Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Shooter
Olvasgattam róla pozitív dolgokat a neten, meg hogy annyira nem is rossz, így gondoltam belevágok. Csak 8 rész jött ki eddig, így egy műszakba meg lehet nézni. A szereplőgárda alapján én egy jobb B-kategóriás sorozatara számítottam, az alapsztori ugye a Mark Wahlberges bemártós mesterlövészes film témája volt. Már az első pár részben agyfaszt kaptam attól, hogy a Bob Lee nevet elmondták vagy 50x, nem tudom ki az, aki ilyen idióta nevet talált ki a főszereplőnek anno. Amikor ennyi sorozat/film sztár van egy műben, akkor azért elvárható lenne, hogy egy jobb minőséget kapjunk. A párbeszédekkel akkor probléma nincsen, de nagyon érződik ez az "exkatonaamerikaimesterlövészfaszacsávóvagyokmindentmegoldokegyedül" dolog, amit szerintem eléggé túl is tolnak a sorozatban. Gyakorlatilag olyan szinten fényezik a csávót, hogy az már idegesítő. Még az is tudja, hogy egy legenda, aki nem is hallott róla. Párszor előfordulnak gagyi akciójelenetek (például ahogy belelőnek a tartályba a 8. részben, azt hittem valami gyenge videójátékot látok), illetve ezek az 1-2 max 3 ütésből megoldott verekedések sem emelik a sorozatot szintjét. Ezenkívül még ott volt a nő betanítása mesterlövésznek, ami szintén egy vicc kategória volt és még lehetne sorolni. A végére már olyan szintű kavarás folyik, hogy azt sem tudod, ki kivel mikor mit akar csinálni. Ami viszont pozitív, hogy tényleg nagyon erős a szereplőgárda, például a 6. részben Mahone William Fichtner jelenik meg, és szerintem miatta lesz az az epizód az egyik legjobb (bár itt is voltak azért bakik..), illetve Desmond Harringtont is jó viszontlátni. Ami még pozitívum volt nekem, azok a mesterlövész jelenetek, mert azok egész jóra sikeredtek. Aki tipikus amcsis akciófilmet akar, orosz-amerikai konspirációval, az mindenképpen nézze meg, de ne számítson azért eget verő minőségre.
6/10-et adnék rá, de csak a szereplőgárda miatt.


Kiosztották a Golden Globe-okat, hát azért a Night Manageren meglepődtem, mert hiába szerettem, azért ennyire nem volt jó (főleg Hugh Laurie GG-je érthetetlen), de hát ilyenek a szakértők. Glover két GG-nek örülök, mert az Atlanta üde színfoltja volt az idei sorozatfelhozatalnak. Most nézem majd meg a Taboo első részét, amiben Tom Hardy van, utána majd egy gyors írással kiegészítem ezt a bejegyzést.

Taboo
Hozzá akartam írni az előző bejegyzéshez ezt a kritikát, de inkább növelem a kommentjeim számát.  ;D  Mivel nem igazán kedvelem az ilyen kosztümös sorozatokat (már ha ezt lehet annak nevezni), ezért természetesen én is Tom Hardy miatt ültem le megnézni. Tipikusan az az alkotás a Taboo, ahol szinte a mellékszereplők eltörpülnek Hardy mellett és abszolút jelentéktelenné vállnak. Bármi történik Hardy gesztusait nézed, rá vagy kíváncsi. Magára írta és készítette ezt a sorozatot, mert ez a szerep másnak nem állna jól (sőt azt is meg merem kockáztatni, hogy más szereplővel a kutya se lenne rá kíváncsi). A sztori szép lassan bontakozik ki, próbálják felépíteni az Afrikából apja halála miatt visszatérő főszereplő legendáját és karakterét. Az információk szép lassan csepegnek, és egyre inkább válik érdekessé a pilot. Elején azt gondoltam, hogy ezt is csak Hardy miatt nézem majd végig (többségében igen), de a történet az első rész második felében kezd el érdekessé válni. Ekkor tudjuk meg, hogy Hardy mit is örökölt pontosan és miért is fáj annyi embernek a foga rá. Szép fokozatosan vezetnek be Hardy múltjába és jelenébe (ami rengeteg kérdést vet, percről-percre egyre többet). Mi történt vele Afrikába? Honnan tud ennyi mindent a jelen eseményeiről, ha nem is a hazájában élt? Honnan van ilyen király kalapja?  ;D Lehetne még sorolni őket, de felesleges. Szerintem érdemes bepróbálni az első részt, nem túl gyors, de egy olyan kezdést kaptunk, ami után én nagyon várom a többi részt. Olyan gyorsan eltelt a majd egy óra, hogy én magam is meglepődtem, mikor hirtelen véget ért az első rész.
Pilot: 8,5/10

