Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Elkészültem én is a rangsorommal és a számvetéssel. Nagyon nehéz és valószínüleg elég értelmetlen is felállítani egy ilyen rangsort, főleg a sok különböző műfaj miatt. Pl.: egy vígjátékot egy krimivel összehasonlítani....
Azért megpróbáltam, a tv.com oldalon szorgalmasan kijelölgettem az általam eddig megnézett sorozatokat, aztán kiemeltem belőle a legjobbakat. Nem tudom mennyi maradt ki, de 131-et biztosan láttam, és ebben nincs benne a "Megveszem ezt a nőt" című dél-amerikai szappanopera, mert azt ugye már még se vallanám be. Pedig aki ilyen öreg mint én, (40) sajnos ennél rosszabbakra is rákényszerült a tv hőskorában, nem nagyon volt választék, igaz talán ezért sem voltunk sokat otthon... Nekünk a FIFA 85-öt a pályán kellett lejátszani.
http://www.tv.com/users/EisbarJM/lists/following/

Top3
1. Sons of Anarchy - Kemény motorosok
Ez az a sorozat amit akár életem végéig nézni tudnék,
persze mindig új részekkel, mondjuk napi kettővel kiegyeznék.

2. 24
Legalább négyszer kezdtem bele, valahogy nem tudott megfogni. Amikor már nagyon nem volt mit néznem, és meg persze mert annyira idegesített, hogy mindenki agyondicséri, nekiültem és az első 4 rész után már nem volt megállás. Nagy kedvenc lett.

3. Desperate Housewives - Született feleségek
Férfi létemre szégyen, nem szégyen, én imádtam :)
Angolul tanulóknak meg kötelező, gyönyörűen beszélnek benne, tiszta kiejtéssel.

Aztán egy csokor, amelyik mind a dobogón lenne, ha nem csak 3 férne rá:
Fawlty Towers - Waczak szálló
Oz
Boardwalk Empire - Gengszterkorzó
Fargo
Weeds - Nancy ül a fűben
Dexter
Vikings - Vikingek
Orange is the New Black

Amelyek lecsúsztak az élvonalról, de azért nagyon ajánlottak:
Daredevil
The IT Crowd - Kockafejek
Band of Brothers - Az elit alakulat
Rescue Me - Ments meg
Spartacus
Hell on Wheels
Prison Break - Szökés
Breaking Bad - Totál szívás
Shameless - Szégyentelenek
House - Dr. House
Game of Thrones - Trónok harca
Gang Related
Lost
Heroes - Hősök
The Sopranos
Roswell - Ez csak azért mert ő volt nekem az első, itt szipantott be sorozatfüggőség
True Blood - Inni és élni hagyni

Én TOP10-et nem tudok írni (lejjebb már annyira közel vannak a sorozatok egymáshoz), de TOP3-at igen:

1. Friday Night Lights
2. 24
3. Shameless

Nagy NCIS fanként kíváncsi leszek a Michael Weatherly féle Bullra. A producer az a Paul Attanasio akinek a másik kedvenc sorozatomat is köszönhetem (House MD) plusz benyomta a lányát is a sorozatba akit meg elfogadnék asszonyomnak. :)

Idézetet írta: Eisbär Dátum szeptember 18, 2016, 17:10:06
Elkészültem én is a rangsorommal és a számvetéssel. Nagyon nehéz és valószínüleg elég értelmetlen is felállítani egy ilyen rangsort, főleg a sok különböző műfaj miatt. Pl.: egy vígjátékot egy krimivel összehasonlítani....
Azért megpróbáltam, a tv.com oldalon szorgalmasan kijelölgettem az általam eddig megnézett sorozatokat, aztán kiemeltem belőle a legjobbakat. Nem tudom mennyi maradt ki, de 131-et biztosan láttam, és ebben nincs benne a "Megveszem ezt a nőt" című dél-amerikai szappanopera, mert azt ugye már még se vallanám be. Pedig aki ilyen öreg mint én, (40) sajnos ennél rosszabbakra is rákényszerült a tv hőskorában, nem nagyon volt választék, igaz talán ezért sem voltunk sokat otthon... Nekünk a FIFA 85-öt a pályán kellett lejátszani.
http://www.tv.com/users/EisbarJM/lists/following/

Top3
1. Sons of Anarchy - Kemény motorosok
Ez az a sorozat amit akár életem végéig nézni tudnék,
persze mindig új részekkel, mondjuk napi kettővel kiegyeznék.

