték.
Tömören: Aki nem hallott róla, vagy nem érzett rá késztetést, az nyugodtan kezdjen bele (első három évad ha jól láttam már van magyarul is, ha valakinek úgy jobb lenne).

www.youtube.com/watch?v=uzznfBbbMVc

Á, mindig bedőlök ennek a topic címnek... jó kis nyerő fogadás sorozatokra számítok folyton....  :wall:

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 22, 2015, 18:01:44
Shameless
Hosszú ideje "szemezek" a sorozattal, de nem volt se kedvem se időm se energiám hozzá. Aztán most vizsgaidőszak után úgy gondoltam, hogy belevágok. Olvastam róla előzeteseket, de nem fogott meg. Eddig nem túl jó ajánló mi? Ezek után hozzáfogtam. Kellemes csalódás volt. SŐT! Nálam nagyon ritka, hogy egy sorozatnál több résznél is hangosan nevetek/nevetünk (ha társaságban nézem), de most ez szinte mindig előfordult. Tipikus az a sorozat amikor van egy elátkozott család és még több rossz dolog történik velük, de már olyan dolgok, amiken már kínunkban nevetünk. A vígjátékok többségét láttam a sorozatok közül, de ki merem jelenteni, hogy ez nálam benne van a top2-ben ebben a kategóriában(két pasi mellett).
Lip az egyik legnagyobb szereplő, Fiona smink nélkül is jónő (  :smitten:  ), Carl hatalmas arc. Egyedül Sheila karakterét nem bírom, de az övét szerintem pont így is tervezték.
Tömören: Aki nem hallott róla, vagy nem érzett rá késztetést, az nyugodtan kezdjen bele (első három évad ha jól láttam már van magyarul is, ha valakinek úgy jobb lenne).

www.youtube.com/watch?v=uzznfBbbMVc
Megnéztem az első évadot, minden szavaddal egyet értek :ok:, nagyon tetszik. Viszont majd egyszer nézzél bele magyarul is, Harsányi Gábor  szinkronizálta Franket, egészen brilliáns, 10/10 a szinkron. (eredeti nyelven szoktam nézni, de valaki írta Harsányit, így ezt magyarul kezdtem el szerencsére)

Először is: georgeboyd ki lett tiltva?

Térjünk a tárgyra
Top Gear 22. évad
Eddig jobbnak tűnik, mint az elmúlt évek részei. Igaz vannak ismétlések, de eléggé pörgősek a részek

Elementary
Fogalmam sincs hogyan csúszott át Sherlock és Watson amcsi változata, de nem olyan vészes sorozat. Sőt néhol eléggé szórakoztató. Kellemes kis kikapcsolódás, én személy szerint sokkal rosszabbra számítottam. Jó kis nyomozások minden részben, na meg Lucy Liu.

Man Seeking Woman
Erről nem igazán tudok mit írni, mert ezt látni kell annyira beteg. Sorozat lényege, hogy a sráccal szakít a nője, és ezt ő hogyan dolgozza fel. Hogyan próbál újra randizni stb. Vígjáték, de nem egy tucat, hanem egy zseniális alkotás. Aki szereti az abszurd humort annak ezt muszáj megnéznie.


Empire

www.youtube.com/watch?v=dBzu_jKLJek

Mikor kezdték az amcsiknál el akartam kezdeni én is, de sok volt a teendő így lemaradt róla. Aztán teljesen véletlenül egyik haverom elkezdte nézni, és ő mondta mennyire jó. Nem vagyok oda nagyon az ilyen zenélgetős filmekért meg sorozatokért, de elkezdtem. Leköt, de ez is a készítők célja. Amolyan modern Dallas, csak kicsit más közönségnek. A zenék kiválóak (sok mostani magyar és külföldi énekes megirigyelhetné a színészek hangját), az alap "ármánykodósösszeesküvés" sztori nem rossz, igaz vannak szálak amik nem kellenének bele. Ennek ellenére csak ajánlani tudom azoknak, akik egy lazulgatós sorozatra vágynak egy kis esti kikapcsolódásként.


The Knick

www.youtube.com/watch?v=08V4RHGuGqE


Soderbergh átnyergelt a sorozatok világába, és eddig itt is zseniális. A Knick kellemes csalódás. Sőt. Nem egy átlagos Dr.House-féle kórházas sorozat. 1900-as években játszódik a sorozat, és az akkori kórházi rendszert mutatja be. Nekem bejött, mert nem szokványos minden részben új sztori szisztémára épül. Clive Owen pedig hatalmasat játszik a sorozatban.

#88 május 07, 2015, 18:40:14, Pozzato
Daredevil

Marvel csinált egy újabb sorozatot, és a netflix adta ki. Gondolom sokan emlékeznek a Ben Affleck által játszott Daredevilre..na az ehhez képest egy *** volt.  ;D
Először is beszélnék az előnyökről. Mivel a netflix adta ki, így rögtön az egész évadot megnézhetjük egybe. Azt hiszem, hogy ez egy kiváló "találmányuk", legalábbis én díjazom. A filmből már ismert Kingpinnel(Wilson Fisk) harcol Daredevil, aki egy kiváló főgonosz. Ő viszi a hátán a sorozatot, illetve a jó közelharcok.
Hátrányok...Lehet csak nekem, de a főszereplő személye kicsit semmitmondó. Nem olyan, mint Barry Allen a Flashben, vagy Oliver Queen az Arrowban. Remélem ez a második évadban megváltozik.
Összességében ez egy jó sorozat, ami a szezon felére kicsit unalmassá válik, de érdemes végignézni az egész évadot (13 rész), mert a végére új lendületet kap. Én egy szintre emelem minőségben az Arrow-val, vagy a Gotham-mel.
Magyar feliratot sajna nem tudom meddig van kész.

www.youtube.com/watch?v=akVkUACH_kA

https://www.youtube.com/watch?v=AhvszRrle5o


Nekem ezt ma ajánlották....egész érdekesnek tűnik.