Kíváncsi voltam mit írsz rá, elég pozitívan fogadták. Bronson után nem kérdés, hogy Hardy simán elvisz a hátán egy filmet, úgy látszik ezúttal egy sorozatot is. 8) Kivárom az évad végét, csak nyolc rész, aztán mehet a dara.  :redchug:

Azt hiszem, még nem írtam róla. Agents of SHIELD: Kissé félve indultam neki, az első évad nem kapott pozitív visszajelzéseket, meg állítólag a kutya sem nézi, szóval az elvárásaim nem voltak nagyok. Ehhez képest pozitív csalódás, és fogalmam sincs miért az alacsony nézettség, meg a "csak" 7,5-es IMDB értékelés, amikor a képregényfilmekre még mindig tódulnak az emberek a mozikba, és az egyes epizódok értékelése ezt messze túlszárnyalja. Rottenen például az első évad 87%, második 94%, 3. és 4. 100%-os, és a sorozat is egészében 95%-on áll. 8) Három évad ment le az elmúlt hónapokban (22*3rész), daráltam rendesen. A látványon látszik, hogy nem túl nagy költségvetéssel dolgoznak, de ez abszolút nem zavart. Elején azt hittem, hogy minden részben más történet lesz, de hamar kiderült, hogy minden mindennel összefügg (a filmes eseményekkel is). A karakterek elég érdekesek, tömve kisebb képregényes szereplőkkel, Coulson ügynök visszatér a halálból, Skye apja hatalmas arc, és még Samuel papa is benéz egyszer-kétszer. Megyek is Tahitire, varázslatos hely. :ok: Nem hibátlan sorozat, de nálam a 3. évad végéig összességében: 8,5/10.

Idézetet írta: secretariat Dátum január 11, 2017, 19:16:20
Kíváncsi voltam mit írsz rá, elég pozitívan fogadták. Bronson után nem kérdés, hogy Hardy simán elvisz a hátán egy filmet, úgy látszik ezúttal egy sorozatot is. 8) Kivárom az évad végét, csak nyolc rész, aztán mehet a dara.  :redchug:

Azt hiszem, még nem írtam róla. Agents of SHIELD: Kissé félve indultam neki, az első évad nem kapott pozitív visszajelzéseket, meg állítólag a kutya sem nézi, szóval az elvárásaim nem voltak nagyok. Ehhez képest pozitív csalódás, és fogalmam sincs miért az alacsony nézettség, meg a "csak" 7,5-es IMDB értékelés, amikor a képregényfilmekre még mindig tódulnak az emberek a mozikba, és az egyes epizódok értékelése ezt messze túlszárnyalja. Rottenen például az első évad 87%, második 94%, 3. és 4. 100%-os, és a sorozat is egészében 95%-on áll. 8) Három évad ment le az elmúlt hónapokban (22*3rész), daráltam rendesen. A látványon látszik, hogy nem túl nagy költségvetéssel dolgoznak, de ez abszolút nem zavart. Elején azt hittem, hogy minden részben más történet lesz, de hamar kiderült, hogy minden mindennel összefügg (a filmes eseményekkel is). A karakterek elég érdekesek, tömve kisebb képregényes szereplőkkel, Coulson ügynök visszatér a halálból, Skye apja hatalmas arc, és még Samuel papa is benéz egyszer-kétszer. Megyek is Tahitire, varázslatos hely. :ok: Nem hibátlan sorozat, de nálam a 3. évad végéig összességében: 8,5/10.