2. 24
Legalább négyszer kezdtem bele, valahogy nem tudott megfogni. Amikor már nagyon nem volt mit néznem, és meg persze mert annyira idegesített, hogy mindenki agyondicséri, nekiültem és az első 4 rész után már nem volt megállás. Nagy kedvenc lett.

3. Desperate Housewives - Született feleségek
Férfi létemre szégyen, nem szégyen, én imádtam :)
Angolul tanulóknak meg kötelező, gyönyörűen beszélnek benne, tiszta kiejtéssel.


A beírásod alapján nekiálltam a SOA-nak, és tényleg nagyon adja. Gyengének indult, de kialakult, és tetszett az 1.évad. A 2.évad meg már teli 10-es. Köszi, hogy beírtad.

Jónak ígérkezik
www.youtube.com/watch?v=mRLt2xBpQbQ


Közben az őszi preimerekről:
Designated Survivor: Nekem kicsit középszerűnek és unalmasnak tűnt. Remélem következő 1-2 részben javul, mert különben kasza lesz. Egyelőre ez így 4/10.

Speechless és Good Place: Mindkét sorozat esetében egy jó alapötlet van (elsőnél egy mozgásfogyatékos fiú és családjának élete, másodikban pedig gyakorlatilag egy nő átkerül a "mennybe" egy hiba folytán, annak ellenére, hogy nem élt makulátlan életet), de a megvalósítás unalmas. Magam részéről kasza mind a kettő. Esetleg, ha valami nagyon jó évadkritika lesz a végén valamelyikről, akkor ledarálom. 2/10 mind a kettő.

Lethal Weapon: Eltalálták a két főszereplőt, meg a közöttük lévő összhangot is, egy rész alapján simán rá lehet szánni a heti 45-60 percet, kis kikapcsolódás. Nem kell túl sokat várni tőle, mert nem fogja a filmek stílusát teljes mértékben hozni, de nem is ez a fő feladata. 6/10

This Is Us: Négy külön szálon kezdődik a sorozat, mind a négy főszereplők aznap van a születésnapja. Első része megfogott, érdekes dráma lehet ebből. Jó volt nézni a sorozatot. 8/10.

Better Things: Aki nem szereti Louis CK-t, illetve a stílusát és Pamela Adlont sem, az ne is kezdjen bele. Egy három lányát nevelő anyáról szól, illetve a nehézségeiről, mindezt szarkasztikus humorral megfűszerezve. 7/10 a kezdés, és Adlon még mindig kiváló színész.


Szóval lett három nézős sorozat, és még maradt pár pilot erre a szezonra, de tőlük azért annyira sokat nem várok (MacGyver, Pitch, Exorcist, Bull).



Még a szeptemberi premierek közül ajánlanék párat:

Aftermath

! No longer available

Quarry

! No longer available

Marvel's Luke Cage

! No longer available

The Exorcist

! No longer available

Westworld

! No longer available

Van Helsing

! No longer available

Illetve a Speechless, Better Things, Lethal Weapon hármast én biztos elkezdem.


Narcos 2. évad - Féltem attól, hogy az egész évad semmi más nem lesz, mint egy önismétlés. Közel kerülünk Pablohoz, aki aztán valahogy mindig megússza, de szerencsére erről szó nem volt, bőven volt még anyag egy évadra Escobarból. Végig lekötött, érdekes volt, hozta az első évad színvonalát. 9/10 :ok:

Mr Robot 2. évad - Ahogy már korábban írtam, rettentő megosztó lett ez a 12 rész. 8) Letettek egy olyan első évadot, ami brutálisan magasra rakta a lécet. A képi világ, hangulat maradt, de a történetvezetés teljesen másféle irányt vett. 7 részen át gyakorlatilag "csak" Elliott belső vívódásait nézhetjük. Aztán elindul a történet is, de az látszik, hogy Sam Esmail-ék nagyon kiélték magukat. Van egy rakás egyedi ötletük, főleg az ember belső világának ábrázolásával kapcsolatban, de ez a többségnek nem jött be. Én a kisebbséget képviselem ezúttal. ::) Más, de ugyanolyan erős hangulatban, mondanivalóban, precíz megvalósításban, mint az első évad. Nálam 9/10, de találkoztam olyannal, aki nullát szórt oda neki, pedig állítása szerint az első évadért rajongott. Meg fogom nézni darálásban is, arra számítok, hogy úgy még jobban összeállnak a dolgok.  8)