Mondjuk én bírom Hardyt, így lehet 1 pontot le lehet vonni belőle (elfogultság), de szerintem jól sikerült. A Peaky Blindersben is jó szerepe volt, szóval annyira nem féltettem őt a sorozatoktól. Amúgy még mindig igaz a sorozatra, hogy innen is nagyon túl lehet tolni a misztikusságot és akkor el lesz szúrva az egész, de remélem nem ez fog történni.

Nem semmi, hogy végigtoltad az AOS-t, mert én anno azt hiszem az első évadban kaszáltam. Lehet pont a kis költségvetés miatt (szerintem sokan kaszálhatták az első évadban, mert az elején még volt hype körülötte), de utána beleolvastam a többi évad kritikáiba és egész jókat írtak róla.


Pozzato kösz, hogy beírtad az Atlantát, emiatt meg is néztem. Tényleg nem fog sok embernek tetszeni, de engem nagyon eltaláltak a párbeszédek. Ritkán van olyan sorozat, amin nem a szituációkon, hanem a szövegen lehet röhögni, közben pedig elgondolkodtató is, de ez olyan volt :)

Jelentkezettek a Survivorbe! http://rtl.hu/rtlklub/survivor

Kedvenc reality-m, szóval szurkolnék nektek :D Mielőtt belevágtok, érdemes az amerikai verzióból az S16-ot, az S19-et és S20-at megnézni, és minden húzást megtanulni Parvatitól és Russell Hantztól. :pimp:

Meggyalázzák az egyetlen filmet, amit egymás után háromszor néztem meg :(

A Fargo szerintem jól sikerült, tehát azért nem írnám le élből, de mik ezek a jól fésült, modern fiúcskák? Sehol egy kis kosz, karcolás, vér, bármi, minden steril.

! No longer available

Idézetet írta: TiB Dátum január 17, 2017, 15:24:24
Meggyalázzák az egyetlen filmet, amit egymás után háromszor néztem meg :(

A Fargo szerintem jól sikerült, tehát azért nem írnám le élből, de mik ezek a jól fésült, modern fiúcskák? Sehol egy kis kosz, karcolás, vér, bármi, minden steril.

Ó jaj. :redchug: Egyebet nem tudok mondani. Kérem kapcsolja ki!  :crazy:

Csak nekem tűnik ultragagyi kategóriának?  ::) ;D 2017(16)-ban ilyesmivel előállni.  :redchug: :bash:

https://www.youtube.com/watch?v=Cxba2WjlN90

Ez viszont szórakoztató lehet:

https://www.youtube.com/watch?v=PaIHAlsc6no

Ash vs Evil Dead 2. évad: Ez még mindig hatalmas. ;D Sikerült kajálás közben megnéznem a hulláhazás részt. Az is biztos, hogy ezt a hibát nem követem el még egyszer. ??? ;D Műfaj (horror-vígjáték) kedvelőinek tökéletes kikapcsolódás. 9/10.

Ezek a videók.. Snatch, Star Trek no komment. Már elsőre is gagyinak tűnik.

Powerlessről már olvastam anno és akkor is érdekesnek tűnt, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.

Idézetet írta: secretariat Dátum január 20, 2017, 18:26:08
Ash vs Evil Dead 2. évad: Sikerült kajálás közben megnéznem a hulláhazás részt.

;D ;D Az a gyomorbólkijövősashtleszarós rész? Azt sehogy sem lehet bírni.  ;D

Jött, illetve jönni fog pár új sorozat, ezekről pár sorban.

A Series of Unfortunate Events: Barney Neil Patrick Harris új sorozata, láttam az első részt, szerintem eléggé ígéretes, majd ledarálom, mert ugye netflixes és egybe kiadták az egész évadot.
www.youtube.com/watch?v=Tup-5yOcJuM


Six: Walter Goggins miatt tuti belekezdek, de nem olvastam túl jókat a pilotról. Amerikai hadsereges katonás menekítős. 20.-tól van magyarul is az HBO-n.
www.youtube.com/watch?v=4yLrq1uFwgY


Taken: Eredettörténet Liam Neeson filmjéhez, hogy lett ekkora király. Egy próbát azért megér, bár én sokat nem várok tőle. Január 27-től.
www.youtube.com/watch?v=HOf2IU7hXwc



Santa Clarita Diet: Az általam egyik legjobban várt sorozat, amiben Barrymore egy zombi anyát játszik..  ;D Oliphant a másik főszereplő, így szerintem garantálva lesz a minőség.
www.youtube.com/watch?v=xjRnbOgoAUQ


Továbbiakban pár sorozatról még videók
24: Legacy - Február 5.-e. Új Jack Bauerrel folytatódik a 24. Pilot kötelező.

Legion - Február 8.-a.

Big Little Lies - Február 19.-e.

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 20, 2017, 19:26:28
;D ;D Az a gyomorbólkijövősashtleszarós rész? Azt sehogy sem lehet bírni.  ;D

Az hát.  ;D

Egy-két érdekességet felraktál. Gogginst én is bírom, szigorúan eredeti hanggal, de amennyire lehúzták ezt a Six-t, még miatta sem fogom megnézni. Santa Clarita Diet tényleg jónak tűnik, Legion-t remélem nem szúrták el, a látvány is rendben lévő, a Big Little Lies-ban meg elég komoly nevek vannak + HBO. Viszont a trailerből meg nem mondtam volna, hogy ez komédia lesz. 8)

Aki nem unja még a képregényadaptációkat, az jól fog szórakozni idén.

Netflixen jön az Iron Fist:
https://www.youtube.com/watch?v=0sEJeWB3RA8

Ugyanitt a Defenders:
https://www.youtube.com/watch?v=wBZtM8q2Z1g

Valamikor ősszel elvileg az ABC-n Inhumans is lesz (első két rész IMAX mozikban), amiben a királyi családot fogják bemutatni. Eddig kb. semmilyen anyagot nem lehetett a sorozatról találni, de ha jól tudom Vin Diesel nagyon el akarta játszani Fekete Villámot. Azért komoly meglepetés lenne, ha bevállalta volna a tévét miatta. ABC-n a SHIELD ügynökei költségvetése sem túlzottan magas, kíváncsi vagyok erre mennyit szántak, mert itt azért kelleni fog a látvány is. Jövőre Cloak And Dagger (Köpeny és Kard), akik nálunk nem tudom mennyire ismertek, de érdekes kis páros, az biztos. 8)

Netflixnél pedig év vége felé jöhet a The Punisher is, szerintem egy tökéletesen castingolt Megtorlóval (Jon Bernthal), aki a Daredevilben már feltűnt:
https://www.youtube.com/watch?v=8LceYWTexpY

A Punishert mióta megtudtam, hogy kap önálló sorozatot, azóta várom. Jon Bernthal szerintem a legjobb casting volt erre a szerepre.

Defendersnél nem tudom, hogyan fog működni a kémia a szereplők között, mondjuk láttam forgatási képeket/videókat ott jól elvoltak, de én így négyen őket nem igazán tudom elképzelni.

Iron Fist ígéretesnek tűnik nekem, de van egy olyan érzésem, hogy hasonló sorsa jut, mint a Luke Cage. Magyarán nem lesz annyira jó, mint mondjuk a Daredevil (abból is a második évad).

Megnéztem közben a SIX első részét, ennyi elég is volt belőle.  ;D Van, amit még Goggins se tud elvinni a hátán.

Közben ugye készül az általam nagyon várt American Gods, azt hiszem trailert már linkeltem is. Elvileg március-április környékét olvastam valahol anno (ha jól emlékszem  ::) ), de abból úgy néz ki, hogy semmi sem lesz.

Közben, ha valakit érdekel, az egyik legjobb most futó sorozat a This Is Us (Rólunk szól) február 6.-án jön szinkronosan a Viasat 3-on. Nézzetek bele pár részben, higgyétek el, hogy megéri.  :ok:

Február elején kezdődik a A mi kis falunk című RTL-es sorozat a szlovák minta alapján.

Közben ugye fut a Taboo is, szerintem egész jó, de szinte csak Hardy miatt nézem (egy noname színésszel nagy valószínűséggel sima bukás lenne az egész), mert ő elviszi az egész sorozatot a hátán. Látszik, hogy sziporkázik a szerepben.

Sherlockból megnéztem a 4. évad első részét, majd a második rész közben fel is adtam a sorozatot. Nekem ennyi elég volt belőle, sajnos a sorozat egyre gyengébb lett. Kár érte.

 8) Csatlakozom TiB-hez és megköszönöm Pozzatonak az Atlantás ajánlást. Azóta, ha jól tudom két Golden Globe-ot is összeszedett a széria (Donald Glover és a sorozat is megkapta).

Fura kis sorozat, ahogy már előttem is írták, nem biztos, hogy mindenkinek át fog jönni, az első rész után még én sem igazán tudtam hova tenni. Rövid kis epizódok, de mindegyikben van valami nagyon emlékezetes jelenet, párbeszédek, társadalomkritika. Van még három rész, de ami miatt nem bírtam ki, hogy ne írjak, az a hetes volt, amit tegnap egymás után kétszer is megnéztem. Az előtte lévő hat rész alatt nem röhögtem annyit, mint itt, de ez nem azért volt, mert az addigi részek annyira silányak lettek volna, hanem a hetes egyszerűen zseniális lett. Ez simán 10/10, már ezért megérte. :great:

Aminek még nekiálltam, és az első két évadot (2*3 rész) le is daráltam, az a Fekete Tükör. Antológia sorozat, minden rész más témát dolgoz fel, de abban kapcsolódnak, hogy a közeljövő lehetséges technikáját mutatják be, és az ahhoz való viszonyukat az embereknek. Nagyon bejött, simán megkapja nálam a 9/10-et.

Jut eszembe, nemrég futottam bele ebbe az oldalba. Sorozatfüggőknek kötelező, de a kevésbé mániásoknak is hasznos lehet. Követheted, hol tart éppen a kedvenc szériád, mikor jönnek a következő évadok, stb.:

http://whatnext.eu/


Idézetet írta: secretariat Dátum február 01, 2017, 17:28:38
8) Csatlakozom TiB-hez és megköszönöm Pozzatonak az Atlantás ajánlást. Azóta, ha jól tudom két Golden Globe-ot is összeszedett a széria (Donald Glover és a sorozat is megkapta).

Fura kis sorozat, ahogy már előttem is írták, nem biztos, hogy mindenkinek át fog jönni, az első rész után még én sem igazán tudtam hova tenni. Rövid kis epizódok, de mindegyikben van valami nagyon emlékezetes jelenet, párbeszédek, társadalomkritika. Van még három rész, de ami miatt nem bírtam ki, hogy ne írjak, az a hetes volt, amit tegnap egymás után kétszer is megnéztem. Az előtte lévő hat rész alatt nem röhögtem annyit, mint itt, de ez nem azért volt, mert az addigi részek annyira silányak lettek volna, hanem a hetes egyszerűen zseniális lett. Ez simán 10/10, már ezért megérte. :great:

Az a talkshow-s rész a reklámokkal hatalmas volt (láthatatlan autó  ;D ;D ;D). Valahogy természetes az egész sorozat, sok helyzetet át lehet érezni (kabát utáni kutatás, szórakozóhelyen a vip szituáció). Remélem jövőre jön a folytatás és Glover még fog másfajta sorozatokat is csinálni. Anno ő segédkezett a 30 Rock c. sorozatban (írta meg producer is volt, ha jól emlékszem), ami szintén begyűjtött pár Golden Globe-ot, szóval nagy jövő van a srác előtt.

Egy érdekesség, hogy az Atlanta 1x07-es részének 9.3-as értékelése van... Ez azért jelent valamit.  :ok: 

Közben lenyomtam a Shooter utolsó két részét, lesz második évad, ha valakit érdekelne a lövöldözős amerikai katonás sorozat. Engem nem hozott lázba, így kaszálom is az első évad után (5/10-es pontszámmal), de aki szereti a tipikus amcsi sorozatokat, rengeteg túlhúzott csavarral és sok akcióval, az nyugodtan nézze meg, mert nem fog csalódni. A mellékszereplők kifejezetten jók.

Láttam még talán decemberben egy részt a Válótársakból, és sokan dicsérték, így adtam neki egy esélyt (szinte csak Scherer miatt). Elöljáróban annyit, hogy sokkal rosszabbra számítottam, főleg Stohl Buci miatt (és pár női szereplő miatt). A sztori nem túl erős, de szerintem nem is ezért nézik ezt a sorozatot a magyarok. Könnyed, néha tényleg nagyon lehet rajta szakadni a röhögéstől, így összességében pozitívan csalódtam. A kémia a három főszereplő férfi között kiválóan működik, szerintem jól el is van osztva a játékidejük. A különböző kapcsolati szálak nem mennek egymás rovására, így kapunk egy kellemes élményt. Ami viszont rohadtul idegesített, az a rengeteg drón felvétel, ahogy felülnézetből nézzük Pestet. Nem kéne ennyiszer bevágni, mert egy idő után már úgy voltam, hogy abbahagyom a sorozatot. A flashforward-nak továbbra sincs semmi értelme az elején, nem is értem minek használják, de azért csak erőltetik tovább. Viszont Lengyel Tomi jó színész (bár ezt eddig is lehetett tudni szerintem), hiszen ennyire egysíkú karaktert (egyszerű munkás ember) is kiválóan hozott, úgy hogy sokszor lehetett nevetni az egyszerűségén. Engem Buci is meglepett, mert sokszor eléggé jól hozza a karakterét (például a 2. évad utolsó részében az arcidegrángásos jelenet eléggé jóra sikeredett). Scherer pedig kiváló színész, engem anno színházban lepett meg először, mert én mindig Mucsi miatt ültem be egy közös filmjükre vagy színházi darabjukra, de azóta tudom, hogy Scherer is nagyon jó színész.
7/10-et azért adok, mert magyar és tudok rajta nevetni, de még mindig rengeteg a hiba a sorozatba (reálisan 5-6 körül lenne ez).

Taboo-nál elérkeztünk a sorozat feléhez. Ha nem lenne Tom Hardy ezt a sorozatot szerintem alig néznék. Így megvan az overhype, mert szerintem ez közel sem olyan jó sorozat, ahogyan leírják. A sztori azért még érdekes, de a karakterek Hardy-n kívül szinte nullák, ő viszi el a hátán a sorozatot. Azt veszem észre magamon, ha nem ő van vásznon, hanem mondjuk a tesója vagy a Kelet-indiai társaság tagjai, majdnem bealszom a sorozaton. Valahogy a pilot óta a sorozat fokozatosan gyengül (talán most a 4. részben voltak érdekes és jó jelenetek), remélem a következő 4 epizód újra jó lesz.