Idézetet írta: csingacsgukanyja Dátum szeptember 24, 2016, 02:34:34
A beírásod alapján nekiálltam a SOA-nak, és tényleg nagyon adja. Gyengének indult, de kialakult, és tetszett az 1.évad. A 2.évad meg már teli 10-es. Köszi, hogy beírtad.
3.évad is 10/10. Ez teljesen hibátlan.


Újra megnéztem a This Is Us című sorozatot, és kicsit elméreteztem az első pontszámot. Lehet a sok szar, amit láttam az elmúlt időszakban, az húzta le ezt a remekművet, vagy csak szimplán belefásultam a sok sorozatban. Szóval azt kell, hogy mondjam, Dan Fogelmanék minden idők egyik legjobb pilotját rakták le az asztalra.

A rengeteg sorozat között mindig ráakadunk valami gyöngyszemre, amit érdemes mindenkinek megnézni, na ez a This Is Us idén. Szerintem, ha az első részét megcsinálnák komplett filmként, az is Oscar-díjas lenne. Kevés olyan feelgood filmet vagy sorozatot láttam az elmúlt években, ami hasonló lenne, mint ez.

Viszonylag sok sorozatot és annak a pilotját láttam az elmúlt években, de erre csettintenem kellett. Sok embernek nem fog akkorát ütni, szintén sokan lesznek, akik két rész után kaszálják, de mindenkinek más az ízlése. Nálam ez a sorozat, eddig 10/10, ami után törvényszerű lesz, hogy gyengébb részek következnek, de örülök, hogy eddig az egyik legminőségibb újoncot láthattam. Nemcsak a kiváló befejezés miatt érdemes megnézni az első részt.


Nem értem, nem fér a fejembe, hogy tudsz még mindig ennyire összeszedett, ennyire emberi maradni Pozzato ilyen mennyiségű agymosott sorozat után. Hisz mindenki tudja, hogy ezek fő célja nem a szórakoztatás, hanem a közéjük csempézett reklàmokkal befolyásolni a buta, ostoba nézőket. Hogy burkoltan felhívják a figyelmet arra, hogy a világot nem az USA  és csatlósai uralják hanem a rákemberek, akik piramisokban laknak és ők irányítják a vallási háborúkat és hogy Bin Laden igazából a béke nagykövete volt.

Komolyan csodállak.

Idézetet írta: ncis88 Dátum szeptember 29, 2016, 01:08:05
Nem értem, nem fér a fejembe, hogy tudsz még mindig ennyire összeszedett, ennyire emberi maradni Pozzato ilyen mennyiségű agymosott sorozat után. Hisz mindenki tudja, hogy ezek fő célja nem a szórakoztatás, hanem a közéjük csempézett reklàmokkal befolyásolni a buta, ostoba nézőket. Hogy burkoltan felhívják a figyelmet arra, hogy a világot nem az USA  és csatlósai uralják hanem a rákemberek, akik piramisokban laknak és ők irányítják a vallási háborúkat és hogy Bin Laden igazából a béke nagykövete volt.

Komolyan csodállak.
;D
Kerlek, csak ezt a topicot ovjuk meg a forumon (offtopic) terjedo hulyesegektol.  ;D

Mindig is tudtam hogy Pozzato valamiféle beépített ügynök lehet...

Arrow és Flash lassan újraindul aki nézte... :great:







Meglep, hogy még nem került említésre; hatalmas sorozat! :ok:

"Az Office nem átlagos vígjáték: egy húszperces epizód alatt teljesen lefáraszt, ám függővé tesz."

Mikor jó pár éve először néztem, akkor 2-3 rész után majdnem otthagytam a szokatlansága miatt, de ezzel hatalmasat hibáztam volna. Kiváló sorozat, hihetetlen karakterekkel ;D

ezt a "Making a murderer" sorozatot végigtolta már vki? elvileg komoly, nkóron is 10/10-re